МІНІСТЕРСТВО БУДІВНИЦТВА, АРХІТЕКТУРИ
ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Н А К А З
09.01.2007 N 2 |
Про затвердження Методики визначення обсягів фінансування на утримання 1 га зелених насаджень
З метою удосконалення нормативно-технічної бази щодо утримання зелених насаджень та на виконання вимог Закону України "Про благоустрій населених пунктів"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методику визначення обсягів фінансування на утримання 1 га зелених насаджень, що додається.
2. Управлінню благоустрою та комунального обслуговування (Стеценко Я.А.) довести цей наказ до відома місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Г.М.Семчука.
Перший заступник Міністра | А.О.Орлов |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
будівництва, архітектури
та житлово-комунального
господарства України
09.01.2007 N 2
МЕТОДИКА
визначення обсягів фінансування на утримання 1 га зелених насаджень
1. Загальні положення
1.1. Ця Методика визначає механізм розрахунку обсягів фінансування на утримання 1 га зелених насаджень на об'єктах благоустрою у сфері зеленого господарства населених пунктів.
1.2. Основні терміни та визначення:
Обсяги фінансування на утримання 1 га зелених насаджень - показники економічно обґрунтованої планової вартості утримання 1 га зелених насаджень у населених пунктах.
Терміни "утримання зелених насаджень" та "об'єкти благоустрою у сфері зеленого господарства" (далі - об'єкти благоустрою) вживаються у значеннях, наведених в Правилах утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 N 105, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27 липня 2006 р. за N 880/12754 (далі - Правила).
1.3. В основу розробки покладено обґрунтування обсягу коштів, необхідних для утримання зелених насаджень певної природно-кліматичної зони у здоровому і упорядкованому стані, з дотриманням агротехнічних норм і правил створення зелених насаджень та догляду за ними, технологічної послідовності виконання робіт, їх кратності, інтенсивності догляду за зеленими насадженнями, цінності ділянки міської території, норм витрат матеріалів, машин, механізмів, часу (виробітку), встановлених нормативно-правовими актами.
2. Основні види робіт з утримання зелених насаджень
2.1. Роботи, які враховуються під час визначення обсягів фінансування на утримання 1 га зелених насаджень, включають роботи, номенклатура яких зазначена у пункті 4 додатка 5 до пункту 1.8 Порядку проведення ремонту та утримання об'єктів міського благоустрою, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23.09.2003 N 154, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2004 р. за N 189/8788 (далі - Порядок).
2.2. Технологічна послідовність виконання робіт з утримання зелених насаджень, порядок їх виконання, кратність, розряди робіт, машини та механізми, агротехнології, які враховуються під час визначення обсягів фінансування, відповідають вимогам технологічних карт, затверджених в установленому порядку.
3. Методика розрахунку обсягів фінансування на утримання 1 га зелених насаджень
3.1. До обсягів фінансування на утримання 1 га зелених насаджень включаються: прямі витрати на оплату праці робітників-озеленювачів з відрахуваннями на соціальні заходи, прямі витрати матеріалів, машин і механізмів, загальновиробничі витрати, адміністративні витрати, інші операційні витрати, фінансові витрати, а також податок на додану вартість, розраховані на утримання 1 га зелених насаджень.
3.2. До прямих витрат на оплату праці робітників-озеленювачів під час розрахунку обсягів фінансування на утримання 1 га зелених насаджень включаються витрати, які безпосередньо стосуються відповідного об'єкта благоустрою.
Витрати на оплату праці робітників-озеленювачів враховують інтенсивність догляду за зеленими насадженнями та цінність ділянки території населеного пункту, на якій знаходяться зелені насадження.
3.2.1. Розрахунок прямих витрат часу робітників-озеленювачів здійснюється за Нормами часу (виробітку) на роботи з озеленення, затвердженими наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 05.02.2004 р. N 27.
Норми часу на виконання комплексу робіт з утримання 1 га зелених насаджень на плановий період враховують норми часу на виконання визначеного переліку робіт I-го розряду на відповідному об'єкті благоустрою з кількістю зелених насаджень в натуральному вимірі на 1 га території певної природно-кліматичної зони.
Витрати часу робітників-озеленювачів на утримання 1 га зелених насаджень на об'єктах благоустрою в природно-кліматичній зоні "Лісостеп" наведено у таблиці 1.1 додатка 1 до цієї Методики.
Кількість зелених насаджень та інших елементів благоустрою в натуральному вимірі на 1 га розраховується як відношення кількості (дерев, кущів тощо), визначених за результатами технічної інвентаризації, проведеної згідно з Інструкцією з технічної інвентаризації зелених насаджень у містах та селищах міського типу України, затвердженою наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24.12.2001 N 226, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 25.02.2002 за N 182/6470, до площі зелених насаджень.
У разі відсутності даних технічної інвентаризації зелених насаджень на об'єктах благоустрою використовуються показники нормативної кількості елементів благоустрою зеленого господарства відповідно до норм проектування в різних природно-кліматичних зонах.
Орієнтовна кількість дерев, кущів, обладнання та площі квітників, газонів, доріжок на 1 га території об'єктів благоустрою для природно-кліматичних зон України наведено у додатку 2 до цієї Методики.
3.2.2. Оплата праці робітників-озеленювачів на утримання 1 га зелених насаджень на рік розраховується за такою формулою:
ЗПj = (S Нпij * ti) + (S Нсіj * ti) + (S Нсквij * ti) +
(S Нбулij * ti) + (S Нвулij * ti) + (S Ніншij * ti)
де: ЗПj - оплата праці робітників-озеленювачів за утримання 1 га для j-ого об'єкта благоустрою (парку, саду (загальнорайонного значення), скверу, бульвару, вулиці тощо);
Нпij; Нсij; Нсквij; Нбулij; Нвулij; Ніншij - норми часу на виконання комплексу робіт I-го розряду на утримання 1 га j-ого об'єкта благоустрою (парків, садів (загальнорайонного значення), скверів, бульварів, вулиць тощо) згідно з відповідними агротехнічними заходами та їх кратністю (людино-годин на рік);
ti - погодинна оплата праці робітника-озеленювача I-го розряду згідно з умовами колективного договору.
Приклад розрахунку прямих витрат на оплату праці робітників-озеленювачів на утримання 1 га зелених насаджень на об'єктах благоустрою для природно-кліматичної зони "Лісостеп" наведено в таблиці 3.1 додатка 3 до цієї Методики.
3.2.3. Прямі витрати на оплату праці робітників-озеленювачів в розрахунку на 1 га j-ого об'єкта благоустрою з урахуванням коригуючих коефіцієнтів розраховуються за такою формулою:
Зпкj = ЗПj * Кн * Кінт * Кц,
де: Зпкj - прямі витрати на оплату праці робітників-озеленювачів з урахуванням коригуючих коефіцієнтів на утримання 1 га j-ого об'єкта благоустрою;
Кн - коефіцієнт запланованих невиходів робітників;
Кінт - коефіцієнт інтенсивності догляду за зеленими насадженнями;
Кц - коефіцієнт цінності ділянки міської території.
Приклад розрахунку прямих витрат на оплату праці робітників-озеленювачів з врахуванням коригуючих коефіцієнтів на об'єктах благоустрою для природно-кліматичної зони "Лісостеп" наведено у таблиці 3.2 додатка 3 до цієї Методики.
3.2.4. Відрахування на соціальні заходи здійснюються відповідно до законодавства.
Приклад розрахунку відрахувань на соціальні заходи до прямих витрат на оплату праці робітників-озеленювачів на утримання 1 га зелених насаджень для природно-кліматичної зони "Лісостеп" наведено у таблиці 3.3 додатка 3 до цієї Методики.
3.3. Прямі витрати матеріалів, машин і механізмів включають планові витрати матеріалів, машин і механізмів на утримання зелених насаджень, які безпосередньо стосуються відповідного об'єкта благоустрою, і розраховуються на утримання 1 га зелених насаджень із застосуванням обґрунтованих норм таких витрат, за технологічними картами та цін на ресурси і вартості машино-години, визначених пунктами 5.1 та 5.2 Розділу 5 Порядку за такою формулою:
МВпj = S (Мij * pmi) + S (Мij маш.-год. * рi маш.-год.),
де: МВпj - прямі витрати матеріалів, машин і механізмів в розрахунку на утримання 1 га зелених насаджень j-ого об'єкта благоустрою;
Мij - кількість I-го виду матеріалів в розрахунку на утримання 1 га зелених насаджень j-ого об'єкта благоустрою згідно з технологічними картами, затвердженими в установленому порядку;
pmi - ціна за одиницю I-го виду ресурсів;
Мij маш.-год. - витрати часу використання i-их машин та механізмів в розрахунку на утримання 1 га зелених насаджень j-ого об'єкта благоустрою згідно з технологічними картами, затвердженими в установленому порядку;
рi маш.-год. - вартість 1 машино-години.
Розрахунок прямих матеріальних витрат здійснюється за такою формулою:
МВпкj = S (МВпj * Кiнт * Кц),
де: МВпкj - прямі витрати матеріалів, машин і механізмів у розрахунку на утримання 1 га зелених насаджень j-ого об'єкта благоустрою з урахуванням коригуючих коефіцієнтів інтенсивності догляду за зеленими насадженнями та цінності ділянки міської території;
МВпj - прямі витрати матеріалів, машин та механізмів на утримання 1 га зелених насаджень j-ого об'єкта благоустрою.
Приклад розрахунку прямих витрат матеріалів, машин і механізмів на утримання 1 га зелених насаджень для природно-кліматичної зони "Лісостеп" наведено в таблиці 3.4 додатка 3 до цієї Методики.
3.4. Загальновиробничі витрати включаються до обсягів фінансування на утримання 1 га зелених насаджень з урахуванням планових витрат на оплату праці загальновиробничого персоналу, відрахувань на соціальні заходи і коштів на покриття решти статей загальновиробничих витрат.
3.4.1. Планові витрати на оплату праці загальновиробничого персоналу на утримання 1 га зелених насаджень визначаються за нормами часу на комплекс робіт з утримання 1 га зелених насаджень з урахуванням коефіцієнта запланованих невиходів робітників, коефіцієнта інтенсивності догляду за зеленими насадженнями та коефіцієнта цінності ділянки міської території, усередненого коефіцієнта переходу від нормативно-розрахункової кошторисної трудомісткості робіт, які передбачаються у прямих витратах, до трудовитрат працівників, заробітна плата яких враховується у загальновиробничих витратах, середньої погодинної оплати праці загальновиробничого персоналу за такою формулою:
Зопзвj = НЧj * Кпер * Тзв,
де: Зопзвj - оплата праці загальновиробничого персоналу на утримання 1 га зелених насаджень j-ого об'єкта благоустрою;
НЧj - норми часу на виконання комплексу робіт з утримання 1 га зелених насаджень j-ого об'єкта благоустрою з урахуванням коефіцієнта запланованих невиходів робітників, коефіцієнта інтенсивності догляду за зеленими насадженнями та коефіцієнта цінності ділянки міської території розраховується за такою формулою:
НЧj = (SНдij + + SНкij + SНквij + SНгазij + SНсдij + SНсмij) * Кн. * Кінт * Кц;
Кпер - усереднений коефіцієнт переходу від нормативно-розрахункової кошторисної трудомісткості робіт, які передбачаються у прямих витратах, до трудовитрат працівників, заробітна плата яких враховується у загальновиробничих витратах;
Тзв - усереднена вартість людино-години.
3.4.2. Відрахування на соціальні заходи здійснюються відповідно до законодавства.
3.4.3. Обсяг коштів на покриття решти статей загальновиробничих витрат на утримання 1 га зелених насаджень визначається з урахуванням нормативно-розрахункової трудомісткості робіт і усередненого показника для визначення коштів на покриття таких витрат.
Приклад розрахунку загальновиробничих витрат на утримання 1 га зелених насаджень для природно-кліматичної зони "Лісостеп" наведено у таблиці 3.5 додатка 3 до цієї Методики.
3.5. Адміністративні витрати, що включаються до складу обсягів фінансування на утримання 1 га зелених насаджень, розраховуються з використанням усередненого показника адміністративних витрат на 1 людино-годину планової нормативно-розрахункової трудомісткості робіт з утримання зелених насаджень.
Приклад розрахунку адміністративних витрат на утримання 1 га зелених насаджень для природно-кліматичної зони "Лісостеп" наведено у таблиці 3.6 додатка 3 до цієї Методики.
3.6. Інші операційні витрати, що включаються до складу обсягів фінансування на утримання 1 га зелених насаджень, визначаються на основі їх економічного обґрунтування.
3.7. Фінансові витрати, що включаються до складу обсягів фінансування на утримання 1 га зелених насаджень, визначаються відповідно до кредитних та інших договорів і законодавства.
3.8. Орієнтовані обсяги фінансування на утримання 1 га зелених насаджень для природно-кліматичної зони "Лісостеп" наведено у таблиці 3.8 додатка 3 до цієї Методики.
Додаток 1
до підпункту 3.2.1 Методики
визначення обсягів
фінансування на утримання
1 га зелених насаджень
ВИТРАТИ ЧАСУ
робітників-озеленювачів на утримання 1 га зелених насаджень на об'єктах благоустрою в природно-кліматичній зоні "Лісостеп"
Таблиця 1.1
Примітка. Витрати часу робітників-озеленювачів на утримання 1 га зелених насаджень розраховані за Нормами часу (виробітку) на роботи з озеленення, затвердженими наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 05.02.2004 N 27.
ВИТРАТИ ЧАСУ
робітників-озеленювачів на утримання 1 га зелених насаджень на об'єктах благоустрою в природно-кліматичній зоні "Полісся"
Таблиця 1.2
Примітка. Витрати часу робітників-озеленювачів на утримання 1 га зелених насаджень розраховані за Нормами часу (виробітку) на роботи з озеленення, затвердженими наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 05.02.2004 N 27.
ВИТРАТИ ЧАСУ
робітників-озеленювачів на утримання 1 га зелених насаджень на об'єктах благоустрою в природно-кліматичних зонах "Північний та Центральний степ"
Таблиця 1.3
Примітка. Витрати часу робітників-озеленювачів на утримання 1 га зелених насаджень розраховані за Нормами часу (виробітку) на роботи з озеленення, затвердженими наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 05.02.2004 N 27.
ВИТРАТИ ЧАСУ
робітників-озеленювачів на утримання 1 га зелених насаджень на об'єктах благоустрою в природно-кліматичній зоні "Південний степ і передгірні та гірські райони Криму"
Таблиця 1.4
Примітка. Витрати часу робітників-озеленювачів на утримання 1 га зелених насаджень розраховані за Нормами часу (виробітку) на роботи з озеленення, затвердженими наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 05.02.2004 N 27.
ВИТРАТИ ЧАСУ
робітників-озеленювачів на утримання 1 га зелених насаджень на об'єктах благоустрою в природно-кліматичній зоні "Південний берег Криму"
Таблиця 1.5
Примітка. Витрати часу робітників-озеленювачів на утримання 1 га зелених насаджень розраховані за Нормами часу (виробітку) на роботи з озеленення, затвердженими наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 05.02.2004 N 27.
ВИТРАТИ ЧАСУ
робітників-озеленювачів на утримання 1 га зелених насаджень на об'єктах благоустрою в природно-кліматичній зоні "Передгірні та гірські райони Карпат, Закарпаття"
Таблиця 1.6
Примітка. Витрати часу робітників-озеленювачів на утримання 1 га зелених насаджень розраховані за Нормами часу (виробітку) на роботи з озеленення, затвердженими наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 05.02.2004 N 27.
Додаток 2
до підпункту 3.2.1 Методики
визначення обсягів
фінансування на утримання
1 га зелених насаджень
ОРІЄНТОВНА КІЛЬКІСТЬ
дерев, кущів, обладнання та площі квітників, газонів, доріжок на 1 га території об'єктів благоустрою для природно-кліматичних зон України