• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про заходи щодо виконання рішення Київської міської ради від 25.12.2008 № 1045/1045 "Про ефективне використання приміщень лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва"

Київська міська державна адміністрація | Розпорядження від 26.01.2009 № 80
ВИКОНАВЧИЙ ОРГАН КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
(КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ)
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
26.01.2009 № 80
Про заходи щодо виконання рішення Київської міської ради від 25.12.2008 № 1045/1045 "Про ефективне використання приміщень лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва"
( Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженнями КМДА № 782 від 10.07.2009 № 1300 від 19.11.2009 № 69 від 12.02.2010 № 361 від 12.05.2010 № 585/1 від 06.08.2010 )
На виконання рішення Київської міської ради від 25.12.2008 № 1045/1045 "Про ефективне використання приміщень лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва", з врахуванням рішення Київської міської ради від 28.09.2006 № 34/91 "Про затвердження Порядку передачі майна територіальної громади міста Києва в оренду, Методики розрахунку орендної плати за користування майном територіальної громади міста Києва, Типового договору про оренду майна територіальної громади міста Києва", статті 73 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" та на виконання функцій місцевого самоврядування:
1. Утворити Комісію по розгляду питань щодо використання майна (будівель, споруд, приміщень) лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва та затвердити її склад, що додається.
2. Затвердити Порядок передачі майна лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва в оренду, що додається.
3. Затвердити Методику розрахунку орендної плати для лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва, що додається.
4. Взяти до відома, що організаційно-правові питання діяльності Комісії по розгляду питань щодо використання майна (будівель, споруд, приміщень) лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва визначаються відповідно до Порядку передачі майна лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва в оренду, затвердженого цим розпорядженням.
5. Головному управлінню охорони здоров'я та медичного забезпечення виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) на виконання рішення Київської міської ради від 25.12.2008 № 1045/1045 "Про ефективне використання приміщень лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва":
5.1. Відкрити окремий рахунок для перерахування лікувально-профілактичними закладами 50 % від доходів, отриманих від здачі в оренду майна, та самостійно спрямовувати ці кошти для вирішення непередбачених ситуацій, що не мають постійного характеру (руйнування покрівель, порив теплотрас, поломка ліфтів тощо);
5.2. Надавати щоквартально звітність по оренді Головному управлінню комунальної власності м. Києва для узагальнення інформації по об'єктах нерухомого майна, які відносяться до комунальної власності територіальної громади м. Києва.
6. Взяти до відома, що відповідно до статті 73 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" вимога щодо передачі в оренду комунального майна виключно на конкурсних засадах не поширюється на передачу в оренду комунального майна бюджетним установам, іншим установам, організаціям, закладам, підприємствам, зазначеним у згаданій статті Закону.
7. Першому заступнику голови Київської міської державної адміністрації Кільчицькій І.Р. прийняти рішення щодо висвітлення в засобах масової інформації змісту цього розпорядження.
8. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступників голови Київської міської державної адміністрації згідно з розподілом обов'язків.
ГоловаЛ.Черновецький
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням
виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської
державної адміністрації)
від 26.01.2009 № 80
(в редакції розпорядження
виконавчого органу Київської
міської (Київської міської
державної адміністрації)
від 06.08.2010 № 585/1 ( ra_585017-10 ))
СКЛАД
комісії по розгляду питань щодо використання майна (будівель, споруд, приміщень) лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва
Загородній
Володимир Васильович
-заступник начальника Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення, голова комісії
Мохорєв
Віталій Андрійович
-перший заступник начальника Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення, заступник голови комісії
Губар
Ольга Іванівна
-начальник управління будівництва, інвестицій та оренди Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення, секретар комісії
Пуха
Людмила Іванівна
-заступник начальника управління підприємств та установ соціальної сфери та оформлення права власності на об'єкти нерухомості - начальник відділу підприємств та установ соціальної сфери Головного управління комунальної власності м. Києва
Арешкович
Алла Олександрівна
-начальник управління організації лікувально-профілактичної допомоги населенню Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення
Ідоятова
Євгенія Жумагаліївна
-головний спеціаліст юридичного управління апарату виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
Карабаєв
Даніель Таірович
-генеральний директор територіального медичного об'єднання "Лівобережне"
Кобелєв
Володимир Іванович
-депутат Київради від депутатської фракції "Блок Юлії Тимошенко" (за згодою)
Курмишов
Олександр Васильович
-генеральний директор територіального медичного об'єднання "Либідське"
Поворозник
Микола Юрійович
-начальник Головного управління з питань регуляторної політики та підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
Пуденко
Юрій Владиславович
-генеральний директор територіального медичного об'єднання "СТОМАТОЛОГІЯ"
Синицький
Сергій Іванович
-генеральний директор територіального медичного об'єднання "Старокиївське".
( Склад коміссії в редакції Розпоряджень КМДА № 782 від 10.07.2009, № 1300 від 19.11.2009, № 69 від 12.02.2010, № 361 від 12.05.2010, № 585/1 від 06.08.2010 )
Заступник голови - керівник апаратуБ.Стичинський
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням
виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської
державної адміністрації)
від 26.01.2009 № 80
ПОРЯДОК
передачі майна (будівель, споруд, приміщень) лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва в оренду
Порядок передачі майна лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва в оренду (далі - Порядок) розроблений на виконання рішення Київської міської ради від 25.12.2008 № 1045/1045 "Про ефективне використання приміщень лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва" з врахуванням рішення Київської міської ради від 28.09.2006 № 34/91 "Про затвердження Порядку передачі майна територіальної громади міста Києва в оренду, Методики розрахунку орендної плати за користування майном територіальної громади міста Києва, Типового договору про оренду майна територіальної громади міста Києва", статті 73 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік".
Цей Порядок регулює:
- організаційно-розпорядчі відносини, пов'язані з передачею в оренду (суборенду) будівель, споруд, приміщень лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва;
- правові відносини між орендодавцем та орендарем щодо використання майна (будівель, споруд, приміщень) лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва;
- порядок укладання, припинення та розірвання договорів оренди нерухомого майна лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва.
Передача майна лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва в оренду здійснюється на конкурсних засадах, крім випадків, передбачених статтею 73 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік".
1. Об'єкти оренди
1.1. Об'єктами оренди за цим Порядком є:
- майно (будівлі, споруди, приміщення), яке перебуває в господарському віданні (оперативному управлінні) лікувально-профілактичних закладів, комунальної власності міста Києва;
- окреме індивідуально визначене майно (інвентарний об'єкт або група інвентарних об'єктів);
- інше майно (споруди, машинне устаткування та інші облікові одиниці основних засобів, матеріальні активи).
1.2. Перелік об'єктів права комунальної власності територіальної громади м. Києва, в тому числі лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва, які не можуть бути об'єктами оренди, визначається відповідними рішеннями Київради.
2. Орендодавці
Орендодавцями за цим Порядком є:
- лікувально-профілактичні заклади, в господарському віданні (оперативному управлінні) яких перебуває майно територіальної громади міста Києва, щодо окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого), а з дозволу виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (надалі - Київська міська державна адміністрація) щодо нерухомого майна (крім цілісних майнових комплексів та їх структурних підрозділів).
3. Орендарі
Орендарями майна лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва можуть бути:
- юридичні особи, державні, комунальні та інші підприємства, створені та зареєстровані в установленому законом порядку;
- громадяни України, іноземці та особи без громадянства, зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності в установленому законом порядку, фізичні особи з окремим правовим статусом (нотаріуси, адвокати та інші).
4. Ініціатива (пропозиція) щодо оренди майна
Ініціатива щодо оренди майна може виходити від:
- Київської міської ради;
- виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);
- фізичних та юридичних осіб, які можуть бути орендарями відповідно до пункту 3 цього Порядку;
- лікувально-профілактичних закладів, за якими закріплене майно територіальної громади міста Києва на праві господарського відання (оперативного управління).
5. Порядок передачі майна в оренду
5.1. Передача майна лікувально-профілактичних закладів комунальної Власності міста Києва в оренду здійснюється виключно на конкурсних засадах, окрім випадків, передбачених статтею 73 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік".
Матеріально-технічне та організаційне забезпечення проведення конкурсу покладається на Головне управління охорони здоров'я та медичного забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - Головне управління).
Головне управління розробляє умови конкурсу на право оренди нерухомого майна лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва та подає на затвердження Комісії по розгляду питань щодо використання майна (будівель, споруд, приміщень) лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва (надалі - Комісія).
До роботи Комісії можуть залучатися (за згодою) депутати Київської міської ради.
5.2. Умовами конкурсу має бути визначено наступне: Обов'язкові умови конкурсу:
- стартовий розмір орендної плати;
- цільове призначення об'єкта оренди;
- умови використання та поліпшення орендованого майна;
- строк оренди;
- перелік необхідних для участі у конкурсі документів.
В умовах конкурсу зазначаються всі витрати орендаря, зокрема:
- компенсація за послуги експерта-оцінювача;
- оплата послуг страховика;
- відшкодування витрат орендодавцю на утримання майна (плата за користування земельною ділянкою, на якій розташовано об'єкт оренди, амортизаційні відрахування на об'єкт оренди, експлуатаційні витрати орендодавця тощо);
- відшкодування орендодавцю вартості комунальних послуг (або самостійної їх оплати).
Комісією можуть бути запропоновані додаткові умови конкурсу.
Комісія затверджує умови конкурсу та визначає дату проведення конкурсу.
5.3. Головне управління оприлюднює в засобах масової інформації оголошення про проведення конкурсу на право оренди об'єктів майна лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва.
Оголошення про конкурс повинне містити такі відомості:
- інформація про об'єкт (технічна характеристика, місцезнаходження);
- умови конкурсу;
- строк оренди;
- цільове призначення об'єкта оренди;
- дата, час і місце проведення конкурсу;
- кінцевий термін прийняття пропозицій учасників конкурсу (заяв про оренду і пропозицій до договору оренди, що відповідають умовам конкурсу).
Протягом 15 днів з дня публікації оголошення про проведення конкурсу Головне управління:
- ознайомлює претендентів на участь у конкурсі із затвердженими Комісією умовами, про що свідчить підпис претендента на другому примірнику умов, який долучається до пакета документів;
- приймає та реєструє заяви з необхідним пакетом документів на участь у конкурсі.
5.4. Для участі у конкурсі претендентом надаються до Головного управління:
- заява;
- копія свідоцтва про державну реєстрацію;
- копія статуту або положення для юридичної особи;
- копія паспорта (стор. 1, 2, 11) для фізичної особи;
- копія ідентифікаційного коду для фізичної особи;
- документи, що посвідчують повноваження представника заявника;
- копія довідки органу статистики про внесення юридичної особи на облік;
- довідка з податкової інспекції про відсутність заборгованості перед бюджетом;
- балансовий звіт за останній квартал (для орендарів, що вперше орендуватимуть нежилі приміщення в лікувально-профілактичних закладах комунальної власності міста Києва);
- штатний розпис;
- конкурсні пропозиції щодо розміру орендної плати в гривнях без ПДВ (для об'єктів нерухомого майна за 1 м2 за місяць) запечатані печаткою заявника.
Копії установчих документів, свідоцтва про державну реєстрацію надаються нотаріально засвідченими. Копії інших документів надаються засвідченими печаткою заявника.
Документи переможців конкурсу зберігаються протягом терміну дії договору оренди, інших учасників, а також претендентів, яких не допущено до участі у конкурсі, протягом одного місяця з дня публікації оголошення про результати конкурсу і можуть бути повернуті за їх письмовою заявою.
5.5. Головне управління надає до Комісії перелік претендентів на участь у конкурсі та конкурсну документацію.
5.6. Конкурс проводиться у термін, визначений Комісією, але не раніше 30 календарних днів з дня оголошення конкурсу у засобах масової інформації в спосіб, встановлений цим Порядком.
До участі у конкурсі згідно з рішенням Комісії не допускаються претенденти, які не виконали всі умови конкурсу.
Конверти з конкурсними пропозиціями розкриваються на засіданні Комісії.
У разі коли до участі у конкурсі допущені два і більше претендентів, Комісія визначає переможця більшістю голосів присутніх на засіданні членів Комісії.
В разі коли кількість голосів членів Комісії поділились порівну, вирішальним голосом є голос голови Комісії.
Переможець конкурсу визначається з числа учасників, що допущені до проведення конкурсу, який запропонував найвищу орендну плату при обов'язковому забезпеченні виконання інших умов конкурсу.
5.7. У разі надходження від учасників конкурсу двох і більше конкурсних пропозицій з однаковим найбільшим розміром орендної плати, і один з цих учасників - попередній орендар, який належним чином виконував умови договору оренди, то за всіх інших рівних умов попередній орендар має перевагу шляхом застосування преференційної поправки згідно зі статтею 73 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік".
У разі якщо серед учасників, що запропонували однаковий найбільший розмір орендної плати, відсутній попередній орендар, Комісією приймається рішення про проведення другого етапу конкурсу.
До участі у другому етапі конкурсу залучаються учасники першого етапу, що направили однакові конкурсні пропозиції.
Головне управління у строк 5 календарних днів від дня надходження до Головного управління протоколу Комісії направляє учасникам другого етапу листи-повідомлення про проведення другого етапу конкурсу.
Учасники другого етапу конкурсу у строк 15 календарних днів з дня реєстрації листа-повідомлення надають до Головного управління нові конкурсні пропозиції.
Другий етап конкурсу проводиться у спосіб, встановлений цим Порядком.
У разі коли до участі у конкурсі допущений один претендент, який виконав умови конкурсу і його конкурсна пропозиція не менша стартової орендної плати, Головне управління за рішенням Комісії готує проект розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо надання єдиному учаснику дозволу на укладання договору оренди.
Рішення конкурсної Комісії оформляються протоколом, що підписується Головою та секретарем Комісії.
У протоколі засідання Комісії зазначаються:
- інформація про об'єкт оренди;
- відомості про претендентів;
- рішення про допущення претендентів до участі в конкурсі;
- конкурсні пропозиції і зобов'язання учасників;
- рішення про визначення переможця.
5.8. Після затвердження протоколу засідання Комісії між орендодавцем та переможцем конкурсу може бути укладений попередній договір оренди.
Попередній договір укладається у формі та порядку, встановленому для основного договору оренди, на строк до укладання основного договору оренди, але не більше шести місяців.
Проект розпорядження щодо надання дозволу на укладання основного договору оренди з переможцем конкурсу готує Головне управління за рішенням Комісії.
У разі видання виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) розпорядження щодо надання дозволу на і укладання основного договору оренди з переможцем конкурсу Головне і управління у строк 5 робочих днів з дня надходження зазначеного розпорядження до Головного управління здійснює заходи щодо оприлюднення результатів конкурсу.
Орендодавець на підставі розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) укладає договір оренди з переможцем конкурсу.
До умов договору оренди включаються орендна плата в розмірі, запропонованому переможцем конкурсу, та інші зобов'язання переможця конкурсу.
6. Порядок передачі майна в оренду поза конкурсом
Перелік орендарів, яким надано право оренди майна територіальної громади міста Києва, в тому числі лікувально-профілактичних закладів комунальної власності м. Києва, поза конкурсом, визначений статтею 73 Закону Україну "Про Державний бюджет України на 2009 рік".
Фізичними та юридичними особами, які мають право на укладання договору оренди майна територіальної громади м. Києва поза конкурсом, для і підготовки відповідного розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) надаються:
- заява;
- копія свідоцтва про державну реєстрацію;
- копія статуту або положення для юридичної особи;
- копія паспорта (стор. 1, 2, 11) для фізичної особи;
- копія ідентифікаційного коду для фізичної особи;
- копія документа, що посвідчує окремий правовий статус фізичної особи;
- копія довідки органу статистики про внесення юридичної особи на облік;
- штатний розпис;
- документ, що посвідчує бюджетне фінансування.
Копії установчих документів, свідоцтва про державну реєстрацію надаються нотаріально засвідченими. Копії інших документів надаються і засвідченими печаткою заявника.
Головне управління виносить питання надання в оренду майна поза конкурсом на розгляд Комісії і після прийняття позитивного рішення готує відповідний проект розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Після прийняття рішення Комісією між орендодавцем та орендарем може бути укладений попередній договір оренди, який укладається у формі та порядку, встановленому для основного договору оренди, на строк до укладання основного договору оренди, але не більше шести місяців.
Після надання виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) дозволу на передачу майна лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва в оренду поза конкурсом орендодавець укладає договір оренди.
При згоді орендаря на оплату за оренду майна можуть застосовуватись договірні ціни, які повинні перевищувати ціни, визначені згідно з Методикою.
7. Момент укладення договору оренди
7.1. Підставою для укладення договору оренди майна лікувально-профілактичних закладів міста Києва є розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
На підставі розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) орендодавець готує проект договору оренди (додається).
7.2. У строк 5 робочих днів орендарі
- переможці конкурсу - з дня публікації оголошення про результати конкурсу;
- орендарі, які звільнені від орендної плати (компенсують орендодавцю витрати на утримання орендованого майна) - з дня отримання повідомлення про видання розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо надання дозволу на укладання договору оренди;
- інші орендарі - з дня затвердження звіту про незалежну оцінку орендованого майна зобов'язані отримати від орендодавця проект договору оренди. У разі згоди з умовами, визначеними в проекті договору, орендар підписує його та передає на погодження до Головного управління.
Головне управління погоджує відповідно до виданого розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) проект договору, підписаний орендарем, та у строк 5 робочих днів направляє його орендодавцю.
Орендодавець у строк трьох робочих днів підписує договір оренди.
Договір оренди вважається укладеним з моменту досягнення домовленості з усіх істотних умов та підписання сторонами тексту договору.
У разі неукладення договору оренди у строк 15 робочих днів Головне управління вносить на засідання Комісії пропозицію щодо скасування дозволу на укладання договору оренди.
7.3. Договори оренди, які укладаються на строк понад три роки, підлягають нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.
Витрати, пов'язані з нотаріальним посвідченням та державною реєстрацією, покладаються на орендаря.
Договір оренди, який підлягає нотаріальному посвідченню, вважається укладеним з моменту його нотаріального посвідчення, а в разі необхідності і Нотаріального посвідчення, і державної реєстрації - з моменту державної реєстрації.
7.4. Договір оренди укладається в трьох примірниках: по одному примірнику для орендодавця, орендаря та для Головного управління.
7.5. Головне управління веде реєстр договорів оренди.
7.6. З орендарями, строк дії договорів у яких закінчився до 01.01.2009 і які мають відповідні погодження на їх продовження, укладаються короткострокові договори оренди майна лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва, але на строк не більше ніж 6 місяців. Ці договори діють до моменту визначення переможця конкурсу на право оренди зазначеного майна.
7.7. У разі коли попередній орендар не став переможцем конкурсу, він повинен звільнити орендоване приміщення за актом прийому-передачі протягом місяця з моменту визначення переможця конкурсу на право оренди орендованого ним майна.
7.8. Відповідно до п. 4 рішення Київради від 25.12.2008 № 1045/1045 при укладанні короткострокових договорів застосовуються, за згодою орендаря, договірні ціни, які повинні перевищувати ціни, встановлені попередніми договорами оренди майна лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва.
8. Оцінка об'єкта оренди
8.1. Оцінка об'єкта оренди передує укладанню договору оренди.
8.3. Проведення конкурсу на відбір експертів-оцінювачів для проведення і оцінки нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва організує Головне управління.
8.4. Головним управлінням в засобах масової інформації оголошується конкурс на відбір експертів-оцінювачів.
У строк 15 календарних днів після публікації оголошення про проведення конкурсу Комісія на своєму засіданні розглядає конкурсні пропозиції та визначає переможця конкурсу - експерта-оцінювача.
8.5. Для здійснення експертної оцінки ринкової вартості майна для визначення стартової (початкової) ціни орендної плати об'єкта оренди при проведенні конкурсів Головне управління, в якості замовника, та експерт-оцінювач - переможець конкурсу, в якості виконавця, укладають договір щодо виконання експертизи вартості орендованого майна.
8.6. В подальшому оплата послуг експерта - оцінювача компенсується орендарем - переможцем конкурсу.
8.7. Рецензування висновку про вартість об'єкта оренди забезпечується Головним управлінням.
8.8. У разі коли орендарі звільнені від орендної плати (компенсують орендодавцю витрати на утримання орендованого майна), оцінка вартості не виконується, а застосовується справедлива вартість об'єкта.
9. Орендна плата та інші платежі
9.1. Орендна плата - це плата за користування майном лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва, яке передається в оренду.
9.2. Розмір орендної плати встановлюється договором оренди:
- у разі передачі в оренду майна на конкурсних засадах відповідно до конкурсних пропозицій орендаря - переможця конкурсу;
- в інших випадках згідно з Методикою.
Додатково до орендної плати орендар сплачує:
- податок на додану вартість у розмірах та порядку, визначених чинним законодавством України;
- відшкодування витрат орендодавцю на утримання майна (плата за користування земельною ділянкою, на якій розташовано об'єкт оренди, амортизаційні відрахування на об'єкт оренди, експлуатаційні витрати орендодавця);
- відшкодування орендодавцю вартості комунальних послуг, витрат на утримання прибудинкової території, вартості послуг із ремонту і технічного обслуговування інженерного обладнання та внутрішньобудинкових мереж, ремонту будівлі, у тому числі покрівлі, фасаду, вивозу сміття або сплата за послуги на підставі договорів з постачальниками.
Зазначені додаткові платежі сплачуються одночасно з орендною платою.
9.3. Початок нарахування орендної плати та інших платежів починається із дати підписання акта приймання-передачі об'єкта оренди.
Строки внесення орендної плати та інших платежів визначаються у договорі.
Орендар за користування об'єктом оренди вносить орендну плату та інші платежі незалежно від наслідків господарської діяльності.
9.4. Розмір орендної плати може бути змінений:
- за погодженням сторін;
- на вимогу орендодавця у разі зміни цін і тарифів;
- у разі істотної зміни стану або цільового призначення об'єкта оренди;
- за обґрунтованим клопотанням орендаря;
- в інших випадках, передбачених законодавством України.
9.5. Контроль за надходженням орендної плати та інших платежів покладається на орендодавця.
9.6. Згідно з рішенням Київради від 25.12.2008 № 1045/1045 "Про ефективне використання приміщень лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва" 50 % від доходів, отриманих від здачі в оренду майна, орендодавці перераховують на окремий рахунок Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення для вирішення непередбачених ситуацій, що не мають постійного характеру (руйнування покрівель, порив теплотрас, поломка ліфтів тощо).
10. Страхування об'єкта оренди
10.1. Орендоване майно страхується орендарем на користь орендодавця.
10.2. Організації-страховики визначаються на конкурсних засадах.
Головне управління в засобах масової інформації оголошує конкурс на відбір організацій-страховиків.
У строк 15 календарних днів після публікації оголошення про проведення конкурсу Комісія на своєму засіданні розглядає конкурсні пропозиції та визначає переможця-страховика.
10.3. У подальшому Головне управління, в якості замовника, орендар, в якості платника, та організація-страхувальник - переможець конкурсу, в якості виконавця, укладають тристоронній договір про страхування об'єкта оренди.
Договір про страхування майна складається в трьох примірниках: по одному примірнику для кожної із зазначених сторін.
10.4 Орендоване майно повинне бути застраховане на користь орендодавця протягом 30 календарних днів після укладення договору оренди.
10.5. Оплата послуг страховика здійснюється за рахунок орендаря (страхувальника).
11. Поліпшення майна
Орендар має право за письмовою згодою орендодавця, якщо інше не передбачено договором оренди, за рахунок власних коштів виконувати поліпшення орендованого майна.
Вартість поліпшень об'єкта оренди, виконаних орендарем, з дозволу орендодавця, компенсації не підлягає.
12. Передача майна в суборенду
12.1. Дозвіл на передачу нерухомого майна (будівель, споруд, приміщень) лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва орендарем в суборенду здійснюється в тому ж порядку, що і передача в оренду.
12.2. Передача комунального майна орендарем в суборенду дозволяється тільки за згодою орендодавця і за рішенням Комісії.
12.3. Підставою для укладання договору суборенди є рішення Комісії.
Строк дії договору суборенди не повинен перевищувати строк дії договору оренди основного орендаря.
13. Прикінцеві положення
13.1. Орендодавець здійснює контроль за цільовим використанням майна, переданого в оренду.
13.2. Орендодавець зобов'язаний офіційно (поштовим повідомленням) за два місяці до моменту закінчення строку договору письмово повідомити орендаря про закінчення термінів договору оренди і припинення орендних стосунків.
13.3. Орендар після припинення договору оренди та у разі відмови у продовженні договору оренди зобов'язаний протягом 30 календарних днів передати майно за актом приймання-передачі орендарю. У момент підписання акта приймання-передачі орендар передає орендодавцю ключі від приміщення.
13.4. Договір про передачу в оренду майна лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва вважається дійсним після затвердження його Головним управлінням охорони здоров'я та медичного забезпечення виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації).
Заступник голови - керівник апаратуБ.Стичинський
Додаток
до Порядку передачі майна
лікувально-профілактичних
закладів комунальної власності
міста Києва в оренду,
затвердженого розпорядженням
виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської
державної адміністрації)
від 26.01.2009 № 80
(в редакції розпорядження
виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської
державної адміністрації)
від 10.07.2009 № 782 ( див. текст )
ДОГОВІР
про передачу в оренду нерухомого майна лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва
ДОГОВІР № ___
про передачу в оренду нерухомого майна лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста Києва
м. Київ "___" ____________ 200_ р.
Лікувально-профілактичний заклад (установа), в господарському віданні або оперативному управлінні яких перебуває майно територіальної громади міста Києва _____
_____________________________________________________, надалі -ОРЕНДОДАВЕЦЬ,
(повне найменування орендодавця)
в особі _____________________________________________________________, який діє на
(посада, прізвище, ім'я, по батькові)
підставі __________________________________ з однієї сторони, та
_____________________________________
(назва документа, що визначає статус)
(повне найменування орендаря)
_____________________________________________________, надалі - ОРЕНДАР, в особі
(посада, прізвище, ім'я, по батькові)
який діє на підставі ____________________________________________________________,
(назва документа, що визначає статус)
з другої сторони, що іменуються разом - Сторони, уклали цей договір про нижченаведене:
1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
1.1. ОРЕНДОДАВЕЦЬ на підставі ________________________________________________
від "___" ____________ 200_ року № ___ передає, а ОРЕНДАР приймає в оренду нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення), що належить до комунальної власності територіальної громади м. Києва, далі - об'єкт оренди, за адресою: вулиця, бульвар, проспект, провулок, узвіз, площа (непотрібне закреслити), ________________________, буд. _______, корп. _________, для_______________________________________________
_____________________________________________________________________________
(цільове призначення, у випадку надання об'єкта оренди з різним цільовим призначенням
вказується площа по кожному виду цільового призначення окремо)
1.2. Цей Договір визначає взаємовідносини Сторін щодо строкового, платного користування ОРЕНДАРЕМ об'єктом оренди.
1.3. Об'єктом оренди є:
- приміщення, будівля, споруда (непотрібне закреслити) загальною площею ________ кв. м, в т. ч. на _____ поверсі _____ кв. м, напівпідвалі _____ кв. м, підвалі _____ кв. м, на горищі ____ кв. м, згідно з викопіюванням з поповерхового плану, що складає невід'ємну частину цього Договору;
- устаткування, інвентар та інше майно (за наявності) згідно з переліком, що є невід'ємною частиною цього Договору.
1.4. Опис технічного стану об'єкта оренди на дату передачі його ОРЕНДАРЕВІ, його склад зазначаються в акті приймання-передачі об'єкта оренди, що є невід'ємною частиною цього Договору (Додаток 3).
1.5. Об'єкт оренди належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва і закріплений на праві господарського відання (оперативного управління)
_____________________________________________________________________________
(повна назва підприємства (установи))
2. ВАРТІСТЬ ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ ТА ІНШІ ВИТРАТИ ОРЕНДАРЯ
2.1. Вартість орендної плати вказується в додатках 1 і 2 до даного Договору на підставі рішення Комісії по розгляду питань використання майна (будівель, споруд, приміщень) лікувально-профілактичних закладів комунальної власності м. Києва (надалі - Комісія), який є невід'ємною частиною даного договору, та підписується двома сторонами.
2.2. Витрати ОРЕНДОДАВЦЯ на утримання майна не входять до складу орендної плати, нараховуються ОРЕНДОДАВЦЕМ та сплачуються ОРЕНДАРЕМ одночасно з орендною платою, а саме:
- компенсація за користування земельною ділянкою, на якій розташований об'єкт оренди;
- експлуатаційні витрати орендодавця.
2.3. Додатково до орендної плати та до витрат орендодавця на утримання орендованого майна нараховується податок на додану вартість у розмірах та порядку, визначених чинним законодавством України, який сплачується ОРЕНДАРЕМ одночасно з вказаними платежами.
2.4. ОРЕНДАР відшкодовує ОРЕНДОДАВЦЮ вартість комунальних послуг (у разі відсутності можливості на встановлення окремих лічильників і відповідно укладання окремих договорів з постачальниками комунальних послуг), витрат на утримання прибудинкової території, вартість послуг по ремонту і технічному обслуговуванню інженерного обладнання та внутрішньо-будинкових мереж, ремонту будівлі, у т. ч.: покрівлі, фасаду, вивіз сміття тощо, яка не входить до складу орендної плати або сплачує вартість цих послуг самостійно на підставі договорів, укладених з організаціями, що надають такі послуги.
2.5. ОРЕНДАР зобов'язаний взяти участь в проектуванні, влаштуванні та сплаті за спожиту електроенергію для зовнішнього художнього освітлення фасаду об'єкта оренди - пам'ятки культурної спадщини міста Києва пропорційно займаній площі.
2.6. Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається з урахуванням індексу інфляції за поточний місяць.
2.7. Розмір орендної плати може бути змінено на вимогу однієї із Сторін у разі зміни Методики розрахунку та порядку використання орендної плати за користування майном територіальної громади м. Києва, відповідних цін і тарифів (ставок орендної плати) та в інших випадках, передбачених законодавством України.
2.8. Орендна плата та інші платежі сплачуються ОРЕНДАРЕМ, починаючи з дати підписання акта приймання-передачі. Останнім днем сплати платежів є дата підписання Сторонами акта приймання-передачі при поверненні об'єкта оренди ОРЕНДОДАВЦЕВІ.
2.9. Орендна плата сплачується ОРЕНДАРЕМ незалежно від наслідків його господарської діяльності щомісячно не пізніше 10 числа поточного місяця на рахунок ОРЕНДОДАВЦЯ.
ОРЕНДАРІ, що фінансуються з державного бюджету, як виняток, сплачують орендну плату не пізніше 10 числа наступного місяця.
2.10. ОРЕНДАРЕМ сплачується:
- страхування об'єкта оренди (на підставі умов договору страхування).
2.11. За клопотанням ОРЕНДАРЯ на період виконання капітального ремонту об'єкта оренди згідно з розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), на підставі рішення Комісії № ___ від _________ ОРЕНДАРЮ може бути встановлена пільгова орендна плата, але не менше витрат ОРЕНДОДАВЦЯ на утримання об'єкта оренди.
2.12. ОРЕНДАР має право звернутися до Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (надалі - Головне управління) з клопотанням щодо відповідного зменшення орендної плати, якщо з незалежних від нього обставин змінилися умови, передбачені цим Договором, або істотно погіршився стан об'єкта оренди не з вини ОРЕНДАРЯ.
3. ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН
3.1. ОРЕНДОДАВЕЦЬ зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту підписання цього Договору з додатками передати, а ОРЕНДАР прийняти по акту приймання-передачі об'єкт оренди.
3.2. ОРЕНДОДАВЕЦЬ зобов'язаний у строк 3 робочих днів з дати підписання акта приймання-передачі надати екземпляр договору оренди до Головного управління.
3.3. ОРЕНДОДАВЕЦЬ зобов'язаний у непереданих в оренду приміщеннях забезпечувати додержання вимог Закону України "Про пожежну безпеку".
3.4. ОРЕНДАР зобов'язаний вносити орендну плату та інші передбачені Договором платежі своєчасно і в повному обсязі.
3.5. ОРЕНДАР зобов'язаний забезпечити належне збереження, експлуатацію і санітарне утримання об'єкта оренди, його обладнання, інвентарю та запобігати його пошкодженню.
3.6. У разі встановлення пільгової ставки орендної плати на час виконання капітального ремонту об'єкта оренди, ОРЕНДАР зобов'язаний у місячний термін, з часу надання такої пільги, приступити до виконання зазначених робіт.
3.7. ОРЕНДАР підвальних приміщень зобов'язаний дотримуватись правил експлуатації та ремонту інженерних комунікацій та вимог БНІП-11-104-76 по зберіганню та складуванню матеріальних цінностей у підвальних приміщеннях, а також забезпечити їх захист від аварій інженерних комунікацій.
3.8. ОРЕНДАР повинен забезпечити підготовку об'єкта оренди до експлуатації в осінньо-зимовий період: провести утеплення вікон, дверей, ремонт покрівлі.
3.9. ОРЕНДАР зобов'язаний забезпечити належне утримання інженерних комунікацій (водопроводу, каналізації, електричних та опалювальних мереж), переданих в оренду разом з об'єктом оренди. У випадку аварій та виконання планових ремонтних робіт повідомляти про це ОРЕНДОДАВЦЯ.
3.10. ОРЕНДАР зобов'язаний відповідно до вимог Закону України "Про пожежну безпеку" розробляти комплексні заходи щодо забезпечення пожежної безпеки об'єкта оренди. Забезпечувати додержання протипожежних вимог стандартів, норм, правил, а також виконання вимог приписів і постанов органів державного пожежного нагляду. Утримувати у справному стані засоби протипожежного захисту і зв'язку, пожежну техніку, обладнання та інвентар, не допускати їх використання не за призначенням. Проводити службове розслідування випадків пожеж, документи розслідування надавати ОРЕНДОДАВЦЮ.
3.11. ОРЕНДАР зобов'язаний забезпечувати безперешкодний доступ до об'єкта оренди представників ОРЕНДОДАВЦЯ та структурного підрозділу виконавчого органу Київради, що здійснює управління майном, та надавати за першою вимогою всю необхідну інформацію щодо об'єкта оренди для перевірки дотримання ОРЕНДАРЕМ умов цього Договору.
3.12. ОРЕНДАР зобов'язаний на вимогу ОРЕНДОДАВЦЯ проводити звіряння взаєморозрахунків по орендних платежах і оформляти відповідні акти звірки, щорічно брати участь в інвентаризації розрахунків за станом на 1 січня.
3.13. Про припинення використання об'єкта оренди ОРЕНДАР за 2 місяці письмово повідомляє ОРЕНДОДАВЦЯ.
3.14. ОРЕНДАР зобов'язаний відшкодовувати ОРЕНДОДАВЦЮ вартість фактично спожитих комунальних послуг або самостійно сплачувати постачальникам вартість таких послуг, які надаються за окремими договорами, укладеними ОРЕНДАРЕМ з цими організаціями (водопостачання, каналізація, газ, електрична та теплова енергія, вивіз сміття тощо) за тарифами, які у встановленому законодавством порядку відшкодовують повну вартість їх надання, та частку витрат на утримання прибудинкової території, на ремонт покрівлі, фасаду, вивіз сміття тощо та послуг по технічному обслуговуванню інженерного обладнання внутрішньо-будинкових мереж пропорційно площі орендованих приміщень.
3.15. У місячний термін після укладання цього Договору ОРЕНДАР повинен надати ОРЕНДОДАВЦЮ копії договорів, передбачених підпунктом 3.14.
3.16. Протягом строку дії даного договору ОРЕНДАР зобов'язаний забезпечити страхування об'єкта оренди на користь ОРЕНДОДАВЦЯ шляхом укладення договорів страхування із страховими компаніями, визначеними згідно з Порядком передачі майна (будівель, споруд, приміщень) лікувально-профілактичних закладів комунальної власності м. Києва в оренду.
У договорі страхування (страховому полісі) ОРЕНДОДАВЕЦЬ повинен бути вказаний як вигодонабувач страхового відшкодування. ОРЕНДАР зобов'язаний надати ОРЕНДОДАВЦЮ і до Головного управління копію договору страхування (страхового полісу) та копії платіжних доручень про сплату страхових платежів. Обсяги страхових платежів та терміни їх сплати визначаються договором страхування об'єкта оренди.
3.17. ОРЕНДАР зобов'язаний сплатити послуги експерта-оцінювача за проведення незалежної оцінки об'єкта оренди до підписання договору оренди.
3.18. ОРЕНДАР зобов'язаний в разі реорганізації, приватизації чи його (ОРЕНДАРЯ) ліквідації або порушенні справи про банкрутство в господарському суді письмово повідомити про це ОРЕНДОДАВЦЯ в 10-денний термін з моменту виникнення перелічених фактів та надати нотаріально посвідчені копії установчих документів, які враховують реорганізаційні процеси, а також інформацію про правонаступництво.
3.19. ОРЕНДАР зобов'язаний в разі приватизації об'єкта оренди в 10-денний термін надати ОРЕНДОДАВЦЮ копію нотаріально посвідченого договору купівлі-продажу об'єкта оренди та акта приймання-передачі.
3.20. Про зміну поштових, розрахунково-платіжних та інших реквізитів ОРЕНДАР письмово повідомляє ОРЕНДОДАВЦЯ в 10-денний термін.
3.21. ОРЕНДАР після припинення дії договору оренди та у разі відмови у продовженні договору оренди зобов'язаний протягом 30 календарних днів передати майно по акту приймання-передачі ОРЕНДАРЮ.