• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про підсумки роботи підприємств та організацій транспортно-дорожнього комплексу у I кварталі 2001 року

Міністерство транспорту України  | Рішення від 21.05.2001 № 25
Реквізити
  • Видавник: Міністерство транспорту України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 21.05.2001
  • Номер: 25
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство транспорту України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 21.05.2001
  • Номер: 25
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
21.05.2001 N 25
Про підсумки роботи підприємств та організацій транспортно-дорожнього комплексу у I кварталі 2001 року
( Рішення введено в дію Наказом Міністерства транспорту N 330 від 28.05.2001 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства транспорту N 364 від 08.06.2001 )
Колегія Міністерства транспорту відзначає, що підприємствами і організаціями галузі, внаслідок послідовної реалізації стратегічних цілей, визначених у Посланні Президента України "Україна: поступ у XXI сторіччя", розпорядження Кабінету Міністрів України "Про схвалення пріоритетних завдань Кабінету Міністрів України на 2001 рік" попередніх рішень Колегії, вжито заходів щодо нарощування обсягів перевезень пасажирів і вантажів, створення передумов для більш повного і якісного задоволення населення і господарського комплексу України у перевезеннях.
У I кварталі поточного року досягнуто зростання обсягів за усіма основними виробничими показниками.
Підприємствами транспорту, що входять до сфери управління Міністерства, перевезено 71,5 млн. т вантажів, що на 4,0 млн. т (або на 5,9%) більше, ніж за відповідний період 2000 р.
Вантажообіг в порівнянні з минулим роком збільшився на 2,9% (або на 1238 млн. ткм).
За звітний період перевезено 119,8 млн. пасажирів, що більше відповідного періоду минулого року на 4,2%, пасажирообіг зріс на 8,8%.
Морськими торговельними портами перероблено 20,5 млн. т вантажів, що складає 101% до відповідного періоду минулого року.
Підприємствами дорожнього господарства виконано дорожніх робіт на загальну суму 127,5 млн. грн. (104,5% до плану), у тому числі з будівництва - на 21,4 млн. грн., з ремонту автомобільних доріг - на 106,1 млн. грн. (105%).
На ліквідації наслідків повені у Закарпатській області на об'єктах дорожнього господарства виконано аварійно-відновних робіт на 2,9 млн. гривень.
На розбудові національної мережі міжнародних транспортних коридорів освоєно 7,2 млн. грн., у тому числі на будівництві і реконструкції - 6,3 млн. грн., капітальному ремонті доріг - 0,9 млн. грн.
Промисловими підприємствами галузі вироблено продукції та послуг у порівняних цінах на суму 192,7 млн. грн., що на 37,8% більше ніж за відповідний період минулого року.
Освоєно капітальних вкладень за рахунок усіх джерел фінансування на суму 348,0 млн. грн. Введено в дію основних фондів на суму 136,1 млн. грн.
Завершено роботу по укладанню галузевих угод на поточний рік у всіх галузях, врегульовані питання нормування і оплати праці працівників, забезпечення зайнятості, встановлення гарантій, компенсацій та пільг, режиму праці та відпочинку, умов праці та її охорони.
Досягнуто певних позитивних зрушень щодо забезпечення продуктивності зайнятості.
Коефіцієнт зайнятості працюючих у звітному періоді становить 90,1% проти 87% - рівня аналогічного періоду минулого року. Майже на 27% скоротились втрати робочого часу у розрахунку на одного працівника.
Завдяки стабілізації виробничої діяльності підприємств галузі досягнуто певного покращання їх фінансового стану.
Заборгованість перед бюджетом порівняно зі станом на початок року скорочена на 4,3 млн. грн. і станом на 01.04 складала 58 млн. грн.
Не мають заборгованості перед бюджетом підприємства дорожнього господарства та всі 6 залізниць. Скорочена більш ніж наполовину заборгованість промисловими підприємствами "Укрзалізниці" та об'єднання "Укрзалізпром".
Сума дебіторської заборгованості Укрзалізниці за перевезення протягом кварталу знижена на 50 млн. гривень, або на 17,5%, кількість клієнтів-дебіторів зменшилась з 499 (за станом на 01.01.2001 р.) до 327.
Доля грошових розрахунків за перевезення залізницями в доходних надходженнях досягла 92,2%, тоді як у I кварталі минулого року вона складала 40,7%.
Разом з тим, господарська та організаційна робота керівників окремих підприємств та організацій галузі ще не в повній мірі відповідає сучасним вимогам розвитку економіки держави.
Не всіма підприємствами досягнуто стабілізації виробничої діяльності, зокрема, Львівською та Південною залізницями скорочено обсяги відправлень вантажів, Скадовський, Севастопольський, Керченський, Євпаторійський, Ізмаїльський, Ренійський, Усть-Дунайський, Маріупольський, Миколаївський порти зменшили обсяги вантажопереробки.
Залишається збитковою діяльність значної кількості підприємств. Прибутковий результат в цілому по галузі досягнуто за рахунок окремих стабільно працюючих підприємств.
На фінансовий результат продовжує негативно впливати високий рівень відволікання власних обігових коштів у дебіторську заборгованість. Прострочена дебіторська заборгованість складає 478 млн. грн.
Разом з тим, до обігу господарського обороту залучаються значні кошти кредиторської заборгованості. Прострочена кредиторська заборгованість складає 726 млн. грн. і перевищує прострочену дебіторську у 1,5 рази.
Незадовільним залишається стан справ з виконання зобов'язань перед бюджетом окремими підприємствами морського і річкового та авіаційного транспорту, на долю яких із загальної заборгованості по галузі припадає, відповідно, 57% та 27,7%.
Заборгованість з виплати заробітної плати протягом кварталу зросла на 9 млн. грн., або на 26,4%, в тому числі на підприємствах залізничного транспорту - на 7,4 млн. грн., авіаційного транспорту - на 1,6 млн. гривень.
Залишається незадовільним стан розрахунків з орендної плати на підприємствах залізничного, морського і річкового та авіаційного транспорту.
В окремих випадках порушується механізм затвердження проектно-кошторисної документації об'єктів будівництва в залежності від обсягів капіталовкладень, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.88 р. N 1308.
До цього часу зволікається подання окремими підприємствами на затвердження фінансових планів, контракти з керівниками яких укладено Міністром.
У зв'язку з незадовільною підготовкою до корпоратизації промислових підприємств та підприємств об'єднання "Укрпромзалізтранс" Укрзалізниці порушені терміни затвердження актів оцінки вартості майна цих підприємств, що призвело до затримки у створенні господарських товариств.
З метою повного та якісного задоволення потреб народногосподарського комплексу, подальшого закріплення позитивних тенденцій розвитку галузі, стабілізації фінансового стану підприємств, усунення недоліків у фінансово-господарській діяльності Колегія
ВИРІШИЛА:
1. Визнати роботу Державних департаментів, Укрзалізниці, Укрзалізпрому, Укравтодору, об'єднань і підприємств галузі щодо стабілізації фінансово-економічного стану такою, що не в повній мірі відповідає вимогам Президента України по посиленню курсу економічних реформ.
2. Керівникам Державних департаментів, Укрзалізниці, Укрзалізпрому, Укравтодору:
2.1. Під персональну відповідальність забезпечити виконання запланованих обсягів перевезень (робіт, послуг), забезпечивши при цьому виконання зобов'язань перед Державним бюджетом, Пенсійним фондом та з виплати заробітної плати.
2.2. Встановити ефективний контроль за витрачанням коштів державних підприємств та дисципліною платежів, виконанням фінансових планів, нормалізацією розрахунків у господарському обороті, скороченням непродуктивних витрат. Зазначене питання розглянути на засіданні фінансово-економічної ради Мінтрансу (Демиденко А.Ф.) за підсумками роботи підприємств галузі за I півріччя поточного року.
2.3. З метою покращання рівня транспортного обслуговування, фінансування підприємств галузі з місцевих бюджетів зосередити зусилля на посиленні партнерських взаємовідносин з місцевими органами виконавчої влади. Рекомендувати це питання розглянути на спільних засіданнях з відповідними управліннями Автономної Республіки Крим, обласних державних адміністрацій.
3. Державному департаменту морського і річкового транспорту (Зубков В.О.) в десятиденний термін проаналізувати роботу морських торговельних портів, які допустили скорочення вантажопереробки і, як наслідок, мають збитковий результат, та внести пропозиції щодо доцільності перебування на займаних посадах перших керівників.
4. Державній адміністрації залізничного транспорту (Кірпа Г.М.) в умовах відсутності бюджетного фінансування активізувати роботу щодо виконання програм додаткового отримання нетарифних надходжень та зменшення експлуатаційних витрат з метою спрямування коштів на підвищення рівня пасажирських перевезень, збільшення обсягів ремонту технічних засобів, виготовлення дослідних партій вітчизняного рухомого складу.
5. Державній корпорації "Укравтодор" (Герасимчук В.О.) в умовах обмеженого бюджетного фінансування забезпечити пріоритетне виконання робіт на мережі автомобільних доріг за напрямками транспортних коридорів, на під'їзних дорогах до пунктів пропуску через державний кордон України, по відновленню доріг і мостів на об'єктах, що постраждали внаслідок стихійних лих, у місцях концентрації дорожньо-транспортних пригод та інших важливих об'єктах.
6. Керівникам державних департаментів, Укрзалізниці, Укрзалізпрому, Укравтодору, Департаменту безпеки транспорту та технічної політики (Петрашевський О.Л.) до 01.07.2001 р. реалізувати механізм скорочення споживання енергоресурсів шляхом проведення енергетичних обстежень, здійснення енергозберігаючих заходів, уточнення обсягів споживання енергоресурсів на основі формування їх питомих витрат.
7. Державним Департаментам авіаційного (Шкатюк А.Г.), морського і річкового (Зубков В.І.) транспорту, Державній адміністрації "Укрзалізниця" (Кірпа Г.М.) на виконання вимог Президента України забезпечити підготовку додаткових заходів щодо залучення до приватизації підприємств та до 15.06.2001 р. пропозиції з зазначеного питання подати до Департаменту стратегічного розвитку.
8. Керівникам Державних департаментів авіаційного (Шкатюк А.Г.), морського і річкового (Зубков В.О.) транспорту, державної адміністрації "Укрзалізниця" (Кірпа Г. М.) вжити додаткових заходів щодо погашення дебіторської заборгованості з орендної плати. Про результати проведеної роботи доповісти до 01.06.2001 р.
9. Державному департаменту авіаційного (Шкатюк А.Г.), морського і річкового (Зубков В.Г.) транспорту, департаменту стратегічного розвитку (Петренко О.П.) у термін до 15.06.2001 р. розробити та затвердити в установленому порядку відповідні інструкції про порядок передачі в оренду, чартер повітряних, морських і річкових суден.
10. Державній адміністрації "Укрзалізниця" (Кірпа Г.М.), департаменту стратегічного розвитку (Петренко О.П.) у місячний термін підготувати для подання Фонду державного майна України пропозиції щодо удосконалення порядку передачі в оренду державного майна підприємств залізничного транспорту.
11. Заступнику Міністра Демиденку А.Ф., департаменту стратегічного розвитку (Петренко О.П.) до кінця травня завершити роботу щодо подання на затвердження Міністру фінансових планів державних підприємств на 2001 р.
12. Розірвати контракти з начальниками морських торговельних портів:
( Дію абзацу 2 пункту 12 призупинено згідно з Наказом Міністерства транспорту N 364 від 08.06.2001 )
Скадовського - Марченком В.Г. - за невиконання умов контрактів щодо наявності на підприємстві протягом тривалого часу заборгованості перед бюджетом, Пенсійним фондом, з виплати заробітної плати, збиткового результату роботи, зростання кредиторської заборгованості та значного відволікання власних обігових коштів у дебіторську заборгованість;
Керченського - Петровим І.П. - за значне скорочення обсягів вантажопереробки та збитковий результат роботи.
13. Оголосити догану генеральному директору об'єднання цивільної авіації "Аеропорти України" Нестеренку В.В., в. о. голови правління ВАТ "Авіалінії України" Папушину С.П., керівникам Конотопського колієремонтного механічного заводу Судаку А.П., Конотопського державного підприємства "Теплодар" Бакаліну Б.О. за невжиття дійових заходів щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати.
14. Попередити керівників державної судноплавної компанії "Чорноморське морське пароплавство" Щербака Б.І., об'єднання державних промислових підприємств залізничного транспорту "Укрзалізпром" Данілевського В.І., Івано-Франківського локомотиво-ремонтного заводу Дутчака В.І., Конотопського заводу по ремонту дизель-поїздів Угрюмова В.В., що у разі невжиття заходів з погашення заборгованості з виплати заробітної плати за результатами роботи I півріччя поточного року буде розглянуте питання щодо притягнення їх до дисциплінарної відповідальності аж до розриву контрактів.
15. Директору Державного департаменту авіаційного транспорту Шкатюку А.Г. за невиконання умов контрактів в частині погашення заборгованості з виплати заробітної плати:
15.1. Розірвати контракти з керівниками ДАП "Аеропорт "Вінниця" Коларжем В.О., ДП "Міжнародний аеропорт "Кіровоград" Лясковським Е.Б., ДП "Міжнародний аеропорт "Кривий Ріг" Висоцьким О.С., ДП "Міжнародний аеропорт "Харків" Буряком В.М., ДАП "Аеропорт "Хмельницький" Щербою М.А., ДА "Аеропорт "Черкаси" Козаченком А.А., Сумського ДАП "Унівесал-Авіа" Янгельдіним М.С., ДАК "Авіалінії Харкова" Краснощоковим В. С., ДП "Аеропорт "Ізмаїл" Матковським М.І.
15.2. Оголосити догану керівникам ДП "Аеропорт "Керч" Сокурі Ф.Л., ДП "Аеропорт "Чернівці" Похивку І.В., ДП "Аеропорт "Маріуполь" Бондаренку М.К., ДАК "Кіровоградські авіалінії" Власову С.В., ДАК "Луга-Занг" Васильківському В.П., ДАП "Луганські авіалінії" Немліхеру А.В.
15.3. Попередити керівників Вінницького ДАП "Універсал-Авіа" Бегера В.О., Київського ДАП "Універсал-Авіа" Дулепу М.А., Херсонського ДАП "Універсал-Авіа" Сарачана Я.З., ДП "Аеропорт "Чернігів" Сидорова Ю.Д., Запорізького центру льотної підготовки Акчуріна Ф.І., що у разі невжиття заходів з погашення заборгованості з виплати заробітної плати буде розглянуте питання щодо притягнення їх до дисциплінарної відповідальності аж до розриву контрактів.
16. Директору державного департаменту автомобільного транспорту Докілю Л.П. за невиконання умов контрактів в частині погашення заборгованості з виплати заробітної плати розірвати контракти з директором Дніпропетровського транспортно-експедиційного підприємства 11296 Гезьом В.Г. та звільнити з займаних посад керівників Донецького виробничо-технічного вузла зв'язку 11494 Васильєву Л.М., Донецького СПКБ "Автотранспорт" Криволапа В.В.
17. Робочій групі (Цибенко В.Г.) з розробки та впровадження наскрізних тарифів на перевезення вантажів залізницями та переробку їх у морських торговельних портах у термін до 30.06.2001 р. опрацювати зазначене питання та внести пропозиції для прийняття відповідних рішень.
18. Першому заступнику Міністра - генеральному директору "Укрзалізниці" Кірпі Г.М. за незадовільну роботу з організації проведення корпоратизації підприємств об'єднання "Укрзалізпромтранс" та промислових підприємств Укрзалізниці притягти до дисциплінарної відповідальності начальника головного управління колійного господарства Укрзалізниці Костюка М.Д., директорів Гніванського заводу "Спецзалізобетон" Томащенка О.М., Кременчуцького та Коростенського заводів залізобетонних шпал Лимонченка О.М та Куницького В.І., генерального директора об'єднання "Укрзалізпромтранс" Січкаря А.В. і зобов'язати їх у двотижневий термін подати на розгляд та затвердження Мінтрансу відповідні матеріали.
19. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступників Міністра відповідно до розподілу обов'язків.