• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Стосовно видів житлово-комунальних послуг, які належать до повноважень органів місцевого самоврядування

Міністерство будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України  | Розяснення від 01.08.2006
Реквізити
  • Видавник: Міністерство будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України
  • Тип: Розяснення
  • Дата: 01.08.2006
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України
  • Тип: Розяснення
  • Дата: 01.08.2006
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО БУДІВНИЦТВА, АРХІТЕКТУРИ
ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Р О З' Я С Н Е Н Н Я
01.08.2006
Стосовно видів житлово-комунальних послуг, які належать до повноважень органів місцевого самоврядування
Відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" до повноважень органів місцевого самоврядування належать:
- встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги;
- затвердження норм споживання та якості житлово-комунальних послуг, контроль за їх дотриманням;
- здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів у сфері житлово-комунальних послуг.
Це зумовлено тим, що саме органи місцевого самоврядування відповідають за стале функціонування підприємств житлово-комунального господарства і мають можливість під час формування тарифів враховувати місцеві особливості виробництва та надання житлово-комунальних послуг.
Згідно із Законом України "Про приватизацію державного житлового фонду" (ст. 10, п. 2) власники приватизованого житла у багатоквартирних будинках (до них належать власники викупленого та кооперативного житла) є співвласниками всіх допоміжних приміщень будинку та його технічного обладнання і повинні сплачувати свою частку витрат у загальних витратах на утримання будинків та прибудинкової території пропорційно до займаної площі.
Квартирна плата - це плата не за полощу, яку займає мешканець, а плата за утримання житла.
Утримання житла - це комплекс робіт, спрямованих на створення необхідних умов для проживання людей і забезпечення збереження жилих будівель та технічного обладнання.
Статтею 66 Житлового кодексу УРСР у редакції зі змінами, внесеними Законом України "Про внесення змін і доповнень до Житлового кодексу Української РСР" від 06.05.93 N 3187-XII, встановлено, що плата за користування житлом обчислюється, виходячи із загальної площі квартири. Згідно з вимогами вищезазначеної статті калькуляційною одиницею встановлено 1 кв.м загальної площі.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 12.07.2005 N 560 "Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкової території і типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкової території".
Зазначеним Порядком передбачено, що розмір тарифів (нормативних витрат, пов'язаних з утриманням будинків і споруд та прибудинкової території) визначається по кожному будинку окремо залежно від кількісних показників фактичного надання послуг з урахуванням забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкової територій згідно з типовим переліком послуг.
До Типового переліку послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкової території належать прибирання сходових кліток, прибудинкової території, підвалів, вивезення та утилізація твердих побутових і негабаритних відходів, технічне обслуговування ліфтів та систем диспетчеризації, енергопостачання ліфтів, технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем тепло-, водопостачання, водовідведення і зливної каналізації, освітлення місць загального користування, підвалів та інші витрати.
Виходячи із зазначеного, всі мешканці повинні брати участь у покритті всіх витрат на утримання будинку з розрахунку на 1 кв.м загальної площі.