КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
N 2548 від 31.12.1998 м. Київ
Про затвердження міської комплексної медичної програми
"Здоров'я киян" на 1999 - 2003 роки
З метою забезпечення конституційних прав громадян наотримання доступної і якісної медичної допомоги в умовах дефіцитуфінансових коштів, забезпечення необхідного мінімуму потреб вмедичному обслуговуванні груп захворювань та контингентівнаселення, формування свідомого відношення людини до особистого тасуспільного здоров'я як необхідної умови здорового способу життя іпрофілактики захворювань, зміцнення ролі і значення організаціїмедичної допомоги в наданні медичних послуг та проведенніпрофілактичної роботи, збільшення середньої тривалості життялюдини при збереженні достатньої якості медичних послуг та навиконання рішення III сесії XXIII скликання Київської міської Радивід 29.10.98 N 21/122 "Про затвердження міської комплексноїмедичної програми "Здоров'я киян" на 1999-2003 роки"( ra0021023-98 ) та:
1. Затвердити міську комплексну медичну програму "Здоров'якиян" на 1999-2003 роки згідно з додатком 1.
2. Затвердити склад Ради з реалізації міської комплексноїмедичної програми "Здоров'я киян" на 1999-2003 роки згідно здодатком 2.
3. Пункт 1.2 розпорядження Київської міської державноїадміністрації від 07.07.98 N 1395 ( ra1395017-98 ) "Про заходищодо забезпечення виконання Указу Президента України від 09.06.98N 606 ( 606/98 ) "Про рішення Ради національної безпеки і оборониУкраїни від 2 червня 1998 року "Про хід виконання Указу ПрезидентаУкраїни від 21 січня 1998 року N 41 "Про запровадження режимужорстокого обмеження бюджетних видатків та інших державних витратзаходи щодо забезпечення надходження доходів до бюджету ізапобігання фінансової кризи" щодо галузі "Охорона здоров'я"вважати таким, що втратило чинність.
4. Фінансовому управлінню Київської міської державноїадміністрації при формуванні бюджету передбачити щорічні видаткина реалізацію міської комплексної медичної програми "Здоров'якиян" на 1999-2003 роки, починаючи з 1999 року, в межах коштів погалузях "охорони здоров'я".
5. Головам районних у м. Києві державних адміністраційрозробити та затвердити районні медичні програми.
6. Головному управлінню охорони здоров'я Київської міськоїдержавної адміністрації забезпечити контроль за виконанням міськоїкомплексної медичної програми "Здоров'я киян" на 1999-2003 роки.
7. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти назаступника голови Київської міської державної адміністраціїБідного В.Г.
Голова О.Омельченко
Додаток
до розпорядження Київської
міської державної адміністрації
від 31.12.98 N 2548
Міська комплексна програма
"Здоров'я киян" на 1999-2003 роки
Цілі і завдання міської комплексної медичної програми"Здоров'я киян" на 1999-2003 роки
Стан здоров'я населення м. Києва, проблеми найбільшраціональної та ефективної організації медичного забезпечення вумовах економічної кризи, дефіциту бюджету і обмеженогофінансування змусили замислитись над тим, яке місце повиннізайняти всі складові системи охорони здоров'я міста, в тому числікадрові вузи, НДі, відомчі лікувальні заклади та які шляхиспівпраці обрати.
Постановою Кабінету Міністрів України від 15.12.97 N 1409( 1409-97-п ) "Про державну програму соціально-економічногорозвитку м. Києва на період до 2010 року" передбачаєтьсяприпинення спаду рівня та якості життя населення міста і створенняумов для забезпечення подальшого його наближення до рівня столицьвисокорозвинених центральноєвропейських держав за рахунокпоступового поліпшення економічної, соціальної та екологічноїситуації в столиці, виходячи з реальних можливостей та спираючисьпереважно на власні сили.
Тому виникла гостра потреба в розробленні загальноміськоїкомплексної медичної програми "Здоров'я киян" на 1999-2003 рр.(надалі Програма).
Модель здоров'я людини зумовлюється на 50-60% умовами таспособом життя, на 20% - спадковістю, на 20% - станомнавколишнього середовища і на 10% - станом медичної науки тапрактики охорони здоров'я.
Мета програми: забезпечення конституційних прав громадян набезпечні і здорові умови праці; не використання праці жінок інеповнолітніх на небезпечних для здоров'я роботах; на безпечне дляжиття і здоров'я довкілля; забезпечення конституційних правгромадян на отримання доступної і якісної медичної допомоги вумовах дефіциту фінансових коштів; забезпечення необхідногомінімуму потреб в медичному обслуговуванні груп захворювань таконтингентів населення; додержання всіма державними, громадськимиабо іншими органами, підприємствами, установами, організаціями,посадовими особами та громадянами м. Києва пріоритетності охорониздоров'я у власній діяльності, не завдаючи шкоди здоров'юнаселення і окремих осіб, сприяючи діяльності працівників органіві закладів охорони здоров'я; формування свідомого відношеннялюдини до особистого та суспільного здоров'я як необхідної умовиздорового способу життя і профілактики захворювань; поступовезміщення пріоритету з лікування на профілактику та зі стаціонарноїдопомоги на амбулаторну ланку; зміна та підняття ролі і значеннямедичних сестер в організації медичної допомоги, в наданнімедичних послуг і в проведенні профілактичної роботи; збільшеннясередньої тривалості життя людини при збереженні достатньої якостімедичних послуг; зниження захворюваності та передчасної смертностіза статевими, віковими, професійними та інш. ознаками; поліпшенняспадково-генетичних ознак; подовження довготривалої трудової тасоціальної активності людини.
Першочерговим завданням на 1999-2003 рр. повинно статидокорінне науково обгрунтоване удосконалення управління охороноюздоров'я населення міста, та його пріоритетних напрямків.
- медичне обслуговування дітей, жінок в період вагітності тапологів;
- надання невідкладної та швидкої медичної допомоги всімверствам населення при раптових станах і захворюваннях, якізагрожують життю хворого;
- первинна медико-санітарна допомога, що зорієнтована налікаря загальної практики (сімейного);
- стаціонарна допомога хворим з гострими захворюваннями ізагостреннями хронічних захворювань, які потребуютьгоспіталізації, інтенсивної терапії та цілодобового спостереження,а також при травмах, опіках, інфекційних захворюваннях;
- надання медичної допомоги пільговим верствам населення;
- надання медичної допомоги хворим на хвороби соціальноїзначимості (туберкульоз, психічні, наркологічні, онкологічні,заразні шкірні хвороби), а також працюючим в шкідливих танебезпечних умовах праці;
- впровадження сучасних технологій, досягнень науки;
- сестринська справа;
- створення системи забезпечення якості медичної допомоги;
- створення сучасної системи інформаційного забезпеченнясистеми охорони здоров'я м. Києва.
Реалізація комплексної медичної програми "Здоров'я киян"дасть змогу зацікавлено брати участь в рішенні питань охорониздоров'я населення м. Києва структурам міської та районної влади,підприємствам, установам, організаціям.
В рамках виконання комплексної медичної програми "Здоров'якиян" здійснюються такі цільові програми:
1. Національна програма "Діти України".
2. Міська програма "Планування сім'ї".
3. Комплексна міжвідомча оздоровча програма "Школяр" на 1995- 1999 роки.
4. Комплексна цільова програма боротьби зі злочинністю на1996 - 2000 роки.
5. Комплексна програма "Турбота" на 1997 - 2000 роки.
6. Цільова програма розвитку та удосконалення швидкої іневідкладної медичної допомоги на 1997 - 2000 роки.
7. Цільова програма медико-соціальних протитуберкульознихзаходів Київської міської державної адміністрації на 1994 - 2005роки.
8. Програма "Здоров'я літніх людей".
9. Комплексний план організаційно-практичних заходів дляпрофілактики зловживання наркотиками та захворювання на СНІД,протидії наркобізнесу та наркоманії у м. Києві на 1997-2000 рр.
Програма передбачає визначення обсягу та змісту медичних та
соціальних послуг: визначення обсягу їх фінансування як складового
компонента програми; міських структур, які відповідають за
виконання конкретних заходів та конкретних відповідальних за
вирішення визначених завдань.