• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про схвалення Концепції організації, створення та будівництва комплексу "Центр сучасного мистецтва" на Володимирському узвозі, 2 у Печерському районі м. Києва

Київська міська рада | Рішення від 29.10.2009 № 547/2616
Реквізити
  • Видавник: Київська міська рада
  • Тип: Рішення
  • Дата: 29.10.2009
  • Номер: 547/2616
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Київська міська рада
  • Тип: Рішення
  • Дата: 29.10.2009
  • Номер: 547/2616
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
IV сесія VI скликання
РІШЕННЯ
29.10.2009 № 547/2616
Про схвалення Концепції організації, створення та будівництва комплексу "Центр сучасного мистецтва" на Володимирському узвозі, 2 у Печерському районі м. Києва
Розглянувши звернення Головного управління культури і мистецтв виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30.09.2009, відповідно до Європейської культурної Конвенції 1954 року , ратифікованої Верховною Радою України 24.02.94, Основ законодавства про культуру від 14.02.92 та враховуючи розпорядження Київського міського голови від 17.12.2008 № 1742 "Про деякі питання реконструкції парків, будівництва музейних та інших культурних закладів у центральній планувальній зоні м. Києва, прилеглій до Європейської площі", з метою збереження і використання культурних цінностей, що знаходяться на території України та за її межами, забезпечення охорони пам'яток історії та культури України і Європи, захисту історичного середовища, розвитку музейного, бібліотечного і архівного фондів міжнародного значення та сприяння розвитку мережі державних, громадських і приватних музеїв, бібліотек, виходячи з необхідності створення умов для збереження, розвитку сучасного європейського мистецтва та з метою приєднання столиці України - міста-героя Києва до загальної культурної спадщини Європи Київська міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Схвалити Концепцію організації, створення та будівництва комплексу "Центр сучасного мистецтва" (далі - Концепція) на Володимирському узвозі, 2 у Печерському районі м. Києва, що додається.
2. У складі проекту створення комплексу "Центр сучасного мистецтва" передбачити спеціалізовані зали та галереї для експонування об'єктів сучасного мистецтва європейського та світового рівня, художньо-виставкові зали, галереї мистецтва, театрально-концертні зали, зали органної та/або камерної музики, приміщення для розміщення архіву сучасної української та світової літератури, інші об'єкти, необхідні для його функціонування.
3. Визначити Головне управління культури і мистецтв виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) замовником робіт з реалізації Концепції, а саме: організації, створення, проектування та будівництва "Центру сучасного мистецтва".
4. Доручити Головному управлінню культури і мистецтв на підставі статті 23 Основ законодавства про культуру провести інвестиційний конкурс на залучення інвестора, за рахунок коштів інвестора (комерційний ризик), з метою фінансування та матеріально-технічного забезпечення виконання Концепції та проектування і будівництва комплексу "Центр сучасного мистецтва" у встановленому законодавством порядку.
5. Питання відведення земельної ділянки в постійне користування Головному управлінню культури і мистецтв виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) для організації, створення та будівництва комплексу "Центр сучасного мистецтва" на Володимирському узвозі, 2 у Печерському районі м. Києва вирішити відповідно до вимог Земельного кодексу України та законодавства.
6. Доручити Головному управлінню містобудування, архітектури та дизайну міського середовища, Головному управлінню екології та охорони природних ресурсів, Головному управлінню земельних ресурсів в м. Києві, Головному управлінню охорони культурної спадщини невідкладно погодити, а також сприяти у погодженні матеріалів вибору земельної ділянки відповідно до статті 151 Земельного кодексу України та здійснити інші необхідні дії для реалізації Концепції.
7. Головному управлінню культури і мистецтв виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) замовити в спеціалізованих ліцензованих установах відповідні еколого-експертні, інженерно-геологічні дослідження, а також історико-культурне, містобудівне обґрунтування щодо внесення змін до містобудівної документації та визначення параметрів окремого об'єкта містобудування, а саме: проектування, будівництво, експлуатація та обслуговування комплексу "Центр сучасного мистецтва" на Володимирському узвозі, 2 у Печерському районі м. Києва.
Фінансування робіт, вказаних в абзаці першому цього пункту, здійснити за рахунок коштів міського бюджету.
8. Комунальним засобам масової інформації забезпечити оприлюднення цього рішення.
9. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури і на постійну комісію Київської міської ради з питань культури та туризму.
Київський міський головаЛ.Черновецький
Додаток
до рішення
Київської міської ради
від 29.10.2009 № 547/2616
КОНЦЕПЦІЯ
організації, створення та будівництва комплексу "Центр сучасного мистецтва" на Володимирському узвозі, 2 у Печерському районі м. Києва
1. Загальні положення
Відповідно до Європейської культурної Конвенції 1954 року , ратифікованої Верховною Радою України 24.02.94, Основ законодавства про культуру від 14.02.92 та враховуючи розпорядження Київського міського голови від 17.12.2008 № 1742 "Про деякі питання реконструкції парків, будівництва музейних та інших культурних закладів у центральній планувальній зоні м. Києва, прилеглій до Європейської площі", з метою збереження і використання культурних цінностей, що знаходяться на території України та за її межами, забезпечення охорони пам'яток історії і культури України та Європи, захисту історичного середовища, розвитку музейного, бібліотечного і архівного фондів міжнародного значення та сприяння розвитку мережі державних, громадських і приватних музеїв, бібліотек, виходячи з необхідності створення умов для збереження, розвитку сучасного європейського мистецтва та з метою приєднання столиці України - міста-героя Києва до загальної культурної спадщини Європи Київська міська рада затвердила Концепцію організації, створення та будівництва комплексу "Центр сучасного мистецтва" (далі - Концепція) на Володимирському узвозі, 2 у Печерському районі м. Києва, спрямовану на реалізацію стратегічних та пріоритетних напрямів діяльності Київської міської ради по забезпеченню проведення державної політики в галузі культури і мистецтва.
Визначити "Центр сучасного мистецтва" некомерційною установою, що має на меті, перш за все, надання культурно-освітніх послуг населенню.
Головною метою реалізації Концепції має стати організація, створення та будівництво комплексу "Центр сучасного мистецтва" на Володимирському узвозі, 2 у Печерському районі м. Києва.
У складі проекту створення комплексу "Центр сучасного мистецтва" передбачити спеціалізовані зали та галереї для експонування об'єктів сучасного мистецтва європейського та світового рівня, художньо-виставкові зали, галереї мистецтва, театрально-концертні зали, зали органної та/або камерної музики, приміщення для розміщення архіву сучасної української та світової літератури, інших об'єктів, необхідних для його функціонування.
Довгострокова програма культурного розвитку м. Києва та України в цілому має тісно пов'язуватися з контекстом світового розуміння ролі і призначення культури в XXI столітті, зокрема виходити з того, що:
- сталий розвиток і розвиток культури є взаємопов'язаними процесами;
- головною метою розвитку людства є суспільна і культурна самореалізація особистості;
- доступ до культурних цінностей та участь у культурному житті є фундаментальним правом людини.
2. Сучасний стан культури в Україні
Сучасний стан розвитку української культури і духовності характеризується розмиванням і поступовою маргіналізацією культурних і духовних цінностей у суспільному житті, руйнуванням цілісної мережі закладів, підприємств, організацій та установ культури і цілісного інформаційно-культурного простору, неефективним використанням наявних культурних і творчих ресурсів.
Протягом останнього десятиліття культура в Києві не лише втратила відповідне місце серед пріоритетів державної політики, а й опинилася на периферії державних інтересів. Як наслідок, утворився й дедалі збільшується розрив між так званою офіційною культурою, що фінансується з бюджету, і незалежною та орієнтованою на сучасні потреби культурною діяльністю; стала хронічною проблема неадекватного фінансового забезпечення галузі культури; суттєво погіршилася економічна структура видатків місцевих бюджетів на галузь культури; розрізнені культурні заходи так і не склалися в єдину програму послідовного культурного розвитку.
Переважно частина земельних ділянок, придатних для забудови, надається для здійснення комерційних проектів: розважальних, торговельно-розважальних, офісних центрів. Така політика сприяє витісненню з історичного центру Києва культурних і мистецьких осередків, що було традиційною домінантою історичної частини Києва як духовного та культурного центру Європи. Для подолання системних негативних явищ у галузі культури необхідно розв'язати такі проблеми:
1) "залишковий принцип" ставлення до культури у суспільстві та державній політиці;
2) відсутність цілісного інформаційно-культурного простору і мережі партнерських зв'язків на вертикальному і горизонтальному рівнях;
3) відсутність середньо і довгострокових програм культурного розвитку;
4) відсутність визначених державних соціальних стандартів надання послуг населенню у сфері культури, що гарантуються державою.
Стан культури в Києві вимагає нових політичних підходів, сучасних програм і механізмів їх реалізації.
3. Цілі та пріоритетні завдання органу місцевого самоврядування в галузі культури
Пріоритетними завданнями при реалізації Концепції вбачаються:
1. Передбачення під час укладення угод у сфері міжнародного культурного співробітництва, у тому числі щодо будівництва комплексу "Центр сучасного мистецтва", відповідних положень щодо захисту та використання культурних надбань українців.
2. Забезпечення висвітлення у засобах масової інформації заходів, спрямованих на розвиток зв'язків з українцями, які проживають за межами України; збереження, захист та популяризація культурних надбань українства у світовому цивілізаційному просторі.
3. Організація виробництва і трансляції тематичних теле- та радіопередач, присвячених розвитку зв'язків з українцями, які проживають за межами України; збереження, захист та популяризація культурних надбань українства у світовому цивілізаційному просторі.
Реалізація Концепції має на меті презентацію культурних надбань українців, які проживають за межами України, популяризацію української культури та освіти, а також заохочення представників українських громад за кордоном до вивчення української мови та українознавства.
4. Принципи державної політики в галузі культури
Реалізація Концепції має створити передумови для формування системи принципів державної політики в галузі культури, що відповідають світовим і європейським засадам сучасної культурної політики.
5. Нормативно-технічна база
Удосконалення нормативно-правового забезпечення сфери культури і мистецтв відбувається з урахуванням світової практики її законодавчого регулювання.
Створення ефективної моделі фінансового та матеріально-технічного забезпечення культурного розвитку передбачає:
1) поступове збільшення частки видатків з державного та місцевих бюджетів на програми у сфері культури та мистецтв;
2) перехід на програмно-цільовий метод формування та здійснення видатків з бюджету у сфері культури і мистецтв;
3) державну підтримку у залученні благодійної допомоги, меценатських та спонсорських коштів шляхом податкового, митного та інших видів регулювання, за допомогою створення системи державного визнання, відзначення і нагородження благодійників, меценатів та спонсорів;
4) стимулювання закладів, підприємств, організацій та установ культури до залучення благодійної допомоги, спонсорських та меценатських коштів шляхом запровадження системи бюджетних дотацій на здійснення цього культурно-мистецького проекту такими закладами, підприємствами, організаціями та установами культури, що залучили благодійну допомогу, спонсорські чи меценатські кошти на його здійснення;
5) залучення інвестиційних коштів на реалізацію програм культурного розвитку України, зокрема залучення інвестицій у заходи з охорони культурної спадщини України з метою отримання частини прибутку (доходу) від подальшого використання культурної спадщини як туристичного ресурсу.
6. Очікувані результати
Від впровадження Концепції очікуються такі результати:
- підвищення ролі культури в контексті сталого розвитку України;.
- активізація участі України в міжнародних культурних проектах, культурно-інформаційного обміну з країнами Європи та світу;
- будівництво комплексу "Центр сучасного мистецтва" на Володимирському узвозі, 2 у Печерському районі м. Києва та залучення інвестиції в забезпечення сталого розвитку культури в м. Києві.
Заступник міського голови - секретар КиїврадиО.Довгий
"Хрещатик" N 165 (3611) від 26 листопада 2009 року