ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
08.01.2014 № 6 |
Про затвердження Змін до наказів Державної казначейської служби України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної казначейської служби № 38 від 07.02.2018 )
З метою приведення Інструкції про складання органами Державної казначейської служби України звітності про виконання державного бюджету, затвердженої наказом Державної казначейської служби України від 13 лютого 2012 року № 52, та Інструкції про складання органами Державної казначейської служби України звітності про виконання Зведеного бюджету України, Державного бюджету України і бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, затвердженої наказом Державної казначейської служби України від 13 лютого 2012 року № 53, у відповідність до статті 22 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" , Закону України "Про внесення змін до статті 10 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" , постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2013 № 683 "Деякі питання випуску фінансових казначейських векселів" та до бюджетної класифікації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року № 11 (із змінами),
НАКАЗУЮ:
( Пункт 1 втратив чинність в частині внесення змін в Наказ Державної казначейської служби № 53 від 13.02.2012 згідно з Наказом Державної казначейської служби № 38 від 07.02.2018 )
1. Затвердити Зміни до Інструкції про складання органами Державної казначейської служби України звітності про виконання державного бюджету, затвердженої наказом Державної казначейської служби України від 13 лютого 2012 року № 52, та до Інструкції про складання органами Державної казначейської служби України звітності про виконання Зведеного бюджету України, Державного бюджету України і бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, затвердженої наказом Державної казначейської служби України від 13 лютого 2012 року № 53, що додаються.
2. Органам Державної казначейської служби України складати і подавати місячну, квартальну та річну звітність про виконання державного та місцевих бюджетів з урахуванням внесених змін.
3. Департаменту консолідованої звітності (Гізатуліна Л.В.) складати і подавати місячну, квартальну та річну звітність про виконання Зведеного бюджету України, Державного бюджету України і бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя з урахуванням внесених змін.
4. Керівникам самостійних структурних підрозділів апарату Державної казначейської служби України в межах повноважень здійснити заходи щодо забезпечення виконання вимог цього наказу.
5. Департаменту інформаційних технологій, корпоративної телекомунікації та захисту інформації (Тіхановський М.В.) забезпечити доопрацювання прикладного програмного забезпечення з урахуванням вимог цього наказу.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників Голови Державної казначейської служби України відповідно до розподілу обов'язків та начальників головних управлінь Державної казначейської служби України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі..
В.о. Голови | О.С. Даневич |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної казначейської
служби України
08.01.2014 № 6
ЗМІНИ
до Інструкції про складання органами Державної казначейської служби України звітності про виконання державного бюджету, затвердженої наказом Державної казначейської служби України від 13 лютого 2012 року № 52, та Інструкції про складання Державною казначейською службою України звітності про виконання Зведеного бюджету України, Державного бюджету України і бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, затвердженої наказом Державної казначейської служби України від 13 лютого 2012 року № 53
1. До Інструкції про складання органами Державної казначейської служби України звітності про виконання державного бюджету, затвердженої наказом Державної казначейської служби України від 13 лютого 2012 року № 52 (далі - Інструкція № 52), внести такі зміни:
1) у розділі I "Доходи" Звіту про виконання державного бюджету (додаток 1 до Інструкції № 52) після коду 19010600 "Надходження від ввезення палива на митну територію України податковими агентами" доповнити кодами 19010700 "Екологічний податок, який справляється при ввезенні на митну територію України транспортних засобів та/або кузовів до них (за винятком кузовів товарної категорії 8707 10 10 згідно з УКТ ЗЕД) в митному режимі імпорту", 19010800 "Екологічний податок, який справляється при продажу на внутрішньому ринку України транспортних засобів, вироблених (виготовлених) на митній території України" та 19010900 "Екологічний податок, який справляється при придбанні транспортних засобів в осіб, які не є платниками цього податку згідно з Податковим кодексом України";
2) У абзаці першому підпункту 4.1.9 пункту 4.1 розділу IV Інструкції № 52 слово "місячної" вилучити;
3) Підпункт 4.6.3 пункту 4.6 розділу IV Інструкції № 52 викласти в новій редакції:
"4.6.3. Пояснювальна записка повинна відповідати структурі звітності про виконання державного бюджету.
У преамбулі Пояснювальної записки зазначаються загальні відомості про орган Казначейства: назва органу Казначейства, кількість Управлінь (відділень) Казначейства, які входять до його складу, базова чи транзитна область, загальна кількість розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, які обслуговуються органом Казначейства.
Пояснювальна записка складається із наступних розділів:
I. Доходи державного бюджету. У цьому розділі наводиться інформація про надходження до загального та спеціального фондів державного бюджету; перелік доходів, які складають найбільшу питому вагу в загальній сумі доходів; причини значного збільшення або зменшення доходів (за умови наявності таких випадків).
II. Видатки державного бюджету. У цьому розділі наводиться інформація про видатки загального та спеціального фондів державного бюджету; загальні суми відкритих асигнувань, касових видатків та невикористаних асигнувань; причини неповного використання асигнувань; причини розбіжностей між даними на кінець попереднього та початок звітного року.
III. Кредитування. У цьому розділі наводяться пояснення до інформації, наведеної у графі "Сума коригування" Розшифровки операцій, відображених на рахунках 1511 та 1512 (додаток 8 до Інструкції ), та залишків на кінець звітного періоду на балансових рахунках 1531, 1532, 1533 та 1534.
IV. Бюджетна заборгованість. У цьому розділі наводиться інформація щодо даних місячного Звіту про бюджетну заборгованість, який формується по строку здачі квартального звіту, а саме:
а) заборгованості за загальним фондом державного бюджету, в тому числі:
причини невідповідності між даними на кінець попереднього та на початок звітного років (крім невідповідності за КЕКВ);
сум зареєстрованих бюджетних фінансових зобов'язань без відповідної кредиторської заборгованості та причин невідповідності;
б) заборгованості за спеціальним фондом державного бюджету, в тому числі:
сум зареєстрованих бюджетних фінансових зобов'язань без відповідної кредиторської заборгованості та причин невідповідності;
причин невідповідності між даними на кінець попереднього та початок звітного років (крім невідповідності за КЕКВ).
V. Заборгованість за окремими програмами. У цьому розділі наводиться перелік програм, за якими на балансових рахунках 151 групи "Кредити, надані з державного бюджету" у Сальдовому балансі рахунків наведена заборгованість, яка не відображена у інших формах звітності; інформація про причини, з яких вказана заборгованість, не відображена. Інформація наводиться окремо за загальним та спеціальним фондами державного бюджету.
В пояснювальній записці до річного звіту додатково наводиться інформація щодо сум кредиторської заборгованості, яка виникла за рахунок взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань або з порушенням норм, установлених Бюджетним кодексом України, законодавчими та іншими нормативно-правовими актами в частині перевищення повноважень та причин її наявності.
Також у Пояснювальній записці зазначається інформація щодо:
програм із незавершеними на кінець звітного періоду розрахунками, асигнування за якими не передбачено у законі про Державний бюджет України (за програмами, які відображені у розділі I. Дані про наявність дебіторської та кредиторської заборгованості установ та організацій, які отримують кошти державного бюджету, Звіту про бюджетну заборгованість (додаток 3 до Інструкції), та інші пояснення;
розшифровки окремих показників звітності. Пояснення невідповідності даних звітів та сум, відображених на рахунках бухгалтерського обліку, або інших обставин, за якими є необхідність надання пояснень;
залишків коштів на рахунках, відкритих за балансовими рахунками 1223 "Рахунки Казначейства в установах банків для виплати готівкових коштів" та 1241 "Дебіторська заборгованість за операціями з готівкою" (зазначається до якого бюджету: державного чи місцевого відноситься сума залишку). Інформація наводиться у пояснювальній записці до квартального звіту у гривнях з копійками;
залишків коштів на рахунках, відкритих за балансовими рахунками 361 групи "Рахунки розпорядників коштів державного бюджету, відкриті в установах банків". Зазначається у якій валюті склався залишок: у національній чи іноземній. Якщо залишок склався у гривні - наводяться відповідні пояснення.
Крім того, у Пояснювальній записці наводиться інформація, яка вважається необхідною для пояснення звіту, або інформування за результатами складання звітності.";
4) Додаток 4 до Інструкції № 52 викласти у новій редакції, що додається.
( Пункт 2 втратив чинність на підставі Наказу Державної казначейської служби № 38 від 07.02.2018 )
Начальник Управління методології з обслуговування бюджетів, бухгалтерського обліку та звітності | Н.І. Сушко |
Додаток 4
до Інструкції про складання
органами Державної казначейської
служби України звітності про виконання
державного бюджету
Структура сальдового балансу рахунків