ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
04.07.2016 № 131 |
Про затвердження Положення про облікову політику
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державної судової адміністрації № 551 від 06.06.2019 № 28 від 29.01.2021 - набирає чинності з 01 січня 2021 року )( У тексті після слів "Національна школа суддів України" у всіх відмінках доповнено словами "Служба судової охорони" у відповідних відмінках згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 551 від 06.06.2019 )
Відповідно до пункту 10 частини п'ятої статті 22 Бюджетного кодексу України , частини шостої статті 6 та частини другої статті 8 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" , пункту 6 Типового положення про бухгалтерську службу бюджетної установи , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.01.2011 № 59, Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 125 "Зміни облікових оцінок та виправлення помилок", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.12.2010 № 1629, пункту 4 розділу першого Методичних рекомендацій із облікової політики суб'єкта державного сектору, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 11 , та частини п'ятої статті 150 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" з метою формування єдиних підходів до облікової політики розпорядників коштів нижчого рівня Державної судової адміністрації України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про облікову політику місцевих та апеляційних судів загальної юрисдикції, Державної судової адміністрації України та її територіальних управлінь, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України,Служби судової охорони (далі - Положення), що додається.
2. Керівникам місцевих та апеляційних судів загальної юрисдикції, Державної судової адміністрації України та її територіальних управлінь, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, Служби судової охорони забезпечити застосування в роботі норм Положення, затвердженого пунктом 1 цього наказу.
3. Прес-центру судової влади (на правах відділу) в одноденний строк з дня видання цього наказу розмістити його текст на офіційному веб-порталі "Судова влада України" у розділі "Нормативно-правова база".
4. Управлінню організаційного забезпечення та контролю довести цей наказ до заступників Голови, керівників самостійних структурних підрозділів Державної судової адміністрації України, голів апеляційних судів загальної юрисдикції, керівників Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, Служби судової охорони та територіальних управлінь Державної судової адміністрації України у дводенний строк з дня видання цього наказу.
5. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державної судової адміністрації України від 14.07.2014 № 98 "Про затвердження Положення про облікову політику" (зі змінами).
6. Наказ набирає чинності з дня його видання.
7. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова Державної судової адміністрації України | З. Холоднюк |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної судової
адміністрації України
04.07.2016 № 131
ПОЛОЖЕННЯ
про облікову політику місцевих та апеляційних судів загальної юрисдикції, Державної судової адміністрації України та її територіальних управлінь, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, Служби судової охорони
1. Положення про облікову політику місцевих та апеляційних судів загальної юрисдикції, Державної судової адміністрації України та її територіальних управлінь, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, Служби судової охорони (далі - Положення) визначає методи оцінки, обліку та процедури, які застосовуються суб'єктом державного сектору для ведення бухгалтерського обліку, складання й подання фінансової та бюджетної звітності, не визначені національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку в державному секторі або щодо яких передбачено більш ніж один їх варіант, а також строки корисного використання груп основних засобів та нематеріальних активів.
2. Одиницею аналітичного обліку запасів визнається їх найменування, додатково облік запасів може здійснюватися за номенклатурними номерами.
1) У місцях зберігання запасів матеріально відповідальні особи ведуть кількісний облік руху запасів у книзі складського обліку запасів за найменуваннями, номенклатурними номерами та кількістю. Щокварталу на дату балансу спеціаліст бухгалтерської служби, відповідальний за ведення обліку запасів, проводить вибіркову звірку фактичної наявності запасів із записами у книзі та даними бухгалтерського обліку.
2) У бухгалтерській службі облік запасів ведеться за найменуваннями, номенклатурними номерами в розрізі матеріально відповідальних осіб - в оборотних відомостях за кожним субрахунком в кількісному та сумарному вимірах.
3) Відпуск запасів у використання, інше вибуття здійснювати за ціною їх придбання.
4) Суми транспортно-заготівельних витрат, непрямих податків, інших витрат, які пов'язані з придбанням запасів, відносяться до суми запасів у момент їх придбання пропорційно до їх вартості.
3. Амортизація необоротних активів нараховується виходячи зі строків корисного використання основних засобів та нематеріальних активів, визначених у додатках 1, 2 до цього Положення.
4. Нарахування амортизації проводиться на дату річного балансу.
5. До малоцінних необоротних матеріальних активів, зокрема включаються: предмети виробничого значення вартістю до 20000 гривень включно за одиницю (комплект) без податку на додану вартість - робочі столи, верстаки, кафедри, парти тощо; господарський інвентар вартістю до 20000 гривень включно за одиницю (комплект) без податку на додану вартість; інші малоцінні необоротні предмети, термін експлуатації яких більше одного року, а вартість за одиницю не перевищує 20000 гривень включно без податку на додану вартість - сценічно-постановочні засоби, телефони, обчислювальна техніка, пральні та швейні машини, холодильники тощо.
( Положення доповнено новим пунктом 5 згідно з Наказом Державної судової адміністрації № 28 від 29.01.2021 - набирає чинності з 01 січня 2021 року )
6. У разі виправлення суттєвих помилок, які відносяться до попередніх періодів, та повторного складання фінансової звітності встановлюється нульовий поріг суттєвої помилки.
7. Зміни до цього Положення вносяться лише у випадках, установлених у національних положеннях (стандартах) бухгалтерського обліку в державному секторі, та обов'язково обґрунтовуються й розкриваються у фінансовій звітності, а також у випадках, коли зміни до облікової політики сприятимуть більш достовірному відображенню в бухгалтерському обліку інформації про здійснені господарські операції.
Начальник управління бухгалтерського обліку та звітності | Г. Сомко |
Додаток № 1
до Положення про облікову політику
місцевих та апеляційних судів загальної
юрисдикції, Державної судової
адміністрації України та її територіальних
управлінь, Вищої кваліфікаційної комісії
суддів України, Національної школи
суддів України, Служби судової охорони
СТРОКИ
корисного використання основних засобів
Начальник управління бухгалтерського обліку та звітності | Г. Сомко |
Додаток № 2
до Положення про облікову політику
місцевих та апеляційних судів загальної
юрисдикції, Державної судової
адміністрації України та її територіальних
управлінь, Вищої кваліфікаційної комісії
суддів України, Національної школи
суддів України, Служби судової охорони
СТРОКИ
корисного використання нематеріальних активів
Начальник управління бухгалтерського обліку та звітності | Г. Сомко |
( Текст взято з сайту ДСА України http://dsa.court.gov.ua )