• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку розгляду звернень підприємств, установ та організацій, які входять до сфери управління Міністерства транспорту та звязку України, щодо розпорядження майном

Міністерство транспорту та звязку України  | Наказ, Форма типового документа, Порядок від 03.03.2006 № 211
Реквізити
  • Видавник: Міністерство транспорту та звязку України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 03.03.2006
  • Номер: 211
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство транспорту та звязку України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 03.03.2006
  • Номер: 211
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Н А К А З
03.03.2006 N 211
Про затвердження Порядку розгляду звернень підприємств, установ та організацій, які входять до сфери управління Міністерства транспорту та зв'язку України, щодо розпорядження майном
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства транспорту та зв'язку N 937 від 14.09.2006 )
З метою забезпечення належного опрацювання пропозицій щодо розпорядження майном підприємств, установ та організацій, які входять до сфери управління Мінтрансзв'язку, а також здійснення контролю за ефективністю використання майна згідно з Господарським кодексом України, Декретом Кабінету Міністрів України від 15.12.1992 N 8-92 "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності" та інших нормативно-правових актів,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок розгляду звернень підприємств, установ та організацій, які входять до сфери управління Міністерства транспорту та зв'язку України, щодо розпорядження майном, що додається.
( Пункт 1 в редакції Наказу Міністерства транспорту та зв'язку N 937 від 14.09.2006 )
2. Державним департаментам, Держспецтрансслужбі, Укрзалізниці, Головавтотрансінспекції та самостійним структурним підрозділам апарату Міністерства прийняти цей наказ для керівництва в роботі та довести його до підпорядкованих підприємств, установ, організацій і підрозділів.
3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Мінтрансзв'язку України від 22.10.2004 N 943 "Про затвердження Порядку списання та продажу основних фондів підприємств, що входять до сфери управління Мінтрансзв'язку".
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Щербину М.М.
Міністр В.Бондар
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
транспорту та зв'язку
України
03.03.2006 N 211
ПОРЯДОК
розгляду звернень підприємств, установ та організацій, які входять до сфери управління Міністерства транспорту та зв'язку України, щодо розпорядження майном
( Назва Порядку в редакції Наказу Міністерства транспорту та зв'язку N 937 від 14.09.2006 )
1. Загальні положення
1.1. Порядок розгляду звернень підприємств, установ та організацій, які входять до сфери управління Міністерства транспорту та зв'язку України, щодо розпорядження майном (далі - Порядок), розроблено відповідно до положень Господарського та Цивільного кодексів України, законів України "Про господарські товариства", "Про власність", "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності", "Про приватизацію державного майна", Декрету Кабінету Міністрів України від 15.12.92 N 8-92 "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності" та інших нормативно-правових актів.
( Пункт 1.1 в редакції Наказу Міністерства транспорту та зв'язку N 937 від 14.09.2006 )
1.2. Наведені нижче терміни в цьому Порядку вживаються у такому значенні:
розпорядження майном - усі види відчуження (продаж, списання, безоплатна передача тощо) та інші способи розпорядження майном;
безоплатна передача - передача майна підприємств, установ, організацій та підрозділів, які входять до сфери управління Міністерства транспорту та зв'язку України, іншим підпорядкованим суб'єктам господарювання, до комунальної власності або до сфери управління інших органів, уповноважених управляти державним майном.
Інші терміни, які використовуються у цьому Порядку, вживаються у значеннях, визначених відповідними законодавчими та нормативно-правовими актами, що регулюють питання управління майном, його оцінки та бухгалтерського обліку.
1.3. Цей Порядок встановлює процедуру розгляду та прийняття рішень стосовно розпорядження майном підприємств, установ та організацій, які входять до сфери управління Мінтрансзв'язку, особливості реалізації окремих операцій з розпорядження майном, а також здійснення контролю за використанням майна.
1.4. Дія цього Порядку розповсюджується на урядові органи, що діють у складі Мінтрансзв'язку, Держспецтранслужбу, Укрзалізницю, підприємства, установи та організації, які входять до сфери управління Міністерства транспорту та зв'язку України, а також відкриті акціонерні товариства, створені шляхом корпоратизації, 100% акцій яких залишаються в державній власності в управлінні Мінтрансзв'язку, в разі, якщо зазначене передбачено їх статутами (далі - підприємства, установи та організації).
1.5. Дія цього Порядку не поширюється на майно, яке є предметом застави, перебуває під арештом, на яке звернено стягнення за рішенням суду, та інше майно, порядок відчуження якого визначається відповідними законодавчими та нормативно-правовими актами України.
1.6. Переліки документів, які необхідно надавати Мінтрансзв'язку для розгляду та прийняття рішення щодо розпорядження майном, визначені у розділах 3, 4 та 5 цього Порядку.
На вимогу Державних департаментів, Укрзалізниці, Держспецтранслужби, Головавтотрансінспекції, Управління державної власності апарату Міністерства підприємства, установи та організації надають інші необхідні документи.
1.7. Документи, необхідні Мінтрансзв'язку для розгляду та прийняття рішення щодо розпорядження майном, підписуються керівником і головним бухгалтером, скріплюються печаткою підприємства, установи або організації та подаються у термін, що не може перевищувати 3-х місяців від дати інвентаризації об'єктів розпорядження.
1.8. Надані Мінтрансзв'язку документи не підлягають поверненню незалежно від кінцевого результату розгляду.
1.9. Рішення щодо операцій з розпорядження майном є обов'язковими для виконання підприємствами, установами та організаціями.
1.10. Списання майна з балансу бюджетних установ та організацій (продаж, передача, ліквідація), що перебувають у сфері управління Мінтрансзв'язку, здійснюється у порядку, визначеному Типовою інструкцією про порядок списання матеріальних цінностей з балансу бюджетних установ, затвердженою наказом Державного казначейства України та Міністерства економіки України від 10.08.2001 р. N 142/181, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.09.2001 р. за N 787/5978, з урахуванням вимог цього Порядку.
1.11. У разі порушення провадження у справі про банкрутство підприємства, установи або організації, на період дії процедури розпорядження майном, Мінтрансзв'язку та керівництво суб'єкта господарювання приймають рішення щодо управління майном за погодженням з розпорядником майна та відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
2. Порядок розгляду звернень та прийняття рішення щодо розпорядження майном підприємств, установ та організацій
2.1. Звернення та документи щодо розпорядження майном (далі - звернення) в установленому порядку реєструються в загальному відділі Управління документального забезпечення та контролю Мінтрансзв'язку і направляється заступнику Міністра, до функціональних обов'язків якого відноситься це питання (далі - заступник Міністра).
2.2. За дорученням заступника Міністра звернення направляються на опрацювання за належністю майна до:
- морського і річкового транспорту - Державному департаменту морського і річкового транспорту;
- автомобільного транспорту - Державному департаменту автомобільного транспорту;
- підприємств, установ та організацій, які знаходяться у сфері управління Державного департаменту з питань зв'язку та інформатизації - Держзв'язку (далі - Державні департаменти);
- залізничного транспорту - Державній адміністрації залізничного транспорту України (далі - Укрзалізниця);
- Державної спеціальної служби транспорту - Адміністрації Держспецтрансслужби (далі - Держспецтрансслужба);
- Головної державної інспекції на автомобільному транспорті - Головавтотрансінспекції;
- підприємств, установ та організацій, безпосередньо підпорядкованих Міністерству (у тому числі господарських товариств, створених шляхом корпоратизації) - Управлінню державної власності апарату Міністерства.
2.3. Державні департаменти, Укрзалізниця, Держспецтранслужба, Головавтотрансінспекція в установленому порядку опрацьовують отримані звернення, готують за підписом керівника свої висновки та пропозиції стосовно розпорядження майном і у двотижневий термін з дати реєстрації звернення надсилають їх разом з оригіналами документів на ім'я заступника Міністра.
В разі, якщо надані документи не відповідають вимогам чинного законодавства та (або) цього Порядку, Державні департаменти, Укрзалізниця, Держспецтранслужба, Головавтотрансінспекція у двотижневий направляють їх на доопрацювання.
2.4. Після надходження зазначених висновків та матеріалів до Мінтрансзв'язку їх розглядає заступник Міністра та направляє для подальшого опрацювання Управлінню державної власності.
2.5. В разі необхідності до розгляду зазначених матеріалів можуть бути залучені інші структурні підрозділи Міністерства.
2.6. Управління державної власності разом із співвиконавцями розглядає надані Державними департаментами, Укрзалізницею, Держспецтранслужбою, Головавтотрансінспекцією пропозиції і документи та готує відповідний проект рішення Мінтрансзв'язку щодо запропонованих операцій з розпорядження майном.
2.7. За поданням Управління державної власності питання стосовно розпорядження майном виносяться на розгляд Комісії для розгляду питань щодо розпорядження майном підприємств, установ та організацій, що входять до сфери управління Міністерства транспорту та зв'язку України (далі - Комісія).
2.7.1. Персональний склад Комісії затверджується наказом Міністерства транспорту та зв'язку України.
2.7.2. Діяльність Комісії регламентується Положенням про Комісію, затвердженим відповідним наказом Мінтрансзв'язку.
2.7.3. Протокол засідання Комісії, затверджений заступником Міністра, є підставою для підготовки Управлінням державної власності відповідних документів Міністерства.
2.8. Згода Мінтрансзв'язку на здійснення операцій з розпорядження майном згідно з цим Порядком може оформлюватись листом за підписом Міністра (заступника Міністра) або наказом Міністерства.
2.9. Відмова у здійсненні операцій з розпорядження майном оформлюється листом (з обґрунтуванням причин відмови) за підписом заступника Міністра.
2.10. Якщо для здійснення операцій з розпорядження майном необхідно рішення або погодження Кабінету Міністрів України, Фонду державного майна України, інших центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, їх отримання проводиться Міністерством транспорту та зв'язку України згідно з відповідними нормативно-правовими актами.
3. Списання майна
3.1. Списання майна проводиться безпосередньо підприємствами, установами та організаціями, на балансі яких воно знаходиться, відповідно до планів оновлення основних фондів з дотриманням вимог чинного на момент списання законодавства та цього Порядку.
3.2. Основні засоби та інші необоротні активи списуються з балансів підприємств, установ та організацій у разі, якщо вони непридатні для використання внаслідок фізичного та морального зносу, форс-мажорних обставин (аварій, стихійного лиха, атмосферного впливу, пожежі, крадіжки тощо), є будівлями, спорудами, що підлягають знесенню у зв'язку з будівництвом нових об'єктів або зруйнованих внаслідок атмосферного впливу і тривалого використання, не придатні для використання у зв'язку з будівництвом, розширенням, реконструкцією і технічним переобладнанням підприємств, цехів або інших об'єктів, виявлені в результаті інвентаризації як недостача, коли відновлення їх є неможливим або економічно недоцільним, що підтверджено відповідними актами, в разі, якщо вони не можуть бути в установленому чинним законодавством порядку реалізовані.
3.3. Нарахування повного зносу не може бути підставою для списання необоротних активів, якщо вони придатні для експлуатації або можуть бути в установленому порядку реалізовані.
3.4. Для списання майна за наказом Керівника підприємства, установи або організації створюється постійно діюча Комісія, яка готує необхідні для списання документи і керується в своїй роботі чинним законодавством.
3.5. В акті на списання, який складається Комісією, висвітлюються причини вибуття об'єкта (стан основних частин, деталей і вузлів, конструктивних елементів) та обґрунтовується недоцільність і неможливість його відновлення.
3.6. При списанні матеріальних цінностей, які вибули внаслідок аварії або виявлені як недостача, до акта про списання додається копія акта про аварію або недостачу, з поясненням причин, які це викликали, оцінка подальших збитків, а також вказуються заходи, що вжиті до винних осіб.
3.7. Списання здійснюється:
3.7.1. Повністю замортизованого майна первісною вартістю до 5000 грн. - за рішенням керівників підприємств, установ та організацій.
3.7.2. Повністю замортизованого майна первісною вартістю понад 5000 грн. - в залежності від підпорядкування підприємства, установи або організації - за згодою відповідного Державного департаменту, Держспецтранслужби, Головавтотрансінспекції, Укрзалізниці, Мінтрансзв'язку (в разі безпосередньої підпорядкованості підприємств, установ та організацій).
Рішення Державних департаментів, Укрзалізниці, Держспецтранслужби, Головавтотрансінспекції оформлюються наказами або листами за підписом керівника (у разі відмови - з обґрунтуванням причин).
3.7.3. Не повністю замортизованого майна (незалежно від його первісної вартості) - за згодою Міністерства транспорту та зв'язку України.
3.8. Для розгляду питання щодо списання майна підприємства, установи та організації надають Мінтрансзв'язку наступні документи:
3.8.1. Письмове звернення.
3.8.2. Техніко-економічне обґрунтування (з необхідними розрахунками) доцільності списання майна із зазначенням напрямків використання очікуваних від цього коштів та матеріальних цінностей і планом використання вивільнених земельних ділянок.
3.8.3. Відомість про вартість майна, яке пропонується до списання, згідно з даними бухгалтерського обліку на дату інвентаризації (додаток 1).
3.8.4. Акт інвентаризації майна, яке пропонується до списання (додаток 2), а при вмісті у ньому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння - відповідний перелік.
3.8.5. Акт на списання майна (з кольоровими фотокартками об'єкту списання), затверджений керівником підприємства, установи або організації.
3.8.6. Довідку про відсутність обмежень (перебування майна на час розгляду звернення в оренді, заставі або наявність звернення на нього стягнення за рішенням суду тощо) щодо розпорядження майном, яке підлягає списанню.
3.8.7. У разі пропозиції щодо списання судна або інших плавзасобів підприємства, установи та організації надають Державному департаменту морського і річкового транспорту експертний висновок Регістра судноплавства України або іншого визнаного Мінтрансзв'язку експерта щодо проведеного ним технічного огляду таких основних фондів з метою найбільш ефективного їх подальшого використання на підставі укладеного між цими сторонами відповідного договору.
3.9. Підприємства, установи та організації не можуть здійснювати демонтаж та розбирання майна (основних фондів) до отримання дозволу на його списання крім випадків, які потребують термінового проведення таких дій з метою недопущення аварії та усунення пошкоджень, заподіяних внаслідок аварії чи стихійного лиха, з обов'язковим оформленням відповідних документів.
3.10. Після ліквідації (списання) майна оприбутковуються та підлягають зберіганню ті його частини (деталі, вузли), які можуть бути реалізовані або використані під час капітальних, середніх та інших ремонтів аналогічних засобів виробництва, а також підлягають зберіганню згідно з вимогами чинного законодавства. Усі деталі, вузли, агрегати та матеріали розібраного та демонтованого майна (основних фондів), які придатні для ремонту інших основних фондів, оприбутковуються в регістрах складського обліку та відображаються на відповідних субрахунках бухгалтерського обліку, а не придатні оприбутковуються та відображаються в бухгалтерському обліку, як інші матеріали (вторинна сировина, металобрухт) і підлягають обов'язковій здачі (продажу) підприємству, на яке відповідно до чинного законодавства покладені повноваження щодо збору такої сировини.
3.11. У тих випадках, коли підприємства, установи та організації не використовують для своїх потреб матеріальні цінності, отримані від списання майна (основних фондів) і вони не підлягають обов'язковій здачі, такі цінності можуть бути реалізовані самостійно на конкурентних засадах, відповідно до вимог чинного законодавства та цього Порядку, з оформленням відповідних документів.
3.12. Основні засоби, що списані і не підлягають реалізації, можуть бути реалізовані як вторинна сировина (брухт) після їх ліквідації.
3.13. Під час ліквідації (списання) основних засобів, що вміщують дорогоцінні метали, Комісії необхідно дотримуватись вимог Положення про порядок приймання і переробки відходів і лому дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння у вигляді відходів і лому, затвердженого спільним наказом Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України, Національного банку України від 23.06.94 N 54/11/161/91/15, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 08.07.94 за N 158/367.
3.14. Протягом 30 днів після здійснення заходів зі списання майна підприємства, установи та організації направляють звіт, наведений у додатку 3 до цього Порядку, Мінтрансзв'язку, відповідному Державному департаменту, Укрзалізниці, Держспецтранслужбі, Головавтотрансінспекції, згоду на списання від яких було отримано.
3.15. Посадові особи, які порушили порядок зберігання матеріальних цінностей або безгосподарно ставились до них, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
Відшкодування сум збитків здійснюється відповідно до Закону України "Про визначення розміру збитків, завданих підприємству, установі, організації розкраданням, знищенням (псуванням), нестачею або втратою дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та валютних цінностей" та постанови Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 р. N 116 "Про затвердження порядку визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей".
4. Продаж майна
4.1. Продаж майна проводиться безпосередньо підприємствами, установами та організаціями, на балансі яких воно знаходиться, відповідно до планів оновлення основних фондів з дотриманням вимог чинних на момент продажу законодавчих та нормативно-правових актів, а також цього Порядку.
Продаж майна, яке перебуває за кордоном і реалізація якого в Україні неможлива чи недоцільна, здійснюється відповідно до чинного законодавства з дотриманням цього Порядку.
4.2. Для підготовки до продажу майна за наказом керівника підприємства, установи або організації створюється постійно діюча комісія, яка проводить інвентаризацію майна, визначає його технічний стан, опрацьовує пропозиції експертів та потенційних покупців і готує необхідні документи.
4.3. Продаж майна підприємствами, установами та організаціями здійснюється за згодою Міністерства транспорту та зв'язку України.
4.4. Для розгляду питання стосовно продажу майна підприємства, установи та організації надають Мінтрансзв'язку наступні документи:
4.4.1. Письмове звернення.
4.4.2. Техніко-економічне обґрунтування (з необхідними розрахунками доцільності продажу майна) із зазначенням напрямків використання очікуваних від продажу коштів.
4.4.3. Відомість про вартість майна, яке пропонується до продажу, згідно з даними бухгалтерського обліку на дату інвентаризації (додаток 1).
4.4.4. Акт інвентаризації майна, яке пропонується до продажу (додаток 2), а при вмісті в ньому дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння відповідний перелік.
4.4.5. Акт технічного стану майна, яке пропонується до продажу, з його кольоровими фотокартками.
4.4.6. Довідку про кон'юнктуру ринку продажу аналогічних об'єктів та пропозиції від потенційних покупців, які бажають придбати запропонований до продажу майновий об'єкт, з інформацією про таких покупців (в разі їх наявності).
4.4.7. Довідку про відсутність обмежень (перебування майна на час розгляду звернення в оренді, заставі або наявність звернення на нього стягнення за рішенням суду тощо) щодо розпорядження майном, яке підлягає продажу.
4.4.8. У разі пропозиції щодо продажу судна або інших плавзасобів підприємства, установи та організації надають Державному департаменту морського і річкового транспорту експертний висновок Регістра судноплавства України або іншого визнаного Мінтрансзв'язку експерта щодо проведеного ним технічного огляду такого майна з метою найбільш ефективного його подальшого використання на підставі укладення між цими сторонами відповідного договору.
4.5. Згода Мінтрансзв'язку на продаж майна дійсна протягом 12 місяців з дати її надання.
4.6. Підприємства, установи та організації здійснюють продаж майна на конкурентних засадах у відповідності до Положення про порядок продажу на аукціоні, за конкурсом основних засобів, що є державною власністю, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 22.09.2000 N 1976 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 10.10.2000 за N 692/4913.
4.7. До продажу майна підприємствами, установами та організаціями можуть залучатись спеціалізовані установи (підприємства, організації, компанії), які мають отриманий в установленому порядку сертифікат на здійснення продажу державного майна, входять до числа найбільш рейтингових на Україні, мають позитивну репутацію, брокерське місце на біржі (брокерський конт), досвід участі у біржових торгах не менше 5 років та запропонують максимально вигідні умови договору на здійснення своїх послуг.
4.8. Початкова ціна на майно, яке пропонується до продажу, визначається за результатами незалежної оцінки майна, здійсненої згідно з вимогами Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" та відповідно до Методики оцінки майна, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2003 N 1891.
4.9. Суб'єкт оціночної діяльності, який здійснює оцінку майна, повинен відповідати наступним вимогам:
- мати діючий сертифікат суб'єкта оціночної діяльності, виданий в установленому порядку Фондом державного майна України та свідоцтво про реєстрацію його в Державному реєстрі оцінювачів;
- входити до числа найбільш рейтингових на Україні та мати позитивну репутацію у сфері оціночної діяльності;
- запропонує максимально вигідні умови договору на здійснення послуг з оцінки майна.
4.10. В разі, якщо визначена за результатами незалежної оцінки вартість запропонованого до продажу майна менша, ніж його залишкова вартість, підприємства, установи та організації повинні здійснити рецензування Звіту про незалежну оцінку такого майна у Фонді державного майна України.
4.11. Після проведення незалежної оцінки забороняється здійснювати дії щодо об'єкта продажу, які можуть призвести до зміни його вартості.
4.12. Кошти, отримані внаслідок продажу майна (за вирахуванням плати за послуги та суми податків), використовуються відповідно до техніко-економічного обґрунтування, зазначеного у п.4.4.2. цього Порядку.
4.13. Після підписання керівником підприємства, установи або організації акту приймання-передачі проданого майна один із його примірників та звіт, наведений у додатку 4 до цього Порядку, протягом 30 днів направляються до Мінтрансзв'язку, відповідного Державного департаменту, Укрзалізниці, Головавтотрансінспекції, Держспецтранслужби. До звіту додаються: висновок експерта про вартість майна, рецензія Звіту про оцінку майна (в разі наявності), дані про суб'єкта оціночної діяльності та уповноважену установу з продажу майна з підтверджуючими документами щодо їх відповідності вимогам цього Порядку.
( Пункт 4.13 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства транспорту та зв'язку N 937 від 14.09.2006 )
5. Безоплатна передача
5.1. Безоплатна передача майна здійснюється у відповідності до діючого на момент передачі законодавства, постанов Кабінету Міністрів України від 21.09.1998 N 1482 "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" та від 06.11.1995 N 891 "Про затвердження Положення про порядок передачі в комунальну власність загальнодержавного житлового фонду, що перебував у повному господарському віданні або в оперативному управлінні підприємств, установ та організацій" та цього Порядку.
5.2. Рішення про передачу майна з балансів на баланси підприємств, установ та організацій сфери управління Міністерства приймаються безпосередньо Міністерством транспорту та зв'язку України та, у разі позитивного рішення, оформлюються відповідними наказами.
5.3. Рішення про безоплатну передачу майна до комунальної власності або до сфери управління інших органів, уповноважених управляти державним майном приймається згідно з постановами Кабінету Міністрів України, зазначеними у п. 5.1 цього Порядку.
5.4. Отримання рішення Кабінету Міністрів України або погодження Фонду державного майна України, інших центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування стосовно передачі майна здійснюється Міністерством транспорту та зв'язку України у порядку, встановленому відповідними нормативно-правовими актами.
5.5. Якщо до Міністерства транспорту та зв'язку України надійшло звернення Фонду державного майна України, іншого органу, уповноваженого управляти державним майном, або органу місцевого самоврядування стосовно погодження їх рішення щодо передачі майна, таке погодження здійснюється згідно з розділом 2 цього Порядку і оформлюється листом Мінтрансзв'язку.
5.6. У разі надходження до Міністерства транспорту та зв'язку України звернень щодо безоплатної передачі майна відповідні підприємства, установи та організації надають Мінтрансзв'язку наступні документи:
5.6.1. Обґрунтування доцільності передачі майна, в якому, зокрема, чітко визначено місце розташування та балансоутримувач об'єкта передачі.
5.6.2. Акти оцінки вартості, інвентаризації, технічного стану об'єкта передачі та довідку про фінансово-економічний стан підприємства.
5.6.3. Довідку про відсутність обмежень (перебування майна на час розгляду звернення в оренді, заставі або наявність звернення на нього стягнення за рішенням суду тощо) щодо розпорядження майном, яке підлягає передачі.
5.6.4. Звернення (пропозиції, рішення) Фонду державного майна України, інших державних або місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування стосовно передачі майна, якщо вони надійшли безпосередньо на адресу підприємств, установ та організацій.
5.6.5. Погодження трудового колективу у формі виписки з протоколу загальних зборів (конференцій представників) - при передачі об'єктів соціальної інфраструктури, споруджених за рахунок підприємств, установ та організацій.
5.7. Передача об'єктів права державної власності здійснюється у місячний термін з дати прийняття відповідних рішень комісіями з питань передачі об'єктів, створення та порядок роботи яких визначається в постановах Кабінету Міністрів України, зазначених у п. 5.1 цього Порядку, та інших нормативно-правових актах, і оформлюється актом приймання-передачі.
5.8. Після підписання керівником підприємства, установи або організації акта приймання-передачі переданого майна один із його примірників та відповідний звіт, наведений у додатках 5, 6 до цього Порядку, протягом 30 днів направляються Мінтрансзв'язку, відповідному Державному департаменту, Укрзалізниці, Головавтотрансінспекції, Держспецтрансслужбі.
( Пункт 5.8 в редакції Наказу Міністерства транспорту та зв'язку N 937 від 14.09.2006 )
6. Заключні положення
6.1. Розгляд звернень підприємств, установ та організацій, які входять до сфери управління Міністерства транспорту та зв'язку України, щодо інших видів розпорядження майном, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку.
( Пункт 6.1 в редакції Наказу Міністерства транспорту та зв'язку N 937 від 14.09.2006 )
6.2. Відповідальність за дотримання вимог чинного законодавства та цього Порядку при здійсненні операцій з розпорядження майном покладається на керівників підприємств, установ та організацій, на балансах яких знаходиться таке майно.
6.3. Керівники підприємств, установ та організацій несуть персональну відповідальність згідно з чинним законодавством за цільове використання коштів і матеріальних цінностей, отриманих від здійснення операцій з розпорядження майном, та достовірність інформації, наданої Мінтрансзв'язку, Державним департаментам, Укрзалізниці, Головавтотрансінспекції, Держспецтранслужбі.
6.4. Контроль за розпорядженням майном підприємств, установ та організацій, використанням коштів та матеріальних цінностей, отриманих від здійснення операцій з розпорядження майном, покладається на відповідні Державні департаменти, Держспецтранслужбу, Головавтотрансінспекцію, Укрзалізницю та Управління державної власності апарату Міністерства.
6.5. Державні департаменти, Укрзалізниця, Держспецтранслужба, Головавтотрансінспекція (за підписом керівників) щоквартально не пізніше 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом, письмово надають Управлінню державної власності Мінтрансзв'язку звіти про результати розпорядження майном підприємств, установ та організацій підгалузі та використання отриманих від цього коштів і матеріальних цінностей, за формою, наведеною у додатках 3, 4, 5, 6 до цього Порядку, разом з аналітичною запискою щодо цільового використання коштів по конкретних сумах та напрямках.
( Пункт 6.5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства транспорту та зв'язку N 937 від 14.09.2006 )
Начальник Управління
державної власності

А.Ґудзь
Додаток 1
до Порядку розгляду звернень
підприємств, установ та
організацій, які входять до
сфери управління
Міністерства транспорту та
зв'язку України, щодо
розпорядження майном
ЗАТВЕРДЖУЮ
Керівник підприємства
(установи, організації)
________ ___________________
(підпис) (прізвище
та ініціали)
"___" ____________ 200_ р.
М.П.
ВІДОМІСТЬ
про вартість основних засобів, які пропонуються
до __________________________________________
(списання, продажу, передачі тощо)
За станом на "___" ____________ 200_ р.
N
з/п
Назва
інвентарного
об'єкта
Рік
випуску
Номер
інвентарного
об'єкта
Кількість
капітальних
ремонтів
(дата
проведення
останнього)
Вар-
тість
капі-
тальних
ремон-
тів,
грн.
Балан-
сова
(перві-
сна)
вар-
тість,
грн.
Сума
нарахо-
ваного
зносу,
грн.
Балансова
(залиш-
кова)
вартість,
грн.
інвен-
тарний
завод-
ський
12345678910
1
2
3
...
Всього:+++++
Дані про дорогоцінні метали:
(Подаються у разі їх наявності за кожним інвентарним
об'єктом)
Головний бухгалтер підприємства ________ _______________________
(установи, організації) (підпис) (прізвище та ініціали)
( Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства транспорту та зв'язку N 937 від 14.09.2006 )
Додаток 2
до Порядку розгляду звернень
підприємств, установ та
організацій, які входять до
сфери управління
Міністерства транспорту та
зв'язку України, щодо
розпорядження майном
ЗАТВЕРДЖУЮ
Керівник підприємства
(установи, організації)
________ ___________________
(підпис) (прізвище
та ініціали)
"___" ____________ 200_ р.
М.П.
АКТ
інвентаризації основних засобів, які пропонуються
до ____________________________________
(списання, продажу, передачі тощо)
___________________________________________________
(назва об'єкта (підприємства, цеху, дільниці тощо),
де проводилась інвентаризація)
На підставі наказу (розпорядження) від
"___" ____________ 200__ р. N _____ комісією у складі
__________________________________________________________________
(посада, прізвище та ініціали членів комісії)
__________________________________________________________________
проведено інвентаризацію основних засобів, які пропонуються
до (списання, продажу, передачі тощо) і обліковуються на
балансовому рахунку N ____ за станом на "___" __________ 200_ р.
Інвентаризацію почато "___" ___________ 200_ р.
Інвентаризацію закінчено "___" ___________ 200_ р.
При інвентаризації встановлено таке:
N
з/п
Назва
об'єкта
Рік
випуску
Номер інвентарного
об'єкту
Значиться на "___"______ 200__ р.При-
мітка
Фактично
виявлено
за даними
бухгалтерського
обліку
інвен-
тарний
завод-
ський
Згідно
паспорта
кіль-
кість
вартість,
грн.
кіль-
кість
вартість,
грн.
1234567891011
Всього:++++-
Всього за актом:
а) порядкових номерів _______________________________________
(літерами та прописом)
б) загальна кількість одиниць, фактично _____________________
(літерами та прописом)
в) на суму, грн., фактично __________________________________
(літерами та прописом)
Голова комісії _____________ ____________ ______________________
(посада) (підпис) (прізвище та ініціали)
Члени комісії: _____________ ____________ ______________________
(посада) (підпис) (прізвище та ініціали)
( Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства транспорту та зв'язку N 937 від 14.09.2006 )
Додаток 3
до Порядку розгляду звернень
підприємств, установ
та організацій, які входять
до сфери управління
Міністерства транспорту
та зв'язку України,
щодо розпорядження майном
ЗВІТ
за результатами списання майна і використання отриманих коштів та матеріальних цінностей станом на __________
N
з/п
Підприємство
балансо-
утримувач
N та
дата
дозволу
МТЗУ
N та дата
дозволу
(погодження)
Державного
департаменту
Назва,
інв.
N об'єкта
Залишкова
балансова
вартість
Стадія
вико-
нання
Дата
акта
спи-
сання
Сума
отриманих
коштів,
матері-
альних
цінностей
Використання
коштів та
матеріальних
цінностей
згідно з ТЕО
Використання
коштів та
матеріальних
цінностей
фактично
призна-
чення
обсягпризна-
чення
обсяг
12345678910111213
Всього- - -
Примітка. Підприємства, установи та організації повинні в обов'язковому порядку надавати довідку за підписом керівника про напрямки використання коштів та матеріальних цінностей з зазначенням конкретних сум, дати їх надходження на рахунок, а також пояснень у разі, якщо кошти були використані не згідно з ТЕО.
Керівник підприємства ________ ______________________
(установи, організації)* (підпис) (прізвище та ініціали)
(М.П.)
Головний бухгалтер* ________ ______________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
_______________
* В разі надання звітів у відповідності до п. 6.5 Порядку, їх підписують керівники відповідних Державних департаментів, Укрзалізниці, Держспецтрансслужби, Головавтотрансінспекції.
( Додаток 3 в редакції Наказу Міністерства транспорту та зв'язку N 937 від 14.09.2006 )
Додаток 4
до Порядку розгляду звернень
підприємств, установ
та організацій, які входять
до сфери управління
Міністерства транспорту
та зв'язку України,
щодо розпорядження майном
ЗВІТ
за результатами продажу майна та використання отриманих коштів станом на _______________
N
з/п
Назва
суб'єкта
господа-
рювання
N та
дата
дозволу
МТЗУ
N та
дата
погод-
ження
Держав-
ного
депар-
таменту
Назва,
інв.
N об'єкт
Залишкова
балансова
вартість
об'єкта
Вартість
об'єкта
згідно з
експер-
тною
оцінкою
Назва,
адреса
посеред-
ника з
продажу
Стадія
реалізації
(номер,
дата
реєстрації
контракту
(договору
купівлі-
продажу)
Ціна
про-
дажу
Назва та
адреса
покупця
Сума
отри-
маних
коштів
(дата
надход-
ження на
рахунок)
Використання
коштів
згідно з ТЕО
Використання
коштів
фактично
призна-
чення
обсягпризна-
чення
обсяг
12345678910111213141516
Всього
Примітка. Підприємства, установи та організації повинні в обов'язковому порядку надавати довідку за підписом керівника про напрямки використання коштів та матеріальних цінностей з зазначенням конкретних сум, дати їх надходження на рахунок, а також пояснень у разі, якщо кошти були використані не згідно з ТЕО.
Керівник підприємства ________ ______________________
(установи, організації)* (підпис) (прізвище та ініціали)
(М.П.)
Головний бухгалтер* ________ ______________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
---------------
* В разі надання звітів у відповідності до п. 6.5 Порядку, їх підписують керівники відповідних Державних департаментів, Укрзалізниці, Держспецтрансслужби, Головавтотрансінспекції.
( Порядок доповнено Додатком 4 згідно з Наказом Міністерства транспорту та зв'язку N 937 від 14.09.2006 )
Додаток 5
до Порядку розгляду звернень
підприємств, установ
та організацій, які входять
до сфери управління
Міністерства транспорту
та зв'язку України,
щодо розпорядження майном
ЗВІТ
за результатами передачі майна з балансу на баланс станом на _________
N
з/п
Назва
майнових
об'єктів
передачі
Кількість
об'єктів
Залишкова
балансова
вартість
Підприємство, з
балансу якого
передається
майновий об'єкт
Підприємство,
на баланс
якого
передається
майновий
об'єкт
Дозвіл на передачуСтадіяАкт
приймання-
Наказ
Мінтранс-
зв'язку
Листи
погодження
Державних
департаментів
12345678910
Керівник підприємства ________ ______________________
(установи, організації)* (підпис) (прізвище та ініціали)
(М.П.)
Головний бухгалтер* ________ ______________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
---------------
* В разі надання звітів у відповідності до п. 6.5 Порядку, їх підписують керівники відповідних Державних департаментів, Укрзалізниці, Держспецтрансслужби, Головавтотрансінспекції.
( Порядок доповнено Додатком 5 згідно з Наказом Міністерства транспорту та зв'язку N 937 від 14.09.2006 )
Додаток 6
до Порядку розгляду звернень
підприємств, установ
та організацій, які входять
до сфери управління
Міністерства транспорту
та зв'язку України,
щодо розпорядження майном
ЗВІТ
за результатами передачі майна у комунальну власність станом на ________
N
з/п
Назва
майнових
об'єктів
передачі
Загальна
площа
(кв. м)
Залишкова
балансова
вартість
Підприємство,
з балансу якого
передається
майновий об'єкт
Терито-
ріальна
громада
Дозвіл на передачуСтадія
вико-
нання
Акт
приймання-
передачі
Наказ
Мінтранс-
зв'язку
Листи
погодження
Державних
департа-
ментів
Згода
органу
місцевого
самовря-
дування
1234567891011
Керівник підприємства ________ ______________________
(установи, організації)* (підпис) (прізвище та ініціали)
(М.П.)
Головний бухгалтер* ________ ______________________
(підпис) (прізвище та ініціали)
---------------
* В разі надання звітів у відповідності до п. 6.5 Порядку, їх підписують керівники відповідних Державних департаментів, Укрзалізниці, Держспецтрансслужби, Головавтотрансінспекції.
( Порядок доповнено Додатком 6 згідно з Наказом Міністерства транспорту та зв'язку N 937 від 14.09.2006 )