КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
N 789 від 26.05.2000
Про оздоровлення дітей та підлітків м. Києва у 2000 році
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів від 27.04.2000N 202-р ( 202-2000-р ) та розпорядження Київської міськоїдержавної адміністрації від 24.12.1999 N 2044 ( ra2044017-99 )"Про бюджет м. Києва на 2000 рік" з метою створення умов дляповноцінного відпочинку, зайнятості, відновлення здоров'я талікування дітей м. Києва:
1. Головному управлінню освіти, Головному управлінню охорониздоров'я, управлінню у справах сім'ї та молоді, Службі у справахнеповнолітніх, управлінню по фізичній культурі і спорту,Соціальній службі для молоді, районним у місті Києві державнимадміністраціям:
1.1. Організувати відпочинок та оздоровлення дітей іпідлітків з використанням підвідомчої матеріальної бази та шляхомукладення прямих угод з оздоровчими закладами, згідно зрозпорядженням Київської міської державної адміністрації від19.02.98 N 368 ( ra0368017-98 ) "Про створення єдиної системизакупівель товарів (робіт, послуг) за рахунок коштів бюджетум. Києва, позабюджетних фондів", віддаючи перевагу місцевимзакладам оздоровлення та відпочинку, а також виходячи з пріоритетумедичних і екологічних показників.
1.2. Забезпечити у першочерговому порядку відпочинок таоздоровлення дітей-сиріт, напівсиріт; дітей, які залишилися безпіклування батьків; дітей-інвалідів; дітей із малозабезпечених табагатодітних сімей; дітей військовослужбовців, які постраждали підчас виконання службових обов'язків; працівників органів внутрішніхсправ, які загинули під час виконання службових обов'язків, атакож талановитих дітей.
1.3. Запроваджувати різноманітні форми і види організаціївідпочинку та оздоровлення дітей (профільні та наметові табори,табори відпочинку з денним перебуванням на базі шкіл, інтернатних,дошкільних, позашкільних, культурно-освітніх і спортивнихзакладів, туристичні походи і поїздки, літні спортивні змагання,спартакіади, художні, музичні та інші творчі конкурси іфестивалі).
1.4. Об'єднувати можливості органів та закладів освіти зуправлінням у справах сім'ї та молоді, управлінням по фізичнійкультурі спорту, Службою у справах неповнолітніх та Соціальноюслужбою для молоді щодо впорядкування роботи з дітьми тапідлітками за місцем проживання. Взяти під контроль зайнятістьучнів, які стоять на обліку в органах внутрішніх справ,виховуються у неблагополучних сім'ях.
1.5. Організувати в дитячих оздоровчих закладах відпочинок таоздоровлення бездоглядних дітей і дітей з девіантною поведінкою.
1.6. Організувати виїзні табори праці та відпочинку дляучнівської та студентської молоді.
1.7. Забезпечити виховну роботу з дітьми та підлітками підчас їх відпочинку в дитячих оздоровчих закладах.
1.8. Спільно з управлінням у справах сім'ї та молоді створитиінформаційно-аналітичну базу даних дитячих оздоровчих закладів,які знаходяться у комунальній власності територіальної громадим. Києва.
2. Управлінню у справах захисту населення від наслідківаварії на Чорнобильській АЕС забезпечити організацію оздоровленнята санаторно-курортного лікування дітей і підлітків, якіпостраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
3. Головному управлінню охорони здоров'я:
3.1. Своєчасно здійснювати медичне обслуговування дітей тапідлітків, які направляються до оздоровчих закладів.
3.2. Забезпечити якісне медичне обслуговування дітей тапідлітків, контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог удитячих оздоровчих закладах та організацією і якістю харчування.
3.3. Забезпечити санаторно-курортне лікування дітей, в першучергу дітей пільгових категорій, в тому числі дітей-інвалідів, щопотребують догляду разом з батьками.
4. Головному управлінню з питань торгівлі та побутовогообслуговування населення, районним у м. Києві державнимадміністраціям організувати постачання дитячих оздоровчих закладіввисокоякісним продовольством у необхідному асортименті, в першучергу молочні, рибні, свіжі овочі та фрукти, соки.
5. Комітету транспорту взяти участь у забезпеченніперевезення дітей до оздоровчих закладів.
6. Просити пасажирську службу Південно-Західної залізницізабезпечити перевезення у літній період дітей та підлітків домісць відпочинку та у зворотньому напрямку, включаючи організаціюдодаткових поїздів.
7. Просити Головне управління МВС України в м. Києві,управління Державної пожежної охорони ГУ МВС України в м. Києвізабезпечити охорону громадського порядку в місцях розташуванняоздоровчих закладів та обстеження їх з метою запобіганняпорушенням правил пожежної безпеки.
8. Просити управління Державтоінспекції ГУ МВС України вм. Києві перевірити стан автотранспортних засобів та організуватисупровід транспортних колон для перевезення дітей та підлітків домісць оздоровлення та у зворотньому напрямку.
9. Головному управлінню освіти:
9.1. Спільно з районними у м. Києві державнимиадміністраціями з метою виховання дбайливого ставлення підлітківдо комунального майна міста, раціонального використання їхдозвілля організувати громадські роботи старшокласників ззалученням коштів міського бюджету та державного фонду сприяннязайнятості населення.
9.2. Надати організаційну допомогу районним чорнобильськимвідділам в забезпеченні оздоровлення дітей, які постраждаливнаслідок Чорнобильської катастрофи.
10. Керівникам дитячих оздоровчих закладів:
Забезпечувати охорону життя та здоров'я дітей і підлітків,дотримання в оздоровчих закладах санітарних, протипожежних правил,правил порядку проведення екскурсій, походів і купання уводойомах, правил перевезення дітей автомобільним та іншими видамитранспорту, обладнати спеціальні місця для купання дітей увідкритих водойомах відповідно до санітарних вимог, організуватироз'яснювальну роботу серед дітей та підлітків про суворедотримання правил поведінки на воді, поводження з легкозаймистимита вибухонебезпечними речовинами.
11. Районним у м. Києві державним адміністраціям:
11.1. До 30.05.2000 створити комісії з метою перевіркиготовності оздоровчих закладів до прийому дітей та підлітків.
11.2. Забезпечити організацію мережі таборів відпочинку зденним перебуванням дітей на базі шкіл, інтернатних, дошкільних,позашкільних і спортивних закладів та позаміських дитячихоздоровниць відповідно до потреб населення міста.
11.3. Своєчасно здійснити добір, навчання і направлення нароботу до дитячих оздоровчих закладів педагогічних працівників,медичного персоналу, працівників харчоблоків.
11.4. Відкривати дитячі оздоровчі заклади лише за наявностісанітарних паспортів, виданих санітарно-епідеміологічнимистанціями у місцях їхнього розташування. Виїзд дітей наоздоровлення в усі регіони України здійснювати після одержаннядозволу відповідних санепідемстанцій.
11.5. Розглянути питання про виділення додаткових коштів наоздоровлення школярів із малозабезпечених і багатодітних сімей таорганізацію харчування дітей у дошкільних виховних закладах воздоровчий період з 1 червня до 30 серпня за санаторними нормами.
11.6. Профінансувати витрати на оздоровлення дітей в міськихоздоровчих таборах в розмірі 35 відсотків загальної суми.
12. Фінансовому управлінню:
12.1. Профінансувати витрати на оздоровлення дітей,підлітків, студентів і громадські роботи старшокласників в сумі9 млн. 450 тис.грн. в межах асигнувань, затверджених в міськомубюджеті на 2000 рік, в т.ч.:
- Головному управлінню освіти - 7 млн.грн. (з них300 тис.грн. на оплату громадських робіт старшокласників,Київській міській раді профспілок - 2 млн.грн., згідно зРегіональною угодою між Київською міською державною адміністрацієюта Київською міською радою профспілок, Міському об'єднаномукомітету профспілок державних службовців 150 тис.грн.);
- Головному управлінню охорони здоров'я - 500 тис.грн.;
- Управлінню у справах сім'ї та молоді - 500 тис.грн. (з них200 тис.грн - на оздоровлення студентів);
- Управлінню по фізичній культурі і спорту - 350 тис.грн.;
- Соціальній службі для молоді - 400 тис.грн.;
- Службі у справах неповнолітніх - 700 тис.грн.
12.2. В разі перевиконання доходної частини міського бюджетуза 7 місяців поточного року розглянути пропозиції щодо можливостідодаткового виділення коштів на заходи до літнього оздоровленнядітей та підлітків м. Києва, які проводились в 2000 році:Київською міською радою профспілок, Головним управлінням охорониздоров'я, управлінням в справах сім'ї та молоді, управлінням пофізичній культурі і спорту.
13. Координацію діяльності підрозділів та районних у містіКиєві державних адміністрацій щодо оздоровлення дітей і підлітківм. Києва в 2000 році покласти на управління у справах сім'ї тамолоді Київської міської державної адміністрації.
14. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти назаступників голови Київської міської державної адміністраціїБідного В.Г. та Толстоухова А.В. згідно з розподілом обов'язків.
Голова О.Омельченко