ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
05.02.2019 № 29 |
Про затвердження Змін до Положення про проведення Національним банком України операцій з купівлі-продажу іноземної валюти на умовах "своп"
Відповідно до статей 6, 7, 15, 25, 42, 44, 45, 56, 71, 73 Закону України "Про Національний банк України" , з метою оптимізації вимог до застосування Національним банком України окремого інструменту регулювання ліквідності (рефінансування) банківської системи - операцій з купівлі-продажу іноземної валюти на умовах "своп" Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Зміни до Положення про проведення Національним банком України операцій з купівлі-продажу іноземної валюти на умовах "своп", затвердженого постановою Правління Національного банку України від 31 березня 2016 року № 222 (зі змінами), що додаються.
2. Департаменту відкритих ринків (Сергій Пономаренко) після офіційного опублікування довести до відома банків України інформацію про прийняття цієї постанови.
3. Постанова набирає чинності з 07 лютого 2019 року.
В. о. Голови | К. Рожкова |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
05.02.2019 № 29
ЗМІНИ
до Положення про проведення Національним банком України операцій з купівлі-продажу іноземної валюти на умовах "своп"
1. У розділі I:
1) пункти 5, 7 викласти в такій редакції:
"5. Правління Національного банку розпорядчим актом визначає максимальний строк, на який можуть здійснюватися операції "своп".
Національний банк не здійснює операції "своп" на строк, для якого не затверджений розмір "знижки за ризик (haircut)".";
"7. Національний банк здійснює з банками другу частину операцій "своп" за курсом, який розраховується за такою формулою:
КФ = (DIFF • КП • Д)/100/365+КП,
де КФ - курс "форвард";
DIFF - показник, що відображає різницю між процентними ставками за коштами в національній валюті та коштами в іноземній валюті. Правління Національного банку розпорядчим актом визначає порядок розрахунку та параметри цього показника;
КП - офіційний курс гривні до іноземної валюти, установлений Національним банком на день здійснення першої частини операції "своп", за мінусом "знижки за ризик (haircut)";
Д - кількість календарних днів між першою та другою частинами операції (перший і останній день операції вважаються одним днем).";
2) у пункті 8 слова "акцептування банком Публічної пропозиції Національного банку України на укладення Єдиного договору банківського обслуговування та надання інших послуг Національним банком України, розміщеної на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку (далі - Публічна пропозиція)" замінити словами "укладення окремого договору, який регулює взаємовідносини сторін під час проведення операцій "своп" (далі - окремий договір).".
2. Пункти 22, 23 розділу II викласти в такій редакції:
"22. Національний банк має право достроково припинити з банком операції "своп" відповідно до умов, визначених в окремому договорі.
Підставами для дострокового припинення операції "своп" можуть бути:
1) погіршення фінансового стану банку, а також інша суттєва негативна інформація щодо діяльності банку, що несе загрозу невиконання зобов'язань перед Національним банком;
2) визнання Національним банком структури власності банку непрозорою.
23. Національний банк у разі настання підстав, зазначених в абзацах другому - четвертому пункту 22 розділу II цього Положення, повідомляє банк про дострокове припинення операції "своп" та виставляє вимогу про завершення операції "своп" протягом одного робочого дня після отримання банком такого повідомлення.".
3. У першому реченні підпункту 2 пункту 26 розділу III слова "у Публічній пропозиції" замінити словами "в окремому договорі".
Директор Департаменту відкритих ринків | С. Пономаренко |
ПОГОДЖЕНО: Заступник Голови Національного банку України | О. Чурій |