ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
22.02.2008 N 166 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 301 від 03.04.2009 )
Про затвердження Положення про Департамент власної безпеки Державної митної служби України та підрозділи власної безпеки митної служби України
З метою удосконалення правових і організаційних засад діяльності підрозділів власної безпеки митної служби України та відповідно до пп. 3-1 п. 9 Положення про Державну митну службу України, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 18.07.2007 N 940,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Департамент власної безпеки Державної митної служби України та підрозділи власної безпеки митної служби України, що додається.
2. Перетворити підрозділи внутрішньої безпеки митних органів, спеціалізованих митних установ й організацій у відповідні підрозділи власної безпеки.
3. Керівникам Львівської, Південної, Кримської, Київської регіональної, Київської обласної, Східної та Харківської митниць забезпечити внесення змін у структури та штатні розписи відповідних митних органів згідно з затвердженими структурами підрозділів власної безпеки.
4. Керівникам митних органів, спеціалізованих митних установ й організацій та Фінансово-економічного управління Держмитслужби всі зміни, які вносяться до структури та штатних розписів митних органів, спеціалізованих митних установ й організацій в частині, що стосується підрозділів власної безпеки, здійснювати за погодженням з директором Департаменту власної безпеки.
5. Пункт 17 додатка до наказу Держмитслужби від 24.11.2005 N 1150 викласти в такій редакції:
"Служба (відділ, сектор) власної безпеки".
6. Уважати таким, що втратив чинність, наказ Держмитслужби України від 10.06.2005 N 511 "Про затвердження Положення про Департамент внутрішньої безпеки Державної митної служби України та підрозділи внутрішньої безпеки митної служби України".
Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова Служби | В.І.Хорошковський |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
22.02.2008 N 166
ПОЛОЖЕННЯ
про Департамент власної безпеки Державної митної служби України та підрозділи власної безпеки митної служби України
1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає правовий статус Департаменту власної безпеки Державної митної служби України (далі - Департамент) та служб, відділів і секторів з питань власної безпеки митних органів, спеціалізованих митних установ і організацій (далі - підрозділи власної безпеки), а саме їх компетенцію (завдання, функції, права) та організаційну структуру.
1.2. Департамент є структурним підрозділом Державної митної служби України (далі - Держмитслужба), створеним для здійснення заходів щодо запобігання та протидії проявам корупції, хабарництва та інших службових зловживань у митних органах, спеціалізованих митних установах та організаціях (далі - митна служба), а також забезпечення необхідних умов для більш ефективного і якісного виконання митною службою завдань із захисту економічних інтересів України.
Департамент підпорядкований, підконтрольний та підзвітний виключно Голові Держмитслужби або посадовій особі, що виконує його обов'язки.
Перевірка діяльності Департаменту проводиться згідно з наказом Держмитслужби або за дорученням Голови Держмитслужби.
Департамент виконує свої функції як безпосередньо, так і через підрозділи власної безпеки митної служби, здійснюючи організацію, загальне керівництво та контроль за їх діяльністю.
Підрозділи власної безпеки безпосередньо підпорядковані та підзвітні Департаменту, виконують його доручення, взаємодіючи при цьому з керівництвом митного органу, спеціалізованої митної установи й організації, до штатної структури яких вони входять, з метою забезпечення виконання покладених на них завдань і функцій.
Підрозділ власної безпеки є самостійним структурним підрозділом, що здійснює відповідні попереджувально-профілактичні заходи й забезпечує виконання покладених на нього завдань і функцій в митному органі, спеціалізованій митній установі й організації, до штатної структури яких він уходить.
1.3. Департамент і підрозділи власної безпеки у своїй діяльності керуються Конституцією та законами України, актами Президента України, Верховної Ради й Кабінету Міністрів України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, Положенням про Держмитслужбу, наказами Мінфіну та Держмитслужби, а також цим Положенням.
1.4. Департамент при виконанні покладених на нього завдань взаємодіє з іншими структурними підрозділами митної служби, правоохоронними органами, органами державної влади України, підприємствами, установами, організаціями, громадянами та їх об'єднаннями, в установленому порядку з іноземними установами та міжнародними організаціями, митними органами інших держав.
Підрозділ власної безпеки при виконанні покладених на нього завдань і функцій в межах території, що закріплена за митним органом, та за напрямом діяльності спеціалізованої митної установи й організації взаємодіє з іншими структурними підрозділами митної служби, з правоохоронними органами та органами державної влади України, підприємствами, установами, організаціями, громадянами та їх об'єднаннями, в установленому порядку з іноземними установами та міжнародними організаціями, митними органами інших держав.
1.5. Департамент здійснює свою діяльність відповідно до планів роботи Держмитслужби та Департаменту, розпоряджень і доручень Голови Держмитслужби.
Підрозділ власної безпеки здійснює свою діяльність відповідно до планів роботи митного органу, спеціалізованої митної установи й організації та підрозділу власної безпеки, розпоряджень і доручень директора Департаменту й керівника митного органу, спеціалізованої митної установи й організації. У разі виникнення суперечностей, діють розпорядження і доручення директора Департаменту.
1.6. Діловодство в Департаменті та підрозділах власної безпеки ведеться в установленому порядку.
1.7. Забороняється покладати на Департамент і підрозділи власної безпеки в цілому та на їх працівників зокрема виконання завдань і функцій, не передбачених цим Положенням.
1.8. Форми контролю Департаментом службової діяльності підрозділів власної безпеки митної служби та звітності встановлюються наказами Держмитслужби.
2. Основні завдання Департаменту та підрозділів власної безпеки
2.1. Основними завданнями Департаменту є:
2.1.1. Участь у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики в галузі митної справи за такими напрямами, як нормотворча та правозастосовна діяльність з питань запобігання учиненню працівниками митної служби правопорушень, пов'язаних із здійсненням ними службової діяльності.
2.1.2. Запобігання (профілактика) правопорушенням, пов'язаним із здійсненням службової діяльності працівниками митної служби.
2.1.3. Контроль, аналіз і прогнозування стану додержання законності в митній службі, своєчасне інформування про нього керівництва Держмитслужби.
2.1.4. Участь у викритті та документуванні в межах повноважень, визначених законодавством:
злочинів у сфері службової діяльності;
фактів корупційних діянь та інших правопорушень, пов'язаних з корупцією;
інших правопорушень, пов'язаних із здійсненням службової діяльності працівниками митної служби.
2.1.5. Організація роботи телефону та сайту довіри Держмитслужби, забезпечення оперативного (негайного) опрацювання інформації, що за ними надходить, а також вжиття відповідних заходів реагування.
2.1.6. Участь у розробці та здійсненні заходів, спрямованих на вдосконалення перевірки кандидатів на роботу в митній службі, запобігання у співпраці з правоохоронними органами зарахуванню до особового складу митної служби осіб, які не відповідають вимогам, що висуваються до працівників митної служби.
2.1.7. Участь у розгляді та підготовці пропозицій керівництву Держмитслужби щодо вдосконалення організації у митній службі захисту інформації, яка становить державну, комерційну, банківську або іншу таємницю, що охороняється законом, а також конфіденційної інформації.
2.1.8. Участь у розробці та реалізації системи заходів, які проводяться у взаємодії з правоохоронними органами, щодо захисту життя, здоров'я, честі, гідності, майна працівників митної служби і членів їх сімей від злочинних посягань, інших протиправних дій.
2.1.9. Участь у заходах зі створення безпечних умов функціонування об'єктів митної інфраструктури.
2.1.10. Участь у заходах з вивчення громадської думки щодо стану дотримання законності працівниками митної служби, інформування громадськості з питань, віднесених до компетенції Департаменту.
2.1.11. Забезпечення розвитку міжнародного співробітництва в галузі митної справи в частині запобігання та протидії правопорушенням, пов'язаним із здійсненням службової діяльності працівниками митної служби, виконання зобов'язань, передбачених міжнародними договорами України з питань митної справи, що укладені в установленому законом порядку, міжвідомчих договорів з митними органами інших держав.
2.2. Основними завданнями підрозділів власної безпеки є:
2.2.1. Участь у реалізації державної політики в галузі митної справи за такими напрямами, як нормотворча та правозастосовна діяльність з питань запобігання учиненню працівниками митної служби правопорушень, пов'язаних із здійсненням ними службової діяльності.
2.2.2. Запобігання (профілактика) правопорушенням, пов'язаним із здійсненням службової діяльності працівниками митного органу, спеціалізованої митної установи й організації.
2.2.3. Контроль, аналіз і прогнозування стану додержання законності в митному органі, спеціалізованій митній установі й організації, своєчасне інформування про нього керівництва Департаменту та митного органу, спеціалізованої митної установи й організації.
2.2.4. Участь у викритті та документуванні в межах повноважень, визначених законодавством:
злочинів у сфері службової діяльності працівників митного органу, спеціалізованої митної установи й організації;
фактів корупційних діянь та інших правопорушень, пов'язаних з корупцією, з боку працівників митного органу, спеціалізованої митної установи й організації;
інших правопорушень, пов'язаних із здійсненням службової діяльності працівниками митного органу, спеціалізованої митної установи й організації.
2.2.5. Забезпечення оперативного (негайного) опрацювання інформації, що надходить за телефонами і сайтами довіри Держмитслужби та митного органу, спеціалізованої митної установи й організації, а також вжиття відповідних заходів реагування.
2.2.6. Участь у заходах з перевірки кандидатів на роботу в митному органі, спеціалізованій митній установі й організації, запобігання у співпраці з правоохоронними органами зарахуванню до особового складу осіб, які не відповідають вимогам, що висуваються до працівників митної служби.
2.2.7. Участь у розгляді та підготовці пропозицій керівництву митного органу, спеціалізованої митної установи й організації щодо вдосконалення організації захисту інформації, яка становить державну, комерційну, банківську або іншу таємницю, що охороняється законом, а також конфіденційної інформації.
2.2.8. Участь у заходах, які проводяться у взаємодії з правоохоронними органами, щодо захисту життя, здоров'я, честі, гідності, майна працівників митного органу, спеціалізованої митної установи й організації і членів їх сімей від злочинних посягань, інших протиправних дій.
2.2.9. Участь у заходах зі створення безпечних умов функціонування об'єктів митної інфраструктури митного органу, спеціалізованої митної установи й організації.
2.2.10. Участь у заходах з вивчення громадської думки щодо стану дотримання законності працівниками митного органу, спеціалізованої митної установи й організації.
2.2.11. Забезпечення в межах компетенції міжнародного співробітництва в галузі митної справи в частині запобігання та протидії правопорушенням, пов'язаним із здійсненням службової діяльності працівниками митного органу, спеціалізованої митної установи й організації, виконання зобов'язань, передбачених міжнародними договорами України з питань митної справи, що укладені в установленому законом порядку, міжвідомчих договорів з митними органами інших держав.
3. Функції Департаменту та підрозділів власної безпеки
Департамент згідно з покладеними на нього завданнями виконує регулятивну, нормотворчу, правозастосовну, організаційну, координаційну, контрольну та аналітичну функції.
3.1. Відповідно до цього Департамент:
3.1.1. Ініціює та разом з іншими підрозділами митної служби безпосередньо розробляє проекти нормативно-правових і законодавчих актів з питань запобігання учиненню працівниками митної служби правопорушень, пов'язаних із здійсненням службової діяльності.
Організовує й бере безпосередню участь у проведенні внутрішньої експертизи нормативно-правових актів митної служби та їх проектів з метою усунення норм, які створюють передумови для вчинення корупційних діянь.
Подає керівництву Держмитслужби пропозиції щодо вдосконалення митного законодавства.
3.1.2. Бере участь у формуванні проектів і реалізації цільових програм з питань запобігання учиненню працівниками митної служби правопорушень, пов'язаних із здійсненням службової діяльності, поточному та перспективному плануванні діяльності Держмитслужби в межах компетенції Департаменту.
3.1.3. Ініціює та безпосередньо проводить роботу щодо профілактики правопорушень, пов'язаних із здійсненням службової діяльності працівниками митної служби, у тому числі разом з іншими підрозділами митної служби. Узагальнює практику та результати цієї роботи, розробляє пропозиції щодо її вдосконалення.
3.1.4. Організує, координує та контролює діяльність підрозділів власної безпеки митної служби, здійснює її методичне забезпечення.
Затверджує посадові інструкції працівників підрозділів власної безпеки.
У встановленому порядку оцінює ефективність та якість роботи підрозділів власної безпеки на основі розробленої системи критеріїв, здійснює щорічну оцінку роботи керівників і працівників підрозділів власної безпеки митної служби, готує їх службові характеристики.
3.1.5. Ініціює службові розслідування стосовно посадових осіб митної служби, а також перевірки з питань, віднесених до компетенції Департаменту, бере участь у їх проведенні.
3.1.6. Відповідно до компетенції бере участь у проведенні комплексних перевірок у митній службі.
Ініціює, організовує та проводить цільові (тематичні) перевірки, здійснює контрольні заходи з питань, віднесених до компетенції Департаменту.
3.1.7. У межах компетенції бере участь у перевірці інформації:
про можливі порушення обмежень, установлених при прийомі на роботу та проходженні служби в митній службі;
про можливі порушення присяги й урочистого зобов'язання посадових осіб митної служби.
3.1.8. Здійснює збір, обробку та систематизацію інформації, яка необхідна для виконання основних завдань Департаменту.
3.1.9. Веде облік, аналізує та прогнозує стан додержання законності працівниками митної служби, на підставі чого готує і подає керівництву Держмитслужби статистичні й аналітичні матеріали для прийняття управлінських рішень і звітування в установленому порядку перед органами влади вищого рівня.
3.1.10. Веде реєстрацію актів службових розслідувань, призначених наказами Держмитслужби, відповідно до компетенції контролює виконання рішень, прийнятих за їх результатами.
Узагальнює та аналізує результати службових розслідувань, проведених у митній службі.
3.1.11. Здійснює контроль за організацією, впровадженням і забезпеченням функціонування системи аналізу та управління ризиками службової діяльності працівників митної служби.
3.1.12. Для інформування громадськості готує статистичні, аналітичні матеріали, статті, огляди з питань, віднесених до компетенції Департаменту.
3.1.13. Бере участь у заходах зі створення системи громадської підтримки очищення митних органів від хабарництва та корупції шляхом залучення до цього як громадян, так і суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності. Вивчає громадську думку щодо стану додержання законності у митній службі.
3.1.14. Відповідно до компетенції бере участь у розгляді звернень, запитів та інших документів, що надходять від народних депутатів усіх рівнів, органів державної влади, юридичних і фізичних осіб.
3.1.15. Здійснює прийом представників підприємств та організацій, громадян з питань, віднесених до компетенції Департаменту.
3.1.16. У встановленому порядку здійснює прийняття, опрацювання, перевірку, узагальнення й облік інформації, яка надходить за телефоном і сайтом довіри Держмитслужби, забезпечує вжиття відповідних заходів реагування.
3.1.17. Аналізує інформацію про можливі протиправні дії стосовно працівників митної служби (здоров'я, честі, гідності, майна), членів їх сімей та у разі необхідності розробляє спільно з правоохоронними й іншими органами державної влади відповідні заходи реагування.
3.1.18. У встановленому порядку вносить керівництву Держмитслужби пропозиції щодо заохочень, накладення дисциплінарних стягнень, призначень та звільнень з посад, зарахування до кадрового резерву працівників митної служби.
3.1.19. Організовує роботу зі створення кадрового резерву Департаменту та підрозділів власної безпеки митної служби.
3.1.20. Ініціює та разом з іншими підрозділами митної служби організує підвищення кваліфікації та професійне навчання працівників підрозділів власної безпеки.
Бере участь у заходах з підвищення кваліфікації працівників митної служби з питань, що віднесені до компетенції Департаменту.
3.1.21. Проводить разом з відповідними структурними підрозділами Держмитслужби роботу щодо матеріально-технічного забезпечення діяльності Департаменту, підрозділів власної безпеки, правового й соціального захисту їх працівників.
Розробляє організаційну структуру Департаменту та підрозділів власної безпеки.
3.1.22. За рішенням керівництва Держмитслужби виділяє представників для участі в роботі семінарів, конференцій, комітетів, рад, комісій та груп, створених органами влади вищого рівня.
3.1.23. Представляє інтереси Держмитслужби в державних органах, інших установах і організаціях, міжнародних та іноземних установах, організаціях і митних органах інших держав.
3.1.24. У встановленому порядку здійснює взаємодію з іноземними установами та міжнародними організаціями, митними органами інших держав з питань, що відносяться до компетенції Департаменту. Аналізує положення міжнародних договорів з питань митної справи та вивчає досвід діяльності митних служб зарубіжних країн відповідно до компетенції Департаменту. Готує пропозиції щодо впровадження в митній службі України прогресивних, ефективних форм і методів профілактики правопорушень, пов'язаних із здійсненням службової діяльності працівниками митної служби.
3.1.25. Відповідно до компетенції виконує доручення, визначені Головою Держмитслужби.
3.2. Підрозділ власної безпеки згідно з покладеними на нього завданнями виконує нормотворчу, правозастосовну, організаційну, координаційну, контрольну та аналітичну функції.
Відповідно до цього підрозділ власної безпеки:
3.2.1. За дорученням Департаменту бере участь у розробці проектів нормативно-правових актів з питань запобігання учиненню працівниками митної служби правопорушень, пов'язаних із здійсненням службової діяльності.
Організовує й бере безпосередню участь у проведенні внутрішньої експертизи нормативно-правових актів митного органу, спеціалізованої митної установи й організації та їх проектів з метою усунення норм, які створюють передумови для вчинення корупційних діянь.
Подає керівництву митного органу, спеціалізованої митної установи й організації пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правових актів митниці.
3.2.2. Бере участь у реалізації цільових програм з питань запобігання учиненню працівниками митного органу, спеціалізованої митної установи й організації правопорушень, пов'язаних із здійсненням службової діяльності, поточному та перспективному плануванні діяльності Департаменту та митного органу, спеціалізованої митної установи й організації в межах компетенції підрозділу власної безпеки.
3.2.3. Ініціює та безпосередньо проводить роботу щодо профілактики правопорушень, пов'язаних із здійсненням службової діяльності працівниками митного органу, спеціалізованої митної установи й організації, у тому числі разом з іншими підрозділами митного органу, спеціалізованої митної установи й організації. Узагальнює практику та результати цієї роботи, розробляє пропозиції щодо її вдосконалення.
3.2.4. Ініціює службові розслідування стосовно посадових осіб митного органу, спеціалізованої митної установи й організації, а також перевірки з питань, віднесених до компетенції підрозділу власної безпеки, бере участь в їх проведенні.
3.2.5. Ініціює, організовує та в установленому порядку проводить цільові (тематичні) перевірки, здійснює контрольні заходи в митному органі, спеціалізованій митній установі й організації з питань, віднесених до компетенції підрозділу власної безпеки.
3.2.6. У межах компетенції бере участь у перевірці інформації:
про можливі порушення обмежень, установлених при прийомі на роботу та проходженні служби у митній службі;
про можливі порушення присяги й урочистого зобов'язання посадових осіб митної служби.
3.2.7. Здійснює збір, обробку та систематизацію інформації, яка необхідна для виконання основних завдань підрозділу власної безпеки.
3.2.8. Веде облік, аналізує та прогнозує стан додержання законності працівниками митного органу, спеціалізованої митної установи й організації, на підставі чого в установленому порядку готує і подає керівництву Департаменту та митного органу, спеціалізованої митної установи й організації статистичні й аналітичні матеріали для прийняття управлінських рішень і звітування.
3.2.9. Веде реєстрацію актів службових розслідувань, призначених наказами митного органу, спеціалізованої митної установи й організації, відповідно до компетенції контролює виконання рішень, прийнятих за їх результатами.
Узагальнює та аналізує результати службових розслідувань, проведених в митному органі, спеціалізованій митній установі й організації.
3.2.10. Бере участь у заходах щодо впровадження системи аналізу та управління ризиками службової діяльності працівників митного органу, спеціалізованої митної установи й організації.
3.2.11. Для інформування громадськості за дорученням директора Департаменту або керівника митного органу, спеціалізованої митної установи й організації готує статистичні, аналітичні матеріали, статті, огляди з питань, віднесених до компетенції підрозділу власної безпеки.
3.2.12. Бере участь у заходах зі створення системи громадської підтримки очищення митного органу, спеціалізованої митної установи й організації від хабарництва та корупції шляхом залучення до цього як громадян, так і суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності. Вивчає громадську думку та оцінку суспільством стану додержання законності у митному органі, спеціалізованій митній установі й організації.
3.2.13. Відповідно до компетенції бере участь у розгляді звернень, запитів та інших документів, що надходять від народних депутатів усіх рівнів, органів державної влади, юридичних і фізичних осіб.
3.2.14. Здійснює прийом представників підприємств та організацій, громадян з питань, віднесених до компетенції підрозділу власної безпеки.
3.2.15. У встановленому порядку здійснює опрацювання та перевірку інформації, що надходить за телефонами та сайтами довіри Держмитслужби та митного органу, спеціалізованої митної установи й організації, забезпечує вжиття відповідних заходів реагування.
3.2.16. Аналізує інформацію про можливі протиправні дії стосовно працівників митного органу, спеціалізованої митної установи й організації (здоров'я, честі, гідності, майна), членів їх сімей та у разі необхідності розробляє спільно з правоохоронними й іншими органами державної влади відповідні заходи реагування.
3.2.17. У встановленому порядку вносить керівництву митного органу, спеціалізованої митної установи й організації пропозиції щодо заохочень, накладення дисциплінарних стягнень, призначень та звільнень з посад, зарахування до кадрового резерву працівників митного органу, спеціалізованої митної установи й організації.
3.2.18. Організовує роботу зі створення кадрового резерву підрозділу власної безпеки.
3.2.19. Бере участь у заходах з підвищення кваліфікації та професійного навчання працівників підрозділу власної безпеки.
3.2.20. Проводить разом з відповідними структурними підрозділами митного органу, спеціалізованої митної установи й організації роботу щодо фінансового та матеріально-технічного забезпечення діяльності підрозділу власної безпеки, правового й соціального захисту його працівників.
Розробляє та подає до Департаменту пропозиції щодо внесення змін до структури й штатного розпису митного органу, спеціалізованої митної установи й організації у частині, що стосується підрозділу власної безпеки.
3.2.21. Відповідно до компетенції, на території, що закріплена за митним органом, і за напрямом діяльності спеціалізованої митної установи й організації, представляє їх інтереси в державних органах, інших установах і організаціях, міжнародних та іноземних установах, організаціях і митних органах інших держав.
3.2.22. У встановленому порядку здійснює взаємодію з іноземними установами та міжнародними організаціями, митними органами інших держав з питань, що відносяться до компетенції підрозділу власної безпеки.
3.2.23. Відповідно до компетенції виконує доручення, визначені директором Департаменту та начальником митного органу, спеціалізованої митної установи й організації.
4. Права Департаменту та підрозділів власної безпеки
4.1. Департамент має право:
4.1.1. Запитувати й отримувати від посадових осіб митної служби копії документів й необхідну інформацію, консультації, висновки фахівців митної справи, а також запитувати й отримувати зазначене від спеціалістів інших органів, установ та організацій з питань, що потребують спеціальних знань, необхідних для виконання покладених на Департамент завдань і функцій.
4.1.2. Залучати фахівців митних органів, спеціалізованих митних установ та організацій за погодженням з їх керівниками для вирішення покладених на Департамент завдань.
4.1.3. Вимагати від керівників та працівників митних органів, спеціалізованих митних установ і організацій, їх структурних підрозділів дотримання вимог законодавства.
4.1.4. Вивчати й оцінювати матеріали службових розслідувань, перевірок стосовно посадових осіб митної служби та їх діяльності з точки зору законності й об'єктивності, у разі потреби вносити необхідні пропозиції керівництву Держмитслужби.
4.1.5. Уносити на розгляд керівництва Держмитслужби пропозиції щодо застосування заохочень або стягнень до особового складу митної служби.
4.1.6. Користуватися при виконанні службових обов'язків інформаційними, телекомунікаційними, телевізійного спостереження системами, зв'язком, автотранспортом, оргтехнікою та іншими технічними засобами митної служби, створювати й використовувати в інтересах власної безпеки митної служби локальні інформаційні мережі.
4.1.7. Скликати й проводити наради, семінари з працівниками підрозділів власної безпеки митної служби.
4.2. Працівники Департаменту мають право:
4.2.1. Безперешкодного доступу в будь-які службові приміщення митної служби, на територію пунктів пропуску через державний кордон України, до зон митного контролю та об'єктів митної інфраструктури.
4.2.2. Отримувати усні та письмові пояснення від посадових осіб митної служби з питань, що належать до компетенції Департаменту, ініціювати та брати участь в огляді й переогляді транспортних засобів, несупроводжуваного багажу, товарів і предметів у зоні митного контролю, а також поза зоною митного контролю спільно з відповідними підрозділами митної служби в установленому порядку. Брати участь у проведенні особистого огляду громадян.
4.2.3. Запрошувати посадових осіб митної служби до службових приміщень Департаменту та підрозділів власної безпеки для опитування й отримання необхідних відомостей з питань, віднесених до компетенції Департаменту.
4.2.4. Отримувати в підрозділах по роботі з особовим складом митної служби відомості, необхідні для виконання покладених на Департамент завдань і функцій.
4.2.5. Під час виконання службових обов'язків, за погодженням з керівництвом Департаменту, носити цивільний одяг.
4.3. Підрозділ має право:
4.3.1. Запитувати й отримувати від посадових осіб митного органу, спеціалізованої митної установи й організації копії документів й необхідну інформацію, консультації, висновки фахівців митної справи, а також запитувати й отримувати зазначене від спеціалістів інших органів, установ та організацій з питань, що потребують спеціальних знань, необхідних для виконання покладених на підрозділ власної безпеки завдань і функцій.
4.3.2. Залучати фахівців структурних підрозділів митного органу, спеціалізованої митної установи й організації, погодивши їх кандидатури з керівництвом митного органу, спеціалізованої митної установи й організації, для вирішення покладених на підрозділ власної безпеки завдань.
4.3.3. Вимагати від керівного й особового складу митного органу, спеціалізованої митної установи й організації дотримання вимог законодавства.
4.3.4. Вивчати й оцінювати матеріали службових розслідувань, перевірок стосовно посадових осіб митного органу, спеціалізованої митної установи й організації, а також їх діяльності з точки зору законності й об'єктивності, у разі потреби вносити необхідні пропозиції керівництву Департаменту та митного органу, спеціалізованої митної установи й організації.
4.3.5. Уносити на розгляд керівництва митного органу, спеціалізованої митної установи й організації пропозиції щодо застосування заохочень або стягнень до особового складу митного органу, спеціалізованої митної установи й організації.
4.3.6. Уносити на розгляд керівництва Департаменту пропозиції щодо застосування заохочень або стягнень до особового складу підрозділу власної безпеки.
4.3.7. Користуватися при виконанні службових обов'язків інформаційними та телекомунікаційними системами митної служби, системами телевізійного спостереження, зв'язком, автотранспортом, оргтехнікою та іншими технічними засобами митниці, створювати й використовувати в інтересах власної безпеки локальні інформаційні мережі.
4.4. Працівники підрозділу власної безпеки мають право:
4.4.1. Безперешкодного доступу в будь-які службові приміщення митного органу, спеціалізованої митної установи й організації, на територію пунктів пропуску через державний кордон України, до зон митного контролю та об'єктів митної інфраструктури митного органу, спеціалізованої митної установи й організації.
4.4.2. Отримувати усні та письмові пояснення від посадових осіб митного органу, спеціалізованої митної установи й організації з питань, що належать до компетенції підрозділу власної безпеки, ініціювати та брати участь в огляді й переогляді транспортних засобів, несупроводжуваного багажу, товарів і предметів у зоні митного контролю, а також поза зоною митного контролю спільно з відповідними підрозділами митного органу в установленому законом порядку. Брати участь у проведенні особистого огляду громадян.
4.4.3. Запрошувати посадових осіб митного органу, спеціалізованої митної установи й організації до службових приміщень підрозділу власної безпеки для опитування й отримання необхідних відомостей з питань, віднесених до компетенції підрозділу власної безпеки.
4.4.4. Отримувати в підрозділі по роботі з особовим складом митного органу, спеціалізованої митної установи й організації відомості, необхідні для виконання покладених на підрозділ власної безпеки завдань і функцій.
4.4.5. Під час виконання службових обов'язків, за погодженням з керівництвом Департаменту, носити цивільний одяг.
5. Структура і керівництво Департаменту та підрозділів власної безпеки
5.1. У митних органах, спеціалізованих митних установах й організаціях можуть бути утворені служби, відділи та сектори власної безпеки (підрозділи власної безпеки). Структура та штатна чисельність Департаменту власної безпеки та відповідних підрозділів затверджуються Головою Держмитслужби за поданням Департаменту власної безпеки.
5.2. Департамент очолює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади Головою Держмитслужби й підпорядковується виключно Голові Держмитслужби або посадовій особі, що виконує його обов'язки.
5.3. Директор Департаменту:
5.3.1. Здійснює загальне керівництво роботою Департаменту та підрозділів власної безпеки митної служби, забезпечує виконання покладених на них завдань.
5.3.2. Розподіляє обов'язки між заступниками директора Департаменту, затверджує плани роботи Департаменту та положення про його структурні підрозділи, посадові інструкції особового складу Департаменту.
5.3.3. Затверджує посадові інструкції працівників підрозділів власної безпеки.
Підписує характеристики та щорічні оцінки на керівників і працівників підрозділів власної безпеки митної служби.
Затверджує плани роботи підрозділів власної безпеки.
5.3.4. Підписує плани-завдання на здійснення Департаментом контрольних заходів.
5.3.5. Уносить пропозиції Голові Держмитслужби про призначення на посади й звільнення з посад працівників підрозділів власної безпеки та працівників митної служби, віднесених до номенклатури посад Голови Держмитслужби, а також про заохочення або накладення на них стягнень.
Відповідно до встановленого порядку погоджує накази Держмитслужби.
Погоджує пропозиції керівників митних органів, спеціалізованих митних установ та організацій про заохочення працівників підрозділів власної безпеки, що входять до їх штатної структури.
5.3.6. Забезпечує взаємодію Департаменту та здійснює обмін інформацією з іншими підрозділами митної служби, правоохоронними органами та іншими органами державної влади, установами й організаціями, а також в установленому порядку з іноземними установами та міжнародними організаціями, митними органами інших держав з питань, віднесених до компетенції Департаменту.
5.3.7. Відповідає на звернення громадян та юридичних осіб, що надходять до Департаменту.
5.3.8. Вимагає від посадових осіб митної служби, у тому числі підрозділів власної безпеки й особового складу Департаменту додержання вимог законодавства, своєчасного виконання доручень і розпоряджень керівництва Держмитслужби та Департаменту.
Дає доручення і вказівки митним органам, спеціалізованим митним установам і організаціям з питань, віднесених до компетенції Департаменту.
5.3.9. Контролює виконання особовим складом Департаменту вимог Закону України "Про державну таємницю", інших нормативно-правових актів з питань охорони державної таємниці та захисту інформації з обмеженим доступом.
5.3.10. Входить до складу колегії та Вищої атестаційної комісії Держмитслужби.
5.3.11. Відповідно до компетенції виконує доручення, визначені Головою Держмитслужби.
5.4. Директор Департаменту крім прав, зазначених у розділі 4 цього Положення, має право:
5.4.1. Запитувати й одержувати в установленому порядку від структурних підрозділів Держмитслужби, митних органів, спеціалізованих митних установ й організацій та інших державних і недержавних органів, фізичних та юридичних осіб необхідну інформацію й довідкові матеріали для виконання завдань і функцій, покладених на Департамент.
5.4.2. У межах компетенції Департаменту представляти інтереси Держмитслужби в державних та інших органах.
5.4.3. Надавати відповідно до своєї компетенції відомості, пропозиції, зауваження структурним підрозділам Держмитслужби, митним органам, спеціалізованим митним установам і організаціям.
5.4.4. Уносити керівництву Держмитслужби пропозиції щодо захисту законних прав та інтересів працівників митної служби у випадках заподіяння їм шкоди неправомірними діями посадових осіб митної служби або інших державних і недержавних органів.
5.4.5. Скликати в Департаменті наради з питань, віднесених до його компетенції, за результатами проведення яких давати особовому складу Департаменту доручення, зафіксувавши їх у відповідних протоколах нарад.
5.4.6. Підписувати листи Департаменту, візувати документи та інші матеріали в межах компетенції Департаменту.
5.4.7. У межах компетенції Департаменту ініціювати проведення службових розслідувань та перевірок у Держмитслужбі, митних органах, спеціалізованих митних установах й організаціях.
5.4.8. У виняткових випадках давати доручення керівникам митних органів, спеціалізованих митних установ й організацій або погоджувати проведення перевірок окремих питань, що стосуються службової діяльності підрозділів власної безпеки митної служби.
5.5. Директор Департаменту несе відповідальність за:
5.5.1. Незабезпечення виконання Департаментом покладених на нього завдань і функцій, передбачених цим Положенням.
5.5.2. Неналежну організацію та результати діяльності Департаменту.
5.5.3. Втрату документів і матеріалів, несанкціонований витік з Департаменту чи розголошення інформації, яка становить державну, комерційну, банківську або іншу таємницю, що охороняється законом, а також конфіденційної інформації.
5.5.4. Низький рівень трудової та виконавської дисципліни працівників Департаменту, недодержання ними законності у службовій діяльності.
5.5.5. Негативні наслідки своїх розпоряджень, доручень, самостійно прийнятих рішень під час виконання службових обов'язків, а також за бездіяльність, що їх спричинила.
5.5.6. Незадовільний стан професійної підготовки та виховної роботи з особовим складом Департаменту.
5.5.7. Незабезпечення створення особовому складу Департаменту належних умов з охорони праці.
5.6. Підрозділ власної безпеки митного органу, спеціалізованої митної установи й організації очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади Головою Держмитслужби за поданням директора Департаменту. Начальник підрозділу власної безпеки підпорядковується директору Департаменту або посадовій особі, яка виконує його обов'язки.
Відповідно до затвердженої структури начальник підрозділу власної безпеки може мати заступника.
5.7. Заступник начальника підрозділу власної безпеки в разі відсутності начальника підрозділу забезпечує виконання його функцій. У разі відсутності керівництва підрозділу власної безпеки посадова особа цього підрозділу, кандидатура якої визначається за погодженням з Департаментом, забезпечує виконання функцій начальника підрозділу власної безпеки.
5.8. Начальник підрозділу власної безпеки:
5.8.1. Здійснює загальне керівництво роботою підрозділу власної безпеки, забезпечує виконання покладених на нього завдань і функцій.
5.8.2. Розробляє плани роботи підрозділу власної безпеки та за погодженням з начальником митного органу, спеціалізованої митної установи й організації подає їх на затвердження директору Департаменту.
5.8.3. Розробляє посадові інструкції особового складу підрозділу власної безпеки та за погодженням з керівником митного органу, спеціалізованої митної установи й організації подає їх на затвердження директору Департаменту.
5.8.4. Готує характеристики та щорічні оцінки на працівників підрозділу власної безпеки, подає їх на підпис директору Департаменту.
5.8.5. Уносить пропозиції директору Департаменту про призначення на посади й звільнення з посад працівників підрозділу власної безпеки, а також про заохочення або накладення на них стягнень.
5.8.6. Погоджує проекти наказів митного органу, спеціалізованої митної установи й організації про призначення й звільнення з посад працівників, що відносяться до номенклатури начальника митного органу, спеціалізованої митної установи й організації, а також про заохочення або накладення на них стягнень.
5.8.9. Погоджує подання начальника митного органу, спеціалізованої митної установи й організації про призначення на посади, віднесені до номенклатури посад Голови Держмитслужби, а також подання про присвоєння спеціальних звань, застосування заохочень і стягнень.
5.8.10. Забезпечує взаємодію підрозділу власної безпеки та здійснює обмін інформацією з іншими підрозділами митного органу, спеціалізованої митної установи й організації, правоохоронними органами та іншими органами державної влади, установами та організаціями на території регіону, закріпленого за митним органом, та в напрямі діяльності спеціалізованої митної установи й організації, а також в установленому порядку з іноземними установами та міжнародними організаціями, митними органами інших держав з питань, віднесених до компетенції підрозділу власної безпеки.
5.8.11. Відповідно до компетенції підрозділу власної безпеки організовує перевірки за зверненнями громадян та юридичних осіб, що надходять до Держмитслужби, Департаменту та митного органу, спеціалізованої митної установи й організації, підготовку проектів відповідей тощо.
5.8.12. Вимагає від посадових осіб митного органу, спеціалізованої митної установи й організації додержання вимог законодавства, своєчасного виконання доручень і розпоряджень керівництва.
5.8.13. Контролює виконання особовим складом підрозділу власної безпеки вимог Закону України "Про державну таємницю", інших нормативно-правових актів з питань охорони державної таємниці та захисту інформації з обмеженим доступом.
5.8.14. Входить до складу атестаційної комісії митного органу, спеціалізованої митної установи й організації.
5.8.15. Відповідно до компетенції виконує доручення, визначені директором Департаменту та начальником митного органу, спеціалізованої митної установи й організації.
5.9. Начальник підрозділу власної безпеки крім прав, зазначених у розділі 4 цього Положення, має право:
5.9.1. Запитувати й одержувати в установленому порядку від структурних підрозділів митного органу, спеціалізованої митної установи й організації та інших державних і недержавних органів, фізичних та юридичних осіб необхідну інформацію й довідкові матеріали для виконання завдань і функцій, покладених на підрозділ власної безпеки.
5.9.2. У межах компетенції підрозділу власної безпеки в установленому порядку представляти інтереси митного органу, спеціалізованої митної установи й організації в державних та інших органах.
5.9.3. Надавати відповідно до своєї компетенції відомості, пропозиції, зауваження структурним підрозділам митного органу, спеціалізованої митної установи й організації.
5.9.4. Уносити керівництву Департаменту та митного органу, спеціалізованої митної установи й організації пропозиції щодо захисту законних прав та інтересів працівників митного органу, спеціалізованої митної установи й організації у випадках заподіяння їм шкоди неправомірними діями посадових осіб митної служби або інших державних і недержавних органів.
5.9.5. Скликати в підрозділі власної безпеки наради з питань, віднесених до його компетенції, за результатами проведення яких давати особовому складу підрозділу доручення, зафіксувавши їх у відповідних протоколах нарад.
5.9.6. Підписувати листи до Департаменту та інших підрозділів власної безпеки митної служби. В установленому порядку підписувати інші листи, візувати документи та матеріали в межах компетенції підрозділу власної безпеки.
5.9.7. У межах компетенції підрозділу власної безпеки ініціювати проведення службових розслідувань та перевірок у митному органі, спеціалізованій митній установі й організації.
5.10. Начальник підрозділу власної безпеки несе відповідальність за:
5.10.1. Незабезпечення виконання підрозділом власної безпеки покладених на нього завдань і функцій, передбачених цим Положенням.
5.10.2. Неналежну організацію та результати діяльності підрозділу власної безпеки.
5.10.3. Втрату документів і матеріалів, несанкціонований витік з підрозділу власної безпеки чи розголошення інформації, яка становить державну, комерційну, банківську або іншу таємницю, що охороняється законом, а також конфіденційної інформації.
5.10.4. Низький рівень трудової та виконавської дисципліни працівників підрозділу власної безпеки, недодержання ними законності у службовій діяльності.
5.10.5. Негативні наслідки своїх розпоряджень, доручень, самостійно прийнятих рішень під час виконання службових обов'язків, а також за бездіяльність, що їх спричинила.
5.10.6. Надання недостовірної інформації Департаменту та керівництву митного органу, спеціалізованої митної установи й організації.
5.10.7. Незадовільний стан професійної підготовки та виховної роботи з особовим складом підрозділу власної безпеки.
5.10.8. Незабезпечення створення особовому складу підрозділу власної безпеки належних умов з охорони праці.
6. Забезпечення умов роботи Департаменту та підрозділів власної безпеки
6.1. Департамент та підрозділи власної безпеки розміщуються в ізольованих приміщеннях, що відповідають вимогам техніки безпеки та санітарним нормам, а також забезпечені належними умовами збереження інформації з обмеженим доступом.
6.2. Для виконання на належному рівні завдань, покладених на Департамент та підрозділи власної безпеки, за ними закріплюється службовий автотранспорт, а також вони забезпечується оргтехнікою, засобами відео-, аудіоконтролю й зв'язку, сучасною комп'ютерною технікою.
6.3. Для термінового і своєчасного обміну службовою інформацією між Департаментом та підрозділами власної безпеки, такий обмін здійснюється засобами факсимільного зв'язку та електронної пошти Держмитслужби через поштові скриньки Департаменту та підрозділів власної безпеки.
Директор Департаменту власної безпеки | К.І.Бриль |
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua