• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про організацію спеціальної підготовки і стажування осіб рядового та молодшого начальницького складу служби цивільного захисту на допуск до керування спеціальними транспортними засобами, обладнаними спеціальними звуковими і світловими сигналами або призначеними для перевезення небезпечних вантажів

Державна служба України з надзвичайних ситуацій | Наказ від 08.02.2017 № 82
Реквізити
  • Видавник: Державна служба України з надзвичайних ситуацій
  • Тип: Наказ
  • Дата: 08.02.2017
  • Номер: 82
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна служба України з надзвичайних ситуацій
  • Тип: Наказ
  • Дата: 08.02.2017
  • Номер: 82
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
НАКАЗ
08.02.2017 № 82
( з основної діяльності)
Про організацію спеціальної підготовки і стажування осіб рядового та молодшого начальницького складу служби цивільного захисту на допуск до керування спеціальними транспортними засобами, обладнаними спеціальними звуковими і світловими сигналами або призначеними для перевезення небезпечних вантажів
Відповідно до пункту 7 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1993 р. № 340 (із змінами),
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Примірні навчальний план та навчальну програму спеціальної підготовки осіб рядового та молодшого начальницького складу служби цивільного захисту на допуск до керування транспортними засобами, обладнаними спеціальними звуковими і світловими сигналами (далі — спеціальної підготовки), а також зразок посвідчення на допуск до керування транспортними засобами, обладнаними спеціальними звуковими і світловими сигналами, що додаються.
2. Керівникам територіальних органів України, Вищого професійного училища Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (м. Вінниця) та Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту:
організувати проведення на базі навчальних пунктів аварійно-рятувальних загонів спеціального призначення (загонів технічної служби) ГУ (У) ДСНС України в областях, Навчального центру ГУ ДСНС України у м. Києві, Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, Вищого професійного училища Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (м. Вінниця) спеціальної підготовки осіб рядового та молодшого начальницького складу служби цивільного захисту органів та підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, дислокованих у відповідних регіонах;
забезпечити видачу довідок про проходження спеціальної підготовки особам рядового та молодшого начальницького складу служби цивільного захисту, які успішно склали заліки.
3. Керівникам територіальних органів ДСНС України, формувань центрального підпорядкування, навчальних закладів цивільного захисту:
організувати стажування осіб рядового та молодшого начальницького складу служби цивільного захисту за місцем проходження служби;
за результатами спеціальної підготовки та стажування забезпечити видачу посвідчень на допуск до керування транспортними засобами, обладнаними спеціальними звуковими і світловими сигналами.
4. Спеціальну підготовку осіб рядового та молодшого начальницького складу служби цивільного захисту на допуск до керування транспортними засобами, призначеними для перевезення небезпечних вантажів, здійснювати відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 26.07.2004 № 822 "Про затвердження правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів", зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 20 серпня 2004 р. за № 1040/9639.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Білошицького Р.М.
ГоловаМ. Чечоткін
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ДСНС
08.02.2017 № 82
ПРИМІРНІ НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН ТА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА
спеціальної підготовки осіб рядового та молодшого начальницького складу служби цивільного захисту на допуск до керування спеціальними транспортними засобами, обладнаними спеціальними звуковими і світловими сигналами
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
З метою допуску до керування транспортними засобами, обладнаними спеціальними звуковими і світловими сигналами (далі — оперативні транспортні засоби) особи рядового та молодшого начальницького складу служби цивільного захисту (далі — водії) проходять:
спеціальну підготовку на базі навчальних пунктів аварійно-рятувальних загонів спеціального призначення (загонів технічної служби) ГУ (У) ДСНС України в областях, Навчальному центрі ГУ ДСНС України у м. Києві, Вищого професійного училища Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (м. Вінниця) та Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, як правило, під час проходження підготовки за робітничою професією;
стажування за місцем проходження служби відповідно до програми стажування, зміст якої визначає керівник підрозділу.
Термін спеціальної підготовки і стажування водіїв складає не менше 6 місяців.
Примірні навчальний план та навчальна програма спеціальної підготовки осіб рядового та молодшого начальницького складу служби цивільного захисту на допуск до керування спеціальними транспортними засобами, обладнаними спеціальними звуковими і світловими сигналами, розроблено на виконання пункту 7 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 травня 1993 р. № 340 (із змінами).
Метою проведення спеціальної підготовки і стажування осіб рядового та молодшого начальницького складу служби цивільного захисту, які мають посвідчення водія на право керування відповідними категоріями транспортних засобів, є здобуття спеціальних знань і практичних навичок, які надають право на керування оперативними транспортними засобами.
До Примірних навчального плану та навчальної програми спеціальної підготовки осіб рядового та молодшого начальницького складу служби цивільного захисту на допуск до керування спеціальними транспортними засобами, обладнаними спеціальними звуковими і світловими сигналами, входять:
пояснювальна записка;
примірний навчальний план спеціальної підготовки осіб рядового та молодшого начальницького складу служби цивільного захисту для допуску до керування спеціальними транспортними засобами, обладнаними спеціальними звуковими і світловими сигналами;
примірна навчальна програма теоретичної підготовки осіб рядового та молодшого начальницького складу служби цивільного захисту для допуску до керування спеціальними транспортними засобами, обладнаними спеціальними звуковими і світловими сигналами;
примірна навчальна програма практичної підготовки осіб рядового та молодшого начальницького складу служби цивільного захисту для допуску до керування спеціальними транспортними засобами, обладнаними спеціальними звуковими і світловими сигналами.
Тривалість навчання — 38 годин.
У разі необхідності тривалість навчання може бути збільшена на десять відсотків за рахунок включення додаткового навчального матеріалу.
Теоретичне навчання передує практичному. Теоретична підготовка проводиться у формі лекцій із використанням плакатів, схем, відеофільмів, макетів, інших видів наочних засобів для засвоєння спеціальних знань щодо керування оперативними транспортними засобами.
Практична підготовка проводиться у формі практичного керування оперативними транспортними засобами, а також удосконалення навичок керування.
Після закінчення спеціальної підготовки водіїв проводиться залік, що передбачає перевірку теоретичних знань методом тестування, та практичне керування оперативними транспортними засобами.
Водіям, які успішно склали залік, видається довідка про проходження спеціальної підготовки.
Стажування водіїв проводяться під керівництвом старшого водія або водія оперативного транспортного засобу, який має стаж роботи не менш 3 років.
Після закінчення терміну стажування старший водій (водій оперативного транспортного засобу, який має стаж роботи не менш 3 років) подає звіт на затвердження керівнику підрозділу, в якому водій проходив стажування.
На підставі довідки про проходження спеціальної підготовки та звіту керівники територіальних органів ДСНС, формувань безпосереднього підпорядкування, навчальних закладів цивільного захисту видають наказ про допуск осіб рядового та молодшого начальницького складу до керування спеціальними транспортними засобами, обладнаними спеціальними звуковими і світловими сигналами, та посвідчення на допуск до керування транспортними засобами, обладнаними спеціальними звуковими і світловими сигналами.
ПРИМІРНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН
спеціальної підготовки осіб рядового та молодшого начальницького складу служби цивільного захисту для допуску до керування спеціальними транспортними засобами, обладнаними спеціальними звуковими і світловими сигналами
№ з/пНавчальні предметиКількість годин
1Теоретична підготовка16
1.1Законодавство України у сфері безпеки дорожнього руху4
1.2Будова та правила експлуатації спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв4
1.3Вимоги та порядок руху транспортних засобів, обладнаних спеціальними світловими і звуковими сигнальними пристроями8
2Практична підготовка20
2.1Керування оперативним транспортним засобом у різних умовах10
2.2Удосконалення навичок керування оперативним транспортним засобом10
3Залік2
Загальний обсяг навчального часу38
ПРИМІРНА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА
теоретичної підготовки осіб рядового та молодшого начальницького складу служби цивільного захисту, які мають право на керування спеціальними транспортними засобами, обладнаними спеціальними звуковими і світловими сигналами
Тема 1.1. Законодавство у сфері безпеки дорожнього руху Закон України "Про дорожній рух". Закон України "Про перевезення небезпечних вантажів". Кодекс України про адміністративні правопорушення (в частині відповідальності за порушення Правил дорожнього руху).
Правила дорожнього руху України.
ДСТУ 3849-99 "Дорожній транспорт. Кольорографічні схеми, розпізнавальні знаки, написи та спеціальні сигнали оперативних, спеціалізованих та спеціальних транспортних засобів".
Настанова з експлуатації транспортних засобів в органах і підрозділах ДСНС України, затверджена наказом ДСНС від 27.06.2013 № 432.
Тема 1.2. Будова та правила експлуатації спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв
Призначення спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв.
Будова та технічні вимоги спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв.
Правила експлуатації спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв.
Вимоги до розміщення на транспортних засобах спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв.
Тема 1.3. Рух транспортних засобів, обладнаних спеціальними світловими і звуковими сигнальними пристроями
Основні вимоги, при яких водій оперативного транспортного засобу може відступати від окремих пунктів Правил дорожнього руху.
Неухильне виконання забезпечення безпеки дорожнього руху.
Техніка і тактика управління оперативними транспортними засобами.
Різновиди спеціальних світлових пристроїв та їх функції.
Професійна етика поведінки водія під час керування оперативним транспортним засобом.
ПРИМІРНА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА
практичної підготовки осіб рядового та молодшого начальницького складу служби цивільного захисту, які мають право на керування спеціальними транспортними засобами, обладнаними спеціальними звуковими і світловими сигналами
Тема 2.1. Керування оперативним транспортним засобом у різних умовах
Вправа № 1. Рух через обмежений проїзд.
Вправа № 2. Водіння дорогами та у населених пунктах.
Вправа № 3. Рух у житловій та пішохідній зоні.
Вправа № 4. Застосування засобів радіозв'язку та пристроїв для подання спеціальних світлових і звукових сигналів.
Тема 2.2. Удосконалення навичок керування оперативним транспортним засобом
Вправа № 1. Рух у транспортному потоці.
Вправа № 2. Рух при виконанні повороту та перед входом у поворот.
Вправа № 3. Рух у потоці з автобусами, тролейбусами або трамваями.
Вправа № 4. Рух на підвищених швидкостях та під час зміни дорожньої обстановки.
Вправа № 5. Рух і маневрування заднім ходом.
Директор Департаменту ресурсного забезпечення полковник служби цивільного захистуО.В. Нетреба
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ДСНС України
08.02.2017 № 82
Зразок
посвідчення на допуск до керування спеціальними транспортними засобами, обладнаними спеціальними звуковими і світловими сигналами
Джерело інформаціі: http://www.dsns.gov.ua