• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо необхідності оформлення права користування частиною прибудинкової території при влаштуванні окремого входу в квартиру у багатоквартирному будинку

Міністерство будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України  | Розяснення від 01.11.2006
Реквізити
  • Видавник: Міністерство будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України
  • Тип: Розяснення
  • Дата: 01.11.2006
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України
  • Тип: Розяснення
  • Дата: 01.11.2006
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО БУДІВНИЦТВА, АРХІТЕКТУРИ
ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Р О З' Я С Н Е Н Н Я
01.11.2006
Щодо необхідності оформлення права користування
частиною прибудинкової території
при влаштуванні окремого входу
в квартиру у багатоквартирному будинку
Порушене питання вирішується на основі статей369, 370, 372, 377 Цивільного кодексу України ( 435-15 ) іздотриманням будинкових норм і правил, а також чинних нормземельного законодавства.
Згідно зі ст. 369 Цивільного кодексу України ( 435-15 )розпорядження майном, що є у спільній сумісній власності,здійснюється за згодою всіх співвласників.
Ст. 370 Цивільного кодексу ( 435-15 ) закріплює правоспіввласників на виділення у натурі частки із майна, що є успільній сумісній власності, процедура якого передбачена ст. 364Цивільного кодексу.
Згідно зі ст. 42 Земельного кодексу України ( 2768-14 )земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні житловібудинки, а також належні до них прибудинкові території комунальноївласності, надаються в постійне користування підприємствам,установам і організаціям, які здійснюють управління цимибудинками.
У разі приватизації громадянами багатоквартирного житловогобудинку відповідна земельна ділянка може передаватися у власністьабо надаватися у користування об'єднанню власників. Порядоквикористання земельних ділянок, на яких розташованібагатоквартирні житлові будинки, а також належні до них будівлі,споруди та прибудинкові території, визначається співвласниками.Розміри та конфігурація земельних ділянок, на яких розташованібагатоквартирні житлові будинки, а також належні до них будівлі,споруди та прибудинкові території, визначаються на підставіпроектів розподілу території кварталу, мікрорайону та відповідноїземлевпорядної документації.
Отже, при облаштуванні окремого входу в квартиру, що єскладовою частиною багатоквартирного будинку, власник квартириповинен укласти або договір оренди з органами місцевогосамоврядування (якщо будинок перебуває у комунальній власності),або колективну угоду з об'єднанням співвласників багатоквартирного
будинку.