ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 228 від 24.04.2000 м.Київ |
Про затвердження Порядку взаємодії відділів тарифів та митної вартості регіональних митниць і митниць з підрозділами по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил при виявленні фальсифікації преференційних сертифікатів про походження товарів
З метою вдосконалення роботи митних органів при виявленні фактів фальсифікації преференційних сертифікатів та підвищення ефективності роботи з боротьби з порушеннями митних правил
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок взаємодії відділів тарифів та митної вартості регіональних митниць і митниць з підрозділами по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил при виявленні фальсифікації преференційних сертифікатів про походження товарів (додається).
2. Управлінню справами (Карпенко В.П.) довести наказ до митних органів.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Служби Шейка О.П.
Голова Служби | Ю.П.Соловков |
Затверджено
наказом Державної митної
служби України від
24 квітня 2000 р. N 228
Порядок взаємодії відділів тарифів та митної вартості регіональних митниць і митниць з підрозділами по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил при виявленні підробки (фальсифікації) преференційних сертифікатів про походження товарів
Порядок взаємодії відділів тарифів та митної вартості регіональних митниць і митниць з підрозділами по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил при виявленні підробки (фальсифікації) преференційних сертифікатів про походження товарів (далі - Порядок) розроблено відповідно до вимог Митного кодексу України, Кримінального кодексу України, Кримінально-процесуального кодексу України, наказу Держмитслужби від 02.12.99 N 782 з метою вдосконалення роботи митних органів при виявленні фактів підробки (фальсифікації) преференційних сертифікатів про походження товарів (далі - сертифікат) і підвищення ефективності роботи з боротьби з порушеннями митних правил.
1. Подання митному органу як підстави для звільнення від обкладення митними платежами (податками) підробленого (фальсифікованого) сертифіката може свідчити про наявність:
ознак складу порушення митних правил, яке передбачено статтею 120 Митного кодексу України (дії, що спричинили недобори митних платежів);
ознак складу злочину, який передбачено статтею 148-2 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів), за умови, що загальна сума митних платежів, звільнення від сплати яких було надане на підставі підробленого (фальсифікованого) сертифіката, у сто й більше разів перевищує встановлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян;
ознак складу злочину, який передбачено статтею 194 Кримінального кодексу України (підробка документів і використання підроблених документів).
2. Відділ тарифів та митної вартості визнає сертифікат підробленим (фальсифікованим) за умови підтвердження цього факту Управлінням номенклатури та верифікації.
3. Відділ тарифів та митної вартості митниці за фактом підробки (фальсифікації) сертифіката вживає таких заходів:
складає протокол про порушення митних правил за наявності ознак складу порушення митних правил, яке передбачено статтею 120 Митного кодексу України, якщо з моменту митного оформлення вантажної митної декларації (далі - ВМД) із застосуванням сертифіката пройшло не більш як два місяці, тобто якщо ще не закінчився термін притягнення до адміністративної відповідальності;
інформує про факт виявлення підробленого (фальсифікованого) сертифіката підрозділ по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил і відділ митних доходів та платежів, якщо з моменту митного оформлення ВМД із застосуванням сертифіката пройшло більш як два місяці або якщо подання підробленого (фальсифікованого) сертифіката не спричинило недобору митних платежів; протокол про порушення митних правил у цих випадках не складається;
невідкладно подає матеріали про факт виявлення підробленого (фальсифікованого) сертифіката керівництву митниці за наявності підстав вважати, що має місце склад правопорушення, про яке йдеться в абзацах 2 і 3 пункту 1 цього Порядку, а також у разі завершення терміну притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил (з моменту митного оформлення ВМД із застосуванням сертифіката пройшло більш як два місяці); за результатами розгляду цих матеріалів керівництво митниці приймає рішення про інформування в порядку взаємодії правоохоронних і контрольних органів для прийняття ними рішень відповідно до їх компетенції.
4. Протокол про порушення митних правил за ознаками статті 120 Митного кодексу України за фактом підробки (фальсифікації) сертифіката складається відповідно до статті 122 Митного кодексу України.
Після складення протоколу про порушення митних правил за фактом підробки (фальсифікації) сертифіката справа про порушення митних правил має бути зареєстрована відповідно до Положення про порядок реєстрації справ про порушення митних правил, затвердженого наказом Держмитслужби від 21.12.98 N 794.
Після реєстрації справи про порушення митних правил посадова особа, яка склала протокол, діє в порядку, передбаченому Положенням про порядок передачі до відділення або служби по боротьбі з контрабандою і порушеннями митних правил матеріалів справ про порушення митних правил, заведених іншими підрозділами митниці, затвердженим наказом Держмитслужби від 06.01.99 N 8.
5. Підрозділ по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил після отримання матеріалів справи про порушення митних правил, яка була заведена за фактом подання до митного оформлення підробленого (фальсифікованого) сертифіката, організує провадження в справі відповідно до вимог Положення про провадження в справах про порушення митних правил, затвердженого наказом Держмиткому від 04.11.92 N 205, та готує проект постанови в справі, який подає на розгляд особі, уповноваженій розглядати справу.
6. Відділом тарифів та митної вартості щомісячно формується інформаційна база даних про підроблені (фальсифіковані) сертифікати й суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, які подавали ці сертифікати митниці.
Відділ тарифів та митної вартості при потребі надає за запитом доступ до бази даних підрозділу по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил і відділу митних доходів та платежів.
7. За результатами заходів, визначених у пункті 5 цього Порядку, підрозділ по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил надає інформацію відділу тарифів та митної вартості. Така інформація включається відділом тарифів та митної вартості до встановленої звітності (наказ Держмитслужби від 02.12.99 N 782).
8. Управління номенклатури та верифікації узагальнює й аналізує інформацію про підроблені (фальсифіковані) сертифікати, формує відповідну інформаційну базу й забезпечує доступ до неї відділів тарифів та митної вартості регіональних митниць і митниць.
9. Підрозділ по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил в ініціативному порядку може виходити з письмовим запитом про перевірку сертифікатів до відділу тарифів та митної вартості.
Відділ тарифів та митної вартості здійснює перевірку таких сертифікатів у порядку, передбаченому наказом Держмитслужби від 02.12.99 N 782.
Начальник Управління номенклатури та верифікації | І.П.Рамусь |