Заступник Голови | І.А. Кухаренко |
Документ підготовлено в системі iplex
Державна реєстраційна служба України | Лист від 01.02.2013 № 105-7-12-13
ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЙНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
01.02.2013 № 105-7-12-13
Державним реєстраторам
Щодо найменування юридичних осіб
До Державної реєстраційної служби України надходять листи, в яких зазначається про випадки державної реєстрації юридичних осіб приватного права з використанням у їх найменуванні найменувань органів державної влади або похідних від цих найменувань.
З огляду на викладене вище Державна реєстраційна служба України зазначає.
Згідно із статтею 90 Цивільного кодексу України юридична (далі - ЦКУ) особа має своє найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму. Найменування юридичної особи вказується в її установчих документах і вноситься до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Вимоги щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу затверджені наказом Міністерства юстиції України від 05.03.2012 № 368/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.03.2012 за № 367/20680 (далі - Вимоги).
Пунктом 1.7 Вимог передбачено, що у найменуванні юридичних осіб приватного права забороняється використання повних чи скорочених найменувань органів державної влади або органів місцевого самоврядування, або похідних від цих найменувань.
Державна реєстрація юридичних осіб проводиться відповідно до вимог статей 24 - 27 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон про реєстрацію).
Згідно із статтею 4 Закону про реєстрацію порядок проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців включає, зокрема, перевірку документів, які подаються державному реєстратору, на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації.
Підстави, за наявності яких державний реєстратор відмовляє в проведенні державної реєстрації, встановленні статтею 27 Закону про реєстрацію, зокрема використання у найменуванні юридичної особи приватного права повного чи скороченого найменування державного органу або органу місцевого самоврядування, або похідних від цих найменувань.
Звертаємо увагу, що відповідно до статті 4 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" міністерства та інші центральні органи виконавчої влади є юридичними особами публічного права.
Згідно із статтею 5 зазначеного вище Закону міністерства та інші центральні органи виконавчої влади утворюються, реорганізуються та ліквідуються Президентом України за поданням Прем'єр-міністра України.
Відповідно до частини першої статті 53 Закону про реєстрацію державні реєстратори за порушення законодавства у сфері державної реєстрації несуть відповідальність, встановлену законом.
( Текст взято з сайту Укрдержреєстру http://www.drsu.gov.ua )