• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про нормативні акти Укоопспілки

Центральна спілка споживчих товариств України | Постанова, Форма типового документа, Положення, Статут від 12.11.2008
Реквізити
  • Видавник: Центральна спілка споживчих товариств України
  • Тип: Постанова, Форма типового документа, Положення, Статут
  • Дата: 12.11.2008
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Центральна спілка споживчих товариств України
  • Тип: Постанова, Форма типового документа, Положення, Статут
  • Дата: 12.11.2008
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА ЦЕНТРАЛЬНОЇ СПІЛКИ СПОЖИВЧИХ ТОВАРИСТВ УКРАЇНИ
VI збори XIX скликання
П О С Т А Н О В А
12.11.2008
Про нормативні акти Укоопспілки
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної спілки споживчих товариств від 10.11.2010 )
Збори Ради Укоопспілки
ПОСТАНОВЛЯЮТЬ:
1. Затвердити та ввести в дію з 1 грудня 2008 року нормативний акт Укоопспілки:
1.1. Положення про проведення переоцінки залишків товарно-матеріальних цінностей у організаціях, підприємствах (об'єднаннях), інших суб'єктах господарювання споживчої кооперації України (додаток 1).
2. Затвердити та ввести в дію з 31 грудня 2008 року нормативні акти Укоопспілки:
2.1. Статут підприємства споживчої кооперації "ринок" споживспілки (споживчого товариства) (типовий) (додаток 2).
2.2. Типове Положення відокремленого підрозділу (без створення юридичної особи) "ринок" споживчого товариства (споживспілки) (додаток 3).
2.3. Контракт з директором підприємства споживчої кооперації "ринок" споживчого товариства (споживспілки) (типовий) (додаток 4).
2.4. Положення про визначення розміру тарифів на платні послуги ринків споживчої кооперації України (додаток 5).
3. Затвердити та ввести в дію з 30 червня 2009 року нормативні акти Укоопспілки:
3.1. Перелік відомостей, що становлять комерційну таємницю та конфіденційну інформацію споживчих товариств, споживспілок, їх підприємств (об'єднань), інших суб'єктів господарювання (додаток 6).
3.2. Положення про комерційну таємницю та конфіденційну інформацію споживчих товариств, споживспілок, їх підприємств (об'єднань), інших суб'єктів господарювання (додаток 7).
4. Затвердити та ввести в дію з 31 грудня 2008 року зміни і доповнення до нормативних актів Укоопспілки:
4.1. Програми завершення розмежування і закріплення власності в споживчій кооперації України (Укоопспілки) (додаток 8).
4.2. Положення про громадське майно (основні засоби) споживчої кооперації України (додаток 9).
4.3. Положення про порядок продажу на аукціонах основних засобів підприємств і організацій споживчої кооперації України (додаток 10).
4.4. Положення про організацію пайового господарства споживчої кооперації України (додаток 11).
4.5. Положення про електронний реєстр об'єктів (будівель) споживчих товариств, споживспілок, їх підприємств (об'єднань) системи Центральної спілки споживчих товариств України (Укоопспілки) (додаток 12).
4.6. Положення про спеціальний фонд кооперативних виплат (додаток 13).
4.7. Примірне положення про матеріальне та соціальне забезпечення працівника споживчого товариства, споживспілки, підприємства (об'єднання), інших суб'єктів господарювання системи Центральної спілки споживчих товариств України (Укоопспілки) (додаток 14).
4.8. Положення про особливості інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків в організаціях, підприємствах і установах споживчої кооперації України (додаток 15).
5. Правлінню Укоопспілки розробити, затвердити та здійснити комплекс навчальних заходів з вивчення працівниками апарату управління споживчих товариств і споживспілок нормативних актів Укоопспілки.
6. Правлінням та ревізійним комісіям споживчих товариств і споживспілок забезпечити виконання і контроль за дотриманням вимог нормативних актів Укоопспілки.
Голова зборів Ради
Секретар зборів Ради
П.Ф.Бараш
К.А.Войтович
Додаток 2
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова шостих
зборів Ради Укоопспілки
дев'ятнадцятого скликання
12.11.2008
СТАТУТ ПІДПРИЄМСТВА СПОЖИВЧОЇ КООПЕРАЦІЇ
" ____________ ринок"
__________________ споживспілки (споживчого товариства) (типовий)
ідентифікаційний код ____________
1. Загальні положення
1.1. Підприємство споживчої кооперації "______________ ринок" споживспілки (споживчого товариства) (далі - Ринок), створене відповідно до постанови правління ____________ споживспілки (споживчого товариства) від "___" ____________ N ___ "Про створення підприємства споживчої кооперації ____________ ринок ___________ споживспілки (споживчого товариства)".
1.2. Засновником та власником Ринку є _________________ споживспілка (споживче товариство).
1.3. Ринок є правонаступником всіх прав і обов'язків ____________________________, (повна назва підприємства) що було зареєстроване рішенням __________________________________________.
(дата, N та назва органу реєстрації)
1.4. Ринок є юридичною особою, керується, в своїй діяльності Господарським та Цивільним кодексами України, законами України "Про кооперацію", "Про споживчу кооперацію", іншими законодавчими актами України; рішеннями з'їздів споживчої кооперації України, зборів Ради Укоопспілки, рішеннями Засновника Ринку та цим Статутом, має відокремлене майно, самостійний баланс, фірмовий бланк, печатку та штамп з найменуванням, поточний, валютний та інші рахунки в установах банку, діє на принципах повного господарського розрахунку.
1.5. Місце знаходження Ринку: _______________________________
__________________________________________________________________
1.6. Найменування Ринку:
- повне: ____________________________________________________
"__________________________________________________________ ринок"
- скорочене: ________________________________________________
__________________________________________________________ ринок".
2. Мета, завдання та предмет діяльності Ринку
2.1. Метою діяльності Ринку є задоволення потреб у послугах, товарах, роботах, членів споживчих товариств, інших громадян, підприємств, організацій споживчої кооперації України, інших суб'єктів господарювання та фізичних осіб, на основі ефективного використання в процесі господарювання фінансових матеріальних, виробничих і трудових ресурсів. Створення необхідних зручностей для купівлі-продажу товарів, сприяння найбільш повному задоволенню потреб суспільства у послугах, продукції, роботах Ринку.
2.2. Завданнями Ринку є:
2.2.1. Акумулювання фінансових, матеріальних і трудових ресурсів Засновника для господарювання на принципах добросовісності, взаємодопомоги з метою ефективного виконання завдань _________________ споживспілки (споживчого товариства), визначених її Статутом і Законом України "Про споживчу кооперацію", поліпшення економічного і соціального стану Засновника.
2.2.2. Створення сприятливих умов для високопродуктивної праці, поліпшення умов побуту та відпочинку працівників соціального розвитку трудового колективу.
2.2.3. Забезпечення збереження власності споживчої кооперації.
2.3. Предметом діяльності Ринку є:
2.3.1. Експлуатація майнового комплексу Ринку за його призначенням. Виконання будівельних і монтажних робіт під час нового будівництва, розширення, реконструкції, переобладнання, реставрації та ремонту будівель і споруд.
2.3.2. Організація і надання ринкових послуг населенню, організаціям, підприємствам, що здійснюють торгівлю на Ринку і надають послуги.
2.3.3. Надання в оренду основних засобів та торгових місць Ринку.
2.3.4. Здійснення погоджених з правлінням __________________ споживспілки (споживчого товариства) заходів з розвитку та зміцнення матеріально-технічної бази Ринку.
2.3.5. Створення та організація роботи торгово-закупівельних пунктів Ринку для заготівель, реалізації, збуту сільськогосподарської продукції, продуктів її переробки, продовольчих і непродовольчих товарів, а також супутніх послуг.
2.3.6. Справляння та перерахування до бюджету ринкового збору.
2.3.7. Організація оптової, дрібнооптової, роздрібної та комісійної торгівлі товарами народного споживання і виробничо-технічного призначення, медикаментами, ветеринарними препаратами, лікарськими засобами, транспортними засобами, запчастинами та іншими продовольчими і непродовольчими товарами.
2.3.8. Надання комерційних, посередницьких, представницьких, консультаційних, консалтингових та юридичних послуг, платних сервісних послуг юридичним і фізичним особам.
2.3.9. Розвиток ресторанного господарства, у т.ч. закладів швидкого приготування їжі, організація виробництва кулінарних, кондитерських виробів, напівфабрикатів, іншої продукції громадського харчування та реалізація через роздрібну мережу.
2.3.10. Організація обслуговування населення, будівництва, ремонту споруд і приміщень, ремонту автотранспорту та експедиційно-транспортних робіт, рекламно-інформаційних послуг, ксерокопіювання і перукарень, пошив та ремонт одягу, взуття тощо.
2.3.11. Заготівля, збереження, переробка та збут сільськогосподарської продукції, макулатури, вторинної текстильної й полімерної сировини, зношених шин, склобою, хутрової, лікарсько-технічної сировини, дикорослих плодів, ягід, грибів, заготівля брухту чорних і кольорових металів.
2.3.12. Відкриття пунктів обміну валюти, зон відпочинку для літніх людей та дітей.
2.3.13. Організація і проведення виставок-ярмарків, святкових та тематичних базарів, видовищних і розважальних заходів.
2.3.14. Вивчення та впровадження передового досвіду роботи, прогресивних форм організації праці та її оплати.
2.3.15. Інші види діяльності, не заборонені чинним законодавством.
2.4. Види діяльності, які відповідно до законодавства України потребують ліцензії (спеціального дозволу), Ринок буде здійснювати після отримання такої ліцензії (дозволу).
3. Майно Ринку та джерела формування
3.1. Майно Ринку це сукупність речей та інших цінностей (включаючи нематеріальні активи), які мають вартісне визначення, виробляються чи використовуються у діяльності Ринку та відображаються у його бухгалтерському обліку та балансі.
Майно та кошти Засновник передає Ринку у строкове користування (платне або безоплатне). Ринок не має права розпоряджатися майном Засновника, переданим йому у користування.
Засновник залишається власникам майна, яке передано Ринку у користування.
3.2. Джерелами формування майна Ринку є:
3.2.1. Громадське майно (основні засоби) Засновника.
3.2.2. Грошові та матеріальні внески Засновника.
3.2.3. Пайові внески членів споживчих товариств на формування фінансових ресурсів Ринку.
3.2.4. Доходи, одержані від реалізації послуг, товарів, продукції, робіт, інших видів господарської діяльності Ринку. Доходи від цінних паперів.
3.2.5. Капітальні вкладення, благодійні та безоплатні внески, пожертвування вітчизняних та іноземних юридичних і фізичних осіб.
3.2.6. Кредити банків та інших кредиторів.
3.2.7. Майно, майнові права, інші матеріальні та нематеріальні блага, придбані з дозволу Засновника в інших суб'єктів господарювання, організацій та громадян у встановленому законодавством порядку.
3.2.8. Інші джерела, не заборонені законодавством України.
3.3. Відчуження, продаж, передача у заставу, оренду основних засобів Ринку здійснюється відповідно до рішення Засновника.
3.4. Ринок здійснює користування землею і іншими природними ресурсами відповідно до мети своєї діяльності, чинного законодавства України, норматив них актів Укоопспілки, рішень Засновника.
3.5. Ринок має право списувати з балансу в порядку, встановленому законодавством України та нормативними актами Укоопспілки, основні засоби, інвентар та матеріальні цінності, які належать йому на праві власності.
3.6. Ризик випадкової загибелі або пошкодження майна, яке перебуває на балансі Ринку, несе Ринок. Збитки, завдані Ринку в результаті порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами, державними органами, відшкодовуються Ринку за рішенням суду.
3.7. Майно Ринку, яке перебуває на його балансі, підлягає страхуванню на користь власника.
4. Статутний фонд (капітал) та інші фонди Ринку
4.1. Статутний фонд Ринку формується виключно грошовими коштами. Порядок його формування визначається Засновником відповідно до законодавства України та нормативних актів Укоопспілки.
4.2. Розмір статутного фонду (капіталу) відображається на балансі Ринку. Засновник Ринку має право збільшувати (зменшувати) розмір внеску до статутного фонду, визначає порядок та строки його формування.
4.3. Рішення Засновника про збільшення (зменшення) статутного фонду набирає чинності з дня державної реєстрації.
4.4. Ринок створює резервний (страховий) фонд за рахунок відрахувань від прибутку Ринку, пожертвувань, безповоротної фінансової допомоги та інших, не заборонених законом надходжень.
4.5. Відрахування до резервного (страхового) фонду Ринку здійснюються після закінчення фінансового року за Рішенням Засновника тау розмірах, визначених нормативними актами Укоопспілки.
4.6. Ринок може створювати інші фонди, необхідні для його діяльності. Порядок Сформування і використання визначаються Засновником у порядку, встановленому чинним законодавством України та нормативними актами Укоопспілки.
5. Юридичний статус Ринку і його права
5.1. Ринок є юридичною особою згідно із законодавством України, має право від свого імені укладати договори та вчиняти інші правочини, не заборонені законодавством України (з урахуванням положень цього Статуту та нормативних актів Укоопспілки), набувати майнові і немайнові права, нести відповідальність, бути учасником судового процесу.
Правовий статус Ринку визначається законодавством України та цим Статутом. Зміни і доповнення до Статуту Ринку набирають чинності для третіх осіб з дня їх державної реєстрації, а у випадках, встановлених Законом, з дати повідомлення органом, що здійснює державну реєстрацію, таких змін.
Визнання окремих положень Статуту такими, що суперечать чинному законодавству, не тягне недійсність Статуту в цілому, а зазначені положення підлягають приведенню у відповідність з чинним законодавством шляхом внесення відповідних змін.
5.2. Ринок набуває статусу юридичної особи з моменту його реєстрації у Державному реєстрі фізичних і юридичних осіб.
5.3. Ринок має цивільні права і обов'язки, здійснює свою діяльність на основі і відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту.
5.4. Ринок має відокремлене майно, самостійний баланс, поточний і валютний рахунки в установах банку, фірмовий бланк, печатку зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, штамп, діє на принципах повного господарського розрахунку.
5.5. З письмового дозволу Засновника Ринок має право створювати відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи, що діють на основі положень про них, затверджених Засновником Ринку.
5.6. Ринок має право представляти і захищати інтереси своїх філій, представництв, відділень, інших відокремлених підрозділів, а також працівників в усіх державних, судових, громадських, кооперативних і міжнародних установах та організаціях.
5.7. Ринок несе відповідальність за своїми зобов'язаннями усім належним йому майном, крім майна переданого йому Засновником. Відповідальність Засновника за зобов'язаннями Ринку обмежується розміром внеску до Статутного фонду (капіталу) Ринку.
5.8. Ринок може користуватися й іншими правами, наданими підприємствам України згідно з чинним законодавством України.
6. Органи управління і контролю Ринку
6.1. Вищим органом управління Ринку є Засновник в особі правління ______________ споживспілки (споживчого товариства), яке здійснює функції управління підприємством відповідно до чинного законодавства, Статуту _______________ споживспілки (споживчого товариства) та цього Статуту. Правління ______________ споживспілки (споживчого товариства) правомочне прийняти будь-яке рішення з питань діяльності Ринку, яке обов'язкове до виконання Ринком. Виконавчим органом Ринку є директор. Права і обов'язки директора визначаються цим Статутом і контрактом, укладеним з ним.
Органом контролю Ринку є ревізійна комісія ________________ споживспілки (споживчого товариства).
7. Компетенція Засновника
7.1. У виключній компетенції Засновника Ринку є:
7.1.1. Затвердження Статуту Ринку, внесення змін та доповнень до Статуту, здійснення контролю за додержанням Статуту та прийняття рішень у зв'язку з його порушенням. Призначення уповноваженої особи для здійснення необхідних дій щодо державної реєстрації Ринку, а також змін та доповнень до його Статуту.
7.1.2. Визначення основних напрямів діяльності Ринку, затвердження його планів та звітів про їх виконання.
7.1.3. Призначення на посаду та звільнення з посади директора Ринку. Винесення рішень про притягнення директора Ринку до дисциплінарної та матеріальної відповідальності.
7.1.4. Затвердження річних звітів і балансу Ринку, а також розподіл прибутку і порядок його використання, списання збитків, розгляд результатів ревізії господарсько-фінансової діяльності Ринку.
7.1.5. Здійснення контролю за ефективністю використання майна, що закріплено за Ринком.
7.1.6. Затвердження Положень про відокремлені підрозділи Ринку.
7.1.7. Затвердження штатного розпису Ринку та зміни до нього.
7.1.8. Затвердження кошторису на утримання Ринку, положень про спеціальні фонди Ринку, розподіл та контроль за використанням фондів Ринку.
7.1.9. Надавати установам банків подання про тимчасове припинення операцій на рахунках Ринку у випадках виникнення загрози втрати майна, грошових коштів або погіршення фінансово-господарських показників Ринку.
7.1.10. Прийняття рішення про:
- відчуження, продаж основних засобів. Основні засоби, які зараховані до неподільного громадського майна споживчої кооперації, не можуть бути продані, безоплатно передані, внесені до статутного капіталу інших підприємств, передані в заставу та фінансовий лізинг;
- відмову від права користування земельною ділянкою Ринку, надання дозволу на внесення змін до договору оренди земельної ділянки Ринку, передачу земельної ділянки Ринку або її частини в заставу, відчуження земельної ділянки Ринку або її частини, передачу в суборенду земельної ділянки Ринку або її частини та з будь-яких інших питань землекористування;
- укладення кредитних договорів та договорів застави;
- передачу основних засобів у заставу, здачу в оперативну оренду, їх списання, а також списання дебіторської заборгованості згідно з законодавством України та нормативних актів Укоопспілки;
- використання капіталовкладень на розвиток матеріально-технічної бази Ринку;
- створення, реорганізацію, ліквідацію філій, представництв, інших відокремлених підрозділів Ринку;
- припинення Ринку, створення нової юридичної особи виділеннями Ринку, призначення ліквідаційної комісії, затвердження ліквідаційного балансу, передавального акта, розподільчого балансу.
7.1.11. Визначення обсягів інформації, яка не підлягає розголошенню, згідно з нормативними актами Укоопспілки.
7.2. Засновник може у будь-який час вимагати усний або письмовий звіт від директора Ринку з будь-яких питань господарсько-фінансової діяльності Ринку, а також призначати ревізії і перевірки Ринку та призупиняти або відміняти накази, розпорядження директора Ринку, якщо вони прийняті з порушенням норм чинного законодавства та нормативних актів Укоопспілки, рішень зборів Ради споживспілки та постанов правління споживспілки (споживчого товариства).
7.3. Невиконання (неналежне виконання) директором законодавства України, нормативних актів Укоопспілки, рішень зборів Ради та постанов правління споживспілки (споживного товариства), покладених на нього Статутом та контрактом обов'язків; допущення збиткової діяльності Ринку, нестачі грошових коштів та псування товарно-матеріальних цінностей, безпідставного надання стороннім організаціям благодійної допомоги, що є грубим порушенням трудової дисципліни. За допущені порушення трудової дисципліни Засновник може звільнити директора від займаної посади або тимчасово відсторонити його від виконання обов'язків.
7.4. Засновник Ринку має право приймати будь-які інші рішення, пов'язані зі статутною, діяльністю Ринку. Рішення Засновника оформляються постановами, розпорядженнями і є обов'язковими для виконання виконавчим органом Ринку.
8. Компетенція директора Ринку
8.1. Ринок очолює директор, який призначається на посаду Засновником Ринку з подальшим укладенням контракту, в якому визначаються права, строки найму, обов'язки, відповідальність, умови його матеріального забезпечення і звільнення з посади.
8.2. Директор підзвітний Засновнику в особі правління _______________ споживспілки (споживчого товариства), виконує його рішення діє від імені Ринку і представляє його інтереси в межах прав і обов'язків, передбачених цим Статутом, контрактом, та несе відповідальність за діяльність Ринку перед правлінням, передбачену контрактом, цим Статутом, вимогами чинного законодавства, нормативними актами Укоопспілки, рішенням зборів Ради та рішенням правління споживспілки.
8.3. Директор зобов'язаний забезпечити:
8.3.1. Додержання Ринком та його працівниками законодавства України, нормативних актів Укоопспілки, рішень Засновника, Статуту Ринку.
8.3.2. Безпечні умови праці, санітарно-гігієнічні норми і вимоги з захисту здоров'я працівників Ринку, до тримання законів України "Про охорону праці", "Про пожежну безпеку" та утримання Ринку відповідно до Правил торгівлі на ринку.
8.3.3. Збереження товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів та іншого майна, додержання трудової і виробничої дисципліни працівниками Ринку, рентабельну роботу Ринку.
8.3.4. Цільове використання закріпленого за Ринком майна та наданих Засновником коштів, кредитів.
8.3.5. Подання Засновнику звіту про господарсько-фінансову діяльність Ринку, а також будь-якої іншої інформації щодо діяльності Ринку, у строки та обсягах, визначених Засновником.
8.3.6. Організацію бухгалтерського обліку, складання фінансової і статистичної звітності, планування та результати господарсько-фінансової діяльності і нести відповідальність за її достовірність.
8.3.7. Здійснення заходів з удосконалення організації роботи Ринку. Розгляд та затвердження товарних, товарно-грошових звітів, інвентаризаційних матеріалів тощо.
8.3.8. Здійснення заходів з удосконалення форм організації та оплати праці працівників з метою посилення їх матеріальної зацікавленості у результатах особистої праці і у загальних підсумках роботи Ринку, економне і раціональне використання фонду споживання, своєчасність розрахунків з працівниками Ринку.
8.3.9 Виконання умов колективного договору та заходів з удосконалення організації роботи Ринку.
8.3.10. Надання ревізійній комісії, іншим контролюючим органам Засновника всіх документів та створення умов, необхідних для проведення ревізій і перевірок.
8.4. Директор має право:
8.4.1. Самостійно вирішувати всі питання діяльності Ринку, за винятком віднесених до компетенції Засновника Ринку.
8.4.2. Діяти без письмових доручень від імені Ринку, представляти його інтереси в установленому порядку у вітчизняних та іноземних організаціях, підприємствах і установах, судових органах.
8.4.3. Укладати договори, у тому числі на поточні ремонти на суму до 10 тис.грн. видавати доручення, відкривати в банках поточні та інші рахунки, розпоряджатися коштами і майном в межах наданих йому повноважень, видавати доручення (довіреності). Не допускається укладання з однією і тією ж юридичною чи фізичною особою декількох договорів, якщо їх загальна сума перевищує 10 тис.грн. на рік.
8.4.4. Приймати рішення і давати вказівки, обов'язкові для виконання всіма працівниками Ринку, приймати на роботу та звільняти з роботи працівників, застосовувати до них заходи заохочення та стягнення відповідно до трудового законодавства. Кандидатуру заступника директора та головного бухгалтера Ринку при прийнятті на роботу та звільненні директор Ринку попередньо письмово погоджує з Засновником.
8.4.5. Розробляти і подавати на затвердження Засновнику в особі правління ____________ споживспілки (споживчого товариства):
- проекти внесення змін і доповнень до Статуту Ринку;
- пропозиції про створення спеціальних фондів Ринку та проекти положень про них;
- пропозиції про створення, припинення філій, представництв, інших відокремлених підрозділів Ринку та проекти положень про них;
- пропозиції про чисельність працівників та проект штатного розпису Ринку.
8.4.6. Розробляти і затверджувати посадові обов'язки (інструкції) для працівників Ринку.
8.5. Директор підзвітний Засновнику, виконує його рішення, несе персональну відповідальність за діяльність Ринку, збереження основних засобів, економічну обґрунтованість прийнятих рішень та належне виконання обов'язків, передбачених цим Статутом, контрактом, законодавством України та нормативними актами Укоопспілки.
8.6. Директор у встановленому чинним законодавством порядку несе відповідальність, утому числі матеріальну, за шкоду, заподіяну Ринку, здоров'ю і працездатності його працівників. У разі скасування наказу відповідальність за неправомірне рішення та завдані збитки директор несе згідно з чинним законодавством та нормативними актами Укоопспілки. З дозволу правління _______________ споживспілки (споживчого товариства) проводить індивідуальне страхування працівників Ринку від нещасних випадків.
8.7. Рішення директора оформляються наказами.
8.8. Вчинення директором Ринку дій, віднесених цим Статутом до виключної компетенції Засновника, вважається грубим порушенням Статуту та трудової дисципліни є підставою для дострокового розірвання контракту з директором за ініціативою Засновника, а також для стягнення з директора причинених збитків. У такому разі Засновником призначається виконуючий обов'язки директора Ринку, який у повному обсязі виконує функції та обов'язки, несе відповідальність, користується повноваженнями і правами директора, якщо інше не встановлено Засновником.
8.9. У разі звільнення директора Ринку (незалежно від причини звільнення) передача справ (оригінал Статуту та свідоцтва про його реєстрацію, свідоцтва про право власності, правовстановлюючі документи на користування землею, печатка, штампи, угоди, накази, розпорядження тощо) проводиться за актом приймання-передачі з повною інвентаризацією основних засобів.
9. Ревізійна комісія
9.1. Контроль за діяльністю керівництва та за результатами господарсько-фінансової діяльності Ринку здійснює ревізійна комісія Засновника, яка готує і вносить на розгляд Засновника висновки за результатами ревізій та проекти відповідних рішень.
Ревізія господарсько-фінансової діяльності Ринку проводиться у міру необхідності з обов'язковим залученням фахівців бухгалтерії, юридичних, фінансових, комерційних та інших структурних підрозділів Засновника, але не рідше одного разу на рік.
10. Господарська, економічна і соціальна діяльність Ринку
10.1. Ринок здійснює свою господарсько-фінансову діяльність на основі і відповідно до рішень Засновника та цього Статуту.
10.2. Ринок як юридична особа самостійно:
10.2.1. Планує свою діяльність на основі завдань Засновника, замовлень і попиту на послуги, товари, продукцію, роботи.
10.2.2. Організовує матеріально-технічне забезпечення виробництва, придбання ресурсів на ринку товарів, робіт, послуг.
10.2.3. Реалізує товари, надає послуги, виконує роботи та за цінами і тарифами, встановленими самостійно або на договірній основі, крім випадків державного регулювання цін і тарифів, передбачених законодавством України.
10.2.4. Встановлює черговість і напрями списання коштів з рахунків Ринку, яке здійснюється установами банків за його дорученням. Розрахунки Ринку за своїми зобов'язаннями проводяться у порядку, встановленому законодавством України.
10.2.5. Забезпечує організацію бухгалтерського обліку, складання фінансової, статистичної та іншої звітності за формами, затвердженими в установленому порядку, подання її у визначені терміни Засновнику Ринку, а також в органи державної податкової служби та державної статистики і несе відповідальність за її повноту та достовірність.
10.2.6. Встановлює форми, системи і розміри оплати праці працівникам Ринку за погодженням з профспілковим комітетом, визначає Правила внутрішнього трудового розпорядку згідно з законодавством України.
10.2.7. Може встановлювати додаткові, порівняно з законодавством України та колективним договором, трудові і соціально-побутові пільги для працівників Ринку за обов'язковим погодженням з Засновником.
10.2.8. Несе відповідальність в установленому законодавством України порядку за шкоду, заподіяну іншим юридичним та фізичним особам, здоров'ю і працездатності його працівників.
10.2.9. Створює працівникам Ринку безпечні умови праці, забезпечує дотримання правил техніки безпеки, виконання вимог законів України "Про охорону праці", "Про пожежну безпеку".
10.3. Джерелом коштів на оплату праці працівників Ринку є частина доходу, одержаного в результаті його господарської діяльності.
10.4. Джерелом формування фінансових ресурсів Ринку є чистий прибуток, частина ринкового збору повернута місцевим бюджетом, амортизація, кредити, додаткові пайові внески на формування фінансових ресурсів Ринку та інші надходження.
10.5. Ринок відповідно до законодавства України несе відповідальність за додержання вимог щодо раціонального використання природних ресурсів, викидів та скидів у навколишнє середовище і розміщення відходів.
10.6. Ринок забезпечує утримання приміщень і території Ринку відповідно до вимог законодавства України.
10.7. Відносини Ринку з іншими юридичними особами і громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів.
11. Трудовий колектив Ринку
11.1. Трудовий колектив Ринку становлять громадяни, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору, а також інших норм, що регулюють трудові відносини працівника з підприємством.
11.2. Трудові відносини, режим роботи та відпочинок працівників Ринку регулюються законодавством України, цим Статутом, колективним договором та правилами внутрішнього трудового розпорядку.
11.3. Ринок в особі директора укладає з кожним працівником індивідуальну трудову угоду відповідно до законодавства України, визначає умови найму, звільнення, оплати праці, взаємні права, обов'язки і відповідальність, передбачені законодавством України і Положенням про матеріальне і соціальне забезпечення працюючих.
11.4. Працівники Ринку підлягають соціальному страхуванню та соціальному забезпеченню в установленому законодавством України порядку.
11.5. Трудовий колектив бере участь:
11.5.1. У вирішенні питань соціального розвитку, поліпшенні умов праці, матеріально-побутового, медичного обслуговування працівників Ринку.
11.5.2. У розгляді і схваленні колективного договору, який укладається на Ринку.
11.6. Повноваження трудового колективу представляє виборний орган первинної профспілкової організації.
11.7. Компетенція та повноваження трудового колективу та його представницьких органів визначається чинним законодавством.
11.8. Право укладення погодженого з Засновником колективного договору від імені Засновника (власника) надається директору Ринку, а від імені трудового колективу - уповноваженому ним органу.
11.9. Забороняється спільна робота на Ринку осіб, які є близькими родичами чи свояками (батьки, подружжя, брати, сестри, сини, дочки, племінники, а також брати, сестри, батьки і діти подружжя), за винятком робітничих професій.
12. Розподіл і використання прибутку та списання збитків
12.1. Порядок розподілу і використання прибутку визначається Засновником згідно з нормативними актами Укоопспілки.
12.2. Чистий прибуток за рік спрямовується на:
- виробничий і соціальний розвиток Засновника і Ринку;
- створення резервного (страхового) фонду;
- виплати на паї, членам споживчих товариств на пай (частку) та додаткові пайові внески.
12.3. Збитки Ринку списуються за рахунок резервного (страхового) фонду та інших джерел, визначених Засновником.
13. Зовнішньоекономічна діяльність Ринку
13.1. Ринок має право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність згідно з порядком, встановленим чинним законодавством України, та цим Статутом на основі мети та завдань Ринку, самоокупності та самофінансування.
13.2. Ринок може виконувати експортно-імпортні операції самостійно або на підставі правочину із зовнішньоторговельними установами.
13.3. Ринок в установленому порядку відкриває валютний рахунок, має право брати участь у роботі міжнародних виставок, ярмарків, семінарів, а також в інших формах співробітництва з іноземними фірмами.
14. Припинення Ринку
14.1. Припинення Ринку у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації здійснюється за рішенням правління _________________ споживспілки (споживчого товариства) або з інших підстав, передбачених чинним законодавством України.
14.2. Припинення Ринку здійснюється призначеною правлінням споживспілки (споживчого товариства) або іншим органом, що прийняв рішення про припинення, ліквідаційною комісією, комісією з припинення в порядку, передбаченому чинним законодавством України.
1.4.3. З дня призначення ліквідаційної комісії, комісії з припинення до неї переходять повноваження з управління справами Ринку.
14.4. Ліквідаційна комісія, комісія з припинення за актом приймання-передачі приймає та оцінює наявне майно Ринку, виявляє його дебіторів і кредиторів, вживає заходи для стягнення та сплати боргів Ринку, складає ліквідаційний баланс та подає його на затвердження органу, що призначив ліквідаційну комісію, комісію з припинення.
14.5. Ліквідаційна комісія, комісія з припинення згідно з законодавством несе відповідальність за шкоду, заподіяну Ринку, його Засновнику, бухгалтерським обліком господарських операцій, пов'язаних з ліквідацією Ринку, включаючи оцінку майна і зобов'язань Ринку, та складання ліквідаційного балансу і фінансової звітності. Майно, що залишилося після ліквідації Ринку, належить Засновнику.
14.6. При припиненні Ринку отримане у безоплатне користування майно або майно, що ним орендоване, а також інше майно, що не перейшло у власність Ринку, повертається його власнику в установленому порядку і способом, передбаченим договором або чинним законодавством.
14.7. Ринок втрачає права юридичної особи та вважається таким, що припинив своє існування, з дати зняття з обліку в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців у порядку, встановленому законодавством України. Ринок є таким, що припинив свою діяльність, з дня внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб підприємців запису про його припинення.
15. Порядок розгляду спорів
15.1. Усі спори і розбіжності, які виникають з приводу цього Статуту або у зв'язку з ним, врегульовуються Засновником Ринку.
15.2. У випадку, якщо спори і розбіжності неможливо вирішити переговорами, вони підлягають вирішенню у суді, Постійно діючому третейському суді при Центральній спілці споживчих товариств України.
16. Реквізити Засновника
_______________ споживспілка (споживче товариство)
адреса: __________________________________________
__________________________________________________
ідентифікаційний код _____________________________
розрахунковий рахунок ____________________________
код ЄДРПОУ _______________________________________
підпис _____________
Голова правління споживспілки
(споживчого товариства)
____________________
(ініціали, прізвище)
М.П.
Додаток 3
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова шостих
зборів Ради Укоопспілки
дев'ятнадцятого скликання
12.11.2008
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
відокремленого підрозділу (без створення юридичної особи) "__________________ ринок" ________________ споживчого товариства (споживспілки)
1. Загальні положення
1.1. Юридична особа ________________________ споживче товариство (споживспілка), ідентифікаційний код N 00000000000, розташована за адресою: (поштовий індекс), вул. ____________, м. (смт) ____________, Україна (далі - споживче товариство (споживспілка), діючи на підставі Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, законів України "Про кооперацію", "Про споживчу кооперацію", інших актів законодавства України та нормативних актів Укоопспілки, Статуту _______________ споживчого товариства (споживспілки), утворює відокремлений підрозділ без створення юридичної особи "____________________ ринок" ____________ споживчого товариства (споживспілки) (далі - Ринок).
1.2. Ринок у своїй діяльності керується законодавством України, нормативними актами Укоопспілки, Статутом споживчого товариства (споживспілки) рішеннями _______________ споживчого товариства (споживспілки) та Положенням відокремленого підрозділу (без створення юридичної особи) ________________ споживчого товариства (споживспілки) (далі - Положення).
1.3. Для забезпечення діяльності Ринку ________________ споживче товариство (споживспілка) наділяє його оборотними коштами і закріпляє за ним у строкове користування основні засоби та інші матеріальні цінності згідно з актом приймання-передачі. При цьому власником майна є _______________ споживче товариство (споживспілка).
1.4. Ринок має печатку, кутовий штамп, інші штампи із власним найменуванням та найменуванням _________________ споживчого товариства (споживспілки), поточний та інші рахунки в установах банку, діє на принципах господарського розрахунку.
2. Найменування, місцезнаходження та строк діяльності Ринку
2.1. Повна назва: "Відокремлений підрозділ _________________ ринок" _________________ споживчого товариства (споживспілки).
Скорочена назва: "_______________ ринок".
Ринок розташований за адресою: ______________ (поштовий індекс), місто, село, селище м. (смт) ____________________, вул. _________________, Україна.
2.2. Строк діяльності Ринку визначається з моменту внесення відповідних відомостей про підрозділ до картки державного реєстру _______________ споживчого товариства (споживспілки) за його місцезнаходженням та регулюється __________________ споживчим товариством (споживспілкою).
3. Мета, завдання та предмет діяльності Ринку
3.1. Метою діяльності Ринку є забезпечення статутних завдань ______________ споживчого товариства (споживспілки) та задоволення потреб у послугах, роботах, товарах членів споживчих товариств інших громадян, споживспілок, підприємств, організацій, установ споживчої кооперації України, держави, інших суб'єктів господарювання на основі ефективного використання в процесі господарювання фінансових, матеріальних та трудових ресурсів.
3.2. Предметом діяльності Ринку є:
- надання ринкових послуг населенню, організаціям, підприємствам, що здійснюють торгівлю на Ринку і надають послуги;
- справляння ринкового збору;
- зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази Ринку;
- організація роботи торгово-закупівельних підрозділів Ринку для заготівель, реалізації, збуту сільськогосподарської продукції, продуктів її переробки, продовольчих і непродовольчих товарів, а також супутніх послуг;
- надання в оренду основних засобів та тортових місць Ринку;
- організація оптової, дрібнооптової, роздрібної та комісійної торгівлі товарами народного споживання і виробничо-технічного призначення, медикаментами, ветеринарними препаратами, лікарськими засобами, транспортними засобами, запчастинами й іншими продовольчими і непродовольчими товарами;
- надання комерційних, посередницьких, представницьких, консультаційних, консалтингових та юридичних послуг, платних сервісних послуг юридичним і фізичним особам;
- розвиток ресторанного господарства, у т.ч. закладів швидкого приготування їжі, організація, виробництва кулінарних, кондитерських виробів, напівфабрикатів та іншої продукції громадського харчування;
- надання послуг населенню, у т.ч. з будівництва, ремонту споруд, приміщень, ремонту автотранспорту та експедиційно-транспортних робіт, рекламно-інформаційних послуг, ксерокопіювання, перукарень, пошиття та ремонту одягу, взуття тощо;
- закупівлі, збереження та переробка сільськогосподарської продукції, макулатури, вторинної текстильної і полімерної сировини, зношених шин, склобою, хутрової, лікарсько-технічної сировини, дикорослих плодів, ягід, грибів, заготівля брухту чорних і кольорових металів;
- участь в організації і проведенні виставок-ярмарків, святкових та тематичних базарів, видовищних і розважальних заходів;
- впровадження передового досвіду роботи, прогресивних форм організації та оплати праці;
- інші види діяльності, не заборонені чинним законодавством;
3.3. Види діяльності, які відповідно до законодавства України потребують ліцензії (спеціального дозволу), Ринок буде здійснювати після отримання ________________ споживчим товариством (споживспілкою) такої ліцензії (дозволу).
4. Господарська, економічна і соціальна діяльність Ринку
4.1. Відносини Ринку з іншими юридичними особами і громадянами в усіх, сферах господарської діяльності здійснюються відповідно до цього Положення.
4.2. Свою діяльність ринок планує на основі завдань правління ____________ споживспілки (споживчого товариства), замовлень і попиту на послуги, товари, продукцію, роботи.
4.3. Фінансові ресурси Ринку формуються за:
- рахунок коштів __________________ споживчого товариства (споживспілки);
- доходів від господарсько-фінансової діяльності;
- додаткових пайових внесків членів споживчих товариств;
- безоплатних або благодійних внесків, пожертвувань організацій, підприємств і громадян;
- інших доходів, не заборонених законодавством України.
4.4. Ринок від імені __________________ споживчого товариства (споживспілки) на підставі виданого доручення (довіреності) укладає договори з суб'єктами підприємницької діяльності та громадянами на придбання і реалізацію товарів, сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки, а також інших продовольчих і непродовольчих товарів; виконання будівельних і ремонтних робіт та інші договірні відносини, що відповідають завданням і меті діяльності, несе відповідальність за укладеними договорами згідно із законодавством та цим Положенням.
4.5. Відчуження, продаж, передача в заставу та оренду основних засобів здійснюється виключно на підставі рішення (постанови) правління __________________ споживчого товариства (споживспілки). Ринок здійснює користування землею і іншими природними ресурсами відповідно до мети своєї діяльності, визначеної цим Положенням, чинного законодавства України і нормативних актів Укоопспілки.
4.6. Ринок не має права у будь-який спосіб відчужувати чи передавати у заставу торговельні місця. Передача торговельних місць у найм (оренду) здійснюється виключно на підставі рішення (постанови) правління _______________ споживчого товариства (споживспілки).
4.7. Основні засоби та торговельні місця, передані ______________ споживчим товариством (споживспілкою), підлягають страхуванню на користь ________________ споживчого товариства (споживспілки). Залучення майна Ринку на цілі, що не пов'язані з його діяльністю, не допускається.
4.8. Ринок забезпечує утримання приміщень і території Ринку відповідно до вимог законодавства України, створює працівникам Ринку безпечні умови праці, забезпечує дотримання правил техніки безпеки, виконання вимог законів України "Про охорону праці", "Про пожежну безпеку".
4.9. Ринок та його працівники зобов'язані дотримуватися норм законодавства України, трудового розпорядку, нормативних актів Укоопспілки, рішень _________________ споживчого товариства (споживспілки), Положення.
5. Компетенція завідувача Ринку
5.1. Господарсько-фінансовою діяльністю керує завідувач Ринку, за винятком питань, віднесених до компетенції ___________________ споживчого товариства (споживспілки).
5.2. Завідувач Ринку призначається правлінням _______________ споживчого товариства (споживспілки) на підставі письмового строкового договору (далі - трудового договору), підзвітний правлінню ________________ споживчого товариства (споживспілки), виконує його рішення, діє від імені ________________ споживчого товариства (споживспілки) і представляє його інтереси на підставі виданого ___________________ споживчим товариством (споживспілкою) доручення (довіреності) в межах прав і обов'язків, передбачених цим Положенням та трудовим договором. Завідувач несе відповідальність, у тому числі матеріальну, за негативні наслідки для Ринку (збитки, невиконання плану прибутку), та відшкодовує збитки, заподіяні Ринку у розмірах і порядку, визначених законодавством України про працю.
5.3. Завідувач Ринку:
5.3.1. Здійснює керівництво Ринком.
5.3.2. Організовує виробничо-господарську, соціальну та іншу діяльність Ринку, забезпечує виконання Ринком завдань, передбачених Статутом ________________ споживчого товариства (споживспілки) та цим Положенням.
5.3.3. Підзвітний правлінню __________________ споживчого товариства (споживспілки), виконує його рішення, розпоряджається коштами і майном в межах наданих йому повноважень, несе персональну відповідальність за діяльність Ринку і належне виконання обов'язків, передбачених цим Положенням, трудовим договором та законодавством України.
Вчинення Завідувачем Ринку дій, не передбачених дорученням (довіреністю), виданим _____________ споживчим товариством (споживспілкою), віднесених цим Положенням до виключної компетенції ____________________ споживчого товариства (споживспілки), вважається грубим порушенням трудової дисципліни і є підставою для притягнення до дисциплінарної відповідальності та дострокового розірвання трудового договору з Завідувачем Ринку за ініціативою правління ___________________ споживчого товариства (споживспілки), а також для стягнення з Завідувача Ринку спричинених збитків.
5.3.4. Діє за дорученням ___________________ споживчого товариства (споживспілки) і представляє інтереси Ринку в установленому порядку з різних питань господарської діяльності в організаціях, підприємствах і установах, правоохоронних органах, судах.
5.3.5. Створює безпечні умови праці, забезпечує виконання санітарно-гігієнічних норм і вимог щодо захисту здоров'я працівників Ринку, дотримання законів України "Про охорону праці", "Про пожежну безпеку" та утримання Ринку відповідно до Правил торгівлі на ринку.
5.3.6. У межах своїх повноважень видає накази, розпорядження з питань оперативної діяльності Ринку.
5.3.7. Вносить на розгляд ________________ споживчого товариства (споживспілки) питання, пов'язані з діяльністю Ринку, та несе відповідальність за діяльність Ринку.
5.3.8. Розробляє та подає правлінню ________________ споживчого товариства (споживспілки) на затвердження Правила внутрішнього трудового розпорядку Ринку.
5.3.9. Розробляє проект штатного розпису та подає його на затвердження ___________________ споживчому товариству (споживспілці), приймає та звільняє з роботи працівників Ринку. Користується правом накладати на підлеглих працівників стягнення та використовувати заходи заохочення. Кандидатуру заступника завідуючого та головного бухгалтера Ринку завідувач попередньо письмово погоджує з правлінням _______________ споживчого товариства (споживспілки). У разі призначення заступника та головного бухгалтера без погодження, завідувач притягається до дисциплінарної відповідальності, а приказ про призначення цих осіб скасовується правлінням споживчого товариства (споживспілки).