• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Рекомендації щодо застосування окремих норм Положення про формування кадрового резерву для державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2001 р. N 199

Головне управління державної служби України  | Рекомендації від 22.05.2002 № 41/2770
Реквізити
  • Видавник: Головне управління державної служби України
  • Тип: Рекомендації
  • Дата: 22.05.2002
  • Номер: 41/2770
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Головне управління державної служби України
  • Тип: Рекомендації
  • Дата: 22.05.2002
  • Номер: 41/2770
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
N 41/2770 від 22.05.2002
м. Київ
Додаток
до листа Головдержслужби
від 22.05.2002 N 41/2770
Рекомендації щодо застосування окремих норм Положення про формування кадрового резерву для державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2001 р. N 199
Рекомендації розроблено на виконання пункту 1 постанови Колегії Головдержслужби від 25 березня 2002 року "Про формування кадрового резерву центральними та місцевими органами виконавчої влади на посади державних службовців, призначення на які здійснюється Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України на 2002 рік".
Зазначені рекомендації розроблено з метою надання допомоги у застосуванні нових норм Положення про формування кадрового резерву для державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2001 р. N 199, які були відсутні у діючому раніше Положенні про формування кадрового резерву для державної служби, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 19.12.94 р. N 853.
Пункт 3 Положення зазначає, що до кадрового резерву зараховуються професійно підготовлені працівники, які успішно справляються з виконанням службових обов'язків, виявляють ініціативу, мають організаторські здібності і необхідний досвід роботи.
Під час формування кадрового резерву забезпечується пропорційно збалансоване представництво кандидатур кожної статі з урахуванням складу працюючих у відповідних сферах управління. Відповідно до Указу Президента України від 25.04.2001 р. N 283 гендерна рівність має бути забезпечена поступовим збільшенням кількості жінок у кадровому резерві на посади I-III категорій державних службовців.
Про зарахування до кадрового резерву повідомляється керівництво за місцем роботи зарахованого працівника.
При зарахуванні до кадрового резерву насамперед береться до уваги власне побажання громадянина на перебування у резерві. Згода працівника про зарахування до кадрового резерву має бути викладена письмово у довільній формі.
Після зарахування кадрова служба, відповідальна за проведення роботи з резервом кадрів апарату органу виконавчої влади, усно (якщо до резерву зараховано працівника, який бажає зайняти більш високу посаду) чи письмово (якщо особа працює у іншому державному органі) інформує керівництво працівника, якого було зараховано до резерву.
Пунктом 5 Положення внесено зміни до порядку зарахування до списків кадрового резерву, а саме: зарахування до кадрового резерву затверджується наказом чи розпорядженням керівника державного органу за погодженням з іншими органами, якщо для призначення на посади, на які формується кадровий резерв, передбачається погодження кандидатур з цими органами.
У цьому випадку списки осіб, рекомендованих для зарахування до кадрового резерву, в установленій цим Положенням формі надсилаються до цих органів щороку в листопаді, тобто за місяць до термінів перегляду кадрового резерву.
Після розгляду надісланих списків в цих органах приймається рішення щодо погодження кандидатур, погодження із зауваженнями та пропозиціями або незгоди.
Зазначене рішення направляється до державних органів, які надсилали списки кадрового резерву на погодження. І, за умов погодження без зауважень, списки осіб, зарахованих до кадрового резерву, в установленому порядку затверджуються наказом чи розпорядженням керівника органу.
У разі прийняття іншого рішення списки осіб, зарахованих до кадрового резерву, доопрацьовуються з урахуванням зауважень та пропозицій і повторно надсилаються на погодження в установленому вище порядку.
Пропозиції щодо резерву на посади, призначення на які здійснюється органами вищого рівня, розглядаються спеціальними комісіями, утвореними при цих органах. Очолює комісію керівник органу або його перший заступник. Склад комісії затверджується рішенням відповідного органу.
Пропозиції щодо кадрового резерву на зазначені посади в установленій цим Положенням формі надсилаються до спеціальних комісій щороку в листопаді.
Подані списки розглядаються комісією, яка приймає відповідне рішення щодо погодження кандидатур, погодження із зауваженнями та пропозиціями або незгоди.
Рішення комісії направляється до органів, що надсилали зазначені списки, де, в разі погодження без зауважень, ці списки затверджуються наказом чи розпорядженням керівника відповідного органу.
У разі прийняття іншого рішення списки осіб, зарахованих до кадрового резерву, доопрацьовуються з урахуванням зауважень та пропозицій і повторно надсилаються на розгляд в установленому вище порядку.
Внесення змін до списків осіб, зарахованих до кадрового резерву, проводиться у наведеному вище порядку.
Після розгляду цих пропозицій та прийняття відповідних рішень щодо кандидатур, які пропонуються до кадрового резерву на зазначені посади, в установленому порядку затверджується загальний список осіб, зарахованих до кадрового резерву.
Порядок подання інформації про кадровий резерв центральними органами виконавчої влади та місцевими державними адміністраціями визначає пункт 6 Положення.
Список осіб, зарахованих до кадрового резерву на посади державних секретарів міністерств, перших заступників та заступників державних секретарів міністерств, керівників урядових органів державного управління, які надаються Головдержслужбі для узагальнення, підписуються Міністром відповідного міністерства, на посади керівників, перших заступників та заступників керівників інших центральних органів, голів обласних державних адміністрацій, їх заступників - керівниками цих органів, а на посади голів районних державних адміністрацій - головами облдержадміністрацій.
Після аналізу та узагальнення пропозицій Головдержслужба подає їх Секретаріату Кабінету Міністрів України для погодження з віце-прем'єр-міністрами України та затвердження Прем'єр-міністром України.
Списки кадрового резерву до Головдержслужби подаються разом з біографічними довідками у надрукованому вигляді у 2 примірниках (від місцевих державних адміністрацій в 3 примірниках, 2 з яких оригінали), та електронною поштою за адресою: infau@guds.gov.ua або на дискеті.
В електронному вигляді списки кадрового резерву формуються програмними засобами Excel шрифтом типу Times New Roman, розміром 10. Інформація, яка стосується особи, повинна повністю знаходитися в одному рядку таблиці Excel (наприклад, прізвище, ім'я, по батькові; назва посади або відомості про освіту, учбовий заклад - повинні знаходитися в одній клітинці таблиці). При наборі інформації в клітинці слово не переноситься, тобто знак переносу не застосовується. Розміщення списку на сторінці має відповідати розміру альбомної сторінки формату А4.
Слід звернути увагу на нові напрями в роботі з кадровим резервом. Так пункт 8 Положення, який саме і визначає ці напрями, передбачає залучення резервістів до розгляду відповідних питань, проведення перевірок, службових розслідувань.
Залучення особи, яка перебуває у кадровому резерві, до участі у наведених заходах оформляється у законодавчо встановленому порядку наказом або розпорядженням керівника відповідного державного органу. Порядок проведення службового розслідування стосовно державних службовців затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.06.2000 р. N 950.
Положенням про формування кадрового резерву для державної служби (пункт 9) контроль за виконанням особистих планів резервістів покладено на відповідних керівників. Контроль за виконанням особистих річних планів осіб, зарахованих до кадрового резерву на посади керівників державних органів, покладається на керівників органів вищого рівня, на інші посади - на керівників структурних підрозділів.
Щорічно керівники державних органів або структурних підрозділів перевіряють стан виконання особистого плану кожного зарахованого до кадрового резерву. Працівник, що перебуває у резерві, щорічно має звітувати про виконання цього плану у письмовій формі керівникові відповідного державного органу чи підрозділу.
Відповідно до пункту 11 Положення кадрові служби державних органів, на які поширюється дія Закону України "Про державну службу", формують кадровий резерв, систематично аналізують та узагальнюють практику його формування, вносять пропозиції керівництву щодо вдосконалення цієї роботи.
Відповідно до Типового положення про кадрову службу органу державної виконавчої влади основним завданням кадрової служби є організація і здійснення кадрової роботи, в основу якої покладено принципи демократичного добору і просування по службі за діловими якостями та професійною компетентністю, постійне навчання працівників, заохочення їх до службової кар'єри. Систематично, протягом року, відділ кадрової роботи організовує виконання законодавства з питань державної служби. Як правило, раз на рік, кадрова служба державного органу готує звітний матеріал у формі довідок, інформацій, доповідних записок та іншого аналітичного матеріалу за результатами власної діяльності.
Аналізуючи роботу попередніх років щодо формування кадрового резерву, відділ кадрової роботи відповідного державного органу узагальнює позитивний досвід стосовно застосування законодавства з питань формування кадрового резерву та готує письмові пропозиції керівництву.
Положення про формування кадрового резерву для державної служби закріплює норми сприяння поліпшенню використання кадрового резерву. Згідно з пунктом 13 Положення керівник державного органу несе відповідальність за ефективну підготовку і використання кадрового резерву. У разі заміщення вакантної посади, призначення на яку здійснюється Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України або Кабінетом Міністрів України, керівник державного органу в поданні про призначення кандидата на цю посаду повинен зазначити, протягом якого періоду він перебував у кадровому резерві, яким чином виявив себе, а якщо не перебував - подати обгрунтовані пояснення причини невикористання кадрового резерву.
Положення також визначає процедуру виключення з кадрового резерву - згідно з пунктом 14 Положення перебування працівника у кадровому резерві може припинитися з його власної ініціативи або за вмотивованою пропозицією керівника відповідного державного органу. Виключення із списків кадрового резерву оформляється наказом чи розпорядженням керівника.
Особа, яка перебуває у кадровому резерві, має право бути виключеною з нього з власної ініціативи за письмовим поданням у довільній формі.
У разі виявлення обставин, що перешкоджають працівникові перебувати у кадровому резерві, невідповідності цій посаді ділових якостей особи або в інших випадках керівник відповідного державного органу надає вмотивовану пропозицію щодо виключення особи зі списків кадрового резерву. Виключення працівника зі списків кадрового резерву оформляється наказом або розпорядженням керівника державного органу.
Електронна версія Рекомендацій щодо застосування окремих норм Положення про формування кадрового резерву для державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2001 р. N 199, та стандартизована таблична форма списків кадрового резерву розташовані на web-сторінці Головдержслужби за адресою www.guds.gov.ua.
"Вісник державної служби України", N 2, 2002 р.