НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ПОСЕРЕДНИЦТВА І ПРИМИРЕННЯ
Н А К А З
19.07.2004 N 104 |
Про внесення змін і доповнень до Регламенту роботи примирної комісії по розгляду і вирішенню колективного трудового спору (конфлікту)
( Наказ фактично втратив чинність у зв'язку з втратою чинності Наказу Національної служби посередництва і примирення N 91 від 28.02.2002, до якого вносились зміни )
Відповідно до Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" та Положення про Національну службу посередництва і примирення, затвердженого Указом Президента України від 17 листопада 1998 року N 1258/98, із змінами, затвердженими Указом Президента України від 30 грудня 2000 року N 1393/2000, у зв'язку із затвердженням в новій редакції Положення про примирну комісію,
НАКАЗУЮ:
1. Внести до Регламенту роботи примирної комісії по розгляду і вирішенню колективного трудового спору (конфлікту), затвердженого наказом НСПП від 28.02.2002 року N 91, із змінами, внесеними наказами НСПП від 01.04.2003 року N 133, від 08.09.2003 N 412, такі зміни та доповнення:
1.1. Пункт 1.4. Регламенту викласти у такій редакції:
"1.4. За загальним правилом місце проведення засідань примирної комісії визначається сторонами колективного трудового спору (конфлікту) за їх місцезнаходженням.
За бажанням сторін місцем проведення засідань примирної комісії можуть бути зали (кімнати) примирних процедур структурних підрозділів НСПП.
За наявності домовленості сторін і примирної комісії місце засідань примирної комісії визначається примирною комісією з урахуванням усіх обставин справи, зокрема, характеру справи, зручності обраного місця розгляду для сторін та складу примирної комісії."
1.2. У пункті 1.6. Регламенту друге речення викласти у такій редакції:
"За згодою сторін колективного трудового спору (конфлікту), яка оформляється відповідною угодою, строки розгляду колективного трудового спору (конфлікту) можуть бути продовжені."
1.3. Пункт 2.3 Регламенту доповнити абзацом другим такого змісту:
"Відповідно до положень частини 2 статті 13 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", Конвенції Міжнародної організації праці N 154 1981 року "Про сприяння колективним переговорам" (ратифікована постановою Верховної Ради України від 04.02.1994 року N 3932-XII), Рекомендації Міжнародної організації праці N 92 1951 року "Щодо добровільного примирення та арбітражу", Рекомендації Міжнародної організації праці N 130 1967 року "Щодо розгляду скарг на підприємствах з метою їх вирішення" з питань прав і обов'язків сторін колективних трудових спорів (конфліктів) та послідовності проведення примирних процедур в частині обов'язку сторін використати для врегулювання колективного трудового спору (конфлікту) всі можливості, не заборонені законодавством, сторони колективних трудових спорів (конфліктів) за взаємною згодою можуть утворювати примирну комісію для вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), що виникли щодо:
- виконання колективного договору, угоди або окремих їх положень;
- невиконання вимог законодавства про працю."
1.4. Розділ 2 Регламенту "Компетенція примирної комісії" доповнити пунктом 2.4. такого змісту:
"2.4. Примирна комісія з додержанням вимог Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" на першому засідання самостійно вирішує питання про наявність або відсутність у неї компетенції для розгляду конкретного спору.
У випадках, передбачених частиною першою цього пункту, примирна комісія повинна відкласти розгляд справи або зупинити розгляд справи по суті до вирішення нею питання щодо наявності у неї відповідної компетенції.
З питань наявності чи відсутності компетенції примирна комісія у зазначених випадках виносить мотивоване рішення.
Якщо примирна комісія дійде висновку щодо неможливості розгляду нею конкретного спору внаслідок відсутності у неї компетенції, розгляд колективного трудового спору (конфлікту) припиняється."
1.5. Пункт 3.3. Регламенту викласти у такій редакції:
"3.3. Засідання примирної комісії є відкритими, за винятком випадків, коли це суперечить інтересам охорони державної чи комерційної таємниці.
У разі, коли проти відкритого розгляду справи примирною комісією висунуто хоча б однією стороною заперечення з мотивів додержання та збереження комерційної або банківської таємниці чи забезпечення конфіденційності інформації, справа розглядається у закритому засіданні."
1.6. Розділ 4 Регламенту "Участь в роботі примирної комісії незалежного посередника" після пункту 4.4.4. доповнити пунктом 4.4.5. такого змісту:
"4.4.5. отримувати копії протоколів засідань та рішення примирної комісії;"
Пункти 4.4.5, 4.4.6., 4.4.7., 4.4.8. вважати відповідно пунктами 4.4.6., 4.4.7., 4.4.8., 4.4.9.
1.7. Пункт 11.3. Регламенту викласти у такій редакції:
"11.3. У протоколі засідання примирної комісії зазначаються:
дата та місце розгляду справи;
прізвища членів примирної комісії;
суть спору;
найменування сторін, їхніх представників, інших осіб, які беруть участь у розгляді справи;
заяви та клопотання сторін;
вказівки та вимоги до сторін по справі, висунуті примирною комісією;
розклад засідань примирної комісії;
зміст пояснень сторін та інших осіб, які беруть участь у справі;
подані під час примирної комісії докази;
узгодження сторонами питання про необхідність зберігання та умови зберігання рішень примирної комісії."
2. Керівникам структурних підрозділів НСПП забезпечити дотримання положень цього наказу в процесі реалізації повноважень НСПП, визначених Законом України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", Положенням про Національну службу посередництва і примирення, затвердженим Указом Президента України від 17 листопада 1998 року N 1258/98, із змінами, внесеними Указом Президента України від 30 грудня 2000 року N 1393/2000.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова Національної служби посередництва і примирення | В.Руденко |