• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про встановлення порядку здійснення страхування на тендерній основі на залізничному транспорті

Державна адміністрація залізничного транспорту України  | Наказ, Зразок, Положення, Порядок від 13.04.2005 № 077-Ц
Реквізити
  • Видавник: Державна адміністрація залізничного транспорту України
  • Тип: Наказ, Зразок, Положення, Порядок
  • Дата: 13.04.2005
  • Номер: 077-Ц
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна адміністрація залізничного транспорту України
  • Тип: Наказ, Зразок, Положення, Порядок
  • Дата: 13.04.2005
  • Номер: 077-Ц
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
13.04.2005 N 077-Ц
Про встановлення порядку здійснення страхування на тендерній основі на залізничному транспорті
З метою підвищення конкурентного середовища у Державній адміністрації залізничного транспорту України, на залізницях та підприємствах залізничного транспорту при здійсненні обов'язкового страхування, добровільного страхування та здійсненні посередницьких (агентських) послуг у сфері страхування, запобігання корупції, забезпечення прозорості процедури вибору страховика та досягнення ефективного і раціонального використання власних коштів
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок страхування на тендерній основі на залізничному транспорті (Додаток 1), зразок Положення про тендерний комітет з питань страхування на залізничному транспорті (Додаток 2).
2. З 01.05.2005 р. укладання договорів страхування Укрзалізницею, залізницями, підприємствами залізничної галузі здійснювати на основі затвердженого Порядку страхування на тендерній основі на залізничному транспорті.
3. З метою забезпечення контролю за страхуванням на залізничному транспорті покласти обов'язки по здійсненню підготовки та надання керівництву Укрзалізниці інформації про роботу тендерних комітетів, вирішення спірних питань на тендерний комітет Укрзалізниці.
4. Начальникам: Управління справами (Грущаку І.М.), Головного управління інформатики та статистики (Новосаду М.М.), Юридичного управління (Даниловій Т.Б.):
оприлюднити Порядок страхування на тендерній основі на залізничному транспорті у засобах масової інформації, в т. ч. у галузевій газеті "Магістраль", розмістити на офіційному веб-сайті Укрзалізниці.
5. Встановити, що до складу тендерного комітету Укрзалізниці, залізниць, підприємств залізничної галузі за рішенням Міністерства транспорту та зв'язку України, Укрзалізниці можуть бути включені представники органів виконавчої та/або законодавчої державної влади за їх згодою.
6. Заступнику генерального директора Укрзалізниці Горілею С.В. в тижневий термін надати пропозиції по складу тендерного комітету з питань страхування в Державній адміністрації залізничного транспорту України, надати на затвердження Положення про тендерний комітет з питань страхування в Державній адміністрації залізничного транспорту України.
7. Начальникам залізниць, керівникам підприємств залізничного транспорту України:
7.1. Створити тендерні комітети з питань страхування.
7.2. Згідно з чинним законодавством розірвати укладені договори страхування та укласти договори на страхування на основі Порядку страхування на тендерній основі на залізничному транспорті.
8. Вважати таким, що втратив чинність, наказ Укрзалізниці від 02.12.2002 р. N 601-Ц "Про створення Комісії Укрзалізниці з питань страхування".
9. Начальникам головних управлінь, управлінь Укрзалізниці, залізниць, керівникам підприємств залізничного транспорту України прийняти цей наказ для керівництва та неухильного виконання.
10. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Заступник Міністра транспорту
та зв'язку України - генеральний
директор Укрзалізниці


З.Афтаназів
Додаток 1
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
13.04.2005 N 077-Ц
ПОРЯДОК
страхування на тендерній основі на залізничному транспорті
1. Загальні вимоги
Цей Порядок (далі - Порядок) розроблений з метою підвищення конкурентного середовища у Державній адміністрації залізничного транспорту України, залізницях та підприємствах залізничного транспорту у сфері вибору страховика при здійсненні обов'язкового страхування, добровільного страхування та здійснення посередницьких (агентських) послуг у сфері страхування, запобігання корупції, забезпечення прозорості процедури вибору страховика та досягнення ефективного і раціонального використання власних коштів.
Цей Порядок діє для підприємств залізничної галузі.
2. Наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
акцепт - письмове повідомлення замовником переможця тендера, яке засвідчує прийняття його тендерної пропозиції і згоду на її оплату;
замовник - Укрзалізниця, залізниці, підприємства залізничної галузі;
учасник тендера - страховик, що підтвердив намір взяти участь у тендері та подав тендерну пропозицію;
процедура попередньої кваліфікації - процедура визначення можливості учасників тендера щодо доцільності запрошення їх до участі у торгах;
торги (тендери) - здійснення конкурентного відбору учасників з метою визначення переможця торгів (тендера) згідно з процедурами, встановленими цим Порядком;
тендерна документація - документація, що готується замовником та передається учасникам торгів для підготовки ними тендерних пропозицій щодо предмета страхування;
тендерна пропозиція - поданий учасником торгів комплект документів, розроблених відповідно до тендерної документації, що містить пропозиції та умови щодо предмета страхування;
ціна тендерної пропозиції - розмір страхових тарифів (страхових платежів), запропонований учасником, за який він згодний здійснити страхування.
3. Обов'язкові передумови при проведенні тендера:
3.1. Обов'язкове страхування повинно здійснюватись відповідно до нормативно-правових актів чинного законодавства з конкретного виду страхування, його умов та порядку.
3.2. Добровільне страхування здійснюється при наявності у плані видатків на страхування. Доцільність окремого виду добровільного страхування та надання посередницьких послуг зі страхування визначаються фінансово-економічним обґрунтуванням.
Рішення щодо проведення торгів на кожний вид добровільного страхування та надання посередницьких послуг зі страхування оформлюється наказом керівника замовника.
3.3. Посередницька діяльність замовника у сфері страхування.
При обов'язковому страхуванні пасажирів розмір винагороди повинен бути не менше розмірів, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.96 р. N 959 (п. 3 Положення).
Посередницька участь, крім добровільного медичного страхування працівників і пенсіонерів залізничного транспорту, проводиться з метою отримання доходу не менше 50% від суми перерахованих страхових платежів.
Посередницька участь при добровільному медичному страхуванні працівників та пенсіонерів здійснюється без отримання доходу.
Посередницька участь у добровільному страхуванні пасажирів на залізничному транспорті заборонена.
3.4. У 3-денний термін з дня подання оголошення замовник сповіщає уповноважений орган Укрзалізниці про намір проведення торгів на страхування.
3.5. Будь-які цивільно-правові відносини зі страховиками мають здійснюватися на загальних принципах конкурентних засад. Забороняється здійснювати страхування одного об'єкта у декількох страхувальників за різними договорами.
3.6. Замовник власним наказом створює тендерний комітет, що буде відповідати за організацію та проведення тендера, затверджує положення про його функціонування.
Замовник може залучити компетентних незалежних консультантів для надання допомоги.
До складу тендерного комітету за рішенням Міністерства транспорту та зв'язку України, Укрзалізниці можуть бути включені представники органів виконавчої та/або законодавчої державної влади за їх згодою.
3.7. Тендер здійснюється шляхом відкритості на основі відкритих або двоступеневих торгів на страхові послуги, агентські послуги зі страхування.
3.8. Про заплановане проведення тендера замовник має надати оголошення не пізніше ніж за 15 днів.
Оголошення має бути надруковане у спеціалізованих виданнях та веб-сайтах, на веб-сайті Укрзалізниці, за бажанням, в інших засобах масової інформації.
3.9. Учасник торгів не допускається до участі у тендері у таких випадках:
учасник торгів у встановленому порядку визнаний банкрутом чи стосовно нього порушено справу про банкрутство;
посадову особу - учасника тендера, яку призначено відповідальною за здійснення процедури тендера, було засуджено за злочин, пов'язаний з порушенням процедури тендера чи інший злочин, вчинений з корисливих мотивів, судимість з якої не знято або не погашено у встановленому порядку, має приписи уповноваженого органу по контролю за фінансовими операціями за порушення у страховій діяльності.
Причини відмови учаснику торгів в участі у процедурі тендера відповідно до цього пункту зазначаються у звіті про результати проведення тендера і протягом семи календарних днів з дня прийняття відповідного рішення повідомляються зацікавленому учаснику торгів.
3.10. Замовник здійснює ідентифікацію учасників згідно з вимогами даного порядку та відповідно до ст. 6 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом".
Кваліфікаційні вимоги замовника зазначаються у документації, необхідній для здійснення процедури попередньої кваліфікації, тендерній документації чи інших документах, пов'язаних з поданням тендерних пропозицій.
Замовник має встановлювати рівні, не дискримінаційні, вимоги до всіх учасників торгів.
3.11. Замовник відхиляє пропозицію учасника торгів щодо участі у процедурі тендера на будь-якому етапі у таких випадках:
учасник тендера надає недостовірну інформацію щодо його ідентифікації та відповідності встановленим кваліфікаційним вимогам;
учасник тендера не відповідає встановленим кваліфікаційним вимогам;
спроба учасника тендера чи його представників вплинути на оцінку замовником тендерних пропозицій чи на рішення про укладання договору.
3.12. За результатами проведення тендера замовником складається звіт за встановленими формами та в 3-денний термін надається до уповноваженого органу Укрзалізниці.
3.13. За винятком випадків, коли цього вимагає рішення суду, господарського суду, тендерний комітет не розкриває інформацію, надання якої суперечить законодавству.
4. Проведення процедури тендера
Схема порядку процедури тендера:
- перевірка фінансового плану;
- вивчення ринку страхування;
- підготовка тендерної документації;
- публікація оголошення про здійснення тендера;
- подання та отримання тендерних пропозицій (без зазначення ціни тендерної пропозиції);
- розкриття тендерних пропозицій;
- оцінка учасників і поданих пропозицій;
- отримання тендерних пропозицій (з зазначенням ціни тендерної пропозиції);
- розкриття тендерних пропозицій;
- акцепт тендерної пропозиції;
- укладання договору (угоди);
- контроль за виконанням договору (угоди).
4.1. Замовник має вести журнал реєстрації всіх потенційних учасників процедур тендера та має надавати цей журнал для ознайомлення всім зацікавленим сторонам.
4.2. Тендерна документація надається в електронному вигляді та надсилається поштою учаснику торгів протягом трьох робочих днів з дня надходження запиту від учасника.
4.3. Надання тендерної документації замовник може здійснювати за плату, необхідну для підготовки такої документації та її розсилання, або безкоштовно.
4.4. Тендерна документація має містити:
1) запрошення до участі в торгах;
2) вимоги щодо підготовки тендерних пропозицій;
3) перелік критеріїв, які висуваються тендерним комітетом з метою оцінки відповідності учасника торгів встановленим кваліфікаційним вимогам та ідентифікації учасника:
- найменування, юридична адреса, документи про підтвердження державної реєстрації;
- ідентифікаційний код згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України;
- наявність ліцензії на здійснення даного виду страхування;
- довідка про сплату податків і зборів (обов'язкових платежів), передбачених законодавством України;
- здійснення підприємницької діяльності відповідно до положень його Статуту;
- нотаріально завірена копія статутних документів;
- відсутність підстав для відмови в торгах, передбачених п. 3.9 цього Порядку;
- довідка від банківської установи, в якій офіційно відкрито рахунок учасника, з зазначенням всіх банківських реквізитів;
- відсутність приписів уповноваженого органу контролю за фінансовими операціями за порушення у страховій діяльності;
- відповідність статутним документам права підпису договорів, угод уповноваженими посадовими особами учасника;
- завірена довідка про сплачений статутний фонд, гарантійний фонд, страхові резерви, у т. ч. зі страхування життя;
- довідка про суму страхових резервів для забезпечення даного виду страхування;
- проект договору страхування;
- для добровільного страхування правила страхування, затверджені Держфінпослуг;
- тощо;
4) інформацію про необхідність документального підтвердження відповідності учасника торгів встановленим кваліфікаційним вимогам*;
---------------
* кваліфікаційні вимоги, встановлені у цьому підпункті, зазначаються у документації, необхідній для здійснення попередньої кваліфікації учасників, якщо така процедура застосовується у тендерній документації чи інших документах, пов'язаних з поданням тендерних пропозицій.
5) перелік критеріїв та методику їх оцінки для визначення найкращої тендерної пропозиції;
6) інформацію про валюту (валюти), у якій (яких) має бути розрахована і зазначена ціна тендерної пропозиції;
7) зазначення мови (мов), якою (якими) мають бути складені тендерні пропозиції;
8) зазначення способу, місця та кінцевого терміну подання тендерних пропозицій;
9) виклад процедури надання роз'яснень щодо тендерної документації, а також повідомлення про намір замовника провести збори учасників торгів;
10) зазначення терміну, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними;
11) зазначення місця, дати та часу розкриття тендерних пропозицій;
12) зазначення прізвища, посади та адреси однієї чи кількох посадових осіб або інших працівників замовника, уповноважених здійснювати зв'язок із учасниками торгів.
4.5. Надання роз'яснень щодо тендерної документації та внесення до неї змін
4.5.1. Учасник тендера має право не пізніше ніж за 7 календарних днів до закінчення строку подання тендерних пропозицій звернутися до замовника за роз'ясненнями щодо тендерної документації. Замовник протягом 3 робочих днів має дати відповідь на запит учасника тендера. Копії відповіді замовника (включаючи виклад запиту, але без зазначення його автора) мають бути розіслані всім учасникам тендера, що отримали тендерну документацію.
4.5.2. Не пізніше ніж за 3 робочих дні до закінчення строку подання тендерних пропозицій замовник має право з власної ініціативи чи за результатами запитів учасників процедури тендера внести зміни до тендерної документації та письмово повідомити про зазначені зміни всіх учасників процедури тендера, яким замовник надав тендерну документацію.
4.5.3. Замовник може проводити збори з метою роз'яснення будь-яких запитів щодо тендерної документації, він має вести протокол цих зборів з викладенням у ньому всіх роз'яснень щодо запитів і надіслати його всім учасникам тендера, яким було надано тендерну документацію, незалежно від їх присутності на зборах.
4.6. Порядок подання тендерних пропозицій
4.6.1. Порядок подання тендерних пропозицій без зазначення ціни тендерної пропозиції та з зазначенням ціни тендерної пропозиції однаковий.
4.6.2. Тендерна пропозиція подається у письмовій формі за підписом уповноваженої посадової особи учасників тендера у запечатаному конверті. На запит учасників тендера замовник підтверджує отримання його тендерної пропозиції із зазначенням дати та часу отримання.
4.6.3. Тендерна пропозиція має містити певний встановлений замовником перелік відомостей, у тому числі:
1) заповнена належним чином і підписана відповідальною особою форма тендерної пропозиції;
2) доручення, яке свідчить про повноваження особи, що підписала тендерну пропозицію, оформлене належним чином;
3) кваліфікація учасника тендера - документальне свідчення того, що учасник торгів відповідає мінімальним кваліфікаційним вимогам, визначеним замовником;
4) альтернативні тендерні пропозиції (у випадку, якщо це передбачається тендерною документацією), з зазначенням повної інформації про будь-яку подану альтернативу і її обґрунтування;
5) будь-яка інша документація та інформація, що може бути зазначена в тендерній пропозиції.
4.6.4. Тендерні пропозиції, отримані замовником після закінчення строку їх подання, не розкриваються і повертаються учасникам тендера, що їх подали.
4.6.5. Якщо інше не передбачено тендерною документацією, учасник торгів має право внести зміни або відкликати свою тендерну пропозицію до закінчення строку її подання. Зміни чи заява про відкликання тендерної пропозиції можуть бути враховані у разі, якщо вони отримані замовником до закінчення строку подання тендерних пропозицій.
4.7. Розкриття тендерних пропозицій з зазначенням ціни тендерної пропозиції
4.7.1. Замовник має відповідним чином забезпечити отримання тендерних пропозицій, а саме:
вказати точну адресу для подачі тендерних пропозицій, ім'я відповідальної особи та як з нею контактувати;
учасникам торгів, що подають тендерні пропозиції до закінчення терміну подачі, мають бути видані пронумеровані відповідні документи (квитанції), що підтверджують одержання тендерної пропозиції, з вказівкою дати і часу їх отримання, номер квитанції має бути проставлений на запечатаному конверті з тендерною пропозицією.
4.7.2. Замовник має забезпечити відповідний порядок і процедуру для надання можливості представникам учасників торгів, що бажають бути присутніми при розкритті тендерних пропозицій, знаходитися у визначеному для цього місці в призначений час.
Розкриття тендерних пропозицій має відбуватися у час і в місці, що визначені тендерною документацією.
При цьому виконуються такі умови:
1) для проведення процедури розкриття пропозицій має бути надане зазначене в тендерній документації приміщення необхідних розмірів з безперешкодним доступом до нього;
2) головою процедури розкриття тендерних пропозицій має бути голова тендерного комітету чи спеціально призначений ним член тендерного комітету;
3) на процедурі розкриття тендерних пропозицій мають бути представлені копії усіх виданих квитанцій;
4) всі представники учасників торгів, що присутні на процедурі розкриття тендерних пропозицій, мають розписатися в журналі присутніх;
5) конверти, що надійшли, мають бути згруповані за такими категоріями:
- тендерні пропозиції, отримані до закінчення терміну подачі;
- зміни пропозицій, отримані до закінчення терміну подачі;
- відкликання пропозицій, отримані до закінчення терміну подачі;
- тендерні пропозиції, зміни і відкликання пропозицій, отримані після закінчення терміну подачі;
6) тендерні пропозиції, зміни і відкликання пропозицій, отримані після закінчення терміну подачі, не розкриваються.
Імена і прізвища учасників тендера, що подали тендерні пропозиції чи зміни з запізненням, мають бути оголошені і запротокольовані.
Конверти всіх поданих із запізненням документів мають бути повернуті нерозкритими відповідним учасникам тендера;
7) слідом за цим мають бути розкриті, оголошені та запротокольовані всі повідомлення про відкликання, отримані до закінчення терміну подачі. Тендерні пропозиції, що відкликаються, не розкриваються і повертаються нерозкритими відповідним учасникам тендера;
8) наступним кроком процедури є розкриття всіх тендерних пропозицій і їхніх змін, отриманих до закінчення терміну подачі;
9) по кожній розкритій тендерній пропозиції мають бути перевірені і зачитані найменування та адреса кожного учасника, ціна кожної тендерної пропозиції;
10) за винятком тендерних пропозицій, поданих із запізненням, жодна тендерна пропозиція не може бути відхилена і ніякі міркування щодо її дійсності не мають висловлюватися під час процедури розкриття.
5. Порядок здійснення процедури двоступеневих торгів
5.1. Процедура торгів двоступеневих торгів здійснюється в два етапи:
- на першому етапі всім учасникам пропонується подати попередні тендерні пропозиції без зазначення ціни. Тендерна документація при цьому повинна передбачати лише підтвердження професійної компетентності учасників та їх відповідності кваліфікаційним вимогам. Строк подання учасниками попередніх пропозицій становить не менше 15 календарних днів від дати публікації оголошення про здійснення процедури двоступеневих торгів.
Після отримання попередніх пропозицій замовник має право внести зміни до тендерної документації чи запропонувати нові характеристики та критерії оцінки пропозицій. Про зміну умов тендерної документації замовник інформує всіх учасників під час надання їм запрошень до участі у другому етапі торгів;
- на другому етапі замовник пропонує учасникам, попередні тендерні пропозиції яких не було відхилено на першому етапі, подати остаточні тендерні пропозиції з зазначенням ціни. Строк подання тендерних пропозицій на другому етапі становить не менше 7 календарних днів.
5.2. Під час розкриття тендерних пропозицій на другому етапі замовником оголошуються найменування та адреса кожного учасника і ціна кожної тендерної пропозиції.
5.3. Замовник зобов'язаний підготувати протокол тендера.
5.4. Копії протоколу тендера розсилаються учасникам торгів на їх запит.
6. Критерії оцінки тендерних пропозицій при попередній кваліфікації:
- розмір франшизи;
- перелік страхових ризиків;
- рівень страхових резервів;
- сума страхових виплат;
- сума отриманих страхових платежів;
- статутний фонд;
- гарантійний фонд;
- страхові резерви, у т. ч. зі страхування життя;
- для добровільного страхування умови Правил страхування, затверджених Держфінпослуг.
6.1. Звіт про оцінку тендерних пропозицій має відображати послідовні етапи процесу оцінки тендерних пропозицій і містити висновок щодо визначення переможця тендера.
6.2. Для оцінки тендерних пропозицій замовником можуть залучатися відповідні експертні організації чи окремі експерти та фахівці, рекомендації яких можуть бути використані під час визначення переможця тендера.
7. Відхилення тендерних пропозицій
7.1. Замовник відхиляє тендерну пропозицію у разі, коли:
- учасник тендера не відповідає встановленим кваліфікаційним вимогам;
- тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації;
- учасник, який подав тендерну пропозицію, не погоджується з виправленням виявленої замовником арифметичної помилки;
- встановлено, що учасник прямо або опосередковано погоджується дати будь-якій посадовій особі винагороду в будь-якій формі з метою вплинути на прийняття рішення щодо визначення переможця тендера або на застосування замовником певного виду тендера.
7.2. Замовник може відхилити всі тендерні пропозиції до акцепту тендерної пропозиції, якщо це передбачено у тендерній документації.
8. Відміна торгів чи визнання торгів такими, що не відбулися
8.1. Торги відміняються у разі:
- подання на участь у торгах було менше трьох тендерних пропозицій;
- відхилення всіх тендерних пропозицій згідно з цим Порядком.
8.2. Торги можуть визнаватися замовником такими, що не відбулися, у разі:
- якщо ціна найбільш вигідної тендерної пропозиції перевищує суму, передбачену замовником на фінансування даного виду страхування;
- якщо здійснення страхування перестало відповідати інтересам замовника внаслідок настання непередбачуваних об'єктивних обставин (дії непереборної сили).
8.3. Повідомлення про відміну торгів, а також визнання торгів такими, що не відбулися, надсилається замовником всім учасникам протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення.
9. Акцепт тендерної пропозиції та укладання договору страхування
9.1. Замовник акцептує тендерну пропозицію, що визнана найкращою за результатами оцінки.
9.2. Протягом 3 календарних днів з дня закінчення тендера замовник надсилає переможцю торгів повідомлення про акцепт тендерної пропозиції, а всім учасникам - письмове повідомлення про результати торгів з зазначенням назви та місцезнаходження учасника-переможця, тендерну пропозицію якого визнано найкращою за результатами оцінки.
9.3. З учасником процедури торгів, тендерну пропозицію якого було акцептовано, укладається договір страхування відповідно до вимог тендерної документації не раніше ніж після 7 робочих днів з дня акцепту тендерної пропозиції.
9.4. У разі відмови учасника торгів, тендерну пропозицію якого було акцептовано, підписати договір страхування відповідно до вимог тендерної документації замовник проводить нові торги.
10. Договір страхування
10.1. Договір страхування укладається на термін не більше одного фінансового року, набуває чинності з моменту його підписання замовником та учасником торгів, визначеним переможцем процедури страхування.
10.2. Договір страхування укладається лише у письмовій формі відповідно до положень Цивільного та Господарського кодексів України, Закону України "Про страхування" та відповідних постанов Кабінету Міністрів України.
11. Оскарження щодо застосування процедури страхування
11.1. Рішення замовника є остаточним і може бути оскаржене в суді відповідно до законодавства України.
11.2. Замовник несе відповідальність за виконання всіх пов'язаних з процедурою торгів дій та рішень відповідно до законодавства України.
Укрзалізниця контролює процес проведення тендерів та слідкує за дотриманням замовником принципів неупередженості та однакового ставлення до всіх учасників торгів у межах своїх повноважень.
11.3. Укрзалізниця може провести незалежний розгляд чи аудит тендерної пропозиції та/чи процесу оцінки з метою розгляду претензій і апеляцій з боку учасників торгів, при цьому забезпечуючи максимальну прозорість та справедливість.
Додаток 2
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
13.04.2005 N 077-Ц
Зразок
ПОЛОЖЕННЯ
про тендерний комітет з питань страхування на залізничному транспорті
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Це Положення розроблено на загальних засадах, встановлених Конституцією України, Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, іншими нормативними актами щодо державних підприємств, Порядку страхування на конкурсній основі на залізничному транспорті, Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом", Законом України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринку фінансових послуг" і іншим чинним законодавством.
1.2. Положення визначає порядок створення, загальні організаційні та процедурні засади діяльності тендерних комітетів, а також права, обов'язки та відповідальність їх членів.
2. ТИПИ ТЕНДЕРНИХ КОМІТЕТІВ. ПОРЯДОК ЇХ СТВОРЕННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ
2.1. Тендерний комітет створюється в Укрзалізниці - генеральний замовник, на залізницях, підприємствах залізничної галузі (далі - організація-замовник).
2.2. Тендерний комітет створюється керівництвом для організації та проведення конкурсу вибору Страховика (далі - конкурс) на засадах колегіальності в прийнятті рішень, відсутності конфлікту інтересів членів тендерного комітету та їх неупередженості.
2.3. Тендерний комітет у своїй діяльності керується чинним законодавством, цим Положенням, Порядком страхування на тендерній основі на залізничному транспорті та рішеннями, які приймаються самим тендерним комітетом.
2.4. Склад тендерного комітету, положення про тендерний комітет затверджуються наказом керівника.
Членами тендерного комітету можуть бути як представники організації-замовника в кількості не менше 5 осіб, так і в разі потреби відповідних органів державної влади (за їх згодою).
Зміни до складу тендерного комітету вносяться за поданням голови тендерного комітету та оформляються наказом керівника організації-замовника.
2.5. Для розв'язання конкретних питань, якщо виникає така потреба, до роботи тендерного комітету можуть залучатися відповідно до законодавства незалежні кваліфіковані експерти та консультанти, крім тих, що є заінтересованими особами стосовно Страховиків з урахуванням, що особи, які є близькими родичами (подружжя та їх діти, батьки, брати, сестри, онуки) керівників або представників учасників (юридичних, а також фізичних осіб), не можуть входити до складу тендерного комітету.
2.6. Керівництво роботою тендерного комітету здійснює його голова, який призначається рішенням у вигляді відповідного розпорядчого акта та є посадовою особою, що має право на підписання договорів страхування.
2.7. Голова тендерного комітету організовує його роботу і несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій.
Голова тендерного комітету призначає заступника (заступників) голови, відповідального секретаря та визначає функції кожного члена тендерного комітету. У разі відсутності голови тендерного комітету його обов'язки виконує заступник голови тендерного комітету (якщо призначено кількох заступників голови тендерного комітету, то він має визначити серед них виконуючого обов'язки голови тендерного комітету на період своєї відсутності).
2.8. Формою роботи тендерного комітету є засідання, які проводяться у разі потреби.
2.9. Розгляду на засіданнях тендерного комітету підлягають такі питання:
планування роботи тендерного комітету, розподіл функцій членів тендерного комітету, окремих його комісій та груп;
здійснення процедур вибору Страховика відповідно до Порядку страхування на тендерній основі на залізничному транспорті та чинного законодавства з питань страхування і фінансових послуг;
забезпечення дотримання плану фінансування;
прийняття відповідних рішень.
2.10. Рішення з питань, що розглядаються на засіданнях тендерного комітету, приймаються простою більшістю голосів у присутності не менше двох третин членів тендерного комітету. У разі рівного розподілу голосів голос голови комітету є ухвальним.
2.11. Рішення комітету оформляється протоколом, який підписується усіма членами тендерного комітету, що брали участь у голосуванні.
3. ГОЛОВНІ ФУНКЦІЇ ТЕНДЕРНОГО КОМІТЕТУ
3.1. Тендерний комітет відповідає за організацію тендера на всіх етапах проведення. У процесі роботи він забезпечує реалізацію таких функцій:
планування здійснення конкурсів протягом року відповідно до затверджених лімітів фінансування;
розміщення оголошення про здійснення тендера на страхування, процедури попередньої кваліфікації, яке має бути надруковане у спеціалізованих виданнях та веб-сайтах, на веб-сайті Укрзалізниці, залізниці, за бажанням в інших засобах масової інформації щодо участі в них та інформування учасників конкурсу про їх результати;
підготовка та розсилання необхідної для проведення процедури конкурсу чи процедури попередньої кваліфікації учасників конкурсу документації;
надання роз'яснень учасникам конкурсу щодо змісту тендерної документації у разі отримання від останніх відповідних запитів;
проведення процедури попередньої кваліфікації учасників конкурсу у разі її застосування;
організація приймання, зберігання, розкриття тендерних пропозицій, забезпечення вибору найбільш вигідної тендерної пропозиції виключно на підставі критеріїв та методики оцінки ведення необхідної звітності щодо здійснення процедур конкурсу до вимог Порядку страхування на тендерній основі на залізничному транспорті;
у разі надходження скарги від учасника конкурсу - забезпечення її належного розгляду відповідно до чинного законодавства або участь у розгляді скарги, якщо останню було подано до вищого органу з питань управління.
4. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ТЕНДЕРНОГО КОМІТЕТУ. ПОВНОВАЖЕННЯ ГОЛОВИ, СЕКРЕТАРЯ ТА ІНШИХ ЧЛЕНІВ ТЕНДЕРНОГО КОМІТЕТУ
4.1. Тендерний комітет має право:
від імені організації-замовника в межах наданих повноважень та визначених функцій виступати організатором проведення конкурсів за вибором Страховика;
готувати та подавати на затвердження керівника організації-замовника проекти наказів щодо складу тендерного комітету та з інших питань щодо проведення конкурсу;
одержувати від структурних підрозділів замовника інформацію, необхідну для проведення тендера;
залучати без права голосу, у разі потреби, до роботи в тендерному комітеті інших працівників організації-замовника та на договірних засадах сторонніх експертів і консультантів, у тому числі з громадських організацій (за їх згодою);
використовувати необхідне для виконання покладених завдань тендерних пропозицій, визначених у тендерній документації, майно організації-замовника;
може у межах затвердженого плану фінансування організації-замовника здійснювати необхідні для проведення конкурсу витрати.
4.2. Тендерний комітет зобов'язаний:
організовувати проведення процедури конкурсу відповідно до Порядку страхування на тендерній основі на залізничному транспорті, чинного законодавства та термінів;
забезпечити рівні умови для всіх учасників конкурсу, що беруть участь у конкурсі, об'єктивний та чесний вибір переможця;
зберігати конфіденційність інформації;
своєчасно готувати письмові роз'яснення керівнику організації-замовника стосовно отриманих на його адресу скарг від учасників конкурсу, що беруть участь у конкурсі, щодо можливих порушень процедури конкурсу;
своєчасно оформляти відповідну звітність та забезпечувати її подання.
4.3. Голова тендерного комітету:
планує проведення засідань тендерного комітету та веде ці засідання;
вирішує питання стосовно забезпечення діяльності тендерного комітету;
призначає заступника голови та секретаря тендерного комітету;
приймає рішення щодо створення комісій та робочих груп тендерного комітету;
вносить на розгляд керівника організації-замовника пропозиції щодо змін у складі тендерного комітету;
засідань тендерного комітету;
пропонує порядок денний засідань тендерного комітету.
4.3.1. Голова тендерного комітету (виконуючий обов'язки голови, його заступник) засвідчує своїм підписом такі документи:
оголошення стосовно конкурсу;
тендерну документацію, включаючи зміни у разі їх внесення;
інструкцію щодо підготовки та подання заявок на участь у попередній кваліфікації;
повідомлення про акцепт тендерної пропозиції та про результати торгів;
рішення щодо скарг учасників торгів, що розглядалися тендерним комітетом;
звіт про результати здійснення конкурсу.
Указані документи після підпису завіряються печаткою організації-замовника.
4.4. Секретар тендерного комітету призначається головою тендерного комітету.
4.5. Секретар тендерного комітету веде та оформляє протоколи засідань тендерного комітету, забезпечує оперативне інформування членів тендерного комітету стосовно організаційних питань його діяльності, за дорученням голови тендерного комітету виконує іншу організаційну роботу, а також забезпечує зберігання документів.
4.6. Якщо секретар тендерного комітету відсутній на засіданні тендерного комітету, то голова доручає тимчасово виконувати функції секретаря іншому члену тендерного комітету.
4.7. Члени тендерного комітету на засіданнях тендерного комітету беруть участь в обговоренні та приймають рішення щодо результатів процедури попередньої кваліфікації учасників у разі її застосування; оцінки та зіставлення тендерних пропозицій; визначення переможця конкурсу.
4.8. Члени тендерного комітету мають право: брати участь в усіх засіданнях тендерного комітету та прийнятті його рішень, ознайомлюватися з усіма матеріалами щодо оцінки та зіставлення тендерних пропозицій учасників конкурсу, виносити питання на розгляд тендерного комітету, а також мають право на занесення своєї окремої думки до протоколів засідань тендерного комітету.
4.9. Члени тендерного комітету зобов'язані додержуватись норм чинного законодавства з питань страхування і фінансових послуг, Порядку страхування на тендерній основі на залізничному транспорті, цього Положення, тендерної документації, об'єктивно та неупереджено розглядати тендерні пропозиції учасників, забезпечувати збереження конфіденційності інформації, що стосується предмета діяльності тендерного комітету.
5. ВИТРАТИ НА ОРГАНІЗАЦІЮ ТА ПРОВЕДЕННЯ ПРОЦЕДУР КОНКУРСУ
5.1. Склад, обсяги та джерела покриття витрат на організацію та проведення конкурсу можуть визначатися у відповідному кошторисі витрат щодо організації та проведення процедури конкурсу, що за поданням голови тендерного комітету затверджується керівником організації-замовника, якою створено тендерний комітет.
5.2. При розробці кошторису, зазначеного в пункті 5.1, враховуються конкретні умови діяльності тендерного комітету, його тип, обсяг функцій, що ним виконуються, складність проведення процедури конкурсу тощо. При розрахунку кошторису не враховуються витрати, що покриваються за рахунок загального кошторису на утримання апарату організації-замовника, зокрема на оплату праці штатних працівників, утримання приміщень тощо.
5.3. Члени тендерного комітету рішенням керівника організації-замовника в установленому законодавством порядку можуть преміюватись за якісне та сумлінне виконання робіт, пов'язаних з організацією конкурсу, зокрема за виконання завдань у неробочий час.
6. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЧЛЕНІВ ТЕНДЕРНОГО КОМІТЕТУ
6.1. Голова тендерного комітету та інші члени тендерного комітету, а також залучені експерти та консультанти відповідно до своїх повноважень несуть відповідальність згідно з чинним законодавством за порушення, допущені під час здійснення конкурсу, правильність та об'єктивність прийнятих рішень, недотримання вимог достовірності та збереження конфіденційності інформації, недоліки у веденні звітності.
6.2. При виявленні порушень у роботі тендерного комітету, зокрема внаслідок розгляду отриманої відповідно до чинного законодавства скарги від учасників конкурсу, що беруть чи брали участь у процедурах конкурсу, голова тендерного комітету подає письмові роз'яснення керівнику організації-замовника з цього приводу.