• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до наказу Генерального прокурора від 21.08.2020 № 389 "Про організацію діяльності прокурорів щодо представництва інтересів держави в суді"

Офіс Генерального прокурора України | Наказ від 21.06.2023 № 171
Реквізити
  • Видавник: Офіс Генерального прокурора України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 21.06.2023
  • Номер: 171
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Офіс Генерального прокурора України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 21.06.2023
  • Номер: 171
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ОФІС ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА
НАКАЗ
21.06.2023 № 171
Про внесення змін до наказу Генерального прокурора від 21.08.2020 № 389 "Про організацію діяльності прокурорів щодо представництва інтересів держави в суді"
1. Внести зміни до наказу Генерального прокурора від 21.08.2020 № 389 "Про організацію діяльності прокурорів щодо представництва інтересів держави в суді" (далі - наказ).
1.1. У тексті наказу слова "перші заступники та заступники Генерального прокурора" у всіх відмінках замінити словами "перший заступник та заступники Генерального прокурора" у відповідних відмінках, а слова "у військовій та оборонній сфері" - словами "у сфері оборони".
1.2. В абзаці першому пункту 3 слово "шляхом" замінити словами "у формах".
1.3. У пункті 4:
- в абзаці першому слово "щодо" замінити словами "для встановлення";
- в абзаці четвертому слова "у засобах масової інформації" замінити словами "у медіа".
1.4. Пункт 5 доповнити абзацом другим такого змісту:
"Про кожен факт початку процедури встановлення наявності підстав для представництва інтересів держави в суді відповідно до статті 23 Закону України "Про прокуратуру" прокуратурі нижчого рівня повідомляти прокуратуру вищого рівня не пізніше 5 днів з дати направлення першого запиту про витребування інформації чи документів".
1.5. В абзаці четвертому пункту 5.1 абревіатуру "ЗМІ" замінити словом "медіа".
1.6. У пункті 5.2 слово "Забезпечити" замінити словом "Забезпечувати".
1.7. У пункті 6:
- у першому реченні слова "процесуальних документів" замінити словами "позовів та заяв";
- у другому реченні слова "достатні докази" замінити словами "достатні/вірогідні докази", слова "скарг", "скарги" виключити, а слово "них" замінити словом "неї".
1.8. У пункті 6.1 слова "його перших заступників" замінити словами "його першого заступника".
1.9. У пункті 8:
- у першому реченні слово "своєчасне" виключити;
- друге речення викласти в такій редакції:
"Дотримуватися визначених процесуальним законодавством вимог щодо форми, змісту, порядку і строків подання скарг, заяв до суду, за наявності підстав подавати клопотання про їх поновлення та наводити підтверджені доказами поважні причини їх пропуску".
1.10. Пункти 8.3 - 8.6 викласти в такій редакції:
"8.3. Апеляційні скарги на судові рішення у справах за позовами інших осіб, виявлені в порядку моніторингу, подавати керівникам, першим заступникам, заступникам керівників прокуратур, якими виявлено таке судове рішення, та керівникам прокуратур вищого рівня, їх першим заступникам та заступникам з урахуванням визначених процесуальним законодавством присічних строків.
8.4. Апеляційні скарги на судові рішення у справах, розглянутих за участі прокурора, якими вирішено спір по суті позовних вимог, подавати керівникам, першим заступникам, заступникам керівників обласних прокуратур за місцем розташування суду, що розглядав справу, у тому числі у справах за позовами окружних прокуратур та за позовами інших осіб, у які прокурором здійснено вступ.
Якщо справу розглянуто без участі прокурора, апеляційну скаргу подавати керівникам, першим заступникам, заступникам керівників обласних прокуратур, у структурі яких функціонують окружні прокуратури, що пред'явили позов або вступили у справу за позовом інших осіб.
Керівникам окружних прокуратур не пізніше 3 днів після отримання копії судового рішення забезпечувати направлення повідомлення з обґрунтуванням підстав для його оскарження до прокуратури вищого рівня.
Апеляційні скарги на ухвали суду першої інстанції, прийняті не по суті вирішення спору, які можуть бути оскаржені окремо від рішення суду (частина перша статті 255 ГПК України, частина перша статті 353 ЦПК України та частина перша статті 294 КАС України), подавати прокурору, який пред'явив позов, та керівникам прокуратур вищого рівня, їх першим заступникам та заступникам.
8.5. У разі відсутності підстав для подання апеляційної скарги на судове рішення, постановлене не на користь держави, у тому числі у справах за позовами інших осіб, у які прокурором здійснено вступ з метою захисту інтересів держави, складати мотивований висновок, затверджувати його керівником, першим заступником, заступником керівника прокуратури, працівники якої брали участь у судовому засіданні, та не пізніше 5 днів до закінчення строку на апеляційне оскарження направляти цей висновок до прокуратури вищого рівня, вказуючи номер електронного наглядового провадження.
У разі розгляду справи судом першої інстанції без участі прокурора складати висновок та повідомляти про це прокуратуру вищого рівня прокурору, який пред'явив позов або вступив у розгляд справи за позовами інших осіб.
Якщо позов (заяву) розглянуто судом не за місцем розташування органу прокуратури, що її пред'явив, та за участю прокурора іншого органу прокуратури, яким складено висновок про відсутність підстав для апеляційного оскарження судового рішення, у разі незгоди з цим висновком апеляційну скаргу на нього подавати обласній прокуратурі, орган якої пред'являв позов (заяву)".
8.6. Касаційні скарги на судові рішення, у тому числі на ухвали процесуального характеру, які за законом можуть бути оскаржені, подавати керівникам, першим заступникам, заступникам керівників обласних прокуратур, працівники яких брали участь у розгляді справи судом апеляційної інстанції, зокрема й у справах за позовами прокурорів обласних і окружних прокуратур інших регіонів та у справах, у які прокурором прокуратури іншого регіону здійснено вступ.
Якщо справу розглянуто судом апеляційної інстанції без участі прокурора, подавати касаційну скаргу керівникам, першим заступникам, заступникам керівників обласних прокуратур, які подавали апеляційну скаргу.
Касаційні скарги на судові рішення у справах за позовами інших осіб, виявлені в порядку моніторингу, подавати керівникам, першим заступникам, заступникам керівників обласних прокуратур та Офісу Генерального прокурора.
Обласним прокуратурам копію касаційної скарги не пізніше 5 днів до закінчення строку на касаційне оскарження направляти до Офісу Генерального прокурора, у тому числі засобами електронного зв'язку, вказуючи номер електронного наглядового провадження".
1.11. В абзаці третьому пункту 8.6 слова "у тому числі засобами електронного зв'язку" виключити.
1.12. У пункті 8.7:
- в абзаці першому слова "у тому числі щодо розподілу судових витрат", "в тому числі засобами електронного зв'язку" виключити;
- в абзаці другому слова "касаційну скаргу подавати" замінити словами "подавати касаційну скаргу та повідомляти про це прокуратуру вищого рівня".
1.13. Пункт 10 викласти в такій редакції:
"10. Прокурорам прокуратур вищого рівня забезпечувати своєчасне опрацювання процесуальних та інших документів, перелічених у пунктах 5, 6.1, 8.3 - 8.9, 9 цього наказу, та за наявності підстав реалізовувати повноваження, визначені законом".
1.14. Пункт 12 викласти в такій редакції:
"12. Керівникам самостійних структурних підрозділів прокуратур усіх рівнів забезпечувати належну організацію взаємодії з питань захисту інтересів держави заходами представницького характеру поза межами кримінального провадження в порядку, спосіб та строки, визначені відповідним наказом Генерального прокурора".
1.15. Пункт 12.1 виключити.
1.16. Друге речення пункту 13.1 викласти в такій редакції:
"У процесуальному документі про вступ у справу обґрунтовувати та підтверджувати доказами наявність визначених законом підстав для здійснення представницьких повноважень".
1.17. У пункті 18 слова "шляхом внесення" замінити словами "у випадку подання".

Генеральний прокурор

А. Костін