• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання податкової консультації

Державна податкова служба України | Індивідуальна податкова консультація від 16.01.2021 № 181/ІПК/99-00-07-05-01-06
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 16.01.2021
  • Номер: 181/ІПК/99-00-07-05-01-06
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 16.01.2021
  • Номер: 181/ІПК/99-00-07-05-01-06
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
16.01.2021 N 181/ІПК/99-00-07-05-01-06
Державна податкова служба України розглянула запит від 27.11.2020 р. б/н (вх. ДПС N 3857/ІПК/6 від 03.12.2020 р.) щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та повідомляє таке.
Правовідносини у цій сфері регулюються Податковим кодексомУкраїни (далі - Кодекс), Законом України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР " Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265).
Законом N 265 визначено правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій/програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Його дія поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Встановлення норм щодо незастосування РРО в інших законах, крім Податкового кодексу України, не допускається.
Питання: Чи потрібно застосовувати РРО, якщо я буду отримувати кошти в безготівковій формі з розрахункового рахунку, он-лайн банкінгу, через термінали самообслуговування?
Відповідно до звернення підприємець надає свої послуги через мережу Інтернет, за умови оплати таких послуг в безготівковій формі, виключно за допомогою он-лайн системи банківських розрахунків, мобільних додатків банківських установ, на платформах комерційних агентів банків, через термінали самообслуговування. Оплата відбувається у формі безготівкового перерахування грошових коштів з поточних, приватних та карткових рахунків.
Правовідносини у цій сфері регулюються Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI (із змінами та доповненнями) (далі - Кодекс) та Законом України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (зі змінами та доповненнями) (далі - Закон N 265).
Законом N 265 визначено правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі - ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Його дія поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі. Встановлення норм щодо незастосування РРО та/або ПРРО у інших законах, крім Кодексу, не допускається.
Разом з цим, пунктом 1.4 глави 1 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року N 22 (із змінами та доповненнями), безготівкові розрахунки - перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді.
Також, відповідно до п. 14 ст. 9 Закону N 265, РРО та/або ПРРО та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.
Враховуючи вищевикладене, за умови одержання безготівкової форми оплати (шляхом переказу коштів замовниками із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку чи шляхом внесення коштів через касу банку) або проведення розрахунків за послуги виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів, застосування РРО та/або ПРРО є не обов'язковим.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.