• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Статуту Українського медичного центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Статут від 05.04.2005 № 155
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Статут
  • Дата: 05.04.2005
  • Номер: 155
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Статут
  • Дата: 05.04.2005
  • Номер: 155
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
05.04.2005 N 155
Про затвердження Статуту Українського медичного центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України
З метою приведення у відповідність до вимог Цивільного кодексу України, Закону України "Про соціальні послуги", Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" установчих документів Українського медичного центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Статут "Українського медичного центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи Міністерства охорони здоров'я України" (додається).
2. Вважати таким, що втратило чинність "Положення про Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України", затверджене наказом МОЗ України від 21.05.1996 р. N 141 "Про порядок роботи Українського медичного центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України".
3. Директору Українського медичного центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи Міністерства охорони здоров'я України Мартинюку В.Ю. подати в установленому порядку Статут на державну реєстрацію.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника Управління організації медичної допомоги дітям і матерям Моісеєнко Р.О.
В.о. Міністра С.М.Ханенко
ЗАРЕЄСТРОВАНО
Оболонська районна
державна адміністрація
м. Києва
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
05.04.2005 N 2005
СТАТУТ
Українського медичного центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України
Київ-2005
Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи Міністерства охорони здоров'я України (далі Центр), заснований на державній власності і підпорядкований Міністерству охорони здоров'я України (далі - Орган управління майном).
Стаття 1. Найменування та місцезнаходження Центру
Повне найменування Центру - Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України. Скорочене найменування - Укрмедцентр.
Місцезнаходження Центру - м. Київ-209, вул. Богатирська, 30.
Стаття 2. Мета і предмет діяльності
2.1. Центр створено з метою надання висококваліфікованої консультативно-діагностичної, медико-соціальної реабілітації дітей в т.ч. дітей-інвалідів, віком від 0 до 18 років, що мають органічне ураження нервової системи та проживають в різних регіонах України (надалі діти).
2.2. Основними напрями діяльності Центру:
2.2.1. Забезпечує дитяче населення з органічною патологією нервової системи консультативно-діагностичною допомогою, проводить медичну та соціальну реабілітацію.
2.2.2. Здійснює медичну практику. Впроваджує сучасні методи діагностики, лікування і реабілітації, проводить навчання методикам реабілітації - батьків та дітей-інвалідів.
2.2.3. Надає методичну допомогу фахівцям регіональних центрів з питань медико-соціальної реабілітації дітей з ураженням нервової системи, профілактики інвалідності.
2.2.4. Забезпечує систему медико-соціальної реабілітації, бере участь у формуванні прикладної програми соціальної реабілітації де передбачено надання конкретних видів і форм соціальної допомоги і послуг, за допомогою яких можлива адаптація дитини до соціального середовища.
2.2.5. Забезпечує безпечні умови медичної та реабілітаційної діяльності при тимчасовому перебуванні дітей в т.ч. дітей-інвалідів.
2.2.6. Забезпечує здійснення зв'язків з профільними реабілітаційними центрами як в Україні так і за кордоном.
2.2.7. Види господарської діяльності, які потребують отримання спеціальних ліцензій, здійснюються після отримання таких в установленому чинним законодавством порядку.
2.2.8. Центр є базою для підвищення кваліфікації лікарів, психологів, фахівців з спеціальної педагогіки та соціального захисту, а також середнього медперсоналу.
2.2.9. Створює банк даних про лікування хворих дітей в т.ч. дітей-інвалідів, які звернулися за медичною допомогою в Центр.
2.2.10. Здійснює комплекс заходів, направлених на виконання Національної програми "Діти України", в частині профілактики дитячої інвалідності та Національної програми "Здоров'я нації" в частині медико-соціального забезпечення дітей інвалідів.
2.2.11. Надання платних медичних послуг у відповідності до вимог чинного законодавства.
Стаття 3. Юридичний статус Центру
3.1. Центр є юридичною особою. Права і обов'язки юридичної особи Центр набуває з дня його державної реєстрації.
3.2. У своїй діяльності Центр керується Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативними актами МОЗ України та цим Статутом.
3.3. Центр веде самостійний баланс, має розрахунковий та інші рахунки в органах держказначейства, печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, штампи, бланки тощо.
3.4. Центр несе відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах належного йому майна згідно з чинним законодавством. Центр не несе відповідальність за зобов'язаннями держави та Органа управління майном.
3.5. Центр має право укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем в суді, господарському суді.
3.6. Центр є неприбутковою організацією.
Стаття 4. Майно Центру
4.1. Майно Центру становлять основні фонди та оборотні кошти, а також цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі Центру.
4.2. Майно Центру є державною власністю і закріплюється за ним на праві оперативного управління. Здійснюючи право оперативного управління Центр володіє, користується та розпоряджається закріпленими за ним державним майном на свій розсуд, вчиняючи що до нього будь-які дії, що не суперечать чинному законодавству та цьому Статуту.
4.3. Центр має право, за погодженням з органом управління майном, здавати в оренду підприємствам, установам та організаціям устаткування, транспортні засоби, інвентар та інші матеріальні цінності, які йому належать, а також списувати їх з балансу в установленому порядку.
4.4. Джерелами формування майна Центру є:
- майно, передане Центру органами державного управління;
- асигнування з державного бюджету;
- благодійні внески, гранти, подарунки отримані від організацій, підприємств, спеціальних фондів, установ і громадян;
- інші джерела, не заборонені законодавством України.
4.5. Перевірка та ревізія порядку використання майна, фінансової діяльності Центру здійснюється відповідними державними органами та органом управління майном в порядку, встановленому чинним законодавством України.
4.6. Центр веде оперативний, бухгалтерський, медичний і статистичний облік та звітність відповідно до законодавства України.
4.7. Збитки завдані Центру в результаті порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами і державними органами, відшкодовуються Центру за рішенням суду або господарського суду.
Стаття 5. Права та обов'язки Центру
5.1. Центр самостійно планує свою діяльність, визначає стратегію та основні напрямки свого розвитку відповідно до галузевих науково - технічних прогнозів та пріоритетів послуг та економічної ситуації.
5.2. Центр має право згідно з чинним законодавством здійснювати зовнішньоекономічну діяльність:
- проводити спільні дослідження і науково-практичні конференції з іноземними клініками, фірмами на основі договорів;
- надавати платну лікувально-діагностичну та реабілітаційну допомогу іноземним громадянам.
5.2. Обов'язки Центру:
5.2.1. Центр:
- забезпечує своєчасну сплату податків та інших відрахувань згідно з чинним законодавством;
- здійснює будівництво, реконструкцію, а також капітальний ремонт основних фондів, якнайшвидше введення в дію придбаного обладнання;
- здійснює оперативну діяльність з матеріально-технічного забезпечення виробництва;
- створює належні умови для високопродуктивної праці, забезпечує додержання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування;
- вживає заходів по посиленню матеріальної зацікавленості працівників в результатах особистої праці, забезпечує своєчасні розрахунки з працівниками Центру;
Стаття 6. Управління Центром
6.1. Управління Центром здійснює Директор на засадах єдиноначальності.
6.2. Призначення та звільнення з посади Директора здійснюється Міністерством охорони здоров'я України.
6.3. Директор вирішує самостійно всі питання, що пов'язані з діяльністю Центру, за винятком питань, які відносяться до компетенції Міністерства охорони здоров'я України та трудового колективу; несе відповідальність за діяльність Центру та звітує про це перед МОЗ України.
6.4. У межах повноважень Директор видає накази, розпорядження, дає вказівки обов'язкові для всіх працівників Центру.
6.5. Директор діє від імені Центру, без доручення представляє його інтереси в усіх органах державної влади, місцевого самоврядування, судах, підприємствах, установах та організаціях.
6.6. Директор:
6.6.1. укладає правочини;
6.6.2. видає довіреності;
6.6.3. має право першого підпису на фінансових та банківських документах;
6.6.4. розпоряджається коштами та майном Центру відповідно до чинного законодавства;
6.6.5. приймає на роботу та звільняє з роботи працівників Центру згідно з чинним законодавством;
6.6.6. призначає заступників, розподіляє функції та повноваження між ними, керівниками підрозділів щодо управління роботою Центру та контролює їх;
6.6.7. затверджує положення про структурні підрозділи Центру, посадові інструкції працівників та інші необхідні документи;
6.6.8. заохочує та накладає стягнення на працівників Центру;
6.6.9. веде переговори, укладає колективний договір і несе відповідальність за його виконання;
6.6.10. забезпечує розробку структури та штатного розпису Центру, подає їх на затвердження до МОЗ України;
6.6.11. вносить пропозиції МОЗ України щодо внесення змін до даного Статуту;
6.6.12. вчиняє інші дії в порядку та межах встановлених чинним законодавством України.
6.6.13. несе повну персональну відповідальність за стан та діяльність Центру;
Стаття 7. Трудовий колектив та колективний договір
7.1. Трудовий колектив Центру складають усі фізичні особи, які своєю працею приймають участь в її діяльності на підставі трудових договорів.
7.2. Трудовий колектив:
7.2.1. розглядає проект колективного договору та приймає рішення щодо схвалення або відхилення цього проекту;
7.2.2. погоджує правила внутрішнього трудового розпорядку;
7.2.3. розглядає і вирішує питання самоврядування трудового колективу;
7.2.4. бере участь у моральному стимулюванні продуктивності праці, порушує клопотання про заохочення працівників.
7.3. Колективний договір укладається між Центром (в особі Директора) і трудовим колективом або уповноваженим ним органом.
7.4. Колективним договором регулюються виробничі, трудові і економічні відносини, питання охорони праці, соціального розвитку та інші питання.
7.5. Спори, що виникають при укладанні або виконанні колективного договору, вирішуються у порядку, встановленому чинним законодавством України.
7.6. Сторони, які уклали колективний договір, не менше одного разу на рік звітують про його виконання на зборах трудового колективу.
Стаття 8. Господарська, економічна і соціальна діяльність Центру
8.1. Центр, за погодженням МОЗ України, розглядає і затверджує структуру відповідно до основних напрямків діяльності і завдань.
8.2. Центр подає на затвердження до Міністерства охорони здоров'я України, одночасно з кошторисом, план асигнувань і штатний розпис в установленій формі.
8.3. Питання соціального розвитку, включаючи поліпшення умов праці, життя та здоров'я, гарантії обов'язкового медичного страхування членів трудового колективу та їх сімей вирішуються трудовим колективом за участю директора Центру, якщо інше не передбачене законодавством.
8.4. Відносини Центру з іншими установами, організаціями, фондами, центрами, підприємствами незалежно від форми власності, а також з громадянами на території України та за її межами, здійснюються на основі договорів та угод.
8.5. Лікувально-профілактична допомога дітям з органічним ураженням нервової системи в т.ч. дітям-інвалідам надається безкоштовно.
Стаття 9. Припинення Центру
9.1. Центр припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації. Рішення про припинення Центру приймається МОЗ України, а у випадках, передбачених законодавством України, - судом, в порядку, встановленому законодавством України.
9.2. При реорганізації або ліквідації Центру працівникам, які звільняються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до чинного законодавства.
9.3. Центр є таким, що припинився, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про його припинення.