• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про управління майном, що є у загальнодержавній власності

Кабінет Міністрів України  | Декрет від 15.12.1992 № 8-92 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Декрет
  • Дата: 15.12.1992
  • Номер: 8-92
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Декрет
  • Дата: 15.12.1992
  • Номер: 8-92
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
Д Е К Р Е Т
КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
( Декрет втратив чинність на підставі Закону N 185-V від 21.09.2006, ВВР, 2006, N 46, ст.456 )
Про управління майном, що є у загальнодержавній власності
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1993, N 7, ст.52 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Кодексом N 436-IV від 16.01.2003, ВВР, 2003, N 18, N 19-20, N 21-22, ст.144 )
З метою забезпечення ефективного управління майном, що є у загальнодержавній власності, Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Покласти на міністерства та інші підвідомчі Кабінету Міністрів України органи державної виконавчої влади здійснення функцій щодо управління майном, що є у загальнодержавній власності, крім майнових комплексів підприємств, установ, організацій, управління якими здійснюють відповідні служби Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України згідно з законодавчими актами України.
2. Міністерства та інші підвідомчі Кабінету Міністрів України органи державної виконавчої влади відповідно до покладених на них повноважень:
приймають рішення про створення, реорганізацію, ліквідацію підприємств, установ і організацій, заснованих на загальнодержавній власності (надалі - підприємства);
затверджують статути (положення) підприємств, контролюють їх дотримання та приймають рішення у зв'язку з порушенням статутів (положень);
укладають і розривають контракти з керівниками підприємств;
здійснюють контроль за ефективністю використання і збереженням закріпленого за підприємствами державного майна;
дають згоду Фондові державного майна України на створення спільних підприємств будь-яких організаційно-правових форм, до статутного фонду яких передається майно, що є загальнодержавною власністю;
готують разом з відповідними місцевими Радами народних депутатів висновки та пропозиції Кабінету Міністрів України щодо розмежування державного майна між загальнодержавною, республіканською (Республіки Крим) і комунальною власністю;
беруть участь у підготовці та укладанні міжнародних договорів України з питань загальнодержавної власності.
3. Заборонити міністерствам та іншим підвідомчим Кабінету Міністрів України органам державної виконавчої влади пряме втручання в господарську діяльність підприємств, що є у загальнодержавній власності.
4. Установити, що наймання керівника підприємства, що є у загальнодержавній власності, здійснюється шляхом укладання з ним контракту.
5. Заборонити підприємствам, що є у загальнодержавній власності, передавати безоплатно закріплене за ними майно іншим підприємствам, організаціям і установам, а також громадянам.
6. Міністерство економіки України організує:
розробку загальних принципів (порядку), методичних матеріалів, пов'язаних з управлінням загальнодержавним майном;
контроль за дотриманням органами, вказаними у статті 1 цього Декрету, встановленого порядку управління загальнодержавним майном. У разі виявлення порушень вносить пропозиції на розгляд відповідних державних органів.
7. Зупинити дію:
( Підпункт 1 пункту 7 втрачає чинність з 01.01.2004 року на підставі Кодексу N 436-IV від 16.01.2003 )
2) статей 2 та 5 Закону України "Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, розташовані на території України" (Відомості Верховної Ради України, 1991 р., N 46, ст. 615) у частині повноважень Фонду державного майна України, крім його повноважень як орендодавця;
3) пункту 1 постанови Верховної Ради України від 14 лютого 1992 року "Про управління майном підприємств, установ та організацій, що є у загальнодержавній власності" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 20, ст. 274) у частині повноважень Фонду державного майна України та заборони передачі функцій по управлінню майном, що є загальнодержавною власністю, іншим органам державного управління.
8. Цей Декрет набуває чинності з дня опублікування.
Прем'єр-міністр України
Міністр Кабінету Міністрів України
Л.КУЧМА
А.ЛОБОВ
м. Київ, 15 грудня 1992 року
N 8-92
Опубліковано: "Голос України", 26.02.92