• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про стратегічні напрями діяльності митної служби України, основні пріоритети діяльності та заходи щодо їх реалізації на 2008 рік

Державна митна служба України  | Рішення від 27.12.2007
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 27.12.2007
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 27.12.2007
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОЇ МИТНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
27.12.2007
Про стратегічні напрями діяльності митної служби України, основні пріоритети діяльності та заходи щодо їх реалізації на 2008 рік
За результатами ґрунтовного аналізу стану справ у сфері діяльності митної служби України відповідно до завдань, визначених на засіданні Кабінету Міністрів України 19 грудня 2007 року, Державною митною службою визначено стратегічні напрями діяльності у сфері митної служби, пріоритети та заходи Державної митної служби України на 2008 рік.
При розробці пріоритетів враховані завдання, визначені Програмою Президента України Віктора Ющенка "10 кроків назустріч людям", виборчими програмами суб'єктів Коаліції, концептуальним проектом Програми діяльності Кабінету Міністрів України, який ґрунтується на цих програмних документах.
Серед стратегічних завдань, визначених цими документами, є:
утвердження України, як сучасної європейської держави, відповідно до чого зростає актуальність роботи з розробки та імплементації митного законодавства, що відповідає міжнародним стандартам й стандартам ЄС, визначення завдань та повноважень центральних органів виконавчої влади зі спеціальним статусом;
досягнення реальних зрушень у соціальній та економічній сферах України, всебічний, гармонійний розвиток людини, як носія знань та інтелектуального капіталу, трудового та підприємницького потенціалу нації, чому сприятиме забезпечення митною службою виконання завдань щодо наповнення Державного бюджету України у 2008 року, максимального спрямування визначених законодавством платежів до державної скарбниці;
захист економічної безпеки та економічних інтересів Держави на митному кордоні України, зокрема, шляхом реальної протидії порушенням митних правил та контрабанді, що має забезпечити надання Держмитслужбі належних прав та повноважень щодо проведення цієї роботи;
забезпечення реалізації твердого наміру Президента та Уряду України здійснити масштабні зрушення у справі судово-правової реформи та викорінення корупції, зокрема, через удосконалення системи виявлення, попередження та недопущення правопорушень працівниками митних органів.
На реалізацію пріоритетів, визначених у цих програмних документах, спрямовано заходи, включені до схваленого колегією Держмитслужби 28.11.07 (протокол N 8) Плану роботи Державної митної служби України на 2008 рік, проект якого відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.05 N 1229 "Про внесення змін до Порядку спрямування і координації діяльності центральних органів виконавчої влади через відповідних міністрів" (із змінами та доповненнями) опрацьовано з Міністерством фінансів України, а також до Плану роботи Держмитслужби у I кварталі 2008 року.
Розглянувши комплекс завдань, що поставлені перед Держмитслужбою, Президентом України, Кабінетом Міністрів України, чинними законодавчими та нормативними документами, колегія Держмитслужби відзначає, першочергова увага керівництва та колективу має спрямовуватися на забезпечення збереження цілісності економічного кордону Держави та трансформацію української митної служби в потужну та високопрофесійну структуру з європейським рівнем роботи та правового, матеріально-технічного й кадрового забезпечення, активізацію в митних органах роботи із суттєвого посилення протидії контрабанді, порушенням митних правил, корупції.
Колегія
ВИРІШИЛА:
1. Визначити стратегічними напрямами вдосконалення діяльності митної служби України:
підвищення ефективності контролю за переміщенням товарів та транспортних засобів через митний кордон, що є одним з елементів захисту соціально-економічних інтересів держави;
скорочення часу на здійснення митних процедур та зовнішнє їх спрощення, що є одним з проявів спрямованості держави на досягнення кращих світових стандартів у своїй діяльності.
2. Визначити пріоритетними напрямами діяльності митної служби України на 2008 рік:
безумовне виконання завдань, визначених Державним бюджетом України на 2008 рік;
приведення діяльності митної служби, пов'язаної зі здійсненням процедур митного контролю, митного оформлення, а також з відверненням, виявленням, розкриттям та попередженням порушень законодавства з питань митної справи, до визнаних Україною міжнародних стандартів;
забезпечення кадрової спроможності митної служби щодо якісного виконання завдань в умовах впровадження міжнародних стандартів діяльності;
подальший розвиток взаємодії митної служби з правоохоронними та контролюючими органами України, а також з митними органами інших держав;
створення організаційно-правових передумов для розгортання системної та результативної наукової діяльності в митній службі.
3. Схвалити перелік основних завдань, вирішення яких обумовлює реалізацію пріоритетних напрямів діяльності Держмитслужби у 2008 році (додається).
4. Зосередити основні зусилля на реалізації основних завдань, вирішення яких обумовлює реалізацію пріоритетних напрямів діяльності Держмитслужби у 2008 році.
Виконавці: Заступники Голови Служби,
керівники структурних
підрозділів
Держмитслужби,
керівники митних органів
5. Направити на погодження до Кабінету Міністрів України визначені колегією стратегічні напрями діяльності та пріоритети митної служби України на 2008 рік відповідно до вимог, визначених на засіданні Уряду 19.12.07.
Виконавець - Управління досліджень
та стратегічного
розвитку
Строк - до 28.12.07
6. Доопрацювати з урахуванням визначених пріоритетів проект Плану роботи Державної митної служби на 2008 рік, схвалений колегією Держмитслужби 28.11.07 (протокол N 8), та направити його для погодження до Міністерства фінансів України відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.05 N 1229 (із змінами та доповненнями).
Виконавець - Департамент організації
діяльності Голови
Служби,
структурні підрозділи
Держмитслужби
Строк - до 12.01.08
7. Забезпечити подання до Мінфіну проектів Концепції створення в Державній митній службі України багатофункціональної комплексної системи "Електронна митниця" і Стратегічного плану розвитку багатофункціональної комплексної системи "Електронна митниця", розробка яких визначена п. 6 Указу Президента України "Про заходи щодо активізації євроінтеграційного прикордонного співробітництва" від 19.12.07 N 1236/2007.
Виконавець - Регіональна
інформаційна митниця,
Юридичний департамент,
Управління досліджень
та стратегічного
розвитку,
Фінансово-економічне
управління
Строк - до 01.07.08
8. Прискорити роботи зі створення власного центру сертифікації ключів (для співробітників митних органів), який буде використовуватися як для системи електронного декларування, так і системи електронного документообігу в цілому.
Про результати роботи доповісти Голові Служби.
Виконавець - Регіональна
інформаційна митниця,
Фінансово-економічне
управління
Строк - до 01.07.08
Голова Служби
Секретар колегії
В.І.Хорошковський
Д.С.Гусар
Додаток
до рішення колегії
27.12.2007
ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ,
вирішення яких обумовлює реалізацію пріоритетних напрямів діяльності Держмитслужби у 2008 році у сфері нормотворчої діяльності
1. Завершення розроблення проектів законодавчих та інших нормативно-правових актів, необхідність прийняття яких зумовлено приєднанням України до Міжнародної конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур (Кіотської конвенції).
2. Підготовка проекту Закону України "Про митну службу України".
3. Поновлення роботи щодо внесення змін до законодавства України стосовно надання митним органам України права на проведення оперативно-розшукової діяльності та досудового слідства в справах про контрабанду.
4. Систематизація роботи з аналізу правозастосовної діяльності митної служби України.
у сфері діяльності зі спрощення процедур митного контролю та митного оформлення
5. Забезпечення подальшого впровадження в митних органах уніфікованих технологій митного контролю та митного оформлення, які безперервно охоплюють всю послідовність руху товарів і транспортних засобів під час перебування їх під митним контролем, з метою створення умов для поступової адаптації митних технологій до роботи з інформацією про товари та транспортні засоби.
6. Розроблення та впровадження в практичну діяльність митних органів методики вимірювання тривалості процедур митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів з метою створення основи для оцінки дієвості заходів Держмитслужби зі спрощення процедур митного контролю, митного оформлення.
7. Розроблення та впровадження в практичну діяльність митних органів системи аналізу та управління ризиками, її автоматизація та вдосконалення інформаційного наповнення систем аналізу та управління ризиками з метою забезпечення обґрунтованості вибіркових оглядів, підвищення їх результативності.
8. Досягнення уніфікації та вичерпності вимог, що пред'являються до інформації та документів, які подаються або утворюються при проходженні технологій митного контролю, митного оформлення, з метою прискорення реалізації в повному обсязі започаткованої Держмитслужбою процедури електронного декларування.
у сфері організаційно-управлінської діяльності
9. Завершення розпочатого у 2006-2007 роках розмежування оперативних та управлінських функцій між Держмитслужбою та митними органами (стосовно виконання функцій із застосування законодавства з питань митної справи та контролю за його дотриманням при переміщенні товарів і транспортних засобів) з метою покращення якості вироблення Держмитслужбою рішень стратегічного характеру.
10. Оптимізація внутрішньої структури митних органів та структури їх географічного розташування з урахуванням результатів функціонування в митних органах уніфікованих митних технологій з метою забезпечення раціонального використання кадрового потенціалу та матеріально-фінансових ресурсів.
у сфері взаємодії митної служби
11. Спрямування взаємодії з іншими контролюючими органами, задіяними в процесах митного контролю та митного оформлення, на створення єдиного інформаційного простору як основи для прийняття узгоджених рішень щодо переміщуваних товарів та транспортних засобів з метою визначення місця та ролі кожного контролюючого органу в майбутніх та діючих митних технологіях.
12. Спрямування взаємодії з учасниками ЗЕД на досягнення вичерпності їх обов'язків в межах проведення митних процедур з метою формування максимально безконфліктних уніфікованих технологій митного оформлення та митного контролю; визначення реальної спроможності учасників ЗЕД щодо переходу на інформаційні технології з метою створення умов для завчасного планування ними витрат, пов'язаних з їх майбутнім переходом на інформаційні технології.
13. Спрямування міжнародної взаємодії митної служби на забезпечення несуперечливості міжнародним стандартам інформаційного простору митної служби, на пошук та реалізацію взаємовигідних і найбільш ефективних шляхів довгострокової співпраці в оперативній діяльності з метою безпроблемного входження митної служби України до міжнародного інформаційного простору.
у сфері кадрової діяльності
14. Забезпечення належної професійної підготовки персоналу всіх рівнів з метою здобуття навичок для ефективного здійснення митної справи з використанням сучасних інформаційних технологій.
15. Забезпечення вдосконалення системи виявлення, попередження та недопущення правопорушень працівниками митних органів.
у сфері наукової діяльності
16. Забезпечення подальшого розвитку організаційно-правової основи для становлення митної науки шляхом активізації діяльності Наукової ради, розширення систематизованої бази вітчизняних та зарубіжних наукових знань з митної справи, вдосконалення процесів замовлення та виконання наукових робіт.
17. Розроблення сучасних теоретичних основ для моделювання реальних процесів в оперативній та управлінській діяльності митної служби в умовах відповідності Рамковим стандартам ВМО.
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua