• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Тимчасової технології взаємодії структурних підрозділів Київської регіональної митниці під час митного оформлення та контролю за тимчасовим ввезенням (вивезенням) товарів та їх зворотнім вивезенням (ввезенням)

Регіональні митниці, Державна митна служба України  | Наказ, Акт, Перелік від 16.02.1999 № 85 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці, Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Акт, Перелік
  • Дата: 16.02.1999
  • Номер: 85
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці, Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Акт, Перелік
  • Дата: 16.02.1999
  • Номер: 85
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 85 від 16.02.99
м.Київ
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Київської регіоналоної митниці N 446 від 09.06.2000 )
Про затвердження Тимчасової технології взаємодії структурних підрозділів Київської регіональної митниці під час митного оформлення та контролю за тимчасовим ввезенням (вивезенням) товарів та їх зворотнім вивезенням (ввезенням)
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Київської регіональної митниці N 168 від 18.03.99 N 889 від 29.12.99 N 312 від 19.04.2000 )
На виконання наказу Держмитслужби від 16.12.1998 р. N 784 з метою застосування єдиного порядку митного оформлення та контролю за товарами в режимі тимчасового ввезення (вивезення), а також за їх своєчасним вивезенням (ввезенням)
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити та ввести в дію з 15.02.1999 р. Тимчасову технологію та додатки NN 1-5 (додаються).
2. Затвердити перелік інспекторів, відповідальних за митне оформлення ВМД в режимі "тимчасове ввезення (вивезення)" товарів та їх зворотне вивезення (ввезення) (додаток 6).
3. Начальникам оперативних підрозділів назначити старших груп відповідальних за митне оформлення та контроль ВМД в режимі "тимчасове ввезення (вивезення)" товарів та їх зворотне вивезення (ввезення), а в разі зміни функціональних обов'язків інспекторів щодо відповідальності за "тимчасове ввезення (вивезення)" товарів надавати інформацію у відділ оргмитконтролю для внесення змін до наказу.
4. Начальникам підпорядкованих митниць:
4.1. Забезпечити розроблення технології митного оформлення тимчасового ввезення (вивезення) товарів та їх зворотного вивезення (ввезення) у митницях, взявши за основу дану технологію.
4.2. Під час продовження строків тимчасового ввезення (вивезення) товарів у підпорядкованих митницях керуватися наказом Держмитслужби від 25.04.1997 р. N 186. У разі прийняття позитивного рішення, документи направляти на розгляд в Київську регіональну митницю.
5. Вважати такими, що втратили чинність накази Київської регіональної митниці від 16.05.1997 р. N 308, від 18.09.1998 р. N 613; від 21.09.1998 р. N 616, від 23.09.1998 р. N 627; від 11.03.1998 р. N 113 (п/п. 1; 2; 3.1; 4; 5; 6); від 20.02.1997 р. N 69; доручення від 27.10.1998 р. N 107 та технологія митного оформлення майна від 28.05.1995 р. N б/н.
6. Контроль за виконанням цього наказу покладаю на Вечора В.Г.
7. Загальний контроль залишаю за собою.
Начальник митниці Симонов О.І.
Затверджено
Наказ Київської
регіональної митниці
від 16.02.99 N 85
Тимчасова технологія взаємодії структурних підрозділів Київської регіональної митниці під час митного оформлення та контролю за тимчасовим ввезенням (вивезенням) товарів і їх зворотним вивезенням (ввезенням)
1. Загальні положення.
1.1. Декларування, митне оформлення вантажних митних декларацій (далі ВМД) заповнених в режимі тимчасового ввезення (вивезення) та контроль за тимчасово ввезеним (вивезеним) товаром здійснюється за місцем обліку суб'єкта ЗЕД в митниці. Митне оформлення заявленої партії товарів, фактурна вартість яких менше еквіваленту 100$, здійснюється на підставі листів підприємств (без подання ВМД), за винятком: товарів, що підлягають експортному контролю; товарів, що оформлюються при випуску з митного ліцензійного складу; товарів, на які встановлено акцизний збір.
1.2. Оформлені ВМД та листи підприємств повинні ставитись на контроль в оперативному підрозділі за місцем митного оформлення.
1.3. У режимі тимчасового ввезення (вивезення) можуть оформлюватись наступні товари:
- призначені для демонстрації чи для міжнародної виставки, ярмарку (рішення про кількість товарів, необхідних для проведення виставки приймається керівництвом митниці);
- призначені для проведення спортивних, наукових, культурно-освітніх та інших подібних заходів;
- (вивозяться) за договорами короткострокової (до 1 року) оренди;
( Підпункт третій пункту 1.3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Київської регіональної митниці N 889 від 29.12.99 )
- що ввозяться (вивозяться) за договорами лізингу на строк, що не перевищує 1 року з дня пропуску через митний кордон України. До закінчення цього строку зазначені товари мають бути оформлені відповідно до вимог абзаців 4,5 статті 71 Митного кодексу України (п.1.8., п.1.9. технології);
- що належать іноземним суб'єктам господарювання (в тому числі і раніше експортовані) та ввозяться в Україну згідно з договорами (контрактами), відповідно до яких здійснюється ремонт та обслуговування (в тому числі гарантійне) цих товарів на вітчизняних підприємствах;
( Абзац пункту 1.3 в редакції Наказів Київської регіональної митниці N 168 від 18.03.99, N 889 від 29.12.99 )
- що ввозяться (вивозяться) разом з іншими товарами в зв'язку з комерційною операцією (контейнери, піддони, упаковка багаторазового використання, багаторазова тара, зразки продукції та інші товари які не являються предметом комерційної операції). Зразки продукції та інші товари які не є предметом комерційної операції оформлюються тільки за рішенням керівництва митниці;
- що передаються замовником для виконання замовлення (за виключенням контрактів з давальницькою сировиною) як комплектуючі елементи (крім витратних матеріалів) типу завершених вузлів, агрегатів та подібного обладнання, що самостійно виконує окрему функцію складного механізму чи споруди і зворотне вивезення (ввезення) якого митниця контролює при вивезенні (ввезенні) вже зібраного обладнання чи споруди;
- що ввозяться (вивозяться) за міжнародними угодами;
- що ввозяться на митну територію України згідно з договорами оперативного лізингу (оренди) і підлягають обов'язковому зворотному вивезенню за її межі протягом одного року зі справлянням податків та зборів (обов'язкових платежів), митних зборів у встановленому порядку.
( Пункт 1.3 доповнено абзацом згідно з Наказом Київської регіональної митниці N 312 від 19.04.2000 )
1.4. Строк тимчасового знаходження товарів на території України визначається з моменту перетину митного кордону України даним товаром, для тимчасового вивезення товару з моменту оформлення ВМД на тимчасове вивезення.
1.5. До закінчення терміну тимчасового ввезення товари мають бути:
- вивезені за межі митної території України;
- або заявлені митниці з метою вільного використання;
- або передані митниці з метою передачі у власність держави;
- або передані митниці для зберігання;
- або знищені під контролем митниці, якщо такі товари та інші предмети не можуть бути використані як вироби чи матеріали.
1.6. До закінчення терміну тимчасового вивезення товари мають бути:
- ввезені на митну територію України;
- або заявлені митниці з метою вільного використання за межами України;
- або заявлені митниці як такі, що загинули або були знищені за межами митної території України, якщо факт загибелі або знищення підтверджується посольством (або консульством) України в даній країні.
1.7. Контроль за зворотним вивезенням (ввезенням) товарів покладається на оперативний підрозділ митниці, де здійснено митне оформлення ВМД на тимчасове ввезення (вивезення).
1.8. У разі виявлення фактів порушень митних правил інспектор оперативного підрозділу митниці, де проведено митне оформлення тимчасового ввезення (вивезення), складає протокол про порушення митних правил.
1.9. Забороняється проводити митне оформлення тимчасового ввезення товару, якщо:
- заборонено до ввезення законодавством України;
- ввозяться на сертифікацію незібраними (комплектний об'єкт), а також які потребують виконання монтажних робіт для здійснення сертифікації;
- за договорами:
( Абзац пункту 1.9 виключено на підставі Наказу Київської регіональної митниці N 889 від 29.12.99 )( Абзац пункту 1.9 виключено на підставі Наказу Київської регіональної митниці N 889 від 29.12.99 )
- гарантійної заміни (в тому числі за рекламаційними актами);
( Пункт 1.9 доповнено абзацом згідно з Наказом Київської регіональної митниці N 168 від 18.03.99 )
- купівлі-продажу;
- іншими договорами, якщо їх умовами передбачено проведення суб'єктами підприємницької діяльності України розрахунків за товари з нерезидентами, а також за договорами, згідно з якими нерезиденти надають суб'єктам підприємницької діяльності України такі товари в тимчасове безоплатне користування ними;
( Абзац пункту 1.9 в редакції Наказу Київської регіональної митниці N 889 від 29.12.99 )
- консигнації;
- маркетингу, про спільну діяльність;
- витратних матеріалів;
- якщо договором передбачено проведення розрахунків за товари з нерезидентом (крім договору короткострокової оренди);
- якщо транспортні засоби (товари за кодами ТН ЗЕД 87.02.; 87.03.; 87.04.; 87.05.) не перебувають на обліку в країні відправлення;
- товарів за переліком, що визначається Держмитслужбою.
1.10. Забороняється проводити митне оформлення тимчасового вивезення товару, якщо:
- повернення в Україну товару українського виробництва (або комплектуючих до нього) після гарантійной заміни бракованих не здійснюється;
- вивезення товарів здійснюється для ремонту або гарантійної заміни (в тому числі і за рекламаційними актами). Тимчасове вивезення товару дозволяється, якщо повернення цього товару здійснюється у незмінному стані.
( Тимчасову технологію доповнено пунктом 1.10 згідно з Наказом Київської регіональної митниці N 168 від 18.03.99 )
2. Технологія митного оформлення тимчасового ввезення (вивезення) товарів.
2.1. Митне оформлення тимчасового ввезення (вивезення) товарів та їх зворотного вивезення (ввезення) проводиться за місцем обліку суб'єкта ЗЕД в оперативному підрозділі, за виключенням товарів, які надходять або відправляються залізничним транспортом (додаток N 1). Митне оформлення такого тимчасового ввезення (вивезення) або зворотного вивезення (ввезення) здійснюється у ТВВ-2 (або у митному посту) за листом-узгодженням з відділу за місцем обліку суб'єкта ЗЕД.
2.2. Для здійснення митного оформлення ВМД в режимі тимчасового ввезення (вивезення) використовуються окремі номери.
2.3. Митне оформлення та контроль за тимчасовим ввезенням (вивезенням) і зворотним вивезенням (ввезенням) товару, який був оформлений в режимі тимчасового ввезення (вивезення) здійснюється тільки відповідальними особами, які призначені наказом митниці.
2.4. Митне оформлення тимчасового ввезення:
1) транспортних засобів.
2) підакцизних товарів,
3) виставкового товару,
4) товарів, що ввозяться разом з товаром у зв'язку з комерційною операцією, але які не є такою операцією (крім багаторазової зворотної тари)
здійснюється тільки за рішенням керівництва митниці (начальником та його заступниками). Остаточне рішення керівництвом митниці приймається на підставі листа-заяви суб'єкта ЗЕД (який перевірено черговим інспектором оперативного відділу (м/поста) на відсутність боргів, відповідальним за митне оформлення інспектором на можливість проведення такого оформлення та надання пропозицій керівництва відділу), зареєстрованого в загальному відділі. Лист-заява суб'єкта ЗЕД разом з документами підтверджуючими необхідність тимчасового ввезення та дозволами інших державних органів, завірених о.н.п. відповідального інспектора додаються до відділу організації митного контролю. Після розгляду документів у відділі організації митного контролю та прийняття рішення керівництвом митниці, щодо можливості тимчасового ввезення товару (або відмови у ввезенні), лист Київської регіональної митниці направляється до оперативного підрозділу та на адресу суб'єкта ЗЕД.
( Пункт 2.4 в редакції Наказу Київської регіональної митниці N 168 від 18.03.99 )
2.5. Рішення про можливість проведення митного оформлення інших товарів в режимі тимчасового ввезення (вивезення) приймається відповідальним інспектором за оформлення та контроль тимчасового ввезення (вивезення) товару, при узгодженні із старшим групи оформлення тимчасового ввезення (вивезення) товару, про що відображається на заяві суб'єкта ЗЕД.
2.6. Оформлена ВМД в режимі "тимчасове ввезення (вивезення)" знаходиться на контролі в оперативному підрозділі (в окремих теках), до моменту повного зворотного вивезення (ввезення) товару, та реєструється в журналі номерів ВМД на тимчасове ввезення (вивезення) і журналі обліку (додаток N 2) тимчасово ввезеного (вивезеного) товару. Журнал обліку ВМД на тимчасове ввезення використовується окремо від тимчасового вивезення. ВМД реєструється в журналі обліку та зберігається в теках зворотного вивезення (ввезення) по місяцях, для поліпшення контролю та щомісячної звітності.
2.7. У разі одержання з відділу контролю за надходженням вантажів інформації про недоставку до митного кордону України товару, оформленого на зворотного вивезення по ВМД та провізним документам, відповідальний інспектор в 15 денний термін проводить перевірку причин недоставки вантажу та повідомляє про даний факт начальника свого відділу, відділ контролю за доставленням вантажів (згідно доручення КРМ від 18.01.1998 р. N 5) та складає протокол про порушення митних правил.
2.8. Термін тимчасового ввезення товару встанавлюється з моменту перетину митного кордону України:
- для виставкового товару на строк проведення виставки, з урахуванням часу необхідного на транспортування, монтаж, демонтаж експозиції;
- для підакцизного товару на строк, що не перевищує 3 місяців (крім товарів за кодом ТН ЗЕД 87.03);
- для інших товарів на строк до 1 року;
- для товарів за кодом ТН ЗЕД 87.03. до 1 року, один раз в три роки.
2.9. Термін тимчасового вивезення товару встановлюється з моменту митного оформлення ВМД на тимчасове вивезення товару на строк до 1 року.
2.10. Митне оформлення ввезення транспортних засобів за кодом ТН ЗЕД 87.03. можливо, якщо з моменту зворотного вивезення попереднього транспортного засобу, пройшло два роки. Підставою для митного оформлення транспортного засобу за кодом ТН ЗЕД 87.03. є довідка органів Державної автомобільної інспекції МВС про відсутність у суб'єкта ЗЕД транспортного засобу, тимчасово ввезеного протягом останніх трьох років.
2.11. Контроль за митним оформленням тимчасового ввезення (вивезення) товарів та їх подальшого контролю здійснює старший групи відповідальних інспекторів (згідно своїх функціональних обов'язків) оперативного підрозділу, в якому здійснено митне оформлення таких товарів.
2.12. За 1 місяць до закінчення терміну зворотного вивезення (ввезення) відповідальним за контроль ВМД типу ІМ-31 (ЕК-31) через загальний відділ надсилається до суб'єкта ЗЕД повідомлення (додаток N 3) про необхідність вивезення (ввезення) товару (або надання обгрунтованих документів про необхідність продовження строку тимчасового ввезення (вивезення) товару) та можливість застосування митницею відповідних санкцій по відношенню до суб'єкта ЗЕД.
2.13. У разі часткового вивезення (ввезення), до ВМД на вивезення (ввезення) додаються копія ВМД ІМ-31 (ЕК-31) та копії документів на тимчасове ввезення (вивезення). Після митного оформлення товару копія ВМД на вивезення (ввезення) товару додається до ВМД на тимчасове ввезення (вивезення) товару, для підтвердження часткового вивезення (ввезення).
2.14. В разі повного вивезення (ввезення) товару, ВМД на вивезення (ввезення) підшивається разом з ВМД на тимчасове ввезення (вивезення) товару та копіями ВМД (на часткове вивезення (ввезення) товару або часткове оформлення у вільне використання), що дозволяє повністю відобразити процес зняття з контролю ВМД щодо тимчасового ввезення (вивезення) товарів.
2.15. У випадках митного оформлення зворотного вивезення (ввезення) товару поза місцем знаходження на контролі ВМД в режимі "тимчасове ввезення (вивезення)", повинно бути узгодження з відділом в якому ВМД знаходиться на контролі. Після митного оформлення ВМД на зворотне вивезення (ввезення) копія даної ВМД передається до відділу, який надав лист-узгодження, для зняття ВМД в режимі "тимчасове ввезення (вивезення)" з контролю (для ВМД в режимі зворотне вивезення передання копії здійснюється тільки після надходження підтвердження про перетин товаром митного кордону).
2.16. ВМД на тимчасове ввезення знаходиться на контролі до моменту підтвердження прикордонною митницею факту перетину товаром митного кордону України згідно з ВМД на зворотне вивезення.
2.17. У разі продовження строку тимчасового ввезення (вивезення) товару листом Київської регіональної митниці, старшим групи оформлення тимчасового ввезення (вивезення) вносяться зміни щодо строку та лист КРМ додається до ВМД на тимчасове ввезення (вивезення).
2.18. У разі порушення митних правил, щодо товару тимчасово ввезеного (вивезеного), інспектор відповідальний за контроль ВМД заводить справу про порушення митних правил, яку передає до відділу БКтаПМП.
2.19. Загальний контроль за правильність оформлення ВМД та своєчасність знятій тимчасово ввезеного (вивезеного) товару з контролю несе начальник оперативного підрозділу або його заступник.
2.20. У разі митного оформлення тимчасового ввезення (вивезення) товарів в інших митницях (згідно листів-узгоджень наданих Київською регіональною митницею) контроль за зворотним вивезенням (ввезенням) товару покладається на митницю оформлення тимчасового ввезення (вивезення) товару.
3. Перелік документів необхідних для митного оформлення ВМД в режимі (тимчасове ввезення(вивезення)) товарів.
3.1. Для виставкового товару:
а) письмова заява організатора міжнародної виставки, в якій зазначаються такі відомості: мета, час і місце проведення виставки, юридична адреса і телефони організатора виставки, номери рахунків у банку, відомості про осіб відповідальних за зворотне вивезення(ввезення) товарів (юридична адреса, телефони), найменування, кількість та вартість товарів.
Письмова заява розглядається начальником оперативного підрозділу, та у разі згоди на можливість оформлення направляється до керівництва митниці (при тимчасовому вивезенні направляється для митного оформлення до відповідального інспектора, без реєстрації заяви в загальному відділі), щодо прийняття остаточного рішення про кількість продукції дозволеної до митного оформлення. Дана заява повинна бути зареєстрована у загальному відділі.
б) договору (контракту, запрошення) щодо участі у виставці;
в) зобов'язання особи не реалізовувати товари, оформлені відповідно до митного режиму тимчасового ввезення (вивезення), без дозволу митниці та вивезти (ввезти), або заявити їх з метою вільного використання в установлений термін;
г) товаросупровідні документи;
д) комерційні документи;
є) дозвільні документи, у разі необхідності;
ж) документи, що підтверджують сплату належних платежів.
3.2. Для інших товарів:
а) письмова заява, в якій зазначаються такі відомості: мета тимчасового ввезення (вивезення), найменування, кількість та вартість ввезених (вивезених) товарів, номери телефонів осіб відповідальних за зворотне вивезення (ввезення) товарів, номери рахунків у банку, юридична адреса підприємства та термін зворотного вивезення (ввезення) товарів.
Письмова заява про оформлення транспортних засобів, підакцизних товарів розглядається начальником оперативного підрозділу, та у разі згоди на можливість оформлення направляється до керівництва митниці, для прийняття остаточного рішення про митне оформлення. Дана заява повинна бути зареєстрована у загальному відділі (для тимчасового вивезення направляється для проведення митного оформлення до відповідального інспектора, без реєстрації заяви в загальному відділі).
б) договір (контракт);
в) зобов'язання керівника підприємства не реалізовувати товари без дозволу митниці та вивезення (ввезення) або проведення їх декларування для вільного використання до закінчення цього терміну;
г) товаросупровідні документи;
д) комерційні документи;
є) інші дозвільні документи, у разі необхідності.
4. Технологія продовження строку тимчасового ввезення (вивезення) товару.
4.1. У випадку необхідності продовження строку тимчасового ввезення (вивезення) товару, суб'єкт ЗЕД завчасно до закінчення строку тимчасового ввезення (вивезення) товару надає до відповідного оперативного підрозділу мотивовану заяву, щодо продовження строку (Додаток 4).
4.2. Прийняття рішень щодо продовження строку тимчасового ввезення (вивезення) товарів до 1 року з моменту перетину кордону України (з моменту митного оформлення ВМД) приймається начальниками підпорядкованих митниць та начальниками оперативних підрозділів прямого підпорядкування.
4.3. Документи, щодо продовження строку тимчасового ввезення (ввезення) товарів до 1 року або відмову в продовженні, реєструються в оперативному відділі (м/п) та підшиваються до випуску.
4.4. Прийняття рішень щодо продовження строку тимчасового ввезення (вивезення) товарів, що перевищує 1 рік з моменту перетину кордону України (з моменту митного оформлення ВМД) приймається керівництвом Київської регіональної митниці.
4.5. До обгрунтованої заяви суб'єкт ЗЕД додає такі документи:
- копії ВМД;
- договір (контракт);
- погодження (пролонгація, додаток до: договору, контракту тощо) з нерезидентом щодо продовження строку ввезення (вивезення);
- дозволи державних органів (у разі необхідності);
- дозвіл на продовження строку тимчасового ввезеного (вивезення) товару (якщо вже було продовження);
- довідку з банку з підтвердженням розрахунків за оренду, згідно умов контракту оренди;
- інші необхідні документи.
4.6. Продовження тимчасового ввезення:
4.6.1. Після перевірки заяви у чергового інспектора на відсутність боргів суб'єкта ЗЕД по КРМ (про що свідчить відмітка у заяві), відповідальний за контроль ВМД в режимі тимчасового ввезення (вивезення) інспектор в обов'язковому порядку перевіряє фактичний стан (наявність товару, кількість, місце знаходження) товару та його цільове використання, що було заявлено під час ввезення.
4.6.2. На підставі перевірки складається акт митного огляду (додаток N 5), згідно з яким старшим групи оформлення тимчасового ввезення (вивезення) товарів на заяві суб'єкта ЗЕД надається пропозиції керівництву відділу, щодо можливості продовження строку тимчасового ввезення, наприклад: "тимчасово ввезений товар знаходиться на контролі в ТВВ(м/п), використовується за призначенням, заперечень проти продовження терміну тимчасового ввезення до ______ немає" (або підстави для відмови).
4.6.3. Керівництво відділу на заяві суб'єкта відображає інформацію про можливість продовження строку або відмови в продовженні та причини, які послужили для відмови.
4.6.4. У разі наявності резолюції про відмову на заяві суб'єкта ЗЕД, старший групи оформлення тимчасового ввезення (вивезення) товарів засвідчує особистою номерною печаткою зазначений пакет документів, на копії заяви суб'єкта відображає інформацію про відмову в продовженні строку тимчасового ввезення з вказівкою про кількість аркушів в засвідченому пакеті документів. Оригінал заяви суб'єкта ЗЕД з резолюціями керівництва відділу додається до ВМД типу ІМ-31 в теку з ВМД на тимчасове ввезення.
4.6.5. Продовження строку (більше одного року) тимчасового ввезення товарів, що є об'єктами оренди (лізингу) не проводиться.
( Пункт 4.6 доповнено підпунктом 4.6.5 згідно з Наказом Київської регіональної митниці N 312 від 19.04.2000 )
4.7. Продовження тимчасового вивезення:
4.7.1. Старшим групи оформлення тимчасового ввезення (вивезення) товарів на заяві суб'єкта ЗЕД надається пропозиція керівництву відділу щодо можливості продовження строку тимчасового вивезення.
4.7.2. Керівництво відділу на заяві суб'єкта відображає інформацію про можливість продовження строку або відмови в продовженні та причини, які послужили для відмови.
4.7.3. При наявності резолюції про відмову на заяві суб'єкта ЗЕД, старший групи оформлення тимчасового ввезення (вивезення) товарів засвідчує особистою номерною печаткою зазначений пакет документів, на копії заяви суб'єкта відображає інформацію про відмову в продовженні строку тимчасового вивезення з вказівкою про кількість аркушів в засвідченому пакеті документів. Оригінал заяви суб'єкта ЗЕД (з резолюціями керівництва відділу) додається до ВМД типу ЕК-31 в теку з ВМД на тимчасове вивезення.
4.8. В разі прийняття позитивного рішення, щодо продовження строку тимчасового ввезення (вивезення), пакет документів засвідчується о.н.п. відповідального інспектора за тимчасове ввезення (вивезення) товару та разом з заявою суб'єкта ЗЕД подається до загального відділу для реєстрації. Після реєстрації, документи надаються на розгляд до керівництва митниці та у відділ організації митного контролю.
4.9. Після прийняття рішення, щодо продовження строку (або відмови у продовженні строку) тимчасового ввезення (вивезення) товару, лист Київської регіональної митниці направляється до оперативного підрозділу та на адресу суб'єкта ЗЕД.
( Пункт 4.9 в редакції Наказу Київської регіональної митниці N 168 від 18.03.99 )
5. Технологія оформлення тимчасово ввезеного (вивезеного) товару у вільне використання.
5.1. До закінчення строку зворотного вивезення (ввезення) товару, суб'єкт ЗЕД повинен пред'явити в оперативний підрозділ за місцем митного оформлення ВМД на оформлення товару у вільне використання.
5.2. Після перевірки черговим інспектором суб'єкта ЗЕД на відсутність боргів (про що свідчить відмітка у ВМД), відповідальний за контроль ВМД в режимі тимчасового ввезення (вивезення) інспектор в обов'язковому порядку перевіряє (для товарів, які знаходяться в режимі тимчасового ввезення) фактичний стан (наявність товару, кількість, місце знаходження) товару та його цільове використання, що було заявлено під час ввезення.
5.3. На підставі перевірки складається акт митного огляду (додаток N 4) (тільки для товарів, які знаходяться в режимі тимчасового ввезення) на якому керівництвом оперативного відділу відображається інформація про можливість митного оформлення або підстави для відмови у митному оформленні в режимі "імпорт".
5.4. У разі прийняття позитивного рішення керівництвом відділу щодо митного оформлення в режимі "імпорт" ("експорт"), інспектор відповідальний за тимчасове ввезення (вивезення) товару проводить митне оформлення ВМД.
5.5. У разі часткового оформлення товару у вільне використання, до ВМД додаються копія ВМД ІМ-31 (ЕК-31) та копії документів на тимчасове ввезення (вивезення) товару. Після митного оформлення товару копія ВМД на часткового оформлений товар у вільне використання додається до ВМД на тимчасове ввезення (вивезення) товару.
5.6. Якщо ВМД в режимі "імпорт" ("експорт") оформлюється на повний перелік товарів тимчасово ввезених (вивезених) за ВМД, то ВМД на тимчасове вивезення (ввезення) товару разом з копіями ВМД на часткове оформлення товару ВМД на часткового оформлений товар у вільне використання (у разі раніше неповного оформлення ВМД на зворотне ввезення (вивезення) товару або оформлення ВМД на часткового оформлений товар у вільне використання) підшивається до ВМД по товару оформленому у вільне використання, що дозволяє повністю відобразити процес зняття з контролю ВМД щодо тимчасового ввезення (вивезення) товарів.
5.7. У разі відмови щодо митного оформлення тимчасово ввезеного (вивезеного) товару у вільне використання, старший групи оформлення тимчасового ввезення(вивезення) складає картку-відмови у митному оформленні та візує картку у керівництва відділу.
5.8. Митне оформлення при зворотному вивезенні (ввезенні) товару повинно оформлюватись за ціною (митна вартість) вказаною у ВМД при тимчасовому ввезенню (вивезенню) товару.
У разі виклику сумніву щодо митної вартості товару інспектор направляє документи до відділу тарифів та вартості для з'ясування даного питання, згідно затвердженої технології відділу тарифів та вартості.
(Додаток 1 не наводиться, має графічне зображення)
Додаток N 2
Журнал обліку вантажів, що оформлені в режимі "тимчасове ввезення" ("тимчасове вивезення")
N Дата Одержувач(Відправник) Країна Вантаж
п/п відправлення
(признач)
підприємство код ЗУКПО назва місць вага
N інспектор, термін N листа зняття з контролю
п/п що зворотнього попередж.
ВМД проводив вивезення
оформлення (ввезення)
N ВМД, лист інспектор
продовження
Додаток N 3
Київська регіональна
митниця ТВВ - N___ (м.п.)
"____"______199_ р.
Адреса підприємства
Лист попередження
Повідомляємо, що Вами був тимчасово ввезений (вивезений) товар, який оформлений згідно з ВМД від______N_________. Термін тимчасового ввезення (вивезення) закінчується "__" ________199_р.
У разі порушення зобов'язання про зворотне вивезення (ввезення)товару до Вас будуть застосовані санкції передбачені ст. 113 Митного кодексу України.
Для вирішення даного питання Вам необхідно звернутись до ТВВ-N___Київської регіональної митниці, з повним пакетом документів.
Начальник ТВВ - ___ (м/п) ____________
(__________).
Начальник Київської регіональної митниці Симонов О.І.
Додаток 4
(не наводиться, має графічне зображення)
Додаток N 5
Акт перевірки фактичного стану використання товару, який був тимчасово ввезений на митну територію України.
"_"______ 1999 р N___
Підприємство ____________________________________
(назва підприємства, код ЄДРПОУ)
Фактична адреса місцезнаходження вантажу ____________________
_________________________________________________________________
Наявність товару оформленого в митному режимі тимчасового
ввезення згідно з ВМД від "_"_____199 _ р. N ____
Під час митного огляду вантажу, який знаходиться під митним контролем у митному режимі "тимчасове ввезення" встановлено:
найменування вантажу:_____________________________________________
__________________________________________________________________
встановлена кількість місць: _____________________________________
кількість місць згідно з ВМД: ____________________________________
N деталей та вузлів(якщо товар має номерні ознаки) _______________
цілісність товару ________________________________________________
комплектність товару _____________________________________________
Зауваження щодо використання тимчасово ввезеного товару:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Дані, зазначені в ВМД, відповідають (не відповідають)
даним, встановленим при здійсненні огляду: _______________________
__________________________________________________________________
Огляд проведено
інспектором ТВВ - __ _______ П.І.Б. Підпис О.Н.П.
В присутності___________________________
Підпис керівника підприємства або уповноваженої ним особи _______
П.І.Б. Підпис
Висновки керівництва ТВВ_________________
Підпис начальника (заступника) оперативного
підрозділу ________ П.І.Б
Додаток N 6
Перелік інспекторів, які відповідають за митне оформлення та контроль тимчасового ввезення (вивезення) і зворотного вивезення (ввезення) товарів у Київській регіональній митниці
ТВВ-1:
гол.інсп. Ткачук А.Л.
ст.інсп. Костенко О.М.
ст.інсп. Боженко П.Д.
інсп. Кондратенко В.В.
інсп. Сахарова О.М.
ТВВ-2:
гол.інсп. Банецький І.В.
ст.інсп. Мельник В.С.
інсп. Сорока І.М.
ТВВ-3:
ст.інсп. Захаренко Д.С.
інсп. Небрат В.М.
інсп. Мороко О.Б.
інсп.Осьмак Л.Ф.
ТВВ-4:
гол.інсп. Ярошевський В.В.
ст.інсп. Скляр С.М.
ст.інсп. Виноградов О.І.
інсп. Лещенко К.М.
інсп. Журибіда В.П.
ТВВ-5:
ст.інсп. Куликов О.Г.
ст.інсп. Коновалов І.Ю.
інсп. Башкиров Д.М.
інсп. Лопушанський С.В.
ТВВ-6:
гол.інсп. Пєсков О.Є.
ст.інсп. Дмитренко А.П.
інсп. Пінчук А.В.
ТВВ-7:
ст.інсп. Сквира І.О.
інсп. Швиденко Т.Н.
ТВВ-8:
ст.інсп. Ковтуненко В.О.
інсп. Кузьменко В.В.
інсп. Глущенко А.С.
інсп. Даневич О.П.
ТВВ-9:
гол.інсп. Дергачов М.В.
ст.інсп. Голіков С.А.
інсп. Попов О.В.
інсп. Суняйкін Е.М.
інсп. Ковернік С.М.
інсп. Лічін Г.В.
інсп. Степанов І.Г.
м.п. "Бровари":
гол.інсп. Стоп'ятюк 0.М.
ст.інсп. Мельник Г.В.
ст.інсп. Глухов О.В.
інсп. Радченко А.О.
інсп. Печерица В.М.
м.п. "Обухів":
гол.інсп. Вангородський О.А.
ст.інсп. Деревинська В.В.
інсп. Яневич О.В.
м.п. "Бородянка":
гол.інсп. Абакумов О.В.
інсп. Демченко О.С.
інсп. Ханюченко О.К.
м.п. "Васильків":
інсп. Демченко С.С.
інсп. Веретюк М.С.
інсп. Мороз В.А.
м.п. "Яготин"
гол. інсп. Ступак О.М.
інсп. Полежака О.В.
м.п. "Бориспіль-залізничний":
ст.інсп. Малуш В.М.
інсп. Зозуля О.В.
м.п. "Фастів":
ст.інсп. Трушковський В.М.
інсп. Кермен В.В.
м.п. "Біла Церква":
ст.інсп. Думінський І.В.
ст.інсп. Пронських К.В.
відділ "Миронівка":
гол.інсп. Голізнюк В.О.
ст.інсп. Штемпель Я.Г.
WEB MD Office "НПО Поверхность"