МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ
ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
02.02.2004 N 37 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства економіки N 8 від 17.01.2006 )
Про затвердження Методичних рекомендацій щодо складання річного плану закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти
З метою створення організаційно-методичних засад планування процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методичні рекомендації щодо складання річного плану закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти, що додаються.
2. Рекомендувати органам державної влади, місцевого самоврядування, іншим організаціям і установам - розпорядникам державних коштів керуватися цими Методичними рекомендаціями.
3. Управлінню методології, правового забезпечення та контролю у сфері державних закупівель довести цей наказ до головних розпорядників бюджетних коштів та забезпечити його опублікування в бюлетені "Вісник державних закупівель".
Міністр | М.Деркач |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства економіки
та з питань європейської
інтеграції України
02.02.2004 N 37
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо складання річного плану закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти
I. Загальні положення
Методичні рекомендації щодо складання річного плану закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти розроблені з метою створення організаційно-методичних засад планування закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти та призначені для використання органами державної влади, місцевою самоврядування, іншими організаціями і установами - розпорядниками державних коштів.
Річний план закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти - це комплекс взаємнопов'язаних показників, які відображають процес державних закупівель, що здійснюються конкретним розпорядником державних коштів протягом бюджетного року, а також з виділенням окремих видів закупівель, що будуть передбачатися у бюджетних призначеннях кількох відповідних бюджетних періодів.
II. Складання річного плану закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти
Річний план закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти (далі - план закупівель) складається розпорядником державних коштів протягом місяця після затвердження кошторису витрат.
План закупівель, зразок якого наведено в додатку, має містити таку інформацію:
найменування розпорядника державних коштів;
найменування предмета закупівлі, визначеного відповідно до наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 27.06.2003 N 165 "Про порядок визначення предмета закупівлі за державні кошти";
код економічної класифікації видатків (КЕКВ), до якого належить предмет закупівлі;
очікувану вартість предмета закупівлі;
загальний обсяг фінансування закупівлі (у разі закупівлі послуг, робіт, зокрема будівельних, виконання яких здійснюється протягом тривалого періоду (більше року));
дані про окремі частини предмета закупівлі (у разі, коли передбачається розгляд пропозицій за окремими частинами предмета закупівлі);
вибрану процедуру закупівлі;
дані про підрозділ, відповідальний за підготовку тендерної документації;
очікувану дату початку процедури закупівлі;
орієнтовний термін дії договору про закупівлю;
примітки (у графі примітки розпорядник може зазначити обгрунтування вибору процедури закупівлі, необхідності застосування умов захисту вітчизняного ринку з посиланням на норми Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти", підзаконні акти, викласти іншу необхідну інформацію, пов'язану із здійсненням відповідної закупівлі).
III. Затвердження плану закупівель та внесення змін до нього
План закупівель узгоджується з фінансовим підрозділом організації-розпорядника державних коштів, схвалюється тендерним комітетом і затверджується його головою.
У разі здійснення закупівель єдиним постійно діючим тендерним комітетом план закупівель погоджується відповідними розпорядниками коштів і затверджується головою єдиного тендерного комітету.
Зміни до затвердженого плану закупівель вносяться у разі необхідності, зокрема при збільшенні чи зменшенні обсягів фінансування, настанні непередбачуваних об'єктивних обставин, коли закупівля перестала відповідати державним потребам тощо.
Начальник управління методології, правового забезпечення та контролю у сфері державних закупівель | С.Яременко |
Додаток
до Методичних рекомендацій
щодо складання річного плану
закупівель товарів, робіт
і послуг за державні кошти
ФОРМА
річного плану закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти (зразок)
______________________________________________
(найменування розпорядника державних коштів)
Наймену- вання предмета закупівлі (товари, роботи, послуги) | Очіку- вана вар- тість пред- мета заку- півлі | Окремі час- тини пред- мета заку- півлі | Очікувана вартість окремих частин предмета закупівлі | Код КЕКВ | Код класифі- катора продукції та послугДК 016-97 (при закупівлі товарів, послуг) | Проце- дура заку- півлі | Очікувана дата початку процедури закупівлі | Підрозділ, відпові- дальний за підготовку тендерної докумен- тації | Джерело фінансу- вання | Термін дії дого- вору | При- мітки |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми річного плану закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти
1. Щодо пункту 1
Вказується назва предмета закупівлі, визначеного відповідно до наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 27.06.2003 N 165 "Про порядок визначення предмета закупівлі".
2. Щодо пункту 2
Очікувана вартість закупівлі вказується у гривнях (цифрами та словами). У разі коли закуповуються роботи, виконання яких згідно з проектно-кошторисною документацією, здійснюватиметься протягом тривалого періоду (більше року), вказується повна вартість виконання робіт згідно з проектом.
3. Щодо пункту 3
Вказується інформація про частини предмета закупівлі, на які будуть подаватися окремі тендерні пропозиції.
4. Щодо пунктів 5 і 6
У пунктах 5 і 6 вказується, відповідно, код економічного класифікатора видатків (КЕКВ) та код класифікатора, визначений згідно з наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 27.06.2003 N 165, який відповідає предмету закупівлі (при закупівлі товарів чи послуг).
5. Щодо пункту 7
Вказується вибрана процедура закупівлі відповідно до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти". У разі якщо очікувана вартість предмета закупівлі є нижчою суми, еквівалентної двом тисячам євро (для робіт - 100 тисяч євро), у пункті 6 зазначається: "процедура закупівлі не застосовується".
6. Щодо пункту 8
Днем початку процедури закупівлі вважається:
для процедур відкритих і двоступеневих торгів - день відправлення для публікації оголошення про проведення торгів;
для процедур торгів з обмеженою участю та закупівлі в одного учасника - день відправлення запрошення до участі у процедурі;
для процедури запиту цінових пропозицій - день відправлення запиту на участь у процедурі запиту цінових пропозицій.
7. Щодо пункту 9
Вказується назва підрозділу (у разі здійснення закупівель єдиним тендерним комітетом - назва розпорядника державних коштів), відповідального за підготовку тендерної документації.
8. Щодо пункту 10
Джерело фінансування закупівлі визначається відповідно до абзацу п'ятого статті 1 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти".
9. Щодо пункту 11
Зазначається кінцевий термін виконання договору.
10. Щодо пункту 12
У цьому пункті замовник може зазначити таку інформацію:
найменування головного розпорядника державних коштів;
застосування умов захисту вітчизняного ринку;
обгрунтування вибору процедури закупівлі;
інші необхідні, з точки зору замовника, зауваження та коментарі.
Начальник управління методології, правового забезпечення та контролю у сфері державних закупівель | С.Яременко |