• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про введення в дію "Технологічної схеми анулювання ВМД та анулювання реєстраційного номера ВМД у Луганській митниці"

Державна митна служба України , Регіональні митниці | Наказ, Форма типового документа від 22.03.2004 № 193
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України , Регіональні митниці
  • Тип: Наказ, Форма типового документа
  • Дата: 22.03.2004
  • Номер: 193
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України , Регіональні митниці
  • Тип: Наказ, Форма типового документа
  • Дата: 22.03.2004
  • Номер: 193
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛУГАНСЬКА МИТНИЦЯ
Н А К А З
22.03.2004 N 193
Про введення в дію "Технологічної схеми анулювання ВМД та анулювання реєстраційного номера ВМД у Луганській митниці"
Відповідно до "Положення про вантажну митну декларацію", затвердженого Постановою КМУ від 09.06.97 N 574, наказу ДМСУ від 14.10.02 N 561 "Про затвердження Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів та інших предметів із застосуванням ВМД" (зі змінами та доповненнями згідно наказу ДМСУ від 21.10.03 N 715, а також окремих нормативних та розпорядчих документів ДМСУ, з метою вдосконалення процесу проведення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити та ввести в дію з 01.04.04 Технологічну схему анулювання ВМД та анулювання реєстраційного номера ВМД у Луганській митниці (далі - Технологічну схему), наведену у додатку до даного наказу.
2. Заступнику начальника митниці - начальнику відділення по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил, начальникам митних постів, начальникам відділів: вантажного, митних платежів, контролю за доставкою вантажів, контролю митної вартості та номенклатури, статистики, контролю та аналізу та загального, під особисту відповідальність:
2.1. Забезпечити інформування суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності про введення в дію Технологічної схеми.
2.2. Забезпечити опрацювання та дотримання положень та термінів, зазначених у Технологічній схемі, у очолюваних підрозділах.
3. Начальнику загального відділу Мальцевій Р.В. довести цей наказ до відома всіх структурних підрозділів митниці.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника начальника митниці Кудрявцева В.І.
Начальник митниці С.К.Ралік
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Луганської митниці
22.03.2004 N 193
ТЕХНОЛОГІЧНА СХЕМА
анулювання ВМД та анулювання реєстраційного номера ВМД у Луганській митниці м. Луганськ 2004 р.
1. Загальні положення
Цією Технологічною схемою встановлюється послідовність дій посадових осіб під час анулювання вантажних митних декларацій, оформлених у підрозділах Луганської митниці.
Технологічна схема розроблена на підставі чинних нормативно-правових актів:
"Положення про вантажну митну декларацію", затвердженого Постановою КМУ від 09.06.97 N 574;
наказу ДМСУ від 08.12.98 N 771 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22.01.99 за N 42/3335;
наказу ДМСУ від 28.02.03 N 129 "Про затвердження Положення про порядок контролю за ввезенням на митну територію України окремих видів товарів" (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.06.03 за N 424/7745);
наказу ДМСУ від 14.10.02 N 561 "Про затвердження Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів та інших предметів із застосуванням ВМД" (зі змінами та доповненнями згідно наказу ДМСУ від 21.10.03 N 715;
наказу ДМСУ від 24.04.99 N 240 "Про затвердження Порядку заповнення та використання попереднього повідомлення" (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14.05.19 за N 306/3599 із змінами і доповненнями, внесеними наказами Державної митної служби України від 12.11.99 N 720 та від 28.04.00 N 251;
наказу ДМСУ від 10.12.01 N 797 "Про введення в дослідну експлуатацію програмно-інформаційних комплексів";
наказу ДМСУ від 10.12.01 N 800 "Про затвердження Положення про порядок скасування інформації з контролю за доставкою вантажів, модифікації й анулювання електронної копії вантажної митної декларації в центральній базі даних Держмитслужби України";
листа ІАМУ від 25.07.01 N 31/23-19-434-ЕП "Щодо анулювання ВМД типу АД, ПД, ПП";
листа ДМСУ від 21.05.03 N 11/4-31-7757-ЕП "Про звітність митних органів";
листа ДМСУ від 26.02.99 N 10/1-504-ЕП;
листа ДМСУ від 29.07.98 N 09/1-1680-ЕП;
листа ІАМУ від 25.07.01 N 31/23-19-434-ЕП "Щодо анулювання ВМД типу АД, ПД, ПП".
Терміни, що вживаються в технологічній схемі:
Вантажна митна декларація (надалі - ВМД) - заява, що містить відомості про товари та інші предмети і транспортні засоби та мету їх переміщення через митний кордон України або про зміну митного режиму щодо цих товарів, а також інформацію, необхідну для здійснення митного контролю, митного оформлення, митної статистики, нарахування митних платежів. Порядок заповнення ВМД визначається відповідними нормативними актами України і ДМСУ.
Електронна копія вантажної митної декларації (надалі - ЕК ВМД) - митна електронна інформація, яка відображає дані, що містяться у ВМД, після її оброблення засобами електронно-обчислювальної техніки митних органів. Форма та структура ЕК ВМД, кодування символів, засоби пересилання визначаються ДМСУ.
Реєстраційний номер ВМД - цифровий код, структуру якого встановлено чинними нормативно-правовими актами.
Анулювання ВМД та її електронної копії - процедура яка спрямована на визнання ВМД недійсною, з моменту подання заяви суб'єкта ЗЕД або службової записки начальника структурного підрозділу про необхідність анулювання ВМД до моменту вилучення ЕК ВМД із загальної бази даних та одночасного розміщення її в окремій базі.
Картка узгодження анулювання ВМД відділами (секторами) (надалі Картка) (Додаток 1) - документ, що подається ініціатором анулювання ВМД.
Підрозділ митного оформлення (далі - ПМО) - підрозділ митного органу, посадові особи якого здійснюють митне оформлення товарів і транспортних засобів із застосуванням ВМД або їх пропуск через митний кордон України.
Інші терміни, що вживаються в даному порядку, визначені у чинних нормативно - правових актах, що регулюють митну справу в Україні.
Загальні вимоги щодо здійснення процедури анулювання ВМД та попередніх повідомлень
Після закінчення процедури митного оформлення, ВМД може бути анульована тільки за рішенням начальника (заступника начальника) митниці або вищого митного органу.
Процедура анулювання ВМД здійснюється за письмовим зверненням суб'єкта ЗЕД або підприємства, що здійснює декларування товарів та інших предметів до митного органу про визнання ВМД недійсною. Зразок звернення наведено у додатку 2.
Реєстраційний номер анульованої ВМД не може бути використаний при оформленні інших ВМД. В разі оформлення нової ВМД замість анульованої, їй присвоюється новий реєстраційний номер.
Розгляд документів у кожному структурному підрозділі разом із передачею цих документів до іншого підрозділу здійснюється у термін не більш трьох робочих днів. Контроль за терміном розгляду документів у структурних підрозділах, покладається на начальників структурних підрозділів. Тривалість процедури анулювання не повинна перевищувати 30 календарних днів з дати реєстрації звернення загальним відділом митниці. Анулювання попередньої вантажної декларації (ПД) здійснюється у п'ятнадцятиденний термін. Загальний відділ здійснює контроль за терміном виконання документів.
Інформація про всі факти анулювання ВМД, попередніх декларацій, попередніх повідомлень та реєстраційних номерів ВМД, ПД, ПП надається підрозділами митного оформлення до відділу статистики, контролю та аналізу щомісячно, не пізніше 1-го числа місяця, наступного за звітним.
Відділ статистики, контролю та аналізу щомісячно передає інформацію про анульовані ВМД, ПД та ПП до Державної податкової адміністрації у Луганській області згідно з чинним законодавством.
2. Порядок анулювання реєстраційного номера вантажної митної декларації, яка подана до митного оформлення, та не оформлена у митному відношенні в повному обсязі у зв'язку з оформленням підрозділом митного оформлення картки відмови
При відмові в митному оформленні вповноважена посадова особа, що прийняла рішення про неможливість продовження митного оформлення, заповнює картку відмови, та повідомляє про це начальника ПМО.
Начальник ПМО дає розпорядження посадовій особі, що вчинила відмову, у вигляді резолюції на аркуші контролю, про анулювання реєстраційного номера вантажної митної декларації, а у разі виявлення ознак порушення митних правил про необхідність передачі пакету документів на розгляд до відділення по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил (далі - ВБК та ПМП).
Посадова особа, що вчинила відмову, службовою запискою передає документи до ВБК та ПМП, про що робиться запис керівництвом ВБК та ПМП на службовій записці у вигляді: - "ВМД N _______/__/______ та пакет документів в кількості _______ аркушів отримано, прізвище, підпис, дата". Службова записка залишається у справах ПМО та зберігається у окремій теці. Дата та час прийняття до розгляду документів ВБК та ПМП, фіксується у колонці "3" Аркушу проведення митного контролю й митного оформлення товарів та інших предметів (далі - Аркуш контролю) на відповідному Етапі.
У разі передачі документів до ВБК та ПМП, анулювання реєстраційного номеру ВМД здійснюється, тільки після винесення ВБК та ПМП відповідної постанови, або висновку, щодо можливості анулювання реєстраційного номеру ВМД, про що робиться запис у колонці "4" Етапу 2 Аркушу контролю з зазначенням прізвища та підпису керівника ВБК та ПМП у колонці "5" Етапу 2 з фіксацією часу повернення документів до підрозділу митного оформлення у колонці "3" на відповідного Етапу.
Якщо встановлено факт порушення митних правил на цьому етапі, складається протокол про ПМП у відповідності з діючим порядком.
У разі відсутності ПМП передані документи повинні бути розглянуті ВБК та ПМП та повернуті до ПМО протягом двох діб.
Після прийняття рішення начальником ПМО, або отримання документів з ВБК та ПМП, посадова особа, що вчинила відмову, у лівому верхньому куті Аркуша контролю робить запис "Оформленню не підлягає. Реєстраційний номер ВМД _____/_/_____ анульовано. Картка відмови в митному оформленні N ______" і зазначаються посада, прізвище, ініціали, дата та засвідчується особистим підписом.
Уповноважена посадова особа, що прийняла рішення про неможливість продовження митного оформлення, інформує про це уповноважені посадові особи, що здійснювали контрольні функції на попередніх етапах, про що цими посадовими особами в Аркуші контролю на відповідних етапах (графа 6 "погоджено виправлень") вчинюється запис "анульовано", підпис, дата", здійснюються відмітки про анулювання в журналах передбачених номенклатурою відповідних ПМО.
Посадова особа, що здійснювала контрольні функції на етапі 1 (Прийняття ВМД до оформлення), перекреслює відбитки штампів ПМК, які проставлені на аркушах ВМД та у наданих до оформлення документах, після чого, у графу "Примітки" Журналу обліку ВМД, вносить відповідний запис: "Реєстраційний номер анульовано".
Посадова особа, що здійснювала контрольні функції на етапі 1 (Контроль відповідності даних електронної копії ВМД даним, зазначеним у ВМД на паперовому носії), переводить ЕК ВМД із режиму "ВМД до оформлення" - до режиму "Анульовані ВМД" у базі даних ВМД Луганської митниці (митного поста) .Електронні копії анульованих ВМД зберігаються в окремій базі ВМД.
Перший примірник анульованої ВМД, Аркуш контролю, картка відмови, копії документів, що підтверджують обґрунтованість відмови, документи по лінії ВБК та ПМП (постанова, рішення суду тощо), зберігаються у справах ПМО, який здійснював прийняття ВМД до оформлення, в окремій теці. Інші документи, які були подані до митного оформлення, повертаються декларанту.
З метою контролю за актуалізацією бази даних ЄАІС ДМСУ та Луганської митниці щомісячно 1 числа місяця, наступного за звітним керівник ПМО, в якому зберігаються документи щодо анульованих протягом звітного місяця реєстраційних номерів ВМД забезпечує надання до ВСКтаА у електронному та паперовому вигляді переліків всіх анульованих реєстраційних номерів ВМД.
3. Процедура анулювання ВМД
Підприємство подає до загального відділу на ім'я начальника митниці письмову заяву за формою, наведеною у додатку 2 про визнання ВМД недійсною з обов'язковим посиланням на реєстраційний номер та причини анулювання.
Додатково до заяви додаються наявні у заявника примірники ВМД, всі потрібні документи, що обґрунтовують необхідність анулювання ВМД та Картка. У разі відсутності будь - якого примірника ВМД, у заяві зазначаються причини відсутності та місцезнаходження кожного примірника ВМД.
У окремих випадках процедура анулювання ВМД може бути розпочата за ініціативою начальника (заступника начальника) структурного підрозділу митниці.
Частина I Картки заповнюється ініціатором процедури анулювання (підприємством або структурним підрозділом митниці).
Заява (службова записка підрозділу митного оформлення) з наданими документами реєструється загальним відділом та передається начальнику (заступнику начальника) митниці. Начальник (заступник начальника) митниці своєю резолюцією призначає начальника відділу статистики, контролю та аналізу (далі ВСКтаА) відповідальними за здійснення загального контролю за процедурою анулювання ВМД.
Загальним відділом копія заяви (службової записки) надається начальнику ВСКтаА для здійснення загального контролю за процедурою анулювання. Зареєстрована заява (доповідна записка) разом із наданими документами направляються загальним відділом до ПМО, у якому здійснювалось митне оформлення.
I етап.
Начальник (заступник начальника) ПМО, отримавши зазначені документи перевіряє їх та, у разі отримання неповного пакету документів, інформує про це підприємство. Після одержання всіх необхідних документів для анулювання ВМД, заповнює другу частину Картки, де у першому розділі робить відмітки про наявність примірників ВМД та у другому розділі дає обґрунтування щодо можливості анулювання ВМД. Запис візується підписом начальника (заступника начальника) підрозділу та зазначається поточна дата. До пакету документів додається перший примірник ВМД.
При анулюванні ВМД, які були оформлені митним постом до пакету документів крім першого додається і другий примірник ВМД. Посадовою особою сектору митних платежів у третій частини картки зазначається місцезнаходження третього примірника ВМД. Запис засвідчується штампом та підписом посадової особи сектору.
Додатково (у разі необхідності) надаються копії документів, що підтверджують висновок . У цьому випадку додані документи зазначаються у третьому розділі.
Після виконання зазначених дій документи передаються до відділу митних платежів (далі - ВМП), про що робиться відмітка у Картці та у відповідному журналі.
II етап.
Для ВМД, які були оформлені у вантажному відділі або відділі оформлення транспортних засобів, посадовою особою ВМП у третій частини Картки зазначається місцезнаходження третього примірника ВМД. Запис засвідчується штампом та підписом посадової особи відділу.
Начальник ВМП або його заступник, заповнює третю частину Картки, де у першому розділі робить відмітки про наявність примірників ВМД та у другому розділі дає обґрунтування щодо можливості анулювання ВМД. Запис засвідчується підписом начальника підрозділу або його заступника та зазначається поточна дата.
Документи передаються до відділу контролю митної вартості та номенклатури (далі ВКМВтаН) (III етап), про що робиться відмітка у Картці та у відповідному журналі.
Додатково (у разі необхідності) надаються копії документів, що підтверджують висновок (копії картки відмови, протоколу ПМП та інше). У цьому випадку додані документи зазначаються у третьому розділі.
III етап.
Начальником ВКМВтаН (або його заступником) надається висновок щодо можливості анулювання ВМД Результати розгляду зазначаються у Частині IV Картки. У першому розділі проставляються відмітки про наявність примірників ВМД, у другому розділі надається обґрунтування щодо можливості анулювання ВМД.
Після виконання зазначених дій документи передаються до ВКДВ, про що робиться відмітка у Картці та у відповідному журналі. Додатково (у разі необхідності) надаються копії документів, що підтверджують висновок. У цьому випадку додані документи зазначаються у третьому розділі.
IV етап.
Начальник (заступник начальника) ВКДВ призначає посадову особу відділу, яка перевіряє факт переміщення вантажу через митний кордон України та наявність відміток КДВ. У розділі 2 частині V Картки зазначаються результати розгляду, а у розділі 3 робиться відмітка щодо наявності по даній ВМД контролю за доставкою вантажів.
Посадова особа ВКДВ передає документи до ВБК та ПМП, про що робиться відмітка у Картці та у відповідному журналі.
Додатково у разі необхідності надаються копії документів, що підтверджують висновок (протокол ПМП, електронний витяг ВМД та інше). У цьому випадку додані документи зазначаються у п'ятому розділі.
V етап.
Заступник начальника митниці - начальник ВБК та ПМП, призначає начальника підрозділу, який організовує перевірку наданих документів.
За результатами перевірки начальник (заступник начальника) структурного підрозділу у разі відсутності ознак ПМП надає обґрунтування необхідності анулювання ВМД. Якщо встановлено факт порушення митних правил на цьому етапі, складається протокол про ПМП у відповідності з діючим порядком.
Результати розгляду зазначаються у частині VI Картки.
Анулювання ВМД призупиняється до винесення керівництвом ВБК та ПМП відповідної постанови чи рішення суду, або робиться висновок, щодо можливості анулювання ВМД.
При зупиненні процедури анулювання начальник ВБК та ПМП негайно інформує службовою запискою начальника митниці та начальника ВКДВ.
Відповідно до рішення суду або згідно з висновком ВБК та ПМП процедура анулювання поновлюється або припиняється.
Всі документи зазначені у Картці передаються посадовою ВБК та ПМП до загального відділу, про що робиться відмітка у Картці та у відповідному журналі.
Додатково (у разі необхідності) надаються копії документів, що підтверджують висновок (постанова ВБК та ПМП, постанова суду, доповідні записки та інше). У цьому випадку додані документи зазначаються у третьому розділі.
Загальним відділом документи надаються начальнику (заступнику начальника) митниці для прийняття остаточного рішення.
Рішення начальника (заступника начальника) митниці про анулювання або відмову анулювання відображається у відповідній графі Картки.
Для виконання резолюції начальника (заступника начальника) митниці загальним відділом у встановленому порядку документи передаються:
до ВКДВ - у випадку анулювання ВМД, що підлягає контролю за доставкою вантажу,
до ВСКтаА - у випадку анулювання ВМД, що не підлягає контролю за доставкою вантажу.
VI етап.
Анулювання у ЄАІС ДМСУ ВМД, що підлягають контролю за доставкою вантажу
Після документів із висновками структурних підрозділів про анулювання ВМД та прийняття позитивного рішення начальником (заступником начальника) митниці, начальник (заступник начальника ВКДВ) призначає посадову особу, яка здійснює анулювання ВМД у ЄАІС ДМСУ згідно з нормативними документами Держмитслужби України та у розділі 4 частині V Картки робить запис про анулювання ВМД у ЄАІС ДМСУ, який засвідчує особистим підписом. При цьому зазначається дата анулювання ВМД у ЄАІС ДМСУ.
Посадова особа ВКДВ передає документи до ВСКта А.
Анулювання у ЄАІС ДМСУ ВМД, що не підлягають контролю за доставкою вантажу
Після документів із висновками структурних підрозділів про анулювання ВМД та прийняття позитивного рішення начальником (заступником начальника) митниці, посадова особа відділу СКтаА, яка згідно з посадовими інструкціями є відповідальною за облік анульованих ВМД здійснює анулювання ВМД у ЄАІС ДМСУ згідно з нормативними документами Держмитслужби України.
Всі наявні примірники ВМД перекреслюються, робиться запис "Анульовано" та вказується підстава анулювання - номер та дата заяви підприємства (доповідної записки). Перекреслюються відбитки наявних печаток на товаросупровідних документах.
Після цього протягом 3-х робочих днів посадовою особою ВСКтаА за підписом начальника (заступника начальника) митниці готується та надсилається повідомлення про анулювання ВМД на адресу підприємства та його копія (із зазначенням вихідного реєстраційного номера загального відділу) до підрозділів, які були задіяні при митному оформленні та анулюванні (Додаток 3).
У журналі реєстрації анульованих ВМД, який знаходиться у справах ВСКтаА, робиться запис про анулювання ВМД з обов'язковим зазначенням:
реєстраційного номеру ВМД;
коду ЄДРПОУ та назви підприємства;
вхідного реєстраційного номеру звернення та дати реєстрації;
причини анулювання;
наявності примірників ВМД;
дати анулювання ВМД в ЄАІС ДМСУ;
номера та дати повідомлення структурних підрозділів, що здійснювали митне оформлення суб'єкта ЗЕД.
Ведення та зберігання журналу здійснюється згідно з вимогами діловодства у митних органах.
Після завершення процедури анулювання ВМД усі наявні примірники анульованої ВМД разом з документами щодо її анулювання (вказані у Картці) зберігаються у справах ВСКтаА.
VII етап.
Після отримання інформації від ВСКтаА відповідні записи вносяться до журналів обліку ВМД підрозділів митниці, вказаних у повідомленні з обов'язковим зазначенням номера та дати листа-повідомлення.
Посадові особи відділу (сектору) СКтаА, які згідно з посадовими інструкціями здійснюють митне оформлення ВМД та адміністрування даних у базах даних ВМД анулюють ВМД у базах даних ВМД Луганської митниці (митного поста).
Порядок і термін зберігання анульованих ВМД повинні відповідати порядку і термінам, передбаченим для зберігання ВМД.
ВСКтаА звітує перед Держмитслужбою про факти анулювання ВМД у встановленому порядку.
4. Анулювання виключно електронної копії вантажної митної декларації
4.1. У разі необхідності анулювання електронної копії ВМД, яка помилково була передана до ЄАІС ДМСУ та бази даних ВМД Луганської митниці, начальником підрозділу, відповідальним за надіслання електронної копії ВМД, надається доповідна записка начальнику (заступнику начальника) митниці із пропозицією щодо анулювання електронної копії ВМД. До записки додаються письмові пояснення посадових осіб, з вини яких виникла така ситуація.
4.2. У випадку надіслання до Управління інформаційного забезпечення та митної статистики (надалі - УІЗтаМС) електронної копії ВМД із помилковим номером та прийняттям її до ЄАІС ДМСУ, особа, що виявила помилку службовою запискою негайно інформує про це підрозділ, що присвоює реєстраційні номери ВМД.
4.2.1. У випадку, коли під цим номером на момент виявлення помилки вже було зареєстровано ВМД, але процедуру її оформлення не завершено, декларації присвоюється інший реєстраційний номер. До паперових примірників ВМД та її електронної копії вносяться відповідні зміни.
4.2.2. У вищезазначеному випадку або коли під цим номером на момент виявлення помилки не було зареєстровано ВМД, в подальшому він виключається з використання при митному оформленні вантажів.
4.2.3. Якщо під цим номером вже було оформлено ВМД і внесення змін до всіх її паперових примірників неможливе, необхідно здійснити заходи щодо заміни у ЄАІС ДМСУ та у базах даних ВМД Луганської митниці помилкової електронної копії ВМД дійсною електронною копією.
4.3. Посадова особа, винна у створенні помилкової електронної копії додає до доповідної записки зазначеної у п.4.1. "Картку узгодження анулювання електронної копії ВМД із помилковим номером". Зразок картки наведено у додатку 4. Анулювання електронної копії ВМД здійснюється за схемою, зазначеною у п.3 за виключенням II та III етапів. Документи щодо анулювання електронної копії ВМД після I етапу передаються до ВКДВ (IV етап). При цьому вилучення паперових примірників ВМД не відбувається. Висновки начальників підрозділів митниці щодо можливості анулювання зазначаються у вищезазначеній картці.
4.4. У разі помилкового надіслання до УІЗтаМС ВМД, анулювання яких не належить до компетенції митниці (транзитні), до доповідної записки додається проект листа на ім'я начальника УІЗтаМС щодо анулювання електронної копії ВМД з помилковим номером. Лист подається у чотирьох примірниках, з яких один - на титульному бланку. До листа додається ксерокопія ВМД із правильним номером. Після підписання листа керівництвом митниці один примірник листа загальним відділом надається до відділу статистики, контролю та аналізу Зразок листа надано у додатку 5.
4.5. У випадку, зазначеному у пункті 4.2.3 до доповідної записки додається проект листа на ім'я начальника УІЗтаМС щодо вилучення електронної копії ВМД для подальшої заміни її електронною копією із вірним змістом. Лист подається у чотирьох примірниках, з яких один - на фірмовому бланку. До листа додається ксерокопія ВМД із вірним змістом. Після підписання листа керівництвом митниці один примірник листа загальним відділом надається до відділу статистики, контролю та аналізу. Зразок листа надано у додатку 6.
4.6. Посадова особа, винна у формуванні та передачі до УІЗтаМС електронної копії ВМД з помилковим номером або із помилковим змістом (у разі її відсутності - інша особа, призначена начальником підрозділу), кожного робочого дня перевіряє стан цієї електронної копії ВМД у ЄАІС ДМСУ.
4.7. У випадку, зазначеному у п.4.2.3., після вилучення фахівцями УІЗтаМС помилкової електронної копії ВМД посадовою особою, зазначена у п.4.6. надсилає до УІЗтаМС та Луганської митниці електронну копію ВМД з вірним змістом та контролює приймання її у ЄАІС ДМСУ.
4.8. Після анулювання електронної копії ВМД у базі даних ВМД ЄАІС ДМСУ електронні копії ВМД з неправильними номерами повинні бути анульовані в базах даних підрозділів митниці. Основою для анулювання є доповідна записка, яку готує особа винна у формуванні та передачі до УІЗтаМС електронної копії ВМД з помилковим номером, за підписом начальника підрозділу, в якому вона працює. Зразок листа надано у додатку 7.
5. Анулювання попередньої вантажної митної декларації
5.1. ПД може бути анульована за письмовою заявою суб'єкта підприємницької діяльності на підставі рішення начальника, яке приймається в 15-денний термін тільки за умови, що товар ще не був увезений на митну територію України. Копія цього рішення надається суб'єктові-заявнику.
5.2. ПД анулюється по закінченні терміну її дії.
При цьому в разі обрання суб'єктом підприємницької діяльності заходу забезпечення доставки товарів у вигляді грошової застави митниця письмово попереджає суб'єкта про закінчення терміну дії оформленої ПД і зберігає кошти на відповідному рахунку до звернення суб'єкта до цього митного органу з проханням повернути кошти, зарахувати їх у рахунок сплати наступних установлених законодавством податків і зборів чи як грошову заставу для забезпечення доставки товарів, що ввозитимуться в майбутньому, або до закінчення терміну позовної давності.
5.3. Посадова особа ВКДВ митниці (сектора КДВ внутрішнього митного поста), перевіряє в ЄАІС відсутність факту ввезення товару за заявленою до анулювання ПД і вносить до ЄАІС відмітку про подання заяви про анулювання ПД та роздруковує витяг з ЄАІС ДМСУ електронної копії ПД.
Заява суб'єкта ЗЕД, разом з роздрукованим витягом подається на розгляд начальнику митниці для прийняття рішення щодо анулювання ПД.
5.4. За відсутності факту ввезення товару за заявленою до анулювання ПД начальник органу призначення приймає рішення про анулювання цієї ПД і проставляє на заяві суб'єкта підприємницької діяльності відповідну резолюцію.
При формуванні митним органом призначення справи до заяви суб'єкта обов'язково долучаються:
примірник ПД, поданий суб'єктом підприємницької діяльності;
роздрукований з ЄАІС витяг з електронної копії цієї ПД;
примірники ПД подані з інших підрозділів митниці.
Для отримання примірників анульованої ПД з підрозділів митниці посадова особа ВКДВ складає службову записку на ім'я начальника ВСК та А, ПМО про надання примірників ПД, які знаходяться у справах відділів. Третій примірник ВМД знаходиться в справах відділу митних платежів для обліку сум грошової застави.
5.5. На п'ятий день робочий після прийняття начальником митного органу призначення рішення про анулювання ПД посадова особа ВКДВ митниці (сектору КДВ внутрішнього митного поста) перекреслює всі примірники ПД, а в графі А ПД зазначає: "Анульовано за заявою від ________ N ______" (проставляє дату й реєстраційний номер заяви в загальному відділі митниці).
5.6. Інформація про анулювання ПД заноситься посадовою особою ВКДВ (посадовою особою сектора КДВ внутрішнього митного поста) в оперативному режимі засобами електронного зв'язку до ЄАІС.
5.7. Примірники анульованої ПД, письмова заява суб'єкта підприємницької діяльності та всі потрібні документи зберігаються в окремій справі у відділі КДВ митниці (секторі КДВ внутрішнього митного поста).
Інформування підприємства, ВМП, ПМО, ВСК та А митниці (відповідних секторів внутрішнього митного поста) про анулювання ПД здійснюється посадовою особою ВКДВ (сектора КДВ внутрішнього митного поста) у триденний термін після закінчення процедури анулювання.
5.8. Грошові кошти, сплачені суб'єктом підприємницької діяльності під час оформлення ПД як грошова застава, за заявою цього суб'єкта повертаються йому в 3-денний термін з дати анулювання ПД чи зараховуються в рахунок сплати наступних установлених законодавством податків і зборів або в рахунок грошової застави для забезпечення доставки товарів, що ввозитимуться в майбутньому.
5.9. Якщо суб'єкт підприємницької діяльності подає заяву про анулювання ПД, за якою товар був увезений на митну територію України, але митне оформлення якого не здійснено, то рішення про анулювання ПД і про повернення грошових коштів, унесених як грошова застава, приймається в 15-денний термін виключно Держмитслужбою України.
Для цього ВКДВ (сектор КДВ внутрішнього митного поста) спільно з митним органом відправлення (прикордонною митницею) визначає стан і місцезнаходження товару, здійснює перевірку наявності фактів порушень митних правил. Усі потрібні для прийняття рішення документи разом із заявою суб'єкта підприємницької діяльності надсилаються до Держмитслужби України. При цьому у супровідному листі, який готується сумісно ВМП зазначається питання повернення грошових коштів, унесених як грошова застава суб'єктом підприємницької діяльності.
Копія такого рішення надсилається суб'єктові-заявнику.
5.10. Після отримання від Держмитслужби України позитивного рішення митний орган призначення проводить анулювання ПД за процедурою, описаною в пунктах 5.5 - 5.8 цього Положення.
6. Особливості заповнення нової ВМД замість анульованої
Після отримання ПМО та ВМП митниці повідомлення про анулювання ВМД підприємством, у разі необхідності, подається нова ВМД з внесенням додаткової інформації:
гр. 44 розділ 0, код документу - 0024 (анульована вантажна митна декларація).
В окремих випадках, за рішенням начальника (заступника начальника) митниці, нова ВМД може бути оформлена до закінчення процедури анулювання ВМД. Для цього, підприємство разом із пакетом документів на анулювання ВМД подає письмову заяву про оформлення нової ВМД до закінчення процедури анулювання, при цьому наявність позитивних висновків, щодо процедури анулювання начальників структурних підрозділів зазначених на I-V етапах, а також висновок підрозділу, де було призупинено митне оформлення, є однією з підстав для прийняття позитивного рішення начальником (заступником начальника) митниці.
З метою контролю за актуалізацією бази даних ЄАІС ДМСУ та Луганської митниці щомісячно 1 числа місяця, наступного за звітним посадова особа ВКДВ надає до ВСКтаА у паперовому вигляді роздруковані протоколи реєстрів всіх анульованих протягом звітного місяця декларацій, отриманих за допомогою ПІК ЄАІС.
Начальники структурних підрозділів несуть персональну відповідальність за надані висновки, пропозиції та дотримання термінів процедури анулювання.
Начальник відділу статистики,
контролю та аналізу
Начальник відділу контролю
за доставкою вантажів
Т.в.о. начальника
вантажного відділу
Начальник відділу
митних платежів
Начальник відділу контролю
митної вартості та номенклатури
Заступник начальника
митниці-начальник Відділення
по боротьбі з контрабандою
та порушеннями митних правил
Начальник відділу
організаційно-контрольної роботи
Т.в.о. начальника відділу
організації митного контролю

С.В.Пересипкін

І.В.Жерліцина

К.В.Скіртач

Т.Р.Грачов

О.І.Черноусов



В.В.Биков

Л.М.Макаренко

Т.М.Шестакова
Додаток 1
КАРТКА
узгодження анулювання ВМД відділами (секторами) ВМД
N _______/__/_________ від ___.___.200__ р.
Частина I. (заповнюється підприємством)
1. Номер та дата листа підприємства
__________________________________________________________________
2. _______________________________________________________________
__________________________________________________________________
(вказуються усі надані документи до листа, їх кількість прописом)
Частина II. (заповнюється ПМО)
-------------------------
1. Наявність примірників ВМД | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
| | | | | | |
-------------------------
2. Висновок:
3. Перелік копій доданих документів, які підтверджують
висновок.
Передано до _________.____.200__ р.
Документи у кількості _______ аркушів
Передав _____________________________
Прийняв _____________________________
Третій примірник ВМД знаходиться
у справах ___________________________
Частина III. (заповнюється ВМП).
-------------------------
1. Наявність примірників ВМД | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
| | | | | | |
-------------------------
2. Висновок:
3. Перелік копій доданих документів, які підтверджують висновок
Передано до _________.____.200__ р.
Документи у кількості _______ аркушів
Передав _____________________________
Прийняв _____________________________
Частина IV. (у разі необхідності заповнюється ВКМВтаН)
1. Висновок:
2. Перелік копій доданих документів, які підтверджують висновок
Передано до _________.____.200__ р.
Документи у кількості _______ аркушів
Передав _____________________________
Прийняв _____________________________
Частина V. (заповнюється ВКДВ)
1. Відмітки КДВ та інформація про перетинення кордону:
2. Висновок:
3. [] - ВМД підлягає КДВ
[] - ВМД не підлягає КДВ
Передано до _________.____.200__ р.
Документи у кількості _______ аркушів
Передав _____________________________
Прийняв _____________________________
4. _______________________________________________________________
(відмітка про анулювання ВМД у ЄАІС ДМСУ)
5. Перелік копій доданих документів, які підтверджують висновок
Частина VI (заповнюється відділенням (службою) БК та ПМП)
1. Висновок:
2. Перелік копій доданих документів, які підтверджують висновок
Передано до _________.____.200__ р.
Документи у кількості _______ аркушів
Передав _____________________________
Прийняв _____________________________
Рішення начальника митниці
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Додаток 2
Вих. N ____________ від __.__.200_ р.
Начальнику Луганської
митниці
Раліку С.К.
Просимо Вашого дозволу на анулювання вантажної митної
декларації від __.__.200_ р. N _____/_/______. у зв'язку з
__________________________________________________________________
(Вказується причина, що викликала необхідність анулювання ВМД.
__________________________________________________________________
Якщо причина полягає в некомпетентності або неуважності особи,
__________________________________________________________________
що здійснювала декларування, зазначити заходи, що вжиті до неї,
__________________________________________________________________
або пропозиції щодо направлення її до екзаменаційної комісії
__________________________________________________________________
Луганської митниці для складання іспиту з метою підтвердження
__________________________________________________________________
знань стосовно діючого митного законодавства).
Керівник підприємства ______________________________
П.І.Б.
Виконавець _________________ тел.
(П.І.Б.)
______________
* Лист готується на фірмовому бланку підприємства або підпис керівника засвідчується печаткою підприємства.
Додаток 3
Керівнику підприємства
"_____________________"
Начальнику ПМО
Начальнику ВМП
Начальнику ВКМВтаН
Начальнику ВКДВ
Начальнику ВБК та ПМП
Наступним повідомляю, що за заявою підприємства __________
від ___.___ 200_ р. N _______ ВМД від ___.___.200__ р.
N ХХХХХ/Х/ХХХХХХ та її електронну копію у ЄАІС анульовано
___.___200__ р.
______________
* Додатково повідомляю, що на підставі цього Вам необхідно
передекларувати товари (предмети) у вантажному відділі/митному
посту ___________ митниці.
Начальник митниці _______________________
П.І.Б.
Виконавець _______________________ тел.
(П.І.Б.)
_______________
* вказується у випадках, коли начальником митниці прийнято рішення щодо можливості передекларування товарів (предметів)
Додаток 4
КАРТКА
узгодження анулювання електронної копії ВМД
N _______/__/_________
від ___.___.200__ р.
Частина I. (заповнюється ПМО)
1. Перелік доданих документів: ___________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
2. Висновок:
Передано до ___________.____.200__ р.
Документи у кількості _______ аркушів
Передав _____________________________
Прийняв _____________________________
Частина II. (заповнюється ВКДВ)
1. Відмітки КДВ та інформація про перетинення кордону:
2. Висновок:
3. [] - ВМД підлягає КДВ
[] - ВМД не підлягає КДВ
Передано до ___________.____.200__ р.
Документи у кількості _______ аркушів
Передав _____________________________
Прийняв _____________________________
4. _______________________________________________________________
__________________________________________________________________
Частина III. (заповнюється відділенням (службою) БК та ПМП)
1. Висновок:
Передано до ___________.____.200__ р.
Документи у кількості _______ аркушів
Передав _____________________________
Прийняв _____________________________
Рішення начальника митниці
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Додаток 5
Начальнику Управління
інформаційного забезпечення
та митної статистики
Макаренку А.В.
Про внесення змін у ВМД
Шановний Анатолію Вікторовичу!
У зв'язку із тим, що __.__.2004 р. при оформленні транзитного
вантажу за ВМД 702__/4/111111 митним постом "________________"
Луганської митниці до Управління інформаційного забезпечення та
митної статистики електронну копію вищезазначеної ВМД було
направлено з N 702__/4/111111 та, помилково, з ідентичним змістом
за N 702__/4/222222.
Прошу Вашого дозволу на проведення на рівні Управління
вилучення з ЄАІС ДМСУ електронної копії ВМД від __.__.2003 р.
N 702__/4/222222.
Додаток: ксерокопія ВМД від __.__.2003 р. N 702__/4/111111 -
на __ аркушах
З повагою,
Начальник митниці С.К.Ралік
вик. ______________________
(начальник підрозділу)
тел. (__________________)
Додаток 6
Начальнику Управління
інформаційного забезпечення
та митної статистики
Макаренку А.В.
Про внесення змін у ВМД
Шановний Анатолію Вікторовичу!
У зв'язку із тим, що __.__.2003 р. при оформленні транзитного
вантажу за ВМД 702__/4/111111 митним постом "________________"
Луганської митниці до Управління інформаційного забезпечення та
митної статистики електронну копію вищезазначеної ВМД було
помилково направлено з N 702__/4/111111 та, помилково, з
ідентичним змістом за N 702__/4/222222.
Прошу Вашого дозволу на проведення на рівні Управління
вилучення з ЄАІС ДМСУ електронної копії ВМД від __.__.2003 р.
N 702__/4/222222 для заміни її вірною електронною копією.
Додаток: ксерокопії ВМД від __.__.2003 р. N 702__/4/111111 та
ВМД від __.__.2003 р. N 702__/4/222222- на __ аркушах
З повагою,
Начальник митниці С.К.Ралік
вик. ______________________
(начальник підрозділу)
тел. (__________________)
Додаток 7
Вих. N _________ від.__.___.2004 р.
Начальнику ПМО
Начальнику ВМП
Начальнику ВКМВтаН
Начальнику ВСКтаА
Начальнику ВБК та ПМП
ПОВІДОМЛЕННЯ
Наступним повідомляю, що за листом Луганської митниці
від __.__.2004 р. N___________ у ЄАІС ДМСУ анульовано помилково
сформовану електронну копію ВМД від ___.___.200_ р.
N ХХХХХ/Х/ХХХХХХ.
Начальник ________________________
П.І.Б.
Виконавець _________________ тел.
(П.І.Б.)