• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про хід виконання протокольного рішення Ради суддів господарських судів України від 27 жовтня 2004 року

Вищий господарський суд України  | Постанова від 25.02.2005
Реквізити
  • Видавник: Вищий господарський суд України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 25.02.2005
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Вищий господарський суд України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 25.02.2005
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПЛЕНУМ ВИЩОГО ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ УКРАЇНИ
РАДА СУДДІВ ГОСПОДАРСЬКИХ СУДІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
25.02.2005
Про хід виконання протокольного рішення Ради суддів господарських судів України
від 27 жовтня 2004 року
Заслухавши інформацію голови Ради суддів господарських судів України Палій В.М. про виконання протокольного рішення Ради суддів господарських судів України від 27.10.2004 р. щодо опрацювання проекту Типового положення про збори суддів місцевого господарського суду та збори суддів апеляційного господарського суду та обговоривши пропозицію робочої групи про затвердження вказаного проекту в редакції Регламенту зборів суддів місцевого господарського суду та зборів суддів апеляційного господарського суду,
Пленум Вищого господарського суду України і Рада суддів господарських судів України
ПОСТАНОВИЛИ:
Затвердити Регламент зборів суддів місцевого господарського суду та зборів суддів апеляційного господарського суду.
Голова Вищого
господарського суду України
Голова Ради суддів
господарських судів України

Д.Притика

В.Палій
ЗАТВЕРДЖЕНО
спільна Постанова
Пленуму Вищого
господарського суду України
і Ради суддів господарських
судів України
25.02.2005
РЕГЛАМЕНТ
зборів суддів місцевого господарського суду та зборів суддів
апеляційного господарського суду
Регламентом зборів суддів місцевого господарського суду та зборів суддів апеляційного господарського суду (далі - Регламент) визначається порядок проведення зборів суддів місцевих господарських судів та апеляційних господарських судів, а також порядок розгляду питань, віднесених до їх компетенції Конституцією України, Законами України "Про судоустрій України" і "Про статус суддів" та іншими нормативно-правовими актами.
1. Загальні положення
1.1. Збори суддів місцевих господарських судів та апеляційних господарських судів є організаційною формою суддівського самоврядування, яка полягає в самостійному колективному вирішенні професійними суддями питань внутрішньої діяльності місцевих господарських судів та апеляційних господарських судів.
1.2. До питань внутрішньої діяльності судів належать питання організаційного забезпечення судів та діяльності суддів, соціальний захист суддів та їх сімей, а також інші питання, що безпосередньо не пов'язані із здійсненням правосуддя.
2. Основні завдання та питання, віднесені до компетенції зборів суддів
2.1. Суддівське самоврядування є однією з найважливіших гарантій забезпечення незалежності судів і суддів.
2.2. Основним завданням зборів суддів місцевих господарських судів та апеляційних господарських судів як органів суддівського самоврядування є:
- зміцнення незалежності судів, захисту від втручання в їх діяльність з боку органів державної влади, посадових осіб, юридичних та фізичних осіб;
- участь у визначенні потреб кадрового, фінансового, матеріально-технічного та іншого забезпечення судів та контроль за додержанням встановлених нормативів вказаного забезпечення;
- здійснення контролю за організацією діяльності судів, в тому числі шляхом заслуховування звітів суддів, що обіймають адміністративні посади, керівників структурних підрозділів, а також суддів.
2.3. Збори суддів місцевих господарських судів та апеляційних господарських судів обирають делегатів на конференцію суддів господарських судів України.
2.4. Збори суддів можуть звертатися з пропозиціями щодо вирішення питань діяльності суду до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які зобов'язані розглянути ці пропозиції і дати відповідь по суті пропозицій.
2.5. Збори суддів можуть обговорювати питання щодо практики застосування законодавства, виробляти відповідні пропозиції щодо удосконалення цієї практики та законодавства і вносити ці пропозиції на розгляд конференції суддів господарських судів України та з'їзду суддів України.
2.6. Збори суддів місцевих господарських судів та апеляційних господарських судів повинні сприяти створенню належних організаційних та інших умов діяльності судів та суддів, утверджувати незалежність суду, забезпечувати захист суддів від втручання в їх судову діяльність, а також підвищувати рівень роботи з кадрами в цих судах.
2.7. За результатами обговорення питань внутрішньої діяльності суду чи роботи конкретних суддів або працівників апарату суду збори приймають рішення, що є обов'язковими для суддів та працівників даного суду.
3. Порядок скликання та роботи зборів суддів
3.1. Збори суддів місцевого господарського суду скликаються головою відповідного суду за власною ініціативою або на вимогу не менш як третини від загальної кількості суддів даного суду. Збори суддів апеляційного господарського суду скликаються президією відповідного суду за власною ініціативою або за пропозицією голови суду, або на вимогу не менш як однієї третини від загальної кількості суддів даного суду.
3.2. У разі незабезпечення головою суду, президією апеляційного господарського суду скликання зборів суддів на вимогу не менш як однієї третини від загальної кількості суддів даного суду, збори скликаються суддею із числа суддів, які ініціювали скликання. У таких випадках цей суддя відкриває збори суддів.
3.3. Збори суддів місцевого господарського суду скликаються у міру необхідності, але не рідше одного разу на шість місяців.
Збори суддів апеляційного господарського суду скликаються не рідше одного разу у три місяці.
3.4. Збори суддів місцевого господарського суду є повноважними, якщо на них присутні не менш як дві третини від фактичної кількості суддів даного суду.
Збори суддів апеляційного господарського суду є повноважними, якщо на них присутні більше половини від фактичної кількості суддів даного суду.
3.5. На збори суддів можуть запрошуватися керівники структурних підрозділів, працівники апарату суду, інші особи.
У голосуванні беруть участь лише судді даного суду, які присутні на зборах.
3.6. Підготовка зборів суддів забезпечується головою місцевого господарського суду, президією апеляційного господарського суду або суддею, яким скликаються збори.
3.7. Інформація про час, місце та порядок денний зборів суддів доводиться до суддів відповідного суду і запрошених осіб.
3.8. Пропозиції щодо включення питань до порядку денного зборів можуть надаватися голові суду, президії апеляційного господарського суду, судді, який здійснює підготовку зборів, а також безпосередньо головуючому на зборах.
3.9. У призначений час судді, які прибули на збори, за наявності кворуму, обирають відкритим голосуванням головуючого, який веде збори, та секретаря зборів, який веде протокол зборів. Головуючий на зборах та секретар зборів вважаються обраними, якщо за кожного з них проголосувало більше половини суддів, присутніх на зборах.
3.10. Головуючий на зборах оголошує проект порядку денного та регламенту роботи зборів, проводить голосування щодо порядку денного та регламенту. Питання вважається включеним, якщо за нього проголосувала більшість суддів від числа присутніх на зборах.
Головуючий на зборах: відкриває, веде збори, оголошує перерви; виносить на обговорення та організовує розгляд питань порядку денного; повідомляє про осіб, які записалися для виступу; надає слово для доповіді, виступу, оголошує наступного промовця; створює рівні можливості суддям для участі в обговоренні питань порядку денного; ставить питання на голосування, оголошує його результати; забезпечує дотримання Регламенту всіма присутніми на засіданні; робить повідомлення; вживає заходів до підтримання порядку на зборах; закриває збори; здійснює інші повноваження, передбачені Законом та Регламентом.
3.11. Присутні на зборах судді та запрошені особи зобов'язані: поводити себе виважено, виявляти взаємну повагу; виконувати розпорядження головуючого та вказівки секретаря щодо додержання порядку на зборах; утримуватися під час проведення зборів від пересування по приміщенню, де відбуваються збори, розмов, реплік у будь-якій формі; не створювати інших перешкод для нормального проведення зборів.
3.12. Обговорюючи питання порядку денного, особи, які виступають, дотримуються встановленого зборами регламенту виступів.
3.13. Після закінчення обговорення питання головуючий на зборах оголошує про закінчення розгляду питання і перехід до голосування.
Голосування та прийняття рішення проводиться за відсутності осіб, запрошених на збори суддів. Цей порядок може бути змінено за рішенням зборів.
3.14. Голосування за рішення проводиться, як правило, відкрито.
3.15. У випадку, якщо збори суддів визнають за необхідне провести таємне голосування, обирається лічильна комісія не менше як із трьох суддів. Лічильна комісія обирає зі свого складу голову та секретаря лічильної комісії, про що складає протокол, який затверджується зборами суддів. Лічильна комісія забезпечує виготовлення бюлетенів, на звороті яких головуючий на зборах ставить свій підпис, що скріплюється печаткою відповідного господарського суду. В разі неможливості скріпити підпис на бюлетені печаткою на звороті бюлетенів вчиняються підписи головуючого на зборах, секретаря зборів та голови лічильної комісії. Після голосування лічильною комісією складається протокол, який затверджується зборами суддів.
3.16. Рішення зборів суддів приймається більшістю голосів суддів, які присутні на зборах. Прийняті рішення у необхідних випадках доводяться до відома осіб, запрошених на збори суддів.
3.17. Якщо при голосуванні рішення не набрало необхідної кількості голосів або у разі рівного розподілу голосів "за" і "проти", воно вважається не прийнятим.
3.18. Прийняте рішення підписується головуючим на зборах суддів і є обов'язковим для суддів відповідного господарського суду. За дорученням зборів суддів виконання рішення може бути покладено на голову суду, заступника голови суду, суддю відповідного господарського суду або президію суду.
3.19. У необхідних випадках рішення зборів суддів місцевого господарського суду та апеляційного господарського суду направляється відповідним органам державної влади, органам місцевого самоврядування та посадовим особам, а також доводиться до відома засобів масової інформації. У цих випадках копія рішення протягом семи днів після підписання надсилається відповідному органу чи посадовій особі, засобу масової інформації.
3.20. На зборах суддів господарських судів секретарем зборів ведеться протокол.
Протокол зборів складається у довільній формі і містить: назву зборів, дату і місце їх проведення; порядок денний зборів, відомості про розгляд організаційних питань (відкриття засідання, наявність кворуму, обрання головуючого на зборах та секретаря зборів, затвердження порядку денного, результати голосування тощо); зазначення доповідача з кожного питання, суть питання, стислий перебіг обговорення, а також результати голосування та прийняте рішення.
Протокол зборів суддів господарських судів підписується головуючим та секретарем зборів.