• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про Постійну комісію з питань регламенту та етики Конституційного Суду України

Конституційний Суд України  | Постанова від 03.12.2018 № 40-п/2018
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 03.12.2018
  • Номер: 40-п/2018
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 03.12.2018
  • Номер: 40-п/2018
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПОСТАНОВА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про затвердження Положення про Постійну комісію з питань регламенту та етики Конституційного Суду України
м. К и ї в
3 грудня 2018 року
№ 40-п/2018
Конституційний Суд України у складі суддів:
Шевчука Станіслава Володимировича - головуючого,
Головатого Сергія Петровича,
Городовенка Віктора Валентиновича,
Завгородньої Ірини Миколаївни,
Запорожця Михайла Петровича,
Касмініна Олександра Володимировича,
Колісника Віктора Павловича,
Кривенка Віктора Васильовича,
Лемака Василя Васильовича,
Литвинова Олександра Миколайовича,
Мельника Миколи Івановича,
Мойсика Володимира Романовича,
Сліденка Ігоря Дмитровича,
Тупицького Олександра Миколайовича,
Шаптали Наталі Костянтинівни,
заслухавши на засіданні Інформацію Голови Конституційного Суду України Шевчука С.В. та голови Постійної комісії з питань регламенту та етики Конституційного Суду України судді Лемака В.В. про затвердження Положення про Постійну комісію з питань регламенту та етики Конституційного Суду України, на підставі статей 39, 40 Закону України "Про Конституційний Суд України" та відповідно до § 25, підпункту 4 пункту 4 § 27 Регламенту Конституційного Суду України
постановив:
1. Затвердити Положення про Постійну комісію з питань регламенту та етики Конституційного Суду України (додається).
2. Визнати таким, що втратило чинність, Положення про Постійну комісію з питань регламенту та етики Конституційного Суду України, затверджене Рішенням Конституційного Суду України від 11 січня 2008 року № 2-рп(вд)/2008.
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постановою
Конституційного Суду України
від 3 грудня 2018 року № 40-п/2018
ПОЛОЖЕННЯ
про Постійну комісію з питань регламенту та етики Конституційного Суду України
Загальні положення
1. Постійна комісія з питань регламенту та етики Конституційного Суду України (далі - Комісія) є допоміжним органом Конституційного Суду України (далі - Суд) з питань організації його внутрішньої діяльності.
2. У своїй діяльності Комісія керується Конституцією України, Законом України "Про Конституційний Суд України", Регламентом Суду, іншими нормативно-правовими актами, що регулюють діяльність Суду, а також цим положенням.
3. Суд на засіданні створює з числа суддів Суду Комісію та затверджує Положення про Комісію.
4. Кількісний та персональний склад Комісії визначає Суд.
5. Комісія є відповідальною перед Судом.
Кандидатури суддів Суду для обрання до складу Комісії пропонують судді Суду, в тому числі шляхом самовисування.
6. Голова Комісії обирається більшістю суддів Суду, що входять до складу Комісії.
Голова Комісії організовує роботу Комісії та веде її засідання.
У разі відсутності голови Комісії його обов'язки виконує старший за віком суддя Суду, який входить до складу Комісії.
Повноваження та завдання
7. Відповідно до завдань Комісія здійснює:
- аналіз практики застосування Регламенту Суду та вироблення пропозицій із його удосконалення;
- вивчення подання Генерального прокурора або особи, яка здійснює його повноваження, про надання згоди на затримання, утримування під вартою чи арешт судді Суду щодо вмотивованості, достатності конкретних фактів і доказів, які підтверджують факти вчинення суддею Суду суспільно
небезпечного діяння, передбаченого Кримінальним кодексом України та надання висновку для розгляду вказаного подання Судом. З цією метою на засідання Комісії запрошуються: суддя Суду, щодо якого внесено подання, Генеральний прокурор або особа, яка здійснює його повноваження, інші особи, які можуть володіти інформацією щодо фактичних обставин, зазначених у поданні. Комісія в разі необхідності може витребовувати додаткові матеріали кримінального провадження, заслухати пояснення осіб за клопотанням судді Суду, щодо якого внесено подання. У разі якщо подання є вмотивованим, достатнім, містить конкретні факти і докази, що підтверджують факт вчинення суддею Суду суспільно небезпечного діяння, визначеного Кримінальним кодексом України, Комісія ухвалює висновок і направляє його на розгляд Суду;
- надання висновку для розгляду Судом питання про порушення суддею Суду вимог щодо несумісності, визначених у частинах третій та четвертій статті 11 Закону України "Про Конституційний Суд України", у разі звернення до Суду із цього питання;
- надання висновку для розгляду Судом питання про звільнення судді Суду з посади на підставах і в порядку, передбачених пунктом 3 частини першої статті 21 Закону України "Про Конституційний Суд України", у зв'язку із вчиненням суддею Суду істотного дисциплінарного проступку, грубого чи систематичного нехтування своїми обов'язками, що є несумісним зі статусом судді Суду або виявило його невідповідність займаній посаді, у разі звернення до Суду із цього питання;
- розгляд пропозицій суддів Суду стосовно внесення змін до Регламенту Суду.
8. Комісія на виконання поставлених перед нею завдань:
- направляє запити до відповідних органів, організацій та посадових осіб і отримує від них інформацію, необхідну для ідготовки висновків для розгляду Судом питань про надання згоди на затримання, утримування під вартою чи арешт судді Суду, про порушення суддею Суду вимог щодо несумісності, про звільнення судді Суду з посади, у зв'язку із вчиненням суддею Суду істотного дисциплінарного проступку, грубого чи систематичного нехтування своїми обов'язками, що є несумісним зі статусом судді Суду або виявило його невідповідність займаній посаді;
- у разі потреби розглядає звернення суддів Суду стосовно умов їх діяльності та вносить на розгляд Суду;
- взаємодіє з іншими постійними комісіями Суду.
Порядок проведення засідань
9. Формою роботи Комісії є засідання.
10. Засідання Комісії є повноважним за умови присутності на ньому більше половини суддів Суду, що входять до складу Комісії.
11. Відкриває засідання Комісії голова Комісії, а у разі його відсутності - старший за віком суддя Суду з числа присутніх на засіданні Комісії суддів Суду, що входять до складу Комісії.
12. Порядок денний засідання Комісії затверджується шляхом відкритого голосування більшістю суддів Суду, що входять до складу Комісії.
Для участі в засіданні Комісії можуть бути запрошені або присутні за власним бажанням Голова Суду, заступник Голови Суду або судді Суду.
Для надання додаткової інформації щодо питань порядку денного засідання Комісії можуть бути запрошені працівники Секретаріату Суду.
Під час обговорення питань порядку денного засідання Комісії судді Суду, що входять до складу Комісії, мають право вносити пропозиції, висловлювати зауваження щодо порядку денного та черговості вирішення питань. Кожна пропозиція голосується окремо в порядку її надходження.
13. Щодо кожного питання порядку денного засідання Комісії більшістю голосів суддів Суду, що входять до її складу, ухвалюється рішення, яке фіксується у протоколі засідання Комісії.
14. Хід засідання Комісії фіксується у протоколі, який підписують голова Комісії та працівник структурного підрозділу Секретаріату Суду, на якого покладено обов'язок щодо організації та проведення засідань Комісії.
15. Працівник структурного підрозділу Секретаріату Суду, до посадових обов'язків якого належить організація роботи постійних комісій Суду, забезпечує:
- оформлення матеріалів до засідання Комісії, їх зберігання та облік;
- інформування суддів Суду, що входять до складу Комісії, та запрошених осіб про дату і час проведення засідань Комісії;
- складення та оформлення протоколів засідань Комісії.