ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Про регулювання грошово-кредитного ринку
Проаналізувавши динаміку макроекономічних та монетарних показників у січні - квітні 2014 року, Правління Національного банку України констатує напружену ситуацію на грошово-кредитному ринку України, що є наслідком погіршення ринкових очікувань економічних агентів на фоні суспільно-політичних подій.
В умовах складної макроекономічної ситуації це створює ризики для цінової стабільності, що є головним законодавчим пріоритетом діяльності Національного банку України. Так, протягом останніх місяців зафіксовано певне прискорення темпів інфляції. Зокрема приріст індексу споживчих цін у річному вимірі в березні збільшився до 3,4 % порівняно з 1,2 % у лютому 2014 року. Водночас є ризики подальшого зростання інфляції як наслідок зниження обмінного курсу гривні та реалізації економічних реформ, наміри щодо впровадження яких оголосив Уряд України.
З метою стримування інфляційних процесів та збалансування ситуації на грошово-кредитному ринку Правління Національного банку України вважає за необхідне вжити заходів у напрямі збільшення внутрішньої вартості національної грошової одиниці за рахунок застосування важелів процентної політики. Разом з іншими стабілізаційними заходами Національного банку України це дасть змогу підвищити привабливість банківських депозитів, а також позитивно вплинути на кон'юнктуру валютного ринку України.
Водночас Правління Національного банку України вважає за доцільне згладити вплив від змін у процентній політиці на вартість запровадженого останнім часом механізму оперативного підтримання ліквідності банків з огляду на те, що її сьогоднішній номінальний рівень перебуває в межах ринкової вартості ресурсів.
1. Установити з 15 квітня 2014 року облікову ставку в розмірі 9,5 % річних.
2. У підпункті 3 пункту 3 постанови Правління Національного банку України від 6 лютого 2014 року
№ 48 "Про механізм оперативного підтримання ліквідності банків" (зі змінами) слово "потрійної" замінити словом "подвійної".
3. Генеральному департаменту грошово-кредитної політики (Щербакова О.А.):
довести зміст цієї постанови до відома структурних підрозділів центрального апарату, територіальних управлінь Національного банку України та банків України для використання в роботі;
оперативно реагувати на зміни ситуації на грошово-кредитному ринку шляхом установлення на відповідному рівні процентних ставок за активними та пасивними операціями Національного банку України.
5. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови Національного банку України Приходька Б.В.