Офіційно опубліковано 06.09.2024
Правління Національного банку України
П О С Т А Н О В А
05.09.2024 № 106 |
Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 22
Відповідно до статей 7, 15, 56 Закону України "Про Національний банк України", статті 66 Закону України "Про банки і банківську діяльність", Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні"", Положення про регулювання Національним банком України грошово-кредитного та валютного ринків в умовах особливого періоду, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 06 листопада 2019 року № 129/ДСК, з метою забезпечення стабільності та надійності банківської системи України, нівелювання ризику блокування активів банків у зв'язку із застосуванням санкцій, включаючи банки, кінцевими бенефіціарними власниками яких залишаються підсанкційні особи, шляхом забезпечення можливості стягнення активів банків у дохід держави Правління Національного банку України
постановляє:
1. Постанову Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 22 "Про особливості регулювання ліквідності банків у період дії воєнного стану" (зі змінами) після пункту 1-1 доповнити новим пунктом 1-2 такого змісту:
"1-2. Національний банк розглядає подані банками заявки на формування пулу щодо виключення іноземної валюти з пулу активів (майна) та здійснює подальші заходи з повернення грошових коштів в іноземній валюті відповідно до вимог Положення. Національний банк у разі отримання заявки на формування пулу щодо виключення іноземної валюти з пулу активів (майна) із доданим до такої заявки письмовим клопотанням банку щодо перерахування коштів в іноземній валюті на поточний рахунок в іноземній валюті Державної казначейської служби України, відкритий в Національному банку (далі - рахунок Державної казначейської служби України), розглядає ці документи та здійснює перерахування коштів в іноземній валюті, що підлягають виключенню зі складу пулу активів (майна), на рахунок Державної казначейської служби України.
Клопотання банку щодо перерахування коштів в іноземній валюті обов'язково повинно м"1 2 . Національний банк розглядає подані банками заявки на формування пулу щодо виключення іноземної валюти з пулу активів (майна) та здійснює подальші заходи з повернення грошових коштів в іноземній валюті відповідно до вимог Положення. Національний банк у разі отримання заявки на формування пулу щодо виключення іноземної валюти з пулу активів (майна) із доданим до такої заявки письмовим клопотанням банку щодо перерахування коштів в іноземній валюті на поточний рахунок в іноземній валюті Державної казначейської служби України, відкритий в Національному банку (далі - рахунок Державної казначейської служби України), розглядає ці документи та здійснює перерахування коштів в іноземній валюті, що підлягають виключенню зі складу пулу активів (майна), на рахунок Державної казначейської служби України. істити доручення Національному банку перерахувати кошти в іноземній валюті, що підлягають виключенню зі складу пулу активів (майна), на рахунок Державної казначейської служби України із зазначенням призначення платежу, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення такого перерахування.".
2. Департаменту відкритих ринків (Олександр Арсенюк) після офіційного опублікування довести до відома банків України інформацію про прийняття цієї постанови.
3. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови Національного банку України Юрія Гелетія.
4. Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.
Голова | Андрій ПИШНИЙ |
Інд. 40 |
(Текст взято з сайту НБУ http://www.bank.gov.ua/)