• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Державні санітарні правила та норми ДСанПіН 8.8.1.2.3.4-000-2001. Допустимі дози, концентрації, кількості та рівні вмісту пестицидів у сільськогосподарській сировині, харчових продуктах, повітрі робочої зони, атмосферному повітрі, воді водоймищ, грунті

Державна санітарно-епідеміологічна служба, Міністерство охорони здоровя України  | Правила, Перелік, Норми від 20.09.2001 № 137
Реквізити
  • Видавник: Державна санітарно-епідеміологічна служба, Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Правила, Перелік, Норми
  • Дата: 20.09.2001
  • Номер: 137
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна санітарно-епідеміологічна служба, Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Правила, Перелік, Норми
  • Дата: 20.09.2001
  • Номер: 137
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНЕ УПРАВЛІННЯ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Головного
державного санітарного
лікаря України
20.09.2001 N 137
Державні санітарні правила та норми
ДСанПіН 8.8.1.2.3.4-000-2001
Допустимі дози, концентрації,
кількості та рівні вмісту пестицидів
у сільськогосподарській сировині,
харчових продуктах, повітрі робочої зони,
атмосферному повітрі, воді водоймищ, грунті
Видання офіційне
8. Гігієна і токсикологія пестицидів, полімерних тасинтетичних матеріалів
8.1. Пестициди і агрохімікати
8.1.1. Проектування, будівництво, реконструкція таексплуатація виробничих і складських приміщень
8.1.2. Транспортування, тара, пакування
8.1.3. Оцінка та випробування імпортної продукції
8.1.4. Стан здоров'я працюючих та населення у зв'язку іззастосуванням пестицидів і агрохімікатів
Галузь застосування
Ці державні санітарні правила та норми призначені для установдержавної санітарно-епідеміологічної служби, що здійснюютьдержавний санітарно-епідеміологічний нагляд за транспортуванням,зберіганням та застосуванням пестицидів у народному господарстві,інших державних органів, установ і організацій в межах їхповноважень та поширюються на підприємства, установи і організаціїнезалежно від форми власності та відомчого підпорядкування,юридичних та фізичних осіб, сфера діяльності яких пов'язана зпестицидами.
Санітарні правила та норми встановлюють вимоги до виконанняорганізаційних, санітарно-гігієнічних та технологічних заходів,які спрямовані на забезпечення оптимальних умов життєдіяльностілюдини, пов'язаної з виробництвом, застосуванням, зберіганням,транспортуванням та утилізацією пестицидів у різних галузяхгосподарства.
Передмова
ДСанПіН 8.8.1.2.3.4-000-2001
1. Державні санітарні правила та норми, як документ,розроблені Інститутом екогігієни і токсикології ім. Л.І. Медведя:Проданчук М.Г. (загальна редакція), Антонович Є.О., Баглій Є.А.,Великий В.І., Волощенко З.Л., Вороніна В.М., Гринько А.П.,Єрмолова Л.В., Жмінько П.Г., Кавецька Т.В., Карякіна Н.О.,Кравчук О.П., Лишавський В.Г., Лєпьошкін І.В., Макарчук Т.Л.,Марцонь Л.В., Медведєв В.І., Моложанова О.Г., Мудрий І.В.,Мурза В.І., Недопитанська Н.М., Петрашенко Л. П., Подрушняк А.Є.,Світлий С.С., Сергеєв С.Г., Строй А.М., Чайка Ю.Г., Чміль В.Д.,Шепельська Н.Р., Шуляк В.Г., Щуцька Т.О.
Розробники ДСанПіНу висловлюють щиру вдячність за поради йзауваження, висловлені під час роботи над документом академіку НАНта АМН України Кундієву Ю.І., академіку АМН України, член-кор.НАН України Трахтенбергу І.М., академіку НАН та АМН УкраїниГончаруку Є.Г., член.-кор. АМН України Бардову В.Г., а також зароботу по рецензуванню та конкретні зауваження й пропозиції, щодозволили покращити документ співробітникам Комітету з питаньгігієнічного регламентування МОЗ України Горбаню Л.М.,Горбаню О.Н., Вітеру В.П., Потьомкіній Н.І.
Державні санітарні правила та норми підготовлені зурахуванням сучасних наукових досягнень в галузі гігієни татоксикології пестицидів відповідно до Законів України "Прозабезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення"( 4004-12 ) та "Про пестициди і агрохімікати" ( 86/95-ВР ). Підчас підготовки ДСанПіНу були використані нормативи і регламенти,авторами яких є Інститут екогігієни і токсикологіїім. Л.І. Медведя, Інститут Медицини праці АМН України,Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, Київськамедична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗУкраїни, науково-дослідні установи НАН України, Міністерствааграрної політики, Міністерства екології та природних ресурсів, атакож науково-дослідні установи системи Міністерства охорониздоров'я та Академії медичних наук колишнього СРСР, тепер - новихнезалежних держав. Нормативи і регламенти розглядались таприймалися за часів Радянського Союзу Комітетом по вивченню тарегламентації пестицидів (отрутохімікатів) Головногосанепідуправління МЗ СРСР, що працював на базі головного інституту- ВНДІГІНТОКСу, після 1991 року - Комісією з гігієнічногонормування та регламентації пестицидів при Головному державномусанітарному лікареві України, що працювала на базі ЕКОГІНТОКСу, з1995 року - Комісією з комплексного гігієнічного нормування тарегламентування пестицидів і агрохімікатів Комітету з питаньгігієнічного регламентування МОЗ України.
2. ДСанПіН 8.8.1.2.3.4-000-2001 набирає чинності з моментузатвердження Головним державним санітарним лікарем України.Введенням ДСанПіН 8.8.1.2.3.4-000-2001 втрачають чинність СанПіН42-123-6039-91 "Допустимые уровни содержания пестицидов в пищевыхпродуктах и объектах окружающей среды", затверджений Постановою МЗСРСР N 6039-91 від 12.12.1991 р., "Переченьсанитарно-гигиенических норм "Допустимые уровни содержанияпестицидов в сельськохозяйственном сырье, пищевих продуктах,воздухе рабочей зоны, атмосферном воздухе, воде водоемов, почве",затверджених Міністерством охорони здоров'я України 10 червня 1995року (Постанова N 15), "Ориентировочные безопасные уровнивоздействия (ОБУВ) пестицидов в воздухе рабочей зоны", затвердженіПостановою МЗ СРСР N 6037-91 від 12.11.1991 р., "Временныегигиенические нормативи пестицидов в продуктах питания и объектахокружающей среды" затверджені Постановою МЗ СРСР N 5314-91 від12.02.1991 р. та доповнень до них, а також в частині пестицидів -СанПін "Предельно допустимые концентрации (ПДК) и ориентировочныедопустимые количества (ОДК) химических веществ в почве",затверджений Постановою МЗ СРСР від 19.11.1991 р. та "Предельнодопустимые концентрации (ПДК) и ориентировочные безопасные уровнивоздействия (ОБУВ) вредных веществ в воде водных объектовхозяйственно-питьевого и культурно-бытового водопользования",затверджені Постановою МЗ СРСР N 2932-83 від 24.10.1983 р., СанПиНN 42-121-4330-86 "Санитарные нормы предельно допустимогосодержания вредных веществ в воде водных объектовхозяйственно-бытового водопользования", затверджений Головнимдержавним санітарним лікарем СРСР 04.06.1986 р., СанПиН N42-123-5317-91 "Санитарно-гигиенические нормы "Предельнодопустимые концентрации (ПДК), ориентировочные безопасные уровнивоздействия (ОБУВ) пестицидов в воде водных объектовхозяйственно-питьевого и культурно-бытового водопользования, атакже методы их определения (перечень)", затверджений Головнимдержавним санітарним лікарем СРСР від 13.02.1991 р. та доповненнядо них.
3. ДСанПіН "Допустимі дози, концентрації, кількості та рівнівмісту пестицидів у сільськогосподарській сировині, харчовихпродуктах, повітрі робочої зони, атмосферному повітрі, водіводоймищ, грунті" є обов'язковим для виконання нормативнимдокументом, що визначає критерії безпеки для здоров'я людини приздійсненні державного, відомчого та позавідомчого контролю інагляду за використанням пестицидів і агрохімікатів в Україні.Порушення санітарно-гігієнічних та санітарно-протиепідемічнихправил і норм тягне за собою дисциплінарну, адміністративну такарну відповідальність відповідно до чинного законодавства.
Державні санітарні правила та норми не є дозвільнимдокументом для застосування пестицидів і агрохімікатів, не надаютьправо на їх реєстрацію та перереєстрацію.
Під час підготовки документу авторський колектив дотримувавсяпринципу комплексної гігієнічної регламентації. Реальне добовенадходження розраховується в кожному конкретному випадку виходячиз фактичного вмісту пестицидів в різних об'єктах оточуючогосередовища при рекомендованих регламентах застосування. В разівідсутності в ДСанПіН 8.8.1.2.3.4-000-2001 нормативів для окремихсільськогосподарських культур слід орієнтуватись на нормативи, яківстановлені для відповідних груп харчових продуктів (овочі,фрукти, зернові та інші) або окремих культур цих груп, враховуючиможливу добову норму вживання продукту та величину ДДД. Наприклад:в ДСанПіН 8.8.1.2.3.4-000-2001 відсутній МДР пестициду "х" дляяблук. Відомо, що МДР пестициду "х" для груш складає 2,0 мг/кг;виходячи з цього можна допустити за аналогією вмісту пестициду "х"в яблуках на рівні 2,0 мг/кг. Величина ДДД пестициду "х" складає0,01 мг/кг на добу або 0,01 х 70 кг (маса тіла середньої людини) =0,7 мг/добу. Під час розрахунку допустимого вмісту, виходячи звеличини ДДД, слід враховувати, що на продукти харчуваннявідводиться 70% ДДД; 30% - на повітря та воду. Таким чином, можнадопустити максимальне потрапляння пестициду "х" з продуктамихарчування на рівні 0,49 мг на добу. Середньодобове вживання яблукстановить 0,125 кг. Отже, з 0,125 кг яблук допустиме потрапляння ворганізм людини 0,49 мг пестициду "х", що в перерахунку на 1 кгбуде становити 3,9 мг.
В разі, коли потрапляння пестициду "х" можливе не лише зяблуками, а й разом з іншими продуктами харчування, то доля ДДД,що випадає на продукти харчування (0,49 мг на добу)співвідноситься з рекомендованим середньодобовим вживанням всіхпитомих продуктів. Тобто, коли пестицид "х" потрапляє в організм зяблуками та грушами, то відповідно до рекомендованого добовоговживання груш 0,08 кг максимально в організм потрапить 0,16 мг.
В такому випадку з 0,125 кг яблук можна допуститинадходження: 0,49-0,16 = 0,33 мг/добу, що становитиме допустимувеличину для 1 кг яблук - 2,6 мг/кг.
При оцінці пестицидів, які містять метали (Cu та інші), слідвраховувати їх природний вміст в продуктах харчування.
Величини МДР хлорорганічних пестицидів (ХОП) у рибі тарибопродуктах, м'ясі морських тварин встановлені як сума похіднихХОП та поліхлорованих біфенілів.
Відповідно до чинного законодавства залишкові кількостіпестицидів у продуктах дитячого та дієтичного харчування недопускаються (за винятком ХОП).
Державні санітарні правила та норми охоплюють такожконтрольовані (допустимі) дози, концентрації та рівні вмістузаборонених для застосування в Україні пестицидів на випадкисанітарно-гігієнічної експертизи імпортованої сировини тапродукції, в разі екстремальних ситуацій, транскордонного переносута глобальних забруднень.
Порівняно з попередніми Переліками (1991 та 1995 рр.) уДСанПіН 8.8.1.2.3.4-000-2001 внесено посилання на методианалітичного визначення пестицидів в усіх об'єктах оточуючогосередовища, а також контрольовані (допустимі) дози, концентрації,кількості та рівні вмісту заборонених для застосування в Україніпестицидів на випадки санітарно-гігієнічної експертизиімпортованої сировини та продукції, в разі екстремальних ситуацій,транскордонного переносу та глобальних забруднень. Ряд нормативів,розроблених та затверджених набагато раніше, ще за часівРадянського Союзу, не мають офіційно затверджених методиквизначення й потребують їх розробки. За цей час в разінеобхідності контролю зазначених нормативів можна рекомендувативикористовувати офіційні методи аналізу "Міжнародної Асоціаціїофіційних хіміків-аналітиків" ("Official Methods of Analysis ofAOAC International".
Відповідно до сучасних вимог до гігієнічного нормування,враховуючи отримання нових даних стосовно токсикологічнихвластивостей препаратів та необхідність гармонізації з вимогамиЄвропейського співтовариства частина існуючих нормативів, щонаведені в документі, потребує перегляду. Розробники ДСанПінупідготували відповідні пропозиції та передали їх в МОЗ України(лист N 2/4-305 від 01.11.1999 р.)
Друга частина документу містить перелік пестицидів таагрохімікатів, реєстрація яких в Україні погоджена Головнимдержавним санітарним лікарем України та регламенти їхзастосування, що підлягають державному санітарно-епідеміологічномунагляду.
Державні санітарні правила та норми видаються в друкованомута електронному вигляді. Електронна версія розміщується наофіційній сторінці санітарно-епідеміологічної служби України:www.sanet.kiev.ua.
В разі появи нових даних та затверджених в установленомупорядку нормативів і регламентів, змін реєстраційного статусупрепаратів документ передбачає видання змін, доповнень та йогоперевидання. Державні санітарні правила та норми перевидаютьсящорічно. Зміни та доповнення до електронної версії вносятьсяпротягом року відразу після затвердження їх Головним державнимсанітарним лікарем України.
Скорочення та умовні позначення:
в.г. - водорозчинні гранули
в.е. - водна емульсія
ВЕРХ - високоефективна рідинна хроматографія
визн. - визначення
в.р. - водний розчин
в.р.к. - водорозчинний концентрат
в.р.п. - водорозчинний порошок
в.с. - водносуспензійний концентрат
в.с.р. - водно-спиртовий розчин
г. - гранули
ГДК - гранично-допустима концентрація
ГРХ - газорідинна хроматографія
ДДД - допустима добова доза
д.р. - діюча речовина
заг.-сан. - загально-санітарний
з.п. - порошок, що змочується
к.е. - концентрат емульсії
к.с. - концентрат суспензії
кр.п. - кристалічний порошок
міг.-вод. - міграційно-водний
мв.е. - масляно-водна емульсія
МДР - максимально допустимий рівень
м.к.е. - мікрокапсульована емульсія
м.к.г. - мікрокапсульовані гранули
мк.с. - мікрокапсульована водна суспензія
м.с. - масляна суспензія
max - максимально-допустима концентрація
нд - не допускається
нн - не нормований
нп - не потребує нормування
ОБРВ - орієнтовно безпечний рівень впливу
ОДК - орієнтовно допустима концентрація
ОДР - орієнтовно допустимий рівень
орг. - органолептичний
п. - порошок
пс. - паста
р. - розчин
рід. - рідина
р.к. - розчинний концентрат
р.п. - розчинний у воді порошок
сан.-токс. - санітарно-токсикологічний
с.е. - суспензійна емульсія
с.т.с. - суха текуча суспензія
табл. - таблетки
трансл. - транслокаційний
тех. - технічний
т.к.с. - текучий концентрат суспензії
т.пс. - текуча паста
ТШХ - тонкошарова хроматографія
ф. - фірма
фіт.-токс. - фітотоксичний
УМО - ультрамалооб'ємне оприскування
[N] - посилання на метод аналітичного визначення
[на затв] - метод на затвердженні в Міністерстві екології таприродних ресурсів України
* - тимчасовий норматив
Зміст
1. Допустимі дози, концентрації, кількості та рівні вміступестицидів у сільськогосподарській сировині, харчових продуктах,повітрі робочої зони, атмосферному повітрі, воді водоймищ, грунті.
1.1. Допустимі дози, концентрації, кількості та рівні вмістузалишків діючої речовини пестицидів і агрохімікатів усільськогосподарській сировині, харчових продуктах, повітріробочої зони, атмосферному повітрі, воді водоймищ, грунті
1.2. Контрольовані (допустимі) дози, концентрації, кількостіта рівні вмісту пестицидів у сільськогосподарській сировині,харчових продуктах, повітрі робочої зони, атмосферному повітрі,воді водоймищ, грунті нормативів пестицидів, заборонених довикористання в сільському господарстві України
2. Перелік пестицидів та агрохімікатів, реєстрації яких вУкраїні погоджена головним державним санітарним лікарем України,та регламенти їх застосування, що підлягають державномусанітарно-епідеміологічному нагляду
Додаток 1
Перелік методів аналітичного визначення пестицидів іагрохімікатів у харчових продуктах, повітрі робочої зони таоб'єктах оточуючого середовища
Додаток 2
Перелік основних нормативних документів, використаних прискладанні ДСанПіНу
1. Допустимі дози, концентрації, кількості
та рівні вмісту пестицидів у сільськогосподарській
сировині, харчових продуктах, повітрі робочої зони,
атмосферному повітрі, воді водоймищ, грунті
1.1. Допустимі дози, концентрації, кількості
та рівні вмісту залишків діючої речовини пестицидів
і агрохімікатів у сільськогосподарській сировині,
харчових продуктах, повітрі робочої зони,
атмосферному повітрі, воді водоймищ, грунті
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|NN |Назва діючої| Назва препа- |ДДД, мг/кг|МДР у продуктах | ГДК/ОБРВ у |ГДК/ОБРВ в | ГДК/ОДР у воді | ГДК/ОДР у |
| | речовини | рату, | | харчування, |повітрі, ро- |атмосферно-| водойом, | ґрунті, |
| | | % д.р., | |сільгоспсирови- | бочої зони, |му повітрі | мг/куб.м | мг/кг |
| | | препаративна | | ні, мг/кг | мг/куб.м | мг/куб.м | [метод | [метод |
| | | форма | |[метод визначе- | [метод |[метод виз-| визначення] | визначення] |
| | | | | ння] | визначення] | начення] | | |
|---+------------+--------------+----------+----------------+-------------+-----------+----------------+---------------|
|1 |Аверсектин |Фітоверм, 0,2%|0,08 |картопля - нд |/0,4 |нн |нн |нн |
| |(комплекс |к.е. | |(межа визн. ВЕРХ|[63] | | | |
| |авермекти- | | |0,05) [на затв] | | | | |
| |нів) | | |огірки - 0,05 | | | | |
|---+------------+--------------+----------+----------------+-------------+-----------+----------------+---------------|
|2 |Азипротрин |Мезораніл, |0,003 |капуста - |/1,0 |/0,003 |0,002/ орг. |/0,9 |
| | |50% з.п. | |0,2 [27] |[38,55] | |[27,30,53] |[27,30,53] |
| | | | |цибуля - 0,2 | | | | |
|---+------------+--------------+----------+----------------+-------------+-----------+----------------+---------------|
|3 |Азоксистро- |Амістар КС, |0,03 |виноград - 0,1 |/1,0 |/0,01 |0,01/ |/0,3 |
| |бін |250 г/л | |виноградний | | |заг.-сан. | |
| | | | |сік - 0,1 | | | | |
| | | | |виноградне | | | | |
| | | | |вино - 0,05 | | | | |
| | | | |огірки - 0,01 | | | | |
| | | | |(межа визн. | | | | |
| | | | |ВЕРХ) | | | | |
| | | | |[N 220-2000] | | | | |
| | | | |томати - 0,01 | | | | |
| | | | |(межа визн. | | | | |
| | | | |Верх) | | | | |
| | | | |[N 220-2000] | | | | |
| | | | |томатний | | | | |
| | | | |сік - 0,01 (межа| | | | |
| | | | |визн. ВЕРХ) | | | | |
|---+------------+--------------+----------+----------------+-------------+-----------+----------------+---------------|
|4 |[1-(4-нітро-|Декстрамін Н, |0,07 |томати - нд |/2,0 |/0,05 |/0,6 |/0,02 |
| |феніл)-2- |97% р.п. | | |[55] | |заг.-сан. | |
| |аміно-1, | | | | | | | |
| |3-пропан- | | | | | | | |
| |діол] | | | | | | | |
| |азотнокисла | | | | | | | |
| |сіль | | | | | | | |
|---+------------+--------------+----------+----------------+-------------+-----------+----------------+---------------|
|5 |Акво-N-окис |Триман-І, |0,003 |картопля - 0,1 |0,5/ |/0,001 |0,02/ |нн |
| |-2-метилпі- |98-99% кр.п. | |пшениця - 0,08 |[N 6174-91] |[64] |заг.-сан. | |
| |ридинмар- | | |[N 6173-91] | | |[N 6175-91] | |
| |ганець(II) | | | | | | | |
| |хлорид | | | | | | | |
|---+------------+--------------+----------+----------------+-------------+-----------+----------------+---------------|
|6 |Алахлор |Лассо, 48% |0,001 |кукурудза |/0,5 |/0,005 |0,1/ |нн |
| | |к.е., | |(зерно) - нд |[7,21,55] | |орг. [36,54] |[36,54] |
| | |Лассо МІ | |ріпак - | | | | |
| | | | |нд [36,54] | | | | |
| | |сумішевий: | |соняшник | | | | |
| | |Лассо/атразин,| |(насіння) - нд | | | | |
| | |48% т.с. | |соняшник | | | | |
| | | | |(олія) - нд | | | | |
| | | | |соя (боби) | | | | |
| | | | |- нд | | | | |
|---+------------+--------------+----------+----------------+-------------+-----------+----------------+---------------|
|7 |Альфа- |Фастак, |0,005 |буряк цукровий- |/0,1 |/0,003 |0,002/ |/0,03 |
| |циперметрин |10% к.е. | |нд [40,54] |небезпечний |[61] |заг.-сан. |[40,54] |
| | |Циклон, | |горох зелений |при попаданні| |[40,54] | |
| | |100 г/л к.е. | |- 0,02 [54] |на шкіру | | | |
| | |Альфагард, | |горох на зерно |[55] | | | |
| | |100 к.е. | |- нд (межа | | | | |
| | | | |визн. ГРХ 0,03) | | | | |
| | | | |[40,54] | | | | |
| | | | |гриби | | | | |
| | | | |дикоростучі | | | | |
| | | | |- нд | | | | |
| | | | |зерно запасів | | | | |
| | | | |до початку | | | | |
| | | | |реалізації 0,01*| | | | |
| | | | |[64] | | | | |
| | | | |зерно хлібних | | | | |
| | | | |злаків - нд | | | | |
| | | | |(межа визн | | | | |
| | | | |ГРХ. 0,01) [64] | | | | |
| | | | |капуста - 0,04 | | | | |
| | | | |[40,54] | | | | |
| | | | |картопля - нд | | | | |
| | | | |[40,54] | | | | |
| | | | |ріпак (насіння) | | | | |
| | | | |- 0,4 | | | | |
| | | | |ріпак (олія) | | | | |
| | | | |- 1,0 томати | | | | |
| | | | |- нд [40,54] | | | | |
| | | | |томатний сік | | | | |
| | | | |- нд (межа визн.| | | | |
| | | | |ГРХ 0,02) | | | | |
| | | | |яблука - 0,02 | | | | |
| | | | |[54] | | | | |
| | | | |яблучний сік | | | | |
| | | | |- нд (межа | | | | |
| | | | |визн. ГРХ | | | | |
| | | | |0,03) | | | | |
| | | | |ягоди | | | | |
| | | | |дикоростучі - нд| | | | |
|---+------------+--------------+----------+----------------+-------------+-----------+----------------+---------------|
|8 |d-Аллетрин |Раптор-ліквід |0,059 | |нн |/0,01 |нн |нн |
| | |проти комарів | | | |[65] | | |
| | |(електрофумі- | | | | | | |
| | |гатор і рідина| | | | | | |
| | |3%) | | | | | | |
| | |Раптор-супер | | | | | | |
| | |проти комарів | | | | | | |
| | |електрофуміга-| | | | | | |
| | |тор і | | | | | | |
| | |пластинка, | | | | | | |
| | |36,41 мг/пл) | | | | | | |
| | |Раптор- | | | | | | |
| | |спіраль, 0,25%| | | | | | |
| | |(рожева, | | | | | | |
| | |зелена) проти | | | | | | |
| | |комарів | | | | | | |
| | |Раптор- | | | | | | |
| | |стандарт проти| | | | | | |
| | |комарів | | | | | | |
| | |(електро- | | | | | | |
| | |умігатор і | | | | | | |
| | |пластинка, | | | | | | |
| | |22,8 мг/пл) | | | | | | |
| | |Пінамін | | | | | | |
| | |форте | | | | | | |
| | | | | | | | | |
| | |сумішевий: | | | | | | |
| | |Червоний | | | | | | |
| | |дракон проти | | | | | | |
| | |комах | | | | | | |
| | |(електрофумі- | | | | | | |
| | |гатор і | | | | | | |
| | |пластинка) | | | | | | |
|---+------------+--------------+----------+----------------+-------------+-----------+----------------+---------------|
|9 |Алюміній |Альєтт, |2,0 |виноград - 0,5 |/2,0 |/0,02 |0,3/ |/0,5 |
| |фосетил |80% з.п. | |[45] |[37,46,58] | |сан.-токс. |[45,50] |
| | |Ефаль, | |виноградний | | |[45] | |
| | |65% в.р.к. | |сік - 0,2 [45] | | | | |
| | |Ефаль-М, | |груші - 0,2 | | | | |
| | |65% в.р.к. | |(межа визн. ГРХ)| | | | |
| | | | |огірки - 0,5; | | | | |
| | |сумішевій: | |[50] | | | | |
| | |Мікал, | |хміль сухий | | | | |
| | |75% з.п. | |- 1,0; [45] | | | | |
| | |Міцу, 64% з.п.| |цибуля - 0,01* | | | | |
| | | | |яблука - 0,2 | | | | |
| | | | |(межа визн. ГРХ)| | | | |
| | | | |яблучний сік - | | | | |
| | | | |0,1 | | | | |
|---+------------+--------------+----------+----------------+-------------+-----------+----------------+---------------|
|10 |Алюміній |Детіа-Газ-Екс-|нн |Контроль по |0,1/ |0,01 max/ |/0,005 |/0,4 |
| |фосфід |Б, пакети | |фосфіду водню: |Контроль |0,001/ |сан.-токс. |Контроль |
| | |Квікфос, | |арахіс - 0,01 |по фосфіду |Контроль по| |по фосфіду |
| | |56% табл., | |горіхи - 0,01 |водню |фосфіду | |водню |
| | |пеллети (проти| |зерно хлібних |[18,19] |водню | | |
| | |шкідників | |злаків - 0,1 | | | | |
| | |запасів) | |[52] | | | | |
| | |Фоском, табл.,| |какао - (боби)- | | | | |
| | |г. Фостек, | |0,01 | | | | |
| | |57%, табл. | |овочі - 0,01 | | | | |
| | |Фостоксин, | |спеції - 0,01 | | | | |
| | |табл., г. | |фрукти сухі - | | | | |
| | | | |0,01 | | | | |
| | | | |цукор - 0,01 | | | | |
| | | | |чай - 0,01 | | | | |
|---+------------+--------------+----------+----------------+-------------+-----------+----------------+---------------|
|11 |Амідосульфу-|Гродил, |0,2 |зерно хлібних |1,0/ |/0,001 |0,003/ |/0,25 |
| |рон |75% в.г. | |злаків - |[59] | |заг.-сан. |[59] |
| | |Аркан | |0,1 [59] | | |[59] | |
| | |750, в.г. | | | | | | |
| | | | | | | | | |
| | |сумішевий: | | | | | | |
| | |Гродил ультра,| | | | | | |
| | |18,5% в.г. | | | | | | |
|---+------------+--------------+----------+----------------+-------------+-----------+----------------+---------------|
|12 |Амідофос |Руелен, |0,08 |молоко, |0,5/ |нн |0,01/ |нн |
| | |25% к.е. | |молоко- |небезпечний | |заг.-сан. | |
| | | | |продукти - нд |при | | | |
| | | | |[52] |попаданні на | | | |
| | | | |м'ясо, |шкіру [1] | | | |
| | | | |м'ясопродукти - | | | | |
| | | | |0,3 [52] | | | | |
|---+------------+--------------+----------+----------------+-------------+-----------+----------------+---------------|
|13 |Амінокислоти|Амінол-форте, |нп |нп |нп |нп |нп |нп |
| |вільні |3,75 г/л, | | | | | | |
| | |рід. | | | | | | |
| | |Кадостим, | | | | | | |
| | |3,75 г/л, рід.| | | | | | |
| | |Фоснутрен, | | | | | | |
| | |3,75 г/л, рід.| | | | | | |
|---+------------+--------------+----------+----------------+-------------+-----------+----------------+---------------|
|14 |Амітраз |Мітак, 20% |0,003 |бавовник |0,5/ |0,1 max/ |0,05/ |0,2/ |
| | |к.е. | |(насіння) - нд |[33,55] |0,01/ |орг. |трансл. |
| | | | |бавовник (олія) | | |[34] |[34] |
| | | | |- нд | | | | |
| | | | |виноград - 0,01 | | | | |
| | | | |(межа визн. ГРХ)| | | | |
| | | | |[65] | | | | |
| | | | |виноградний сік | | | | |
| | | | |- 0,01 | | | | |
| | | | |(межа визн. ГРХ)| | | | |
| | | | |[65] | | | | |
| | | | |груші - 0,5 [34]| | | | |
| | | | |мед - 0,2 | | | | |
| | | | |огірки - 0,2 | | | | |
| | | | |[34] | | | | |
| | | | |персики - 0,5 | | | | |
| | | | |[34] | | | | |
| | | | |томати - 0,2 | | | | |
| | | | |[34] | | | | |
| | | | |хміль сухий - | | | | |
| | | | |0,2 [34] | | | | |
| | | | |яблука - 0,5 | | | | |
| | | | |[34] | | | | |
|---+------------+--------------+----------+----------------+-------------+-----------+----------------+---------------|
|15 |Амінофумаро-|Фумар, 1% р. |0,00001 |виноград - нп |/0,5 |нн |0,000003/ |нн |
| |вої | | |яблука - нп [58]|[44] | |сан.-токс. |[58] |
| |кислоти | | | | | |[58] | |
| |диметиловий | | | | | | | |
| |ефір | | | | | | | |
|---+------------+--------------+----------+----------------+-------------+-----------+----------------+---------------|
|16 |Асоціація |Активатор |нп |картопля - нп |нп |нп |нп |нп |
| |анаеробних |проростання | |огірки - нп | | | | |
| |бактерій |насіння (АПН) | | | | | | |
| | | | | | | | | |
|---+------------+--------------+----------+----------------+-------------+-----------+----------------+---------------|
|17 |Асоціація |Активатор |нп |бавовник - нп |нп |нп |нп |нп |
| |анаеробних |грунтової | |огірки - нп | | | | |
| |бактерій |мікрофлори | | | | | | |