• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про удосконалення землевпорядних робіт при виготовленні документів, що посвідчують право на земельну ділянку

Державний комітет України по земельних ресурсах  | Вказівки від 18.03.1998 № 13 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України по земельних ресурсах
  • Тип: Вказівки
  • Дата: 18.03.1998
  • Номер: 13
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України по земельних ресурсах
  • Тип: Вказівки
  • Дата: 18.03.1998
  • Номер: 13
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСАХ
В К А З І В К А
N 13 від 18.03.98
м.Київ
( Документ втратив чинність на підставі Наказу Державного агентства земельних ресурсів N 583 від 21.11.2012 )
Про удосконалення землевпорядних робіт при виготовленні документів, що посвідчують право на земельну ділянку
З метою дотримання вимог чинного законодавства та скорочення термінів виконання землевпорядних робіт по виготовленню документів, що посвідчують право власності на землю, конкретизації висновків органів, які у відповідності з діючим законодавством беруть участь у погодженні землевпорядної документації та забезпечення інформацією для ведення державної системи реєстрації землі та прав на неї зобов'язую:
1. Голову Республіканського комітету Автономної Республіки Крим по земельних ресурсах і єдиному кадастру, начальників обласних, Київського і Севастопольського міських управлінь земельних ресурсів керуватись такими вимогами:
1.1. Виготовлення документів, що посвідчують право на земельну ділянку фізичним і юридичним особам, які мали у користуванні земельні ділянки, надані їм до введення в дію Земельного кодексу України (березень 1991 р.), виконується на підставі робіт по кадастровому землеустрою (інвентаризація земель та юридичне підтвердження права на земельну ділянку), а не в порядку повторного оформлення проекту відведення земельної ділянки.
1.2. До технічної документації по виготовленню документів, що посвідчують право на земельну ділянку, додаються висновки:
- органів земельних ресурсів на право власників або землекористувачів на земельну ділянку у відповідності з чинним законодавством;
- органів у справах будівництва та архітектури про наявні обмеження на використання земельних ділянок та сервітути.
Вказані висновки надаються перед складанням відповідного технічного завдання на виконання землевпорядних робіт.
На плані земельної ділянки, який є складовою технічної документації, наносяться межі обмежень і сервітутів.
Копія технічної документації по оформленню права на земельну ділянку видається землевласнику або землекористувачу.
1.3. Технічна документація по виготовленню державних актів на право користування земельними ділянками, зайнятими виробничими об'єктами енергетики та під опорами ліній електропередач (ЛЕП), розробляється в межах територій сільських, селищних та міських Рад. До складу технічної документації включається відомість координат опор (визначених з граничною похибкою в масштабі плану) в місцях зміни напряму ЛЕП та найближчих опор на перетині електроліній з межею території місцевої ради. В технічній документації на плані траси ЛЕП приводиться експлікація опор з визначенням їх кількості і типу по кожному землевласнику або землекористувачу, на території яких проходить ЛЕП. На плані зовнішніх меж державного акта, крім меж земельних ділянок під виробничими об'єктами енергетики, наноситься вісь лінії ЛЕП в межах території ради. Обчислення площ земельних ділянок, зайнятих опорами ЛЕП, здійснюється за нормами відведення для кожного типу опор згідно з будівельними нормами "Нормы отвода земель для электрических сетей напряжением 0.4 - 500 кВ. СН 465 - 74".
1.4. Складання проектів відведення земельних ділянок виконується у дві стадії:
- попереднє погодження місця розташування об'єкта;
- складання проекту відведення земельної ділянки.
Попереднє погодження місця розташування об'єкта проводиться з місцевими радами, власниками землі або землекористувачами, землевпорядними, природоохоронними, санітарними органами та органами у справах будівництва, архітектури та житлової політики. В погоджених висновках повинні вказуватись наявні сервітути та обмеження щодо використання земельних ділянок. Матеріали попереднього погодження місця розташування об'єкта є складовою частиною до проекту відведення земельної ділянки.
Проект відведення земельної ділянки складається лише після подання відповідних документів, які передбачені статтею 19 Земельного кодексу України, і затверджується в установленому порядку після погодження його власником землі або землекористувачем та отримання позитивного висновку державної землевпорядної експертизи.
1.5. Взяти під особистий контроль організацію виконання вимог даної вказівки і довести в 15-денний термін до відома місцевих рад, районних державних адміністрацій, органів у справах будівництва та архітектури і інших органів, які беруть участь у встановленні сервітутів і обмежень щодо використання земельних ділянок.
2. Контроль за виконанням цієї вказівки покласти на заступника голови Комітету Кулініча В.В.
Перший заступник голови Комітету М.Третяк
Надруковано: Земельні відносини в Україні. Законодавчі акти і нормативні документи. Державний комітет України по земельних ресурсах, Київ "Урожай" 1998 р.