• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо застосування штрафних санкцій за несвоєчасне подання звіту про контрольовані операції

Державна податкова служба України | Індивідуальна податкова консультація від 18.01.2021 № 216/ІПК/99-00-21-02-02-06
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 18.01.2021
  • Номер: 216/ІПК/99-00-21-02-02-06
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 18.01.2021
  • Номер: 216/ІПК/99-00-21-02-02-06
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
18.01.2021 N 216/ІПК/99-00-21-02-02-06
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо застосування штрафних санкцій за несвоєчасне подання звіту про контрольовані операції, та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Відповідно до інформації, наданої у зверненні, на господарську діяльність Товариства вплинули карантинні обмеження, спричинені коронавірусом SARS-CoV-2, у зв'язку з чим невчасно отримано від контрагентів інформацію, яка необхідна для складання звіту про контрольовані операції. Звіт про контрольовані операції за 2019 рік Товариство подало 22.10.2020 року.
З огляду на вищезазначені обставини, у Товариства виникли наступні питання:
який розмір штрафних санкцій встановлено за несвоєчасне подання звіту про контрольовані операції за 2019 рік;
щодо розповсюдження на Товариство норм п. 52-1 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" Кодексу щодо звільнення від відповідальності за несвоєчасне подання звіту про контрольовані операції за 2019 рік та стосовно необхідності надання доказів неможливості своєчасного подання звіту.
Відповідно до абз. 1 пп. 39.4.2 п. 39.4 ст. 39 Кодексу платники податків, які у звітному році здійснювали контрольовані операції, зобов'язані подавати до 01 жовтня року, що настає за звітним, зокрема, звіт про контрольовані операції.
Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності передбачена ст. 120 Кодексу.
Так, відповідно до п. 120.3 ст. 120 Кодексу неподання платником податків звіту про контрольовані операції тягне за собою накладення штрафу у розмірі 300 прожиткових мінімумів для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року.
Пунктом 120.6 ст. 120 Кодексу визначено, що несвоєчасне подання платником податків, зокрема, звіту про контрольовані операції тягне за собою накладення штрафу у розмірі:
одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року, за кожний календарний день несвоєчасного подання Звіту, але не більше 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 01 січня податкового (звітного) року.
Поряд з цим, п. 52-1 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" Кодексу визначено, що за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за:
порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії;
відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;
порушення вимог законодавства в частині:
обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
цільового використання пального, спирту етилового платниками податків;
обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;
здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального;
здійснення суб'єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб'єктів платниками акцизного податку;
порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.
Протягом періоду з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.
Отже, до платників податків, які подали звіт про контрольовані операції за податковий (звітний) 2019 рік в термін по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції, передбачені п. 120.3 та п. 120.6 ст. Кодексу не застосовуються.
Водночас зазначаємо, що відповідно п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.