• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку бухгалтерського обліку необоротних активів у Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності | Постанова, Порядок від 20.12.2013 № 63
Реквізити
  • Видавник: Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 20.12.2013
  • Номер: 63
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 20.12.2013
  • Номер: 63
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
ПОСТАНОВА
20.12.2013 № 63
Про затвердження Порядку бухгалтерського обліку необоротних активів у Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 20 від 30.05.2014 )
З метою удосконалення діяльності органів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з питань ведення бухгалтерського обліку необоротних активів, дотримання норм чинного законодавства під час ведення бухгалтерського обліку та складання звітності в органах Фонду та відповідно до пункту 2 статті 11 і частини другої статті 25 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" , статті 8 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" , правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Порядок бухгалтерського обліку необоротних активів у Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що додається.
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 04.03.2004 № 22 "Про затвердження Порядку бухгалтерського обліку необоротних активів у Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності".
3. Виконавчим дирекціям відділень Фонду довести цю постанову до відома районних, міжрайонних, міських виконавчих дирекцій відділень Фонду.
4. Ця постанова набуває чинності з 1 січня 2014 року.
Голова правлінняГ.В. Осовий
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова правління Фонду
соціального страхування
з тимчасової втрати
працездатності
20.12.2013 № 63
ПОРЯДОК
бухгалтерського обліку необоротних активів у Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності
I. Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає методологічні засади формування у бухгалтерському обліку інформації про основні засоби, інші необоротні матеріальні активи, нематеріальні активи та незавершене капітальне будівництво. Норми цього Порядку застосовуються органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - органи Фонду).
1.2. Терміни, наведені у цьому Положенні, мають таке значення:
балансова (залишкова) вартість необоротних активів - різниця між первісною (переоціненою) вартістю необоротного активу і сумою його накопиченого зносу;
нематеріальний актив - немонетарний актив, який не має матеріальної форми та може бути ідентифікований;
об'єкт основних засобів - закінчений пристрій з усіма пристосуваннями і приладдям до нього; конструктивно відокремлений предмет, призначений для виконання певних самостійних функцій; відокремлений комплекс конструктивно з'єднаних предметів однакового або різного призначення, що мають для їх обслуговування загальні пристосування, приладдя, керування та єдиний фундамент, унаслідок чого кожен предмет може виконувати свої функції, а комплекс - певну роботу тільки в складі комплексу, а не самостійно; інший актив, що відповідає визначенню основних засобів, або частина такого активу, що контролюється органом Фонду;
основні засоби - матеріальні активи, які утримуються органом Фонду для забезпечення виконання ним функцій, визначених статутом Фонду і використовуються, за очікуванням, більше одного року;
первісна вартість - історична (фактична) вартість активів, за якою вони оприбутковані на баланс органу Фонду;
переоцінена вартість - вартість необоротних активів після переоцінки;
строк корисного використання (експлуатації) - очікуваний період у часі, протягом якого активи будуть використовуватися органом Фонду.
1.3. Облік необоротних активів ведеться в гривнях без копійок. Сума копійок, сплачених за придбання необоротних активів, відноситься на фактичні видатки органу Фонду.
1.4. Витрати з наймання транспорту для перевезення необоротних активів не збільшують вартості придбаних необоротних активів, а відносяться на фактичні видатки за відповідними статтями класифікації видатків бюджету Фонду.
1.5. Суми податку на додану вартість, які сплачуються при отриманні (купівлі) необоротних активів, не враховуються до вартості необоротних активів і відносяться на фактичні видатки відповідно до класифікації видатків бюджету Фонду.
1.6. Податки та збори, інші послуги та інші видатки, які сплачуються при придбанні, не збільшують вартості необоротних активів, а відносяться на фактичні видатки органу Фонду.
1.7. Роботи щодо встановлення структурованої кабельної системи, налаштування локальної обчислювальної мережі тощо, а також витратні матеріали (кабельні лотки, монтажні панелі, розетки, коректори тощо), що використані при проведенні таких робіт, не відносяться до вартості необоротних активів, а списуються на фактичні видатки на підставі підтвердних документів (актів виконаних робіт тощо).
1.8. Витрати на поточний ремонт не відносяться на збільшення вартості необоротних активів, а відносяться на фактичні видатки за відповідними статтями класифікації видатків бюджету Фонду.
При проведенні ремонту необоротних активів у випадках, не пов'язаних з дообладнанням, реконструкцією, модернізацією, що призвело до заміни запасних частин, їх вартість не відноситься на збільшення вартості необоротних активів, а відноситься на видатки за відповідними статтями класифікації видатків бюджету Фонду.
1.9. При визначенні ремонтно-будівельних робіт, як робіт поточного ремонту або капітального ремонту керуватися Положенням про безпечну та надійну експлуатацію виробничих будівель та споруд, затвердженим наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України і Держнаглядохоронпраці України від 27.11.97 № 32/288, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 6 липня 1998 року за № 424/2864.
1.10. Для чіткого розмежування заходів з поліпшення основних засобів, інших необоротних матеріальних активів (вартістю від 1000 грн. до 2500 грн.), здійснення яких призведе до збільшення в майбутньому економічної користі від використання такого об'єкту основних засобів, інших необоротних матеріальних активів (вартістю від 1000 грн. до 2500 грн.) з заходами, проведення яких направлене на підтримання об'єкта основних засобів, інших необоротних матеріальних активів (вартістю від 1000 грн. до 2500 грн.) в працездатному стані і отримання в майбутньому економічної користі, яка була притаманна йому при введенні в експлуатацію, в виконавчій дирекції наказом керівника створюється комісія, яка проводить огляд об'єкта і складає дефектний акт, в якому буде визначений характер необхідних заходів.
1.11. За місцем зберігання всі необоротні активи повинні перебувати на відповідальному зберіганні у матеріально відповідальних осіб, які призначаються наказом керівника органу Фонду. З посадовими особами, які відповідають за збереження необоротних активів, укладається письмовий договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність.
1.12. Для організації обліку та забезпечення контролю об'єктам обліку присвоюється індивідуальний інвентарний номер (крім білизни, постільних речей, одягу, взуття, бібліотечних фондів, малоцінних необоротних матеріальних активів, матеріалів довготривалого використання та таких, що мають специфічне призначення).
Якщо інвентарний об'єкт є складним і включає відокремлені елементи, що становлять разом з ним одне ціле, на кожному такому елементі повинен бути зазначений той самий інвентарний номер, що й на основному об'єкті.
Для білизни, постільних речей, одягу, взуття та малоцінних необоротних матеріальних активів встановлюються номенклатурні номери. При цьому предметам одного найменування, якості матеріалу та ціни присвоюється один номенклатурний номер.
Перші три знаки інвентарного (номенклатурного) номера означають номер субрахунку, четвертий - підгрупу, усі інші знаки - порядковий номер предмета у підгрупі. Для тих субрахунків, для яких не виділені підгрупи, четвертий знак позначається нулем.
Інвентарні (номенклатурні) номери, присвоєні об'єктам необоротних активів, зберігаються за ними на весь період перебування їх у цій установі. Номери інвентарних (номенклатурних) об'єктів, які вибули чи ліквідовані, не повинні присвоюватись іншим об'єктам, що заново надійшли протягом трьох років.
( Пункт 1.12 розділу I в редакції Постанови Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 20 від 30.05.2014 )
II. Класифікація необоротних активів
2.1. Для цілей бухгалтерського обліку необоротні активи поділяються на такі види:
1) основні засоби, які включають:
земельні ділянки;
капітальні витрати на поліпшення земель;
будинки та споруди;
машини та обладнання;
транспортні засоби;
інструменти, прилади, інвентар;
багаторічні насадження;
інші основні засоби;
2) інші необоротні матеріальні активи, які включають:
бібліотечні фонди;
малоцінні необоротні матеріальні активи;
Органи Фонду зараховують до малоцінних необоротних матеріальних активів предмети вартістю (без податку на додану вартість), що не перевищує 2500 гривень, та строк використання яких перевищує один рік;
3) нематеріальні активи, які включають:
авторські та суміжні з ними права;
інші нематеріальні активи;
4) капітальні інвестиції, які включають:
капітальне будівництво.
2.2. При складанні фінансової звітності до необоротних активів включаються довгострокові фінансові інвестиції, порядок обліку яких визначається нормативно-правовими актами Міністерства фінансів України.
III. Бухгалтерський облік основних засобів
3.1. Придбані (створені) об'єкти основних засобів зараховуються на баланс органу Фонду за первісною вартістю.
3.2. Первісною вартістю об'єкта основних засобів, придбаного за плату, є сума, сплачена постачальникам, з урахуванням пунктів 1.5 - 1.8 розділу I цього Порядку.
Первісною вартістю об'єкта основних засобів, отриманого у результаті обміну на інший актив, є залишкова вартість переданого об'єкта основних засобів. Якщо залишкова вартість переданого об'єкта основних засобів дорівнює нулю, то первісною вартістю отриманого об'єкта основних засобів є його справедлива вартість на дату оприбуткування.
Первісною вартістю об'єкта основних засобів, отриманого безоплатно у випадках, передбачених законодавством, від іншої установи або суб'єктів господарювання - юридичних осіб, є первісна (переоцінена) вартість, за якою основні засоби обліковувались у сторони, що їх передала, з урахуванням нарахованої суми зносу за повну кількість календарних місяців їх перебування в експлуатації. Основні засоби передаються разом з первинними документами (чи їх копіями), або обліковими регістрами (чи їх копіями), або іншими документами, в яких зазначено вартість придбання (створення) основних засобів. У разі якщо такі документи відсутні, первісна вартість визначається на рівні справедливої вартості на дату отримання, оцінка якої проводиться відповідно до законодавства.
( Абзац третій пункту 3.2 розділу III із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 20 від 30.05.2014 )
3.3. Одиницею обліку основних засобів є об'єкт основних засобів.
Якщо один об'єкт основних засобів складається з частин, які мають різний строк корисного використання (експлуатації), то кожна з цих частин може визнаватися в бухгалтерському обліку як окремий об'єкт основних засобів.
Внутрішня телефонна та комп'ютерні мережі, системи безпеки (відеоспостереження) та комплекс охоронно-пожежної сигналізації можуть обліковуватись як окремий інвентарний об'єкт основних засобів.
Усі складові, що входять до цілісного майнового комплексу, кожний окремо може обліковуватися як окремий інвентарний об'єкт. У разі передавання цього комплексу при проведенні демонтажу всі складові оприбутковуються як окремі інвентарні об'єкти.
3.4. Кожна окрема будівля є інвентарним об'єктом. До її складу входять усі потрібні для експлуатації і розміщення всередині неї комунікації: система опалення приміщення, включаючи котельну установку для опалення (якщо остання знаходиться в самому приміщенні), внутрішня мережа водогазопроводу і каналізації з усіма пристроями, внутрішня мережа силової та освітлювальної електропроводки з усією освітлювальною арматурою, внутрішні телефонні й сигналізаційні мережі та вентиляційні пристрої загальносанітарного значення, підйомники (ліфти).
Якщо будівлі стоять поруч і мають загальну стіну, але кожна з них - самостійне конструктивне ціле, вони вважаються окремими інвентарними об'єктами.
Земля і будівлі, розташовані на ній, є окремими об'єктами основних засобів і в бухгалтерському обліку відображаються окремо.
Надвірні приміщення, огорожі та інші надвірні споруди, що обслуговують будівлю (сарай, паркан, колодязь), становлять разом з нею один інвентарний об'єкт. Якщо ці будівлі та споруди обслуговують два і більше приміщень, вони вважаються самостійними інвентарними об'єктами.
Зовнішні прибудови до будівлі, що мають самостійне господарське значення, приміщення котельних, які стоять окремо, а також капітальні надвірні прибудови (склади, гаражі) вважаються також самостійними інвентарними об'єктами.
3.5. Для інших необоротних матеріальних активів застосовується спрощений, груповий або інший специфічний порядок обліку.
3.6. Книги, посібники та інші видання, що входять до фонду бібліотек, обліковуються за груповим обліком та номінальними цінами, включаючи вартість початкових палітурних робіт.
IV. Бухгалтерський облік нематеріальних активів
4.1. Придбані (створені) об'єкти нематеріальних активів зараховуються на баланс органу Фонду за первісною вартістю.
4.2. Первісною вартістю об'єкта нематеріальних активів, придбаного за плату, є сума, сплачена постачальникам, з урахуванням пунктів 1.5 - 1.8 розділу I цього Порядку.
Первісною вартістю об'єкта нематеріальних активів, отриманого у результаті обміну на інший актив, є залишкова вартість переданого об'єкта нематеріальних активів. Якщо залишкова вартість переданого об'єкта нематеріальних активів дорівнює нулю, то первісною вартістю отриманого об'єкта нематеріальних активів є його справедлива вартість на дату оприбуткування.
Первісною вартістю об'єкта нематеріальних активів, отриманого безоплатно у випадках, передбачених законодавством, від іншої установи або суб'єктів господарювання - юридичних осіб, є первісна (переоцінена) вартість, за якою нематеріальні активи обліковувались у сторони, що їх передала, з урахуванням нарахованої суми зносу за повну кількість календарних місяців їх перебування в експлуатації. Нематеріальні активи передаються разом з первинними документами (чи їх копіями), або обліковими регістрами (чи їх копіями), або іншими документами, в яких зазначено вартість придбання (створення) нематеріальних активів. У разі якщо такі документи відсутні, первісна вартість визначається на рівні справедливої вартості на дату отримання, оцінка якої проводиться відповідно до законодавства.
( Абзац третій пункту 4.2 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 20 від 30.05.2014 )
4.3. Нематеріальні активи для взяття на облік повинні бути закінченими та засвідченими відповідними документами (патентом, сертифікатом, ліцензією тощо) у порядку, встановленому законодавством.
4.4. На облік у складі нематеріальних активів беруться придбані права на володіння, користування та розпорядження об'єктом нематеріальних активів після відчуження їх (прав) від колишніх власників та визначення його вартості.
4.5. Придбаний об'єкт авторського права на умовах користування ним, без передання прав на володіння або розпорядження, не обліковується у складі нематеріальних активів. Витрати, пов'язані з придбанням (створенням) таких об'єктів, визнаються витратами того звітного періоду, протягом якого вони були здійснені, без визнання таких витрат у майбутньому нематеріальним активом.
4.6. Не визнаються нематеріальним активом, а підлягають відображенню у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були здійснені, витрати на:
дослідження;
підготовку і перепідготовку кадрів.
V. Бухгалтерський облік капітального будівництва
5.1. Виконані будівельно-монтажні роботи з капітального будівництва (виготовлення, створення), добудівлі, поліпшення (дообладнання, реконструкція, модернізація) об'єктів необоротних активів, які на дату балансу не введені в експлуатацію, відображаються у складі капітального будівництва та відносяться органом Фонду на фактичні видатки.
5.2. Витрати за незакінченими або закінченими, але не зданими в експлуатацію об'єктами капітального будівництва, які були списані на результати виконання кошторису, обліковуються з початку і до закінчення зазначених робіт та введення в експлуатацію об'єктів необоротних активів.
5.3. Усі витрати на будівництво, виготовлення, створення і поліпшення об'єктів групуються за такими напрямами робіт (витрат):
проектно-вишукувальні роботи;
будівельні роботи;
роботи з монтажу устаткування;
придбання устаткування, що потребують монтажу;
придбання устаткування, що не потребують монтажу, інструментів та інвентарю;
інші капітальні роботи і витрати.
Аналітичний облік капітального будівництва ведеться у розрізі витрат на зазначені роботи (витрати) окремо за кожним об'єктом.
5.4. Взяття на облік необоротних активів, які вводяться в експлуатацію після закінчення будівництва (виготовлення, розробки), проводиться на підставі первинного документа про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом (виготовленням, розробкою) об'єкта органом Фонду, у кошторисі якого були закладені такі витрати. В документі вказується вартість збудованого (виготовленого, розробленого) необоротного активу, яка визначається на підставі даних бухгалтерського обліку.
VI. Бухгалтерський облік необоротних активів, отриманих як гуманітарна допомога, дарунок, безповоротна допомога
6.1. Отримання органами Фонду необоротних активів як гуманітарної допомоги проводиться відповідно до Закону України "Про гуманітарну допомогу" , інших нормативно-правових актів.
Передача отримувачами коштів і предметів гуманітарної допомоги здійснюється за довіреністю набувачів або документами, що засвідчують фізичну особу набувача, і оформлюється відповідними видатковими документами (ордерами, накладними, дорученнями тощо).
6.2. Необоротні активи, отримані безоплатно у вигляді безповоротної допомоги, дарунка, приймаються комісією, створеною наказом керівника органу Фонду, до складу якої обов'язково входить працівник бухгалтерської служби та для нижчестоящих органів Фонду - представники органу Фонду вищого рівня.
Комісія складає акт, в якому зазначаються найменування, кількість і вартість отриманих матеріальних цінностей. Одночасно проставляється інвентарний номер, про що робиться запис в акті прийняття необоротних активів.
6.3. Первісна вартість необоротних активів, отриманих як гуманітарна допомога, дарунок, безповоротна допомога, визначається відповідно до абзацу третього пункту 3.2 розділу III та абзацу третього пункту 4.2 розділу IV цього Порядку.
6.4. Бухгалтерський облік надходження, переміщення та вибуття гуманітарної допомоги бухгалтерська служба та матеріально відповідальні особи відображають в облікових регістрах, але окремо від матеріальних цінностей, придбаних за рахунок коштів Фонду.
VII. Зміна вартості необоротних активів та їх переоцінка
7.1. Зміна первісної (переоціненої) вартості необоротних активів проводиться у разі індексації їх первісної (переоціненої) вартості відповідно до законодавства, а також при добудівлі, дообладнанні, реконструкції, частковій ліквідації відповідних об'єктів та модернізації, яка призвела до додаткового укомплектування необоротних активів.
7.2. Зміна вартості необоротних активів у зв'язку з проведенням їх добудівлі, дообладнання, реконструкції, модернізації не належить до доходів органу Фонду.
7.3. Індексація первісної (переоціненої) вартості груп необоротних активів може проводитися за самостійним рішенням керівника органу Фонду. Індексація первісної (переоціненої) вартості груп необоротних активів (крім об'єктів житлового фонду) проводиться протягом I кварталу наступного звітного року у порядку, визначеному пунктом 146.21 статті 146 розділу III Податкового кодексу України . При проведенні індексації одночасно проводиться індексація суми зносу, нарахованого на необоротні активи, яка склалася на момент проведення індексації. Якщо балансова (залишкова) вартість об'єкта необоротних активів дорівнює нулю, то сума переоцінки додається до його первісної (переоціненої) вартості без зміни суми зносу об'єкта.
7.4. Переоцінка необоротних активів органу Фонду проводиться постійно діючою комісією (далі - комісія), яка призначається наказом керівника органу Фонду щорічно і діє протягом року у складі:
керівника або заступника (голови комісії);
головного бухгалтера або його заступника;
особи, на яку покладено відповідальність за збереження необоротних активів;
інших посадових осіб (на розсуд керівника органу Фонду).
Комісією здійснюється переоцінка кожної окремої одиниці необоротних активів.
За результатами переоцінки комісією складається акт про зміну вартості необоротних активів, який затверджується керівником органу Фонду.
Інформація про зміни первісної (переоціненої) вартості та суми зносу необоротних активів заноситься до регістрів їх аналітичного обліку.
VIII. Знос необоротних активів
8.1. На необоротні активи, що знаходяться на балансі органу Фонду та перебувають в експлуатації, нараховується знос.
8.2. Об'єктом для нарахування зносу є первісна (переоцінена) вартість необоротних активів.
8.3. Знос не нараховується на:
1) земельні ділянки;
2) пам'ятки культурної спадщини національного або місцевого значення, які внесені (підлягають внесенню) до Державного реєстру нерухомих пам'яток України, унікальні документи Національного архівного фонду України, які внесені (підлягають внесенню) до Державного реєстру національного культурного надбання, які зберігаються в бібліотеках згідно із Законом України "Про Національний архівний фонд та архівні установи" , тощо, як об'єкти з невизначеним строком корисного використання;
3) багаторічні насадження, що не досягли повного розвитку (віку початку плодоносіння, експлуатаційного віку);
6) незавершене капітальне будівництво;
7) документацію з типового проектування незалежно від вартості.
8.4. На період реконструкції, модернізації, добудови, дообладнання, консервації об'єкта необоротних активів нарахування зносу призупиняється.
8.5. Сума нарахованого зносу не може перевищувати 100 % вартості необоротних активів.
8.6. Знос, нарахований у розмірі 100 % вартості необоротних активів, що придатні для подальшої експлуатації, не може бути підставою для їх списання.
8.7. Для нарахування зносу та з метою уніфікації та обґрунтованості визначення суми зносу необоротних активів органів Фонду застосовуються строки їх корисного використання та річні норми зносу, які наведені у додатку до Положення з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ , затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 26.06.2013 № 611, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 липня 2013 року за № 1214/23746.
Знос бібліотечних фондів, малоцінних необоротних матеріальних активів нараховується у першому місяці передачі у використання об'єкта необоротних активів у розмірі 50 відсотків його первісної вартості та решта 50 відсотків первісної вартості - у місяці його ліквідації (списання з балансу).
( Пункт 8.7 розділу VIII із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 20 від 30.05.2014 )
8.8. Норми нарахування зносу та строки корисного використання об'єктів нематеріальних активів визначаються, виходячи зі строку дії патенту, свідоцтва та інших обмежень строків використання об'єктів інтелектуальної власності відповідно до законодавства. На нематеріальні активи, строк корисного використання яких не визначений, знос не нараховується.
8.9. Сума зносу об'єктів необоротних активів визначається в останній робочий день грудня в гривнях за повну кількість календарних місяців їх перебування в експлуатації у звітному році відповідно до норм зносу.
Місячна сума зносу необоротних активів визначається діленням річної суми зносу на 12.
IX. Вибуття необоротних активів
9.1. Розпорядження майном, яке перебуває у власності Фонду, здійснюється за рішенням правління Фонду.
( Пункт 9.1 розділу IX в редакції Постанови Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 20 від 30.05.2014 )
9.2. Необоротний актив перестає визнаватися активом (списується з балансу) у разі його вибуття внаслідок продажу, ліквідації, безоплатної передачі, нестачі, остаточного псування або інших причин невідповідності критеріям визнання активом.
9.3. Безоплатна передача матеріальних цінностей для виконання завдань Фонду від однієї установи до іншої, що належить до сфери управління Фонду здійснюється на підставі рішення Виконавчої дирекції або виконавчих дирекцій обласних відділень Фонду.
Безоплатна передача матеріальних цінностей Виконавчої дирекції Фонду до робочих органів відділень Фонду здійснюється на підставі рішення Виконавчої дирекції Фонду.
( Абзац третій виключено на підставі Постанови Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 20 від 30.05.2014 )
9.4. У разі вибуття об'єкта необоротних активів з балансу списуються його первісна (переоцінена), балансова вартості та сума накопиченого зносу.
9.5. Списання з балансу необоротних активів здійснюється у порядку, визначеному законодавством.
9.6. Дозвіл на списання матеріальних цінностей надається в такому порядку:
З балансу виконавчих дирекцій відділень Фонду при первісній вартості за одиницю (комплект):
- до 10000 гривень - з дозволу директора виконавчої дирекції відділення Фонду;
- понад 10000 гривень - з дозволу Виконавчої дирекції Фонду.
З балансу робочих органів відділень Фонду при первісній вартості за одиницю (комплект):
- до 5000 гривень - з дозволу директора виконавчої дирекції робочого органу Фонду;
- від 5000 до 10000 гривень - з дозволу директора виконавчої дирекції відділення Фонду;
- понад 10000 гривень - з дозволу Виконавчої дирекції Фонду.
( Текст взято з сайту Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності http://www.fse.gov.ua )