• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження методичних рекомендацій під час оформлення попереднього повідомлення, попередньої митної декларації або внутрішнього транзитного документа

Державна митна служба України  | Наказ, Рекомендації від 02.03.2012 № 143 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Рекомендації
  • Дата: 02.03.2012
  • Номер: 143
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Рекомендації
  • Дата: 02.03.2012
  • Номер: 143
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
02.03.2012 № 143
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби № 743 від 25.12.2012 )
Про затвердження методичних рекомендацій під час оформлення попереднього повідомлення, попередньої митної декларації або внутрішнього транзитного документа
З метою оптимізації дій посадових осіб митних органів під час оформлення попереднього повідомлення, попередньої митної декларації або внутрішнього транзитного документа
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити методичні рекомендації під час оформлення попереднього повідомлення, попередньої митної декларації або внутрішнього транзитного документа, що додаються.
2. Установити, що цей наказ набирає чинності з дня його підписання.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на директора Департаменту організації митного контролю та оформлення, члена колегії Держмитслужби України Сьомку С.М.
Голова СлужбиІ.Г. Калєтнік
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної служби
України
02.03.2012 № 143
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
під час оформлення попереднього повідомлення, попередньої митної декларації або внутрішнього транзитного документа
I. Загальні положення
Дані методичні рекомендації застосовуються посадовими особами митних органів під час здійснення митного оформлення попереднього повідомлення, попередньої митної декларації або внутрішнього транзитного документа.
Попереднє повідомлення, попередня митна декларація або внутрішній транзитний документ є документами контролю за переміщенням товарів.
Примірники документів контролю за переміщенням товарів після їх митного оформлення рекомендується розподіляти наступним чином:
перший примірник оформленого попереднього повідомлення залишати у справах митниці оформлення, другий повертати особі, яка його подавала;
аркуш із позначенням 1/6 форми МД-2, МД-3 та примірники форми МД-6 (у разі використання) оформленої попередньої митної декларації зберігати в справах митниці оформлення. Аркуш з позначенням 3/8 форми МД-2, МД-3 та примірники форми МД-6 (у разі їх використання) разом з товаросупровідними документами повертати особі, яка його подавала.
аркуш із позначенням 1/6 форми МД-2, МД-3 та примірники форми МД-6 (у разі їх використання) оформленого внутрішнього транзитного документа зберігати в справах митниці відправлення. Аркуші з позначенням 2/7, 3/8 форми МД-2, МД-3 та примірники форми МД-6 (у разі їх використання) повертати особі, яка його подавала, а аркуш з позначенням 4/5 форми МД-2, МД-3 та примірники форми МД-6 (у разі їх використання) оформленого внутрішнього транзитного документа разом з товаросупровідними документами передавати перевізнику для доставки у митницю призначення.
Під час митного оформлення попереднього повідомлення, попередньої митної декларації чи внутрішнього транзитного документа посадовими особами митних органів перевіряються такі графи: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 14, 15а, 19, 22, 23, 26, 31, 32, 33, 35, 42, 44, 49, 54.
При оформленні попереднього повідомлення додатково перевіряються графи: 25, 29.
При оформленні попередньої митної декларації додатково перевіряються графи: 9, 12, 25, 29, 34, 41, 45, 47, B, 52.
При оформленні внутрішнього транзитного документа додатково перевіряються графи: 18, 40, 50, 53. У разі застосування заходів гарантування доставки товарів - також графи: 9, 12, 41, 45, 47, B, 52.
У разі переміщення товарів до митниці призначення автомобільним транспортом у попередньому повідомленні, попередній митній декларації чи внутрішньому транзитному документі додатково перевіряється графа 30.
Інші графи не перевіряються.
Графи попереднього повідомлення, попередньої митної декларації чи внутрішнього транзитного документа заповнюються аналогічно Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації , затвердженої наказом Держмитслужби від 09.07.97 № 307 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 24.09.97 за № 443/2247 (із змінами) (далі - Інструкція), з урахуванням напрямку переміщення товарів та нижчевикладених особливостей заповнення окремих граф.
II. Особливості заповнення граф попереднього повідомлення, попередньої митної декларації чи внутрішнього транзитного документа
Під час заповнення граф попереднього повідомлення, попередньої митної декларації чи внутрішнього транзитного документа рекомендується дотримуватися таких особливостей:
Графа 1 "Декларація"
У першому підрозділі варто зазначати 2-значний літерний код "ТР".
Другий підрозділ можна не заповнювати.
У третьому підрозділі доцільно зазначати код виду документа контролю за переміщенням товарів:
ПП - попереднє повідомлення;
ПД - попередня митна декларація;
ВН - внутрішній транзитний документ;
ЗТ - внутрішній транзитний документ для ввезення товарів залізничним транспортом.
Графа 8 "Одержувач"
У разі переміщення товарів за внутрішнім транзитним документом для ввезення товарів залізничним транспортом в графі бажано наводити дані, наявні в товаросупровідних документах, поданих до митного оформлення.
Графа 9 "Особа, відповідальна за фінансове врегулювання"
У разі застосування заходів гарантування доставки товарів, передбачених статтею 161 Митного кодексу України , у графі рекомендується зазначати відомості про особу, яка надає митним органам України гарантії щодо обов'язкової доставки товарів.
У разі застосування заходів гарантування у вигляді надання незалежними фінансовими посередниками фінансових гарантій митним органам, у графі варто зазначати відомості про відповідного незалежного фінансового посередника та вчиняти запис "Див. доп.", а в доповненні наводити відомості про резидента, що уклав зовнішньоекономічний договір (контракт) або інший документ, що використовується в міжнародній практиці замість договору (контракту).
Відомості про осіб доцільно зазначати у такому порядку:
у правому верхньому кутку - літерний код альфа-2 країни місцезнаходження (місця проживання) відповідно до Класифікації держав світу , далі, через знак "/", індивідуальний податковий номер платника податків (у разі наявності);
найменування, зазначене у свідоцтві про державну реєстрацію юридичної особи, або прізвище, ім'я та по батькові суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи;
місцезнаходження юридичної особи, зазначене у свідоцтві про державну реєстрацію юридичної особи, місце проживання суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи.
у лівому нижньому кутку графи:
для осіб, що перебувають на обліку в митних органах, - ідентифікаційний номер, який може формуватися за схемою, наведеною в додатку 3 до Інструкції ;
для осіб, що не перебувають на обліку в митних органах, ідентифікаційний номер може формуватися за такою схемою:
для юридичних осіб:
0000000-00/00ХХХХХХХХ,
де ХХХХХХХХ - 8-значний ідентифікаційний код за ЄДРПОУ, що ведеться органами державної статистики;
для фізичних осіб - підприємців (без створення юридичної особи):
0091000-00/ХХХХХХХХХХ,
де ХХХХХХХХХХ - для фізичних осіб - підприємців (без створення юридичної особи) - 10-значний ідентифікаційний номер за ДРФО;
для фізичних осіб - підприємців (без створення юридичної особи), які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера за ДРФО - 6-значний номер паспорта фізичної особи, доповнений на початку чотирма нулями.
Графу можна не заповнювати:
якщо заходи гарантування доставки товарів не застосовуються;
при застосуванні охорони й супроводження товарів митними органами;
при перевезенні товарів із застосуванням книжок (карнетів) А.Т.А.
Графа 30 "Місцезнаходження товарів"
При переміщенні товарів автомобільним транспортом у графі є сенс зазначати код місця прибуття згідно з Класифікатором місць прибуття , затвердженим наказом Держмитслужби України від 17.05.2011 № 395 "Про затвердження Класифікатора місць прибуття" (зі змінами).
Графа 33 "Код товару"
При оформленні внутрішнього транзитного документа із застосуванням заходів гарантування або попередньої митної декларації у графі бажано зазначати 10-значний код товару згідно з УКТЗЕД .
При оформленні внутрішнього транзитного документа, у тому числі при ввезенні товарів залізничним транспортом або попереднього повідомлення у першому підрозділі графи, доцільно зазначати лише перші 4 знаки коду товару згідно з УКТЗЕД. Інші підрозділи графи можна не заповнювати.
Графа 44 "Додаткова інформація / Подані документи / Сертифікати і дозволи"
У графі рекомендується зазначати коди згідно з Класифікатором документів і реквізити документів, поданих при оформленні попередньої митної декларації або внутрішнього транзитного документа, а також документів, що підтверджують застосування одного із заходів гарантування доставки товарів у митний орган призначення, згідно з Класифікатором документів та реквізити документів.
У разі застосування такого заходу забезпечення доставки товару в митний орган призначення, як перевезення на умовах Конвенції МДП , є сенс внести відомості про цю книжку МДП (її серію та номер) до відповідного розділу графи.
У разі направлення декларантом для здійснення попереднього документального контролю в пунктах пропуску через державний кордон засвідчених електронним цифровим підписом сканованих електронних копій документів, необхідних для здійснення відповідного виду державного контролю, в цій графі попереднього повідомлення, попередньої митної декларації чи внутрішнього транзитного документа бажано зазначати коди відповідних документів згідно з Класифікатором документів та їх реквізити.
Графа 47 "Нарахування платежів"
У цій графі основного й додаткових аркушів у разі застосування заходів гарантування доставки товарів відповідно до статті 161 Митного кодексу України доцільно наводити відомості про нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів), що підлягали б сплаті при оформленні цих товарів відповідно до митного режиму імпорту. При цьому суму податків і зборів (обов'язкових платежів) варто обчислювати, виходячи з чотиризначного (або десятизначного) коду товару згідно УКТЗЕД (у разі обчислення суми податків і зборів, виходячи з чотиризначного коду - з розрахунку максимальних ставок мита та акцизного збору, які дійсні для даної товарної підгрупи).
Графа 53 "Митниця в країні призначення"
У графі рекомендується зазначати згідно з Класифікатором митних органів найменування і код митного органу (регіональної митниці, митниці), в який направляються товари, заявлені у внутрішньому транзитному документі.
Графи D/J, A
Заповнюються посадовими особами митного органу наступним чином:
Під час прийняття попереднього повідомлення або попередньої митної декларації до оформлення після присвоєння реєстраційного номера (графа A) в полі "Печатка" графи D/J примірників попереднього повідомлення або попередньої митної декларації проставляється відбиток штампа "Під митним контролем". На додаткових аркушах форми МД-3 відбиток штампа проставляється внизу аркуша на незаповненому полі графи 47. Якщо всі поля графи 47 заповнені, відбиток штампа "Під митним контролем" проставляється над графою C.
Завершення оформлення попереднього повідомлення або попередньої митної декларації здійснюється шляхом проставлення в полі "Печатка" графи D/J під раніше проставленим відбитком штампа "Під митним контролем" усіх примірників цього документа відбитка особистої номерної печатки. На додаткових аркушах форми МД-3 відбиток особистої номерної печатки проставляється внизу аркуша на незаповненому полі графи 47. Якщо всі поля графи 47 заповнені, відбиток особистої номерної печатки проставляється у графі C.
Під час прийняття внутрішнього транзитного документа до оформлення після присвоєння реєстраційного номера (графа A) в полі "Печатка" графи D/J усіх примірників внутрішнього транзитного документа проставляється відбиток штампа "Під митним контролем".
Посадова особа митниці відправлення у полі "Строк доставки (дата)" графи D/J зазначає дату, до якої товари мають бути доставлені до митниці призначення.
Завершення оформлення внутрішнього транзитного документа здійснюється шляхом проставлення відбитку особистої номерної печатки в полі "Печатка" графи D/J обох примірників цього документа під раніше проставленим відбитком штампа "Під митним контролем".
Директор Департаменту
організації митного контролю
та оформлення

С.М. Сьомка
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua