ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
(КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ)
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
08.04.2009 № 359
Про внесення змін до Положення про Київський міський Центр роботи з жінками
Відповіднодо статті 40 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків", Закону України "Про попередження насильства в сім'ї", з метою приведення у відповідність до чинного законодавства України Положення про Київський міський Центр роботи з жінками, затвердженого розпорядженнямКиївської міської державної адміністрації від 05.02.98 № 202 "Про створення Київського міського Центру роботи з жінками", в межах здійснення повноважень органу місцевого самоврядування:
1. Затвердити змінидо Положення про Київський міський Центр роботи з жінками , затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 05.02.98 № 202 "Про створення Київського міського Центру роботи з жінками", виклавши його в редакції, що додається.
2. Першому заступнику голови Київської міської державної адміністрації Кільчицькій І.Р. забезпечити висвітлення в засобах масової інформації змісту цього розпорядження.
3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника голови Київської міської державної адміністрації Кільчицьку І.Р.
Виконуючий обов'язки голови | А.Голубченко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням
Київської міської
державної адміністрації
від05.02.1998 № 202( ra0202017-98 )
(в редакції розпорядження
виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської
державної адміністрації)
від 08.04.2009 № 359)
ПОЛОЖЕННЯ
про Київський міський Центр роботи з жінками
1. Загальні положення
1.1. Київський міський Центр роботи з жінками (далі - Центр) є методичним просвітницько-ресурсним закладом, метою діяльності якого є реалізація політики рівних прав і можливостей жінок і чоловіків шляхом забезпечення тендерної рівності в усіх сферах суспільного життя, забезпечення діяльності притулку для жінок і дітей, які страждають від насильства в сім'ї, та реалізація соціально-освітніх програм та курсів, проведення консультування, надання методичної допомоги.
1.2. Центр у своїй діяльності керується КонституцієюУкраїни, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київського міського голови та виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), наказами управління у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), іншими нормативними актами та цим Положенням.
1.3. Центр підпорядкований управлінню у справах жінок, інвалідів, ветеранів війни та праці виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - управління).
Структурнимпідрозділом Центру є притулок для тимчасового перебування жінок, які зазнали насильства в сім'ї. Діяльність притулку здійснюється на підставі положення, затвердженого директором Центру, за погодженням з начальником управління.
1.4. Центр є юридичною особою, фінансується з бюджету м. Києва, має печатку зі своїм найменуванням, ідентифікаційний номер, самостійний баланс, реєстраційні рахунки в установі Державного казначейства і є неприбутковим закладом.
1.5. Центр розміщується на територіях із спеціально побудованими або пристосованими приміщеннями, що повинні відповідати безбар'єрній архітектурі, санітарно-гігієнічним, протипожежним вимогам, техніці безпеки, мати всі види комунального благоустрою.
1.6. Місцезнаходження (юридична адреса) Центру:
Україна, 04050, м. Київ, вул. Мельникова, 20.
2. Завдання та основні напрями діяльності Центру
Центр забезпечує:
2.1. Реалізацію головних завдань, визначених в законах України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків", "Про попередження насильства в сім'ї", щодо підвищення статусу жінки та сім'ї в житті суспільства, реалізацію політики з питань рівних прав та можливостей жінок і чоловіків шляхом забезпечення тендерної рівності в усіх сферах суспільного життя, консолідацію жіночого руху.
2.2. Проведення інформаційно-просвітницької діяльності та практичної підтримки жінок та сімей, реабілітацію жінок та дітей, які потерпають від сімейного насильства; просвітницьку роботу з особами, які здійснюють насильство.
2.3. Організацію та проведення семінарів, круглих столів, тренінгів, прес-конференцій; роботу із засобами масової інформації; співпрацю із урядовими та неурядовими структурами, міськими, Всеукраїнськими та міжнародними жіночими громадськими організаціями всіх форм власності.
2.4. Здійснення консультацій юристів, психологів, психотерапевта; організацію роботи телефону довіри; організація забезпечення притулком для тимчасового перебування жінок та дітей, які зазнали насильства в сім'ї.
2.5. Координацію діяльності притулку для тимчасового перебування жінок, які зазнали насильства в сім'ї.
2.6. Взаємодію з районними центрами у справах жінок та сім'ї, надає їм методичну та інформаційно-консультативну допомогу.
2.7. Створення бази даних про діяльність громадських організацій жінок (фото-, аудіо- та відеоматеріали, бібліотека, періодика, інші ресурси).
3. Управління Центром
3.1. Центр очолює директор, який призначається і звільняється з посади начальником управління в установленому законодавством України порядку.
3.2. Директор Центру:
3.2.1. Представляє Центр в органах державної влади, підприємствах, установах, організаціях всіх форм власності.
3.2.2. У межах своєї компетенції видає накази, затверджує функціональні обов'язки працівників, приймає і звільняє з роботи працівників Центру, вживає заходи заохочення та дисциплінарні заходи.
3.2.3. Затверджує правила внутрішнього розпорядку.
3.2.4. Розпоряджається всім майном і коштами в межах кошторису витрат на утримання центру, майном і коштами з інших джерел в порядку, що не суперечить законодавству України.
3.2.5. Відповідає за ведення бухгалтерського та статистичного обліку, складання звітності і подання її в установлені терміни відповідним органам.
3.2.6. Здійснює інші повноваження, з урахуванням вимог, встановлених цим Положенням.
3.2.7. Несе персональну відповідальність за результати діяльності Центру.
3.3. Штатний розпис, структура, кошторис витрат на утримання Центру затверджуються начальником управління за поданням директора Центру.
4. Фінансова та господарська діяльність Центру
4.1. Фінансово-господарська діяльність Центру здійснюється відповідно до кошторису, штатного розпису, які затверджуються управлінням.
4.2. Економічні і майнові відносини Центру з державними й іншими підприємствами здійснюються на підставі договорів, що укладаються директором Центру.
4.3. Центр утримується за рахунок коштів місцевого бюджету, а також благодійних внесків юридичних і фізичних осіб та інших джерел, не заборонених законодавством.
4.4. Кошти, виділені з бюджету м. Києва, використовуються Центром виключно за цільовим призначенням.
4.5. Майно Центру належить до комунальної власності територіальної громади м. Києва і закріплюється за ним на праві оперативного управління.
5. Контроль за діяльністю Центру
5.1. Перевірка роботи і ревізія фінансово-господарської діяльності Центру здійснюється у порядку, встановленому чинним законодавством України.
6. Припинення діяльності Центру
6.1. Припинення діяльності Центру здійснюється шляхом його ліквідації чи реорганізації, за рішенням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), за рішенням суду у порядку, встановленому законодавством України.
6.2. У випадку реорганізації чи ліквідації Центру працівникам, що звільняються, гарантується дотримання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
6.3. У випадку припинення (ліквідації) діяльності Центру майно і його активи повинні бути передані іншій неприбутковій організації відповідного виду або зараховані до доходу бюджету.
Заступник голови - керівник апарату | Б.Стичинський |