• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо розяснень з питань погашення заборгованості по виплатах за користування житлом з опаленням і освітленням педагогічним працівникам

Міністерство освіти і науки України | Лист від 18.04.2006
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Лист
  • Дата: 18.04.2006
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Лист
  • Дата: 18.04.2006
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
18.04.2006
Міністерству освіти і науки
АР Крим, управлінням освіти
і науки обласних, Київської
та Севастопольської
міських держадміністрацій
Щодо роз'яснень з питань погашення заборгованості по виплатах за користування житлом з опаленням і освітленням педагогічним працівникам
У зв'язку із численними запитами, які надходять до міністерства щодо виконання положень наказу Міністерства освіти і науки України від 28.11.2005 N 679 "Про затвердження Порядку погашення кредиторської заборгованості державного бюджету з виплат, установлених абзацом першим частини четвертої статті 57 Закону України "Про освіту" щодо безоплатного користування житлом з опаленням і освітленням", МОН України роз'яснює.
Як нараховувати заборгованість з виплат за користування житлом з опаленням і освітленням (далі - виплати), якщо в одній сім'ї є кілька педагогічних працівників?
Норми, в межах яких надаються пільги з оплати за житлово-комунальні послуги, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.96 р. N 879 "Про встановлення норм користування житлово-комунальними послугами громадянами, які мають пільги щодо їх оплати" (з наступними змінами). Згідно з пунктом 2 згаданої постанови роз'яснення щодо реалізації права на пільги за житлово-комунальні послуги надають Держжитлокомунгосп і Мінпалива та енергетики України. Якщо в сім'ї проживають два педпрацівники, то відповідно до листа Держжитлокомунгоспу від 10.12.2004 р. N 2/1-1888, направленого керівникам облжитлокомунуправлінь, пільга на опалення та користування житлом надається в межах 52,5 кв.м (2.1 кв.м + 21 кв.м + 10,5 кв.м). Пільга на освітлення надається педпрацівникам на сім'ю, члени якої проживають разом, незалежно від кількості пільговиків у одній сім'ї (згідно з п. 31 постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.99 р. N 1357 "Про затвердження Правил користування електричною енергією для населення").
Як нараховувати виплати, якщо педпрацівник має право на конкретну пільгу одночасно за кількома законами?
Якщо особа має право на конкретну пільгу за кількома законами то, за своїм вибором, ця особа користується цією пільгою лише за одним з цих законів. Це визначено пунктом 6 постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 N 117 "Про єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги". Виходячи з викладеного, якщо пєдпрацівник у період, за який повертаються борги, скористався своїм правом на пільги згідно з іншими законами, то (якщо ці пільги аналогічні тим, які передбачені Законом України "Про освіту", за Законом України "Про освіту" виплати йому не здійснюються.
Чи нараховувати виплати, якщо не збереглися документи, що підтверджують оплату комунальних послуг педагогічними працівниками?
Термін зберігання квитанцій становить три роки. Якщо після цього терміну особи, які мають право на виплати, не зберегли згадані документи, то в таких випадках їм необхідно звертатися до організацій-постачальників послуг для отримання від них довідки про відсутність боргів за сплату комунальних послуг. Довідка про відсутність боргів і буде таким підтверджуючим документом.
Чи необхідно дотримуватися хронологічної послідовності при погашенні заборгованості з виплат за користування комунальними послугами?
Положеннями Закону України "Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону України "Про освіту" педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів" така послідовність (черговість) не передбачена.
Чи нараховувати виплати спадкоємцям педагогічних працівників, які працювали у 2000, 2001, 2003 та першому півріччі 2004 року і в даний час померли?
Так, нараховувати. Згідно зі статтею 1218 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 N 435 до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Статтею 1227 визначено, що суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім'ї. Для виплати заборгованості спадкоємці повинні звернутися із заявою до закладу, в якому працювали померлі та яким нараховані виплати, підтверджуючи своє право на спадок документами, виданими нотаріальною конторою та документами, про які йдеться у пункті 12 наказу.
Чи нараховувати виплати педагогічним працівникам, які працювали в сільській місцевості або селищах міського типу, а проживали у місті?
Статтею 57 Закону України "Про освіту" (абзац перший частини четвертої) визначено, що пільги надаються педагогічним працівникам, які працюють в сільській місцевості і селищах міського типу (місце проживання педагогічних працівник" не обумовлено). Виходячи з викладеного, виплати згаданим педагогічним працівникам необхідно нараховувати.
Чи повинні нараховуватися виплати працівникам закладів та установ, які не фінансувалися протягом 2000, 2001, 2003, та першого півріччя 2004 року з державного або місцевих бюджетів (тобто ті, які перебували у власності підприємств, організацій, колективних господарств тощо)?
За рахунок коштів субвенції з державного бюджету - не нараховувати, оскільки Закон України "Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону України "Про освіту" педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів" встановлює та регулює правовідносини, що склалися у зв'язку з нефінансуванням з бюджетів усіх рівнів виплат, передбачених статтею 57 Закону України "Про освіту".
В яких цінах на енергоносії та комунальні послуги повинні здійснюватися виплати?
Питання встановлення цін (тарифів) на енергоносії, комунальні та деякі інші послуги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.96 р. N 1548 "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)" (з наступними змінами) належить до повноважень місцевих органів виконавчої влади, відповідно, і роздрібні ціни в роки, за які повертаються борги, повинні були визначатися цими органами. Якщо протягом року ціна змінювалася кілька разів, то в розрахунках необхідно застосовувати середньорічну ціну.
Дані роз'яснення підготовлено на підставі чинних нормативно-правових актів для врахування в практичній роботі.
Заступник міністра Ц.Г.Огонь