• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження форми державної статистичної звітності по вищих навчальних закладах

Міністерство статистики України  | Наказ, Форма, Інструкція від 01.07.1994 № 156 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство статистики України
  • Тип: Наказ, Форма, Інструкція
  • Дата: 01.07.1994
  • Номер: 156
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство статистики України
  • Тип: Наказ, Форма, Інструкція
  • Дата: 01.07.1994
  • Номер: 156
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
01.07.1994 N 156
( Наказ скасовано на підставі Наказу Державного комітету статистики N 483 від 17.08.2004 )
Про затвердження форми державної статистичної звітності по вищих навчальних закладах
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики N 250 від 04.08.2003 )
1. Затвердити форму державної статистичної звітності N 2-3нк "Звіт вищого навчального закладу на початок навчального року", Інструкцію щодо її заповнення та ввести її в дію починаючи в 1994/95 навчального року.
2. Розповсюдити зазначену форму звітності на всі вищі навчальні заклади незалежно від відомчої підпорядкованості, форм власності та рівнів акредитації.
3. Управлінню соціальної статистики (І.В.Калачова) своєчасно забезпечити орендне підприємство "Укрбланковидав" затвердженими оригіналами форми.
4. ГОЦ Мінстату України (В.Г.Крамарєв) забезпечити збір і розробку державної статистичної звітності за формою N 2-3нк.
5. Економічному управлінню (Н.В.Єрофєєва, М.І.Пишнюк) передбачити відповідне фінансування та виділення необхідної кількості паперу для виготовлення бланків форми та інструкції.
6. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Мінстату України від 14.06.93 N 110 "Про затвердження форм державної статистичної звітності по вищих учбових закладах".
7. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Заступник Міністра І.В.Хайнацька
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінстату України
01.07.1994 N 156
ІНСТРУКЦІЯ
по заповненню статистичного звіту по формі N 2-3нк "Звіт вищого навчального закладу на початок навчального року"
1. Загальні положення
Державна статистична звітність по формі N 2-3нк розповсюджується на всі вищі навчальні заклади всіх рівнів акредитації (надалі - вузи), розташовані на території України, незалежно від їх відомчої підпорядкованості, форм власності та видів (академії, університети, інститути, консерваторії, технікуми, училища, коледжі тощо).
Вузи системи МВС та Міноборони звітують у загальному порядку.
Вищі навчальні заклади складають звіт тільки у тому випадку якщо вони успішно пройшли акредитацію у повному обсязі або її етапи та одержали відповідний документ від Міністерства освіти.
Звіт по формі N 2-3нк заповнюється окремо денним, вечірнім, заочним вузом, а також вечірнім та заочним відділенням вузу.
Заочні філіали та навчально-консультаційні пункти (НКП) самостійного заочного та стаціонарного вищого навчального закладу включаються у звіт головного навчального закладу, у віданні якого знаходиться заочний філіал або НКП незалежно від його місця розташування. Головний заклад складає та представляє одночасно зі звітом по формі N 2-3нк список філіалів або НКП за такою схемою: місце знаходження, назва філіалу (НКП),прийнято у поточному році, кількість студентів по всіх курсах та випуск спеціалістів за відповідний календарний рік. Дані про кількість студентів, прийом та випуск показуються за спеціальностями (напрямками підготовки).
Якщо у філіалі, НКП або на відділенні (факультеті) навчального закладу навчання ведеться по денній, вечірній та заочній формах, то студенти, які навчаються на денних та вечірніх відділеннях - за місцем знаходження філіалу, НКП або відділення (факультету).
В звіт не включаються відомості про слухачів платних підготовчих курсів, підготовчих відділень, факультетів, та студентів, які відряджені для навчання в інші країни.
2. Строки подання звіту
Звіт по формі N 2-3нк складається станом на 1 жовтня відповідного року, окремо на денну, вечірню та заочну форму навчання та надсилається не пізніше 5 жовтня статистичному органу за місцем знаходження навчального закладу та своїй вищестоящій організації.
Якщо після відправки у звіт вносились зміни, то про них необхідно терміново повідомити адресатів.
3. Порядок складання звіту
Усі показники заповнюються за даними первинної облікової документації, яку має навчальна частина, бухгалтерія, відділ кадрів тощо. При заповненні форми необхідно мати на увазі слідуюче.
В адресній частині бланка у відповідних рядках робиться запис про проходження акредитації та проставляється номер і дата виданого документа, рівень акредитації всього вузу.
У розділі 1 "Розподіл студентів за спеціальностями (напрямками підготовки)" рядок 01 "групи осіб, які мають неповну загальну середню освіту" заповнюють, як правило вузи I-II рівнів акредитації (якщо вони здійснюють навчання випускників 9 (10) класів загальноосвітніх навчально-виховних закладів), рядок 02 - всі ВУЗи III-IV рівнів акредитації та ті з вузів I-II рівня, які здійснюють навчання осіб, що мають повну загальну середню освіту. Рядок 03 заповнюють всі вузи.
Назви спеціальностей (напрямків підготовки) та коди (графи А, Б) приводяться у повній відповідності до затвердженої для навчального закладу структурі та діючих переліків спеціальностей, за якими здійснюється прийом, навчання та випуск студентів.
По кожній із перелічених спеціальностей проставляється рівень її акредитації або підготовки (з I по IV). Так, у графі 1 вказується присвоєний Міністерством освіти рівень акредитації, у графі 2 - для спеціальностей, рівень акредитації, яким ще не присвоєно, проставляється рівень, за яким здійснюється підготовка студентів.
У графі 3 по переважній більшості спеціальностей проставляється обсяг прийому, ліцензований Міністерством освіти. Зазначений показник заповнюється, як правило, по спеціальностях, яким присвоєно рівень акредитації (тобто показаних у гр. 1). Якщо по окремих спеціальностях ліцензований прийом ще не визначено, у графі 3 проставляється прочерк, а на полях форми даються необхідні пояснення.
У графі 4 "Прийнято всього" проставляється загальна фактична кількість прийнятих у вуз з 01.10 минулого року по 01.10 поточного. Дані гр. 4 можуть відрізнятися від даних гр. 3.
Прийом в рахунок поповнення старших курсів в цю графу не включається.
У графах 5-8 кількість прийнятих розподіляється за джерелами фінансування.
Студенти, які одночасно навчаються на кількох спеціальностях (видах навчання) у звіті враховуються відповідну кількість разів.
У графі 11 проставляються дані про випуск студентів з вищою освітою в цілому протягом 1994 року - фактичний та очікуваний. Фактично закінчившими вуз вважаються студенти, які захистили дипломний проект або склали державні іспити у звітному році з чисельності тих, що закінчили теоретичний курс навчання у минулих роках. Як очікуваний випуск в зазначеній графі враховуються студенти, випуск яких згідно учбовому плану здійснюватиметься у жовтні - грудні, а також ті що, не захистили дипломний проект (не склали державні іспити) у призначений термін, але отримали дозвіл захистити диплом повторно (перездали держіспити) у період з 1.10 поточного року по 1.01 наступного.
Студенти, які отримали свідоцтво про закінчення теоретичного курсу навчання, у чисельність закінчивших навчальний заклад не включаються.
У графах 12-15, студенти, які отримали вищу освіту, розподіляються за рівнем кваліфікації. При цьому графу 12 можуть заповнювати ВУЗи не нижче IV рівня акредитації, графи 13, 14 - не нижче III. Графу 16 заповнюють тільки ті вузи I (II) рівня акредитації, які здійснюють випуск осіб робітничої професії без отримання вищої освіти.
У графі 17 проставляються дані про кількість випускників з вищою освітою, які протягом всього терміну перебування у вузі чи останній рік навчалися виключно за рахунок державного бюджету, або державний бюджет був основним джерелом фінансування їх навчання.
У графі 18 "одержали направлення на роботу" враховуються випускники, яким видане або оформлюється посвідчення на роботу.
У розділі II "Розподіл студентів за курсами" дані рядків 01, 02, 03 графи 1 дорівнюють даним розділу I графи 9 відповідно рядкам 03, 01, 02.
У кількість студентів, які навчаються другий рік на даному курсі (ряд. 04), враховуються всі студенті, які не переведені на початок навчального року на слідуючий курс незалежно від причин (неуспішність, академічна відпустка тощо).
Рядок 06 "інваліди" заповнюється на основі даних медичних довідок або інших документів, які підтверджують відношення студента до зазначеної категорії.
В рядку 07 проставляються дані про кількість студентів з числа іноземних громадян, які у загальну кількість студентів не включаються. Дані про іноземних студентів відображаються тільки у розділі 2. Громадяни країн колишнього СРСР (рядок 05) у рядку 07 не враховуються.
У кількість дипломників включаються особи, які повністю закінчили теоретичний курс навчання, тобто допущені до підготовки дипломної роботи або складання державних іспитів.
В розділі 3 "Розподіл студентів за мовами навчання" не перелічені мови слід дописати у вільних рядках. Якщо навчання в групі ведеться двома або більш мовами, вказується та мова, на якій викладається більшість предметів.
У розділі 4 "Розподіл чисельності студентів за віком" вік студентів визначається по числу повних років на 1 січня наступного року. Дані графи 1 рядка 01 дорівнюють даним графи 9 рядка 03 розділу I.
В розділі 5 "Результати прийому" дані про осіб, які зараховані у вуз за результатами вступних іспитів, співбесіди або тестування, проставляються у рядках 01 - 04. Дані про осіб, які зараховані без іспитів, співбесіди або тестування, відображаються тільки у рядках 01 та 04.
У графах 2-8 відображаються дані тільки про тих осіб, які закінчили відповідні заклади у поточному році.
По графах 9-10 показується прийом студентів із числа осіб, віднесених до 1-4 категорії у відповідності до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (в редакції Закону України від 19.12.91 із змінами та доповненнями від 01.07.92.
У графі 11 проставляються дані про кількість осіб, які постійно проживали до вступу у вуз в сільській місцевості. Особи, які проживали у селищах міського типу, у графу 11 не включаються.
У графі 12 відображається інформація про цільовий прийом сільської молоді, передбачений постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.92 N 408 "Про пільги для сільської молоді при прийомі до вищих навчальних закладів, удосконалення системи перепідготовки і підвищення кваліфікації кадрів", у відповідності до встановленої для вуза квоти.
В розділі 6 "Викладацький склад" заповнюють вузи I-II рівня акредитації. В ньому приводяться дані про всіх осіб, які ведуть викладацьку роботу. Відомості про осіб, які працюють на умовах штатного сумісництва та погодинної оплати праці, включаються у загальну кількість викладачів, крім тих, які мають основну роботу у іншому вузі (вони враховуються тільки один раз за основним місцем роботи).
Заочний та вечірній навчальний заклад (відділення) цей розділ заповнює тільки на викладачів, які працюють у даному заочному або вечірньому учбовому закладі (відділенні). Майстри виробничого навчання і кількість викладачів не включаються.
Директори та їх заступники по навчальній, навчально-виробничій роботі, завідуючі навчальною частиною, відділенням, практикою та інші працівники з числа адміністративно-господарського та навчально-виробничого персоналу, які ведуть викладацьку роботу, відносяться до викладачів, які працюють на умовах погодинної оплати праці, тобто включаються у загальний підсумок.
Розділ 7 "Професорсько-викладацький склад" заповнюють вузи III-IV рівнів акредитації. В ньому враховується весь професорсько-викладацький склад вузу, який займає викладацькі посади, передбачені штатним розписом, та знаходиться на повній ставці. Крім того, у звіті виділяються дані про осіб, які ведуть викладацьку роботу на умовах штатного сумісництва (ті, що мають основну роботу в іншому вузі або організації). В цьому ж розділі враховуються і штатні викладачі, які мають основну роботу у даному вузі та працюють на 0,5 та 0,25 ставки. У зазначеному розділі показується кількість фізичних осіб.
Основний професорсько-викладацький склад розподіляється з урахуванням присвоєних кожному науково-педагогічному працівникові вченого ступеня та вченого звання.
Особи, які ведуть викладацьку роботу на умовах погодинної оплати праці, включаючи ректора та проректорів, у даному розділі не враховуються.
Розділ 8 "Підприємства громадського харчування" заповнює самостійний денний та заочний навчальний заклад. У даному розділі указується фактична кількість місць у підприємствах громадського харчування, тобто число відвідувачів, на одночасне фактичне обслуговування яких розраховано підприємство громадського харчування (а не проектне число місць). Якщо в залі підприємства громадського харчування встановлені столи для прийому їжі стоячи або барна стойка, кількість місць в залі визначається із розрахунку 0,6 пог. метрів довжини стола або барної стойки на 1 відвідувача. Місця в їдальнях та буфетах при гуртожитках в графу 01 не включаються.
Підприємства громадського харчування, які знаходяться на капітальному ремонті більше 6 місяців, у звіті не враховуються.
У розділі 9 "Використання стипендіального фонду" у графі 1 враховуються всі студенти денних відділень, які одержують стипендію, незалежно від джерела, у графі 2 - тільки ті, що отримують стипендію за рахунок стипендіального фонду. Студенти, які знаходяться в академічній відпустці з різних причин і отримують соціальну допомогу за рахунок стипендіального фонду, також враховуються у графах 1 та 2. В графі враховуються студенти, які одержують стипендію у підвищених розмірах, встановлених статтями 20, 21, 22 і 23 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (в редакції Закону України від 19.12.91 із змінами і доповненнями від 01.07.92.
Графи 4-6 заповнюються на основі даних бухгалтерської звітності - форма N 2 "Звіт про виконання кошторису витрат закладу", форма N 2.1 "Звіт про виконання кошторису доходів та витрат закладів, які перейшли на нові умови господарювання". Дані слід показувати в мільйонах українських карбованців з одним десятковим знаком.
Розділ 9 "Наявність та використання учбово-лабораторних будинків та гуртожитків" заповнюється самостійним денним навчальним закладом. Самостійні вечірні та заочні навчальні заклади заповнюють цей розділ у випадку, коли мають площу власну або орендовану в інших установах та організаціях (крім вузів).
В загальну площу будівель включається площа навчальних корпусів, гуртожитків, житлових будинків, які зайняті викладачами, площа, яка зайнята дитячими садками, спортивними таборами, підсобна та інша, як власна, так і орендована (крім орендованої у інших учбових закладів), а також здана в оренду іншому вузу.
В навчальну площу включається площа тих приміщень, в яких проходить учбовий процес: аудиторії учбові лабораторії, кабінети, майстерні, зали для креслення, курсового та дипломного проектування, демонстраційні, монтажні, спортивні тощо.
До навчально-допоміжної площі відноситься площа тих приміщень, в яких проводиться допоміжна робота по відношенню до навчального процесу: підсобна площа при навчальних приміщеннях, кімнати для викладачів, адміністративні приміщення, приміщення громадських організацій, бібліотечні приміщення (читацькі зали, книгосховища), службово-виробничі приміщення, кімнати для відпочинку співробітників, кабінет директора, архіви, приміщення актових залів, кімнат для самодіяльних колективів, кіноапаратні, радіовузли, комори для інвентаря, профілакторії.
В підсобну площу входить площа їдалень, буфетів, кухонь, гардеробів, сходів, тамбурів, переходів, санвузлів, кімнат для самостійних занять, медпунктів, приміщень технічного та санітарно-технічного призначення (бойлерні, котельні, щитові, місцеві телефонні станції тощо).
В житлову площу включається вся площа, яка зайнята під житло, у тому числі площа житлових будинків, які зайняті тільки викладачами.
В графах 9 та 10 проставляються дані тільки про тих осіб, які навчаються в учбовому закладі, що заповнює звіт.
Управління соціальної статистики
ДЕРЖАВНА СТАТИСТИЧНА ЗВІТНІСТЬ
КОДИ
форми
доку-
мента
за
ДКУД
органі-
зації-
складача
за
ЄДРПОУ
тери-
торії
за
КОАТУУ
галузі
за
ЗКГНГ
виду
еконо-
мічної
діяль-
ності
за
КВЕД
форми
влас-
ності
за
КФВ
організа-
ційно-
правової
форми
господа-
рювання
за КОПФГ
міністерства,
іншого
центрального
органу, якому
підпорядко-
вана
організація-
складач
інформації за
СПОДУ
вище-
стоящої
органі-
зації-
ідентифі-
каційний
код
за
ЄДРПОУ
N
навчаль-
ного
закладу
тип
навчаль-
ного
закладу
вид
нав-
чання
етап
акреди-
тації
рівень
акреди-
тації
наяв-
ність
підго-
товчого
відді-
лення:
так-1,
ні-0
форма
фінансуван-
ня:
бюджетна-1,
госпроз-
рахункова-2,
за рахунок
членських
внесків-3,
змішана-4
Знахо-
диться
на
самос-
тійному
балансі:
так - 1,
ні - 0
КС
123456789101112131415161718
Кому надсилається _____________
найменування
________________________________
адреса
Повна назва навчального закладу
________________________________
Відомча належність ____________ Форма N 2-3нк
Адреса навчального закладу ____ ЗАТВЕРДЖЕНО
________________________________ наказом Мінстату України
від 01.07.94 р. N 156
Форма власності _______________
Поштова - 1 раз на рік
Етапи акредитації _____________
________________________________
ліцензування - 1, атестація - 2, Подають вищі заклади
акредитація у повному обсязі з освіти всіх рівні
наданням автономії - 3, акредитації незалежно від
сертифікація - 4 відомчої підпорядкованості
та форм власності 5 жовтня:
Рівень акредитації ____________ 1) статистичному органу за
місцем знаходження
Чи є підготовче відділення навчального закладу;
(так - 1, ні - 0) ______________ 2) своїй вищестоящій
організації.
Форма фінансування ____________
________________________________
бюджетна - 1,
госпрозрахункова - 2, за рахунок
членських внесків - 3,
змішана - 4
Знаходиться на самостійному
балансі (так - 1, ні - 0) ______
ЗВІТ ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ НА ПОЧАТОК 2002/2003 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ
навчання: денне, вечірнє, заочне _______________ (вказати)
I. Розподіл студентів за спеціальностями (напрямками підготовки) на 1 жовтня 2002 року
Назва
спеціаль-
ностей
(напрямків
підготовки)
Коди
спеці-
альностей
(напрям-
ків
підго-
товки)
(N рядка)
РівніЛіцен-
зований
прийом
ПрийнятоВсього
навча-
ється
У
тому
числі
жінок
Випущено у 2002 році
акреди-
тації
підго-
товки
всьо-
го
(сума
граф
5-8)
у тому числі за рахунок:всього
з
вищою
освітю
у тому числі
з кваліфікацією
отри-
мали
робіт-
ничу
профе-
сію
із графи 11 -
держав-
ного
бюджету
місце-
вих
бюдже-
тів
галузевих
мініс-
терств,
відомств,
органі-
зацій
фізич-
них та
юри-
дичних
осіб
магі-
стра
спеці-
аліста
бака-
лавра
молод-
шого
спеці-
аліста
навча-
лись за
рахунок
держав-
ного
бюджету
одер-
жали
направ-
лення
на
роботу
АБ123456789101112131415161718
1. Групи
осіб, що
мають
неповну
загальну
середню
освіту
(основна
школа)
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Робітничі
професії
4,00
Разом01
2. Групи
осіб, що
мають повну
загальну
середню
освіту
(старша
школа)
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Робітничі
професії
4,00
Разом02
Всього
(сума ряд.
01 і 02)
03
Довідково (з гр. 9 ряд. 03):
Навчаються за рахунок державного бюджету (04) ___________; місцевих бюджетів __________; галузевих міністерств, відомств, організацій (06) ___________; фізичних та юридичних осіб (07) ________.
ПРИМІТКА. Гр. 11 - враховується фактичний випуск з 01.01.2002 р. по 01.10.2002 р. разом з очікуваним випуском з 01.10.2002 р. по 01.01.2003 р.
II. Розподіл студентів за напрямами
N
рядка
Всього
навча-
ється
(сума
гр. 2-8)
У тому числі на курсах
IIIIIIIVV (без
диплом-
ників)
VI (без
диплом
ників)
дипломники
АБ12345678
Всього
(сума ряд
02 і 03)
01
у тому
числі:
на базі
основної
школи
02
на базі
старшої
школи
03
із рядка
01: другий
рік на
даному
курсі
04 XXXXXXX
громадяни
країн, які
входили до
складу
колишнього
СРСР
05 XXXXXXX
інваліди06 XXXXXXX
Крім того,
чисель-
ність
іноземних
студентів
07 XXXXXXX
III. Розподіл студентів за мовами навчання
Найменування
мови
Код
мови
N
рядка
Чисельність
АБВ1
Українська33
Російська42
Всього 01
IV. Розподіл чисельності студентів за віком
Найменування
показника
N
рядка
Всього
навчається
(сума гр.
2-15)
У тому числі:
14
років
і
менше
15
років
16
років
17
років
18
років
19
років
20
років
21
рік
22
роки
23
роки
24
роки
25-29
років
30-34
роки
35
років
і
більше
АБ123456789101112131415
Чисельність
студентів у
віці
01
у тому числі
сиріт та тих,
що лишилися
піклування
батьків
02 XXXXXXXXX