• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Комплексного плану організаційно-практичних заходів для профілактики зловживання наркотиками та захворювання на СНІД, протидії наркобізнесу та наркоманії у м. Києві на 1997-2000 рр.

Київська міська державна адміністрація | Розпорядження, План від 19.06.1997 № 842
Реквізити
  • Видавник: Київська міська державна адміністрація
  • Тип: Розпорядження, План
  • Дата: 19.06.1997
  • Номер: 842
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Київська міська державна адміністрація
  • Тип: Розпорядження, План
  • Дата: 19.06.1997
  • Номер: 842
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
N 842 від 19.06.97
Про затвердження Комплексного плану
організаційно-практичних заходів
для профілактики зловживання наркотиками та
захворювання на СНІД, протидії наркобізнесу та
наркоманії у м. Києві на 1997-2000 рр.
На виконання Національної програми протидії зловживаннюнаркотичними засобами та їх незаконному обігу ( 1034-93-п ),постанови Національної координаційної ради боротьби з наркоманієювід 25 грудня 1996 р. N 39-14 та з метою створення соціальних,організаційних та матеріальних передумов для профілактикизловживання наркотичними засобами та захворювання на СНІД,протидії наркоманії та наркобізнесу у м. Києві:
1. Затвердити Комплексний план організаційно-практичнихзаходів для профілактики зловживання наркотиками та захворюванняна СНІД, протидії наркобізнесу та наркоманії у м. Києві на1997-2000 рр. (далі - Комплексний план) (згідно з додатком).
2. Фінансування Комплексного плану в поточному році здійснитиза рахунок коштів, передбачених державним, міським та районнимибюджетами на утримання залучених до виконання плану органів.
Фінансовому управлінню Київської міської держадміністраціїпід час формування показників бюджету на 1998 та наступні роки,виходячи з фінансових можливостей враховувати видатки, необхіднідля реалізації Комплексного плану.
З метою забезпечення фінансування Комплексного плану в 1997та подальших роках залучати добровільні внески підприємств,установ, організацій та фізичних осіб.
3. Керівникам управлінь, відділів, інших служб Київськоїміської державної адміністрації, районних у м. Києві державнихадміністрацій:
3.1. Забезпечити виконання Комплексного плану.
3.2. Здійснити всебічний аналіз ситуації, пов'язаної звживанням наркотичних речовин та їх обігом на території районівміста, виявити головні причини загострення обстановки, фактори, щовпливають на розповсюдження наркоманії та поширення наркобізнесу із їх урахуванням розробити скоординовані заходи для протидії ростунаркоманії та наркобізнесу.
4. Надати міській координаційній раді з проблем наркоманії,алкоголізму та захворювання на СНІД (голова - Бідний В.Г.) правовносити зміни і доповнення до Комплексного плану.
5. Міській координаційній раді з проблем наркоманії,алкоголізму та захворювання на СНІД забезпечити постійнеінформування населення про заходи, що вживає міська, районні ум. Києві державні адміністрації та зацікавлені відомства дляпрофілактики зловживання наркотиками, протидії наркоманії танаркобізнесу, висвітлювати хід виконання Комплексного плану іпозитивний досвід його реалізації, розгорнути в місті широкупротинаркотичну пропагандистську кампанію. Контроль за виконаннямцього розпорядження покласти на заступника голови міськоїдержадміністрації Бідного В.Г.
Голова О. Омельченко
Додаток
до розпорядження Київської
міської державної адміністрації
від 19.06.97 N 842
Комплексний план
організаційно-практичних заходів для профілактики
зловживання наркотиками та захворювання на СНІД,
протидії наркобізнесу та наркоманії у м. Києві
на 1997-2000 рр.
Сучасний стан ситуації у м. Києві, що пов'язана зізловживанням наркотиками та захворюванням на СНІД,характеризується швидким збільшенням кількості осіб, що вживаютьнаркотичні речовини та хворіють на наркоманію, зростаннямпоширеності ВІЛ-інфекції та СНІДу, погіршенням криміногенноїситуації, пов'язаної з наркотиками та посиленням позиційнаркобізнесу.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від14.12.1993 р. N 1034 ( 1034-93-п ) "Про Національну програмупротидії зловживанню наркотичними засобами та їх незаконному обігуна 1994-1997 рр." розпорядженням Київської міської державноїадміністрації від 01.04.1994 р. N 240 були затверджені заходи щодопротидії зловживанню наркотичними засобами та їх незаконному обігуу м. Києві на 1994-1997 рр. Їх реалізація дозволила створити деякіпідвалини для проведення протинаркотичної роботи у місті, зберегтиунікальну міську систему медико-психологічної реабілітаціїнаркохворих та членів їх родин, підготувати програми та підрозділидля впровадження міжгалузевого профілактичного протинаркотичногонавчання фахівців та найширших верств населення.
Разом з тим, глибокі соціальні зміни, розвиток суспільства,глибока фінансова криза стали основою того, що значна частинанаркотичної проблеми в місті залишилася неконтрольованою. Позаувагою органів освіти, сім'ї та молоді, культури залишилисяефективні можливості у попередженні розповсюдження наркоманіїсеред молодих людей, які є основним контингентом, що включаєтьсядо споживання наркотиків. Слабкою залишається матеріально-технічназабезпеченість міської наркологічної служби, відділу боротьби знезаконним обігом наркотиків Головного управління МВС України ум. Києві. Як результат, ефективний заслін розповсюдженнюнаркотизації у місті не створений.
Спираючись на передовий вітчизняний та міжнародний досвід,необхідно реорганізувати подальшу протинаркотичну роботу у місті унапрямку розвитку, як базової, ідеології зменшення завданої шкоди,побудови цілісної загальноміської системи первинної, вторинної татретинної профілактики споживання наркотиків та захворювання наСНІД, впровадження різноманітних форм впливу на попит тапропозицію наркотичних речовин, як стратегічного напрямку боротьбиз нарко-бізнесом. Враховуючи високу економічну віддачупрофілактичних підходів, важливою також є переорієнтація критеріївоцінки ефективності протинаркотичної роботи на оцінку участі впроцесі довгострокової діяльності, якісного виконання заходів.Комплексний план організаційно-практичних заходів для профілактикизловживання наркотиками та захворювання на СНІД, протидіїнаркобізнесу та наркоманії у м. Києві на 1997-2000 рр. (даліКомплексний план), розроблений у відповідності з УказамиПрезидента України, постановами Національної координаційної радиборотьби з наркоманією при Кабінеті Міністрів України та зурахуванням викладених вище профілактичних підходів допротинаркотичної роботи.
Підрозділи міської державної адміністрації, органи, установита організації, особисто керівники, зазначені серед виконавцівпершими, є відповідальними за реалізацію заходів, передбаченихпланом, і надають Київській міській державній адміністраціїузагальнені доповідні записки про хід виконання цих заходів до 10липня 1997 р., і надалі щорічно до 10 січня та 10 липня.
Базуючись на викладеному, Комплексним планом передбачається: I. Першочергові та пріоритетні заходи на 1997 рік
1. Розглянути стан виконання регіональних програм,спрямованих на стабілізацію наркоситуації, на розширеномузасіданні Координаційної ради з проблем наркоманії, алкоголізму тазахворювання на СНІД. Особливу увагу звернути на виявлення іперекриття каналів надходження контрабандних наркотиків.
Виконавці: Бідний В.Г., міська Координаційна рада з проблем наркоманії, алкоголізму та захворювання на СНІД
Термін: до 01.07.97.
2. Забезпечити необхідне фінансування заходів міськоїпротинаркотичної програми в розмірах, що передбачені бюджетомміста на її реалізацію, придбання необхідної техніки таобладнання.
Виконавці: Бідний В.Г., Падалка В.М.
Термін: до 30.06.97.
3. Розробити правові засади координації дій державнихмедичних установ та закладів, що займаються лікуванням тареабілітацією хворих на наркоманію.
Виконавці: Головне управління охорони здоров'я, управління
юстиції у м. Києві
Термін: до 01.10.97.
4. Підготувати та направити до Кабінету Міністрів України,відповідних міністерств та відомств пропозиції та проектинормативних документів щодо:
- скасування примусового лікування хворих на наркоманію тазаміни його на обов'язкове (подібно до організації обов'язковоголікування для хворих на алкоголізм);
- введення відстрочок вироку суду (у спеціально визначенихвипадках) чи можливості пом'якшення вироку при умові проходженняособою лікування від наркоманії;
- організації різних видів замісної терапії для хворих нанаркоманію, включаючи застосування препарату "метадон";
- базових профілактичних підходів, спрямованих на переведеннявживачів наркотичних речовин на м'якші наркотики;
- передбачення при формуванні системи страхової медициниоплати протинаркотичного лікування з страхових фондів на рівні зусіма захворюваннями;
- відміни обов'язкової медичної реєстрації осіб, що проходятьпротинаркотичне лікування і гуманізації диспансерногонаркологічного нагляду;
- реорганізації статистичного обліку та системи оцінкиефективності роботи у наркології на оцінку участі в процесі роботита якості виконання заходів.
Виконавці: Бідний В.Г., Головне управління охорони здоров'я
Термін: до 01.09.97.
5. Підготувати програму розширення міжнародногоспівробітництва у галузі протинаркотичної профілактики, протидіїнаркоманії та наркобізнесу з метою його впровадження в діяльністьміських установ, обміну інформацією щодо осіб, причетних доміжнародного наркобізнесу, розвитку взаємодії митних служб.
Виконавці: Бідний В.Г., голова міської координаційної ради з проблем наркоманії, алкоголізму та захворювання на
СНІД
Термін: до 01.07.97.
6. Продовжити спільну роботу щодо підтримки неурядових,волонтерських служб самодопомоги, релігійних та громадськихорганізацій міста, що працюють в галузі боротьби з вживаннямнаркотиків та впровадження здорового способу життя (Християнськогореабілітаційного центру, Інформаційного центру з проблем алкоголюта наркотиків, клубів Анонімних Алкоголіків, Анонімних Наркоманів,груп самодопомоги родичів наркохворих та ін.).
Виконавці: Жебровський Б.М., управління у справах релігій, Головне управління охорони здоров'я, Головне
управління освіти, управління у справах сім'ї та
молоді, Головне управління МВС України у м. Києві,
соціальна служба для молоді
Термін: протягом 1997 року.
7. Відпрацювати та внести до Національної координаційної радиборотьби з наркоманією при Кабінеті Міністрів України та міськоїдержавної адміністрації пропозиції щодо базових підходів,спрямованих на переведення вживачів наркотичних речовин на"м'якші" наркотики.
Виконавці: Бідний В.Г., Головне управління охорони здоров'я
Термін: до 01.09.97.
8. Підготувати пропозиції щодо розповсюдження у містісоціальної реклами, в тому числі протинаркотичної спрямованості.
Виконавці: Бідний В.Г., Карандєєв Р.В., Макомела Р.М., Головне управління охорони здоров'я, управління у
справах сім'ї та молоді, соціальна служба для
молоді
Термін: до 01.07.97.
9. Провести міську міжвідомчу нараду на тему: "Проблеми
протинаркотичної роботи у м. Києві у 1997 році".
Виконавці: Бідний В.Г., міська координаційна рада з проблем наркоманії, алкоголізму та захворювання на СНІД
Термін: 10.12.97.
10. Підготувати детальний план міських протинаркотичнихзаходів на 1998 рік та подати його на затвердження до міськоїдержавної адміністрації.
Виконавці: Бідний В.Г., міська координаційна рада з проблем наркоманії, алкоголізму та захворювання на СНІД
Термін: до 01.09.97.
11. Забезпечити постійне висвітлення ходу виконанняпротинаркотичних заходів у місті через прес-службу міськоїдержавної адміністрації.
Виконавець: Бідний В.Г., міська координаційна рада з проблем наркоманії, алкоголізму та захворювання на СНІД
Термін: протягом року.
12. Вирішити питання з керівниками засобів масової інформаціїпро виділення ефірного часу та газетної площі для проведенняпрофілактичних заходів протиалкогольної та протинаркотичноїорієнтації.
Виконавці: Бідний В.Г., Карандєєв Р.В.
Термін: до 01.08.97.
13. Управлінню у справах сім'ї та молоді, соціальній службідля молоді, службі у справах неповнолітніх на базі рекомендаційГоловного управління охорони здоров'я створити підрозділи дляздійснення соціально-профілактичної допомоги молодим хворим нанаркоманію та СНІД, що пройшли лікувально-реабілітаційний курс упідрозділах міськнаркослужби.
Виконавці: Голубєва І.Є., Тимчик А.І., управління у справах сім'ї та молоді,Головне управління охорони
здоров'я, соціальна служба для молоді, служба у
справах неповнолітніх
Термін: до 01.09.97.
14. Головному управлінню освіти спільно з Київськимоб'єднанням "Соціотерапія" підготувати пропозиції та необхідніматеріали щодо впровадження у школах міста учбовогопрофілактичного протиалкогольного та протинаркотичного курсу.
Виконавці: Тимчик А.І., Бідний В.Г., Жебровський Б.М., Головне управління освіти, Головне управління
охорони здоров'я
Термін: до 01.08.97.
15. Забезпечити розробку циклу занять про вплив наркотиків наорганізм людини і громадсько-правових наслідків їх вживання дляпрацівників правоохоронних органів, медиків та педагогів припроведенні профілактичних заходів серед населення, напідприємствах, установах та організаціях і навчально-виховнихзакладах.
Виконавці: Бідний В.Г., Тимчик А.І., Головне управління освіти, Головне управління охорони здоров'я,
Головне управління МВС України у м. Києві,
соціальна служба для молоді
Термін: до 01.09.97.
16. Головному управлінню освіти забезпечити в навчальнихзакладах посади практичних психологів.
Виконавці: Тимчик А.І., Головне управління освіти
Термін: протягом 1997 року.
17. Управлінню у справах сім'ї та молоді, районним у м. Києвідержавним адміністраціям прискорити роботу по створенню в районахміста соціальних служб для молоді.
Виконавці: Голубєва І.Є., Кулик О.М., управління у справах сім'ї та молоді, районні у м. Києві державні
адміністрації
Термін: до 01.07.1997.
18. Зобов'язати ГУ МВС України у м. Києві та Головнеуправління освіти, на виконання постанови Національноїкоординаційної ради боротьби з наркоманією при Кабінеті МіністрівУкраїни, забезпечити навчання працівників міліції та педагогів набазі інформаційного центру з проблем алкоголю та наркотиківміськнаркослужби.
Виконавці: Піддубний М.О., Жебровський Б.М., Макомела Р.М., Головне управління МВС України у м. Києві, головне
управління освіти, Головне управління охорони
здоров'я
Термін: протягом 1997 року.
19. Організувати та провести тиждень "За здоровий спосібжиття", передбачити проведення педагогічних рад у кожній школіміста, на яких довести до кожного вчителя занепокоєння щодонеобхідності профілактичної роботи з учнями, підвищенняперсональної відповідальності керівників за виконання урядовихрішень з профілактики наркоманії.
Виконавці: Тимчик А.І., Бідний В.Г., Жебровський Б.М., Макомела Р.М., Головне управління освіти, головне
управління охорони здоров'я
Термін: до 01.10.97.
20. Зобов'язати ГУ МВС України у м. Києві з метоюпопередження злочинних дій створити цілодобовий пост міліції вКиївському НПО швидкої медичної допомоги та медицини катастроф(вул. Братиславська, 3) як установі, де процес лікуванняпов'язаний з постійним використанням наркотичних засобів, щозберігаються безпосередньо у відділеннях, а також надаєтьсямедична допомога хворим, які перебувають в станах наркотичного таалкогольного сп'яніння.
Виконавці: Піддубний М.О., Макомела. Р.М., Головне управління МВС України у м. Києві, Головне управління охорони
здоров'я
Термін: до 01.09.1997.
21. Забезпечити на базі міжрегіонального інститутуудосконалення учителів при їх перепідготовці оволодіння сучасниминавичками протинаркотичної профілактичної роботи.
Виконавці: Тимчик А.І., Жебровський Б.М.
Термін: протягом року.
22. Активізувати роботу шкільних спортивних секцій у вільнийвід уроків час та під час канікул.
Виконавці: Тимчик А.І., Жебровський Б.М.
Термін: протягом 1997 року
23. Провести навчальні семінари для медичних працівників всіхспеціальностей з питань організації медичної допомоги, клініки,діагностики, профілактики та лікування хворих на СНІД з прийняттямзаліків.
Виконавці: Бідний В.Г., Макомела Р.М., головне управління охорони здоров'я
Термін: протягом року.
24. Провести міські семінари з питань профілактики наркоманіїі СНІДу:
- для завідуючих стоматологічними поліклініками,
- для завідуючих терапевтичними відділеннями поліклінік.
Виконавці: Бідний В.Г., Макомела Р.М., Головне управління охорони здоров'я
Термін: до 01.11.97.
25. Організувати проведення музичних вечорів для молоді"Музика проти наркоманії".
Виконавці: Голубєва І.Є., Кулик О.М., Жебровський Б.М., управління у справах сім'ї та молоді, Головне
управління освіти, соціальна служба для молоді
Термін: протягом року.
26. Опрацювати питання щодо передачі Київському об'єднанню"Соціотерапія" приміщень двох дитячих дошкільних закладів длястворення у його структурі спеціалізованих підрозділів:
- центру медико-соціальної реабілітації дітей танеповнолітніх з родин, що мають наркопроблеми;
- лікувально-реабілітаційного центру для примусовоголікування осіб на наркоманію.
Виконавці: Бідний В.Г., голови районних у м. Києві держадміністрацій, Головатенко П.І., Макомела
Р.М., управління майна та житлового господарства,
Головне управління охорони здоров'я
Термін: до 01.08.97.
27. Передати в оперативне управління Київського об'єднання"Соціотерапія" приміщення лікувально-реабілітаційної клініки"Віта" за адресою: вул. Качалова, 5-а.
Виконавці: Бідний В.Г., Макомела Р.М., Головатенко П.І., Головне управління охорони здоров'я, управління
майна та житлового господарства
Термін: до 01.07.97.
28. Передати на баланс Київського об'єднання "Соціотерапія"приміщення терапевтичного відділення Ленінградського РМО длястворення спеціалізованого лікувально-реабілітаційного підрозділудля хворих на наркоманію.
Виконавці: Бідний В.Г., Макомела Р.М., Головне управління охорони здоров'я
Термін: до 01.08.97.
29. Виділити необхідне приміщення для розташування відділуборотьби з незаконним обігом наркотиків ГУ МВС у м. Києві.
Виконавці: Піддубний М.О., Головатенко П.І., Головне управління МВС України у м. Києві, управління
майна та житлового господарства
Термін: до 01.08.97.
30. Збільшити чисельність відділу по боротьбі з незаконнимобігом наркотиків ГУ МВС України у м. Києві на 21 співробітника.
Виконавці: Піддубний М.О., Головне управління МВС України у м. Києві
Термін: до 01.07.97.
31. Опрацювати та подати пропозиції до проекту бюджетум. Києва на 1997 рік щодо джерел фінансування додатковоїчисельності працівників та зміцнення матеріально-технічної базивідділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків ГУ МВС Україниу м. Києві згідно з поданим кошторисом витрат.
Виконавці: Падалка В.М., Піддубний М.О.
Термін: до 01.07.97.
32. Зобов'язати голів районних у м. Києві державнихадміністрацій спільно з ГУОЗ відкрити лікарські наркологічнікабінети в усіх районах міста.
Виконавці: Бідний В.Г., голови районних у м. Києві держадміністрацій, Макомела Р.М., Головне
управління охорони здоров'я
Термін: до 01.10.97.
33. Вивчити питання щодо виділення приміщення для продовженняроботи терапевтичної спільноти наркохворих.
Виконавці: Бідний В.Г., Головатенко П.І., Макомела Р.М., управління майна та житлового господарства,
головне управління охорони здоров'я
Термін: до 01.07.97.
34. Вивчити питання та надати пропозиції щодо виділенняприміщення для кінологічного центру Київської митниці.
Виконавці: Симонов О.І., Головатенко П.І., міська митниця, Головне управління житлового господарства та майна
міста
Термін: до 01.08.97.
35. Відкрити спеціалізоване відділення на 20 ліжок приінфекційній лікарні (наркологічній службі) для госпіталізаціїВІЛ-позитивних осіб з метою їх поглибленого клініко-лабораторногообстеження та подальшого лікування, передбачити наявність в цьомувідділенні посади лікаря-педіатра та ліжок для госпіталізаціїдітей.
Виконавці: Бідний В.Г., Макомела Р.М., головне управління охорони здоров'я
Термін: до 15.09.97.
36. Передбачити в місцевому бюджеті
на 1997 р. в межах виділених асигнувань по галузі охорони здоров'я
видатки на утримання відділення для госпіталізації
ВІЛ-інфікованих, забезпечити його відповідними лікарськими
засобами та обладнанням.
Виконавці: Падалка В.М., Бідний В.Г., Макомела Р.М., Головне управління охорони здоров'я
Термін: до 15.07.97.
37. Вивчити питання та підготувати пропозиції щодоорганізації в місті пункта(ів) обміну шприців та програмипоширення контрацептивних засобів для профілактики поширенняконтрацептивних засобів для профілактики поширення ВІЛ- інфекції.
Виконавці: Бідний В.Г., Макомела Р.М., Головне управління охорони здоров'я, соціальна служба для молоді
Термін: до 01.09.97.
38. Підготувати пропозиції щодо створення на базіклініко-токсикологічної лабораторії Київського об'єднання"Соціотерапія" міської спеціалізованої аналітико-токсикологічноїлабораторії для обслуговування міських органів та установ, чияробота пов'язана з встановленням фактів наявності наркотичнихречовин та їх аналізу.
Виконавці: Бідний В.Г., Макомела Р.М., Піддубний М.О., Семенченко О.М., Симонов О.І., Головне управління
охорони здоров'я, Головне управління МВС України у
м. Києві, управління служби безпеки України у м.
Києві і Київській області, Київська митниця
Термін: до 01.07.97.
39. Вивчити питання щодо можливості передачі міськійнаркологічній службі медичного діагностичного та лікувальногообладнання, що не використовується лікувальними закладами міста.
Виконавці: Бідний В.Г., Макомела Р.М., Головне управління охорони здоров'я
Термін: до 01.07.97.
40. Організувати проведення у 1997-1999 рр. інтернатури знаркології з випуском не менше 10 лікарів-наркологів щорічно.
Виконавці: Макомела Р.М., Головне управління охорони здоров'я Термін: до 01.08.97.
41. Запровадити періодичне проведення спільнихоперативно-розшукових заходів, профілактичних операцій щодозапобігання ввезенню, незаконному обігу або транзиту наркотичнихзасобів.
Виконавці: Піддубний М.О., Семенченко О.М. Симонов О.І., Головне управління МВС України у м. Києві,
управління служби безпеки України у м. Києві і
Київській області, Київська митниця
Термін: за окремим планом.
42. Підготувати та направити підлеглим підрозділам длявикористання в практичній роботі дані про іноземні фірми,транспортні компанії та організації, які підозрюються упричетності до незаконного переміщення наркотичних речовин.
Виконавці: Семенченко О.М., Піддубний М.О., Симонов О.І., Головне управління МВС України у м. Києві,
управління служби безпеки України у м. Києві і
Київській області, Київська митниця
Термін: II квартал 1997.
43. Посилити контроль за діяльністю у м. Києві філіалівіноземних фірм та недержавних організацій і установ, якізаймаються кур'єрським перевезенням посилок, бандеролей та іншихпоштових відправлень з країн далекого зарубіжжя.
Виконавці: Піддубний М.О., Головне управління МВС України у м. Києві
Термін: протягом року.
44. Вжити заходи щодо забезпечення громадського порядку тапорядку проживання в студентських гуртожитках, зокрема, демешкають іноземні студенти, передбачивши систему контролю, якаунеможливлювала би проживання в гуртожитках осіб, які не єстудентами або відраховані з навчального закладу.
Виконавці: Піддубний М.О., головне управління МВС України у м. Києві
Термін: протягом року.
45. ГУ МВС у м. Києві спільно з Фінансовим управлінням,управлінням з питань, цінової політики підготувати пропозиції щодофінансового забезпечення, за рахунок громадян іноземних держав, їхдепортації у випадках її необхідності.
Виконавці: Яловий В.Б., Падалка В.М., Яструбінський В.І., Піддубний М.О.
Термін: до 01.06.97.
46. Зобов'язати ГУ МВС України
у м. Києві розробити комплекс заходів щодо участі дільничних
інспекторів міліції у роботі по боротьбі з незаконним обігом
наркотиків, профілактиці наркоманії, боротьбі з наркобізнесом.
Виконавці: Піддубний М.О., Головне управління МВС України у м. Києві
Термін: до 01.08.97.
47. Підготувати пропозиції щодо посилення оперативного іфізичного контролю за діяльністю барів, казино, дискотек та іншихклубів, місцями збуту та можливого вживання наркотиків інаркотичних речовин.
Виконавці: Головне управління МВС України у м. Києві, Семенченко О.М., Піддубний М.О., управління служби
безпеки України у м. Києві і Київській області
Термін: до 01.07.97.
48. Визначитися в щорічній потребі наркотиковмісних,психотропних лікарських препаратів і сировини для їх виготовлення,обсягах імпорту такої продукції. Розробити механізм контролю задіяльністю промислових об'єктів, наукових і лікувальних установ,що займаються виготовленням, зберіганням, реалізацією івикористанням наркотичних засобів і психотропних речовин.
Виконавці: Макомела Р.М., Піддубний М.О., Головне управління охорони здоров'я, Головне управління МВС України у
м. Києві
Термін: III квартал 1997.
49. Органам охорони здоров'я спільно з органами внутрішніхсправ забезпечити суворий контроль за створенням відповідних умовта додержанням правил зберігання наркотичних засобів у всіхлікувально-профілактичних закладах системи охорони здоров'я.
Виконавці: Макомела Р.М., Піддубний М.О., Головне управління охорони здоров'я, Головне управління МВС України у
м. Києві
Термін: протягом року.
50. Організувати проведення перед- та післятестовогоконсультування осіб, що проходять обстеження на СНІД, в першучергу, донорів, шляхом створення відповідних консультаційнихкабінетів.
Виконавці: Бідний В.Г., Макомела Р.М., головне управління охорони здоров'я
Термін: до 01.07.97.
II. Перспективні та пріоритетні заходи на 1998-2000 рр.
1. Забезпечити проведення міських міжвідомчих нарад з проблемпрактичної протинаркотичної роботи у м. Києві.
Виконавці: міська координаційна рада з проблем наркоманії, алкоголізму та захворювання на СНІД
Термін: грудень місяць, щорічно.
2. Запровадити періодичне проведення спільних
оперативно-розшукових заходів, профілактичних операцій щодо
запобігання ввезенню, незаконному обігу або транзиту наркотичних
засобів.
Виконавці: головне управління МВС України у м. Києві, управління служби безпеки України у м. Києві і
Київській області, Київська митниця
Термін: за окремим планом.
3. Здійснювати контроль за діяльністю у м. Києві філіалівіноземних фірм та недержавних організацій і установ, якізаймаються кур'єрським перевезенням посилок, бандеролей та іншихпоштових відправлень з країн далекого зарубіжжя.
Виконавці: Головне управління МВС України у м. Києві
Термін: протягом року.
4. Забезпечити контроль за діяльністю промислових об'єктів,наукових і лікувальних закладів, що займаються виготовленням,зберіганням, реалізацією і використанням наркотичних засобів іпсихотропних речовин.
Виконавці: Головне управління охорони здоров'я, Головне управління МВС України у м. Києві
Термін: постійно.
5. Впровадити в роботу міської наркологічної служби програмизамісної терапії для хворих на наркоманію, а також вивчити питаннящодо подальшого впровадження в практику безмедикаментознихреабілітаційних програм.
Виконавці: Головне управління охорони здоров'я
Термін: I квартал 1998.
6. Розробити та затвердити загальноміську концепцію тапрограму взаємодії державних та недержавних установ та закладів,що займаються лікуванням та реабілітацією хворих на наркоманію.
Виконавці: Головне управління охорони здоров'я, управління у справах сім'ї та молоді, Головне управління
культури, управління юстиції у м. Києві, соціальна
служба для молоді
Термін: II квартал 1998.
7. Продовжити роботу щодо забезпечення порядку проживання встудентських гуртожитках, зокрема, де мешкають іноземні студенти,передбачивши систему контролю, яка унеможливлювала би проживання вгуртожитках осіб, які не є студентами або відраховані знавчального закладу.
Виконавці: Головне управління МВС України у м. Києві
Термін: постійно.
8. Органам охорони здоров'я спільно з органами внутрішніхсправ забезпечити суворий контроль за створенням відповідних умовта додержанням правил зберігання наркотичних засобів у всіхлікувально-профілактичних закладах системи охорони здоров'я.Заслухати на засіданні Координаційної ради боротьби з наркоманієювсіх рівнів.
Виконавці: Головне управління охорони здоров'я, Головне управління МВС України у м. Києві
Термін: постійно.
9. Забезпечити контроль та продовжити впровадження програмсоціально-профілактичної допомоги для молоді на базі соціальнихслужб для осіб, що хворіють на наркоманію та пройшлилікувально-реабілітаційний курс у підрозділах міськоїнаркологічної служби.
Виконавці: управління у справах сім'ї та молоді, соціальна служба для молоді
Термін: постійно.
10. Забезпечити проведення у школах міста учбовогопрофілактичного протиалкогольного та протинаркотичного курсу.
Виконавці: Головне управління освіти
Термін: постійно.
11. Продовжити роботи щодо поліпшення матеріально-технічноїбази міської наркологічної служби та відділу боротьби з незаконнимобігом наркотиків Головного Управління МВС України у м. Києві.
Виконавці: фінансове управління, Головне управління охорони здоров'я, Головне управління МВС України у м.
Києві
Термін: постійно.
12. Забезпечити навчання працівників міліції міста тапедагогів на базі Учбового центру з проблем хімічних залежностейміської наркологічної служби міста та міжрегіонального інститутуудосконалення вчителів.
Виконавці: Головне управління МВС України у м. Києві, головне управління освіти, Головне управління охорони
здоров'я
Термін: за окремим планом.
13. Продовжити спільну роботу щодо підтримки неурядових,волонтерських служб самодопомоги, релігійних та громадськихорганізацій міста, що працюють в галузі боротьби з вживаннямнаркотиків та впровадження здорового способу життя (Християнськогореабілітаційного центру, Інформаційного центру з проблем алкоголюта наркотиків, клубів Анонімних Алкоголіків, Анонімних Наркоманів,груп самодопомоги родичів наркохворих та ін.).
Виконавці: управління у справах релігій, Головне управління охорони здоров'я, Головне управління освіти,
управління у справах сім'ї та молоді, Головне
управління МВС України у м. Києві, соціальна
служба для молоді
Термін: постійно.
14. Забезпечити участь ГУ МВС України у м. Києві у комплексізаходів щодо участі дільничних інспекторів міліції у роботі поборотьбі з незаконним обігом наркотиків, профілактиці наркоманій,боротьбі з наркобізнесом.
Виконавці: Головне управління МВС України у м. Києві
Термін: постійно.
15. Організовувати та проводити тижні "За здоровий спосібжиття", передбачити проведення педагогічних рад у кожній школіміста, на яких доводити до кожного вчителя тривогу пронеобхідність профілактичної роботи з учнями, забезпечитиперсональну відповідальність керівників за виконання урядовихрішень з профілактики наркоманії.
Виконавці: Головне управління освіти, Головне управління охорони здоров'я
Термін: постійно.
16. Проводити навчальні семінари для медичних працівниківвсіх спеціальностей з питань організації медичної допомоги,клініки, діагностики, профілактики та лікування хворих на СНІД зприйняттям заліків.
Виконавці: Головне управління охорони здоров'я
Термін: за окремим планом.
17. Проводити перед та після тестового консультування осіб,що проходять обстеження на СНІД, в першу чергу донорів, устворених відповідних консультаційних кабінетах.
Виконавці: Головне управління охорони здоров'я
Термін: постійно.
18. Організувати пункт обміну шприців та здійснити програмурозповсюдження контрацептивних засобів.
Виконавці: Головне управління охорони здоров'я, соціальна служба для молоді
Термін: III квартал 1998.
19. Розробити детальні плани міських протинаркотичних заходівна 1999 та 2000 роки та Їх фінансове обгрунтування, подати їх назатвердження до міської державної адміністрації.
Виконавці: міська координаційна рада з проблем наркоманії, алкоголізму та захворювання на СНІД
Термін: до вересня місяця, щорічно.
20. Здійснювати заходи щодо посилення оперативного іфізичного контролю за діяльністю барів, казино, дискотек та іншихклубів, місцями збуту та можливого вживання наркотиків інаркотичних речовин.
Виконавці: головне управління МВС України у м. Києві, управління служби безпек и України у м. Києві і
Київській області
Термін: постійно.
21. Здійснити заходи щодо виконання програми розширенняміжнародного співробітництва у галузі протинаркотичноїпрофілактики, протидії наркоманії та наркобізнесу з метою йоговпровадження в діяльність міських установ, обміну інформацією проосіб, причетних до міжнародного наркобізнесу, розвитку взаємодіїмитних служб.
Виконавці: міська координаційна рада з проблем наркоманії, алкоголізму та захворювання на СНІД
Термін: постійно.
22. Забезпечити постійне висвітлення ходу виконанняпротинаркотичних заходів у місті через прес-службу міськоїдержавної адміністрації.
Виконавці: міська координаційна рада з проблем наркоманії, алкоголізму та захворювання на СНІД
Термін: постійно.
Заступник голови В. Ромашко