ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПРОФЕСІЙНА СПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНИХ УСТАНОВ УКРАЇНИ
ЗАРЕЄСТРОВАНО
Міністерство соціальної
політики України
27 лютого 2017 р. № 17
ГАЛУЗЕВА УГОДА
між Державною аудиторською службою України та Професійною спілкою працівників державних установ України на 2017-2021 роки
I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.2. Сторони визнають цю Угоду як чинний акт соціального партнерства, який встановлює засади соціального діалогу, визначає взаємні обов'язки Сторін у сфері праці та соціального захисту працівників Держаудитслужби та її міжрегіональних територіальних органів.
1.3. Ця угода поширюється на всіх працівників, яких прийнято на умовах трудового договору до Держаудитслужби та її міжрегіональних територіальних органів (далі - працівники).
1.4. Прийняті Сторонами зобов'язання є обов'язковими для виконання та застосування при укладенні колективних договорів. При цьому соціальні пільги та компенсації, установлені колективними договорами, не можуть бути нижчими від передбачених
Генеральною угодою, цією Угодою та законодавством України.
Ця Угода не обмежує можливості встановлення для працівників додаткових гарантій та соціально-побутових пільг у колективних договорах за рахунок власних коштів Держаудитслужби та її міжрегіональних територіальних органів у межах їх повноважень.
1.5. Ця Угода укладається на 2017-2021 роки та набирає чинності з моменту її підписання Сторонами. Ця Угода діє до укладення нової або до перегляду повноважень цієї Угоди. Питання щодо укладення нової Угоди вирішується за взаємною згодою Сторін.
1.6. До закінчення терміну дії Угода може бути розірвана або змінена тільки у письмовій формі за взаємною згодою Сторін після проведення відповідних консультацій.
1.7. Профспілка представляє інтереси працівників у всіх органах влади і державних установах.
1.8. Для ведення переговорів з укладання Угоди і підбиття підсумків її виконання утворюється двостороння комісія, склад якої наведено у додатку до цієї Угоди.
1.9. Сторони зобов'язуються не менше одного разу на рік інформувати одна одну про виконання взятих на себе зобов'язань за цією Угодою.
II. ЗОБОВ'ЯЗАННЯ СТОРІН
2.1. Виробничо-економічна діяльність
Держаудитслужба бере на себе зобов'язання:
2.1.1. Сприяти забезпеченню стабільної роботи і соціальних гарантій працівників - не допускати обмеження трудових прав та соціально-економічних інтересів працівників, погіршення умов праці, безпідставного скорочення їх чисельності, масового звільнення, без ужиття заходів для їх зайнятості.
2.1.2. Забезпечити на 2017-2021 роки утримання Держаудитслужби та її міжрегіональних територіальних органів в обсягах, доведених головним розпорядником бюджетних коштів.
Щорічно при формуванні державного бюджету виходити з пропозицією до Міністерства фінансів України про забезпечення в повному обсязі видатків на здійснення діяльності Держаудитслужби та її міжрегіональних територіальних органів, зокрема на оплату праці працівників у розмірах, передбачених законодавчими і нормативними документами.
2.2. Сприяння зайнятості та підвищенню професійної кваліфікації працівників
Сторони домовилися:
2.2.1. Згідно із Законом України
"Про зайнятість населення" здійснювати узгоджені заходи щодо забезпечення зайнятості працівників.
2.2.2. Розробляти і запроваджувати заходи, спрямовані на запобігання масовим звільненням працівників з ініціативи роботодавця. У разі виникнення об'єктивних причин (ліквідація, реорганізація, скорочення чисельності або штату тощо), які зумовлюють масове вивільнення працівників з ініціативи роботодавця, здійснювати такий захід лише за умови попереднього (не пізніше ніж за три місяці) письмового повідомлення Профспілкового комітету Первинної профспілкової організації Державної аудиторської служби України або відповідного профспілкового комітету первинної профспілкової організації міжрегіонального територіального органу Держаудитслужби (далі - профспілкові комітети) про причини, обсяги і терміни звільнення працівників із зазначенням їх спеціальностей та кваліфікації, а також попередньої його згоди на вивільнення працівників (крім випадку ліквідації), крім службових осіб центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері державного фінансового контролю.
Тримісячний період використовувати для проведення спільних консультацій щодо заходів, спрямованих на зменшення обсягів звільнення працівників та пом'якшення його соціальних наслідків.
2.2.3. Надавати працівникам (на їх прохання), які попереджені в установленому порядку про звільнення на підставах, передбачених пунктом 1 частини першої
статті 40 Кодексу законів про працю України , можливість здійснювати в робочий час пошук нового місця роботи у порядку і на умовах, установлених колективним договором.
2.2.4. Надавати працівникам (на їх прохання) у разі їх звільнення (крім звільнення за порушення трудової дисципліни) невикористану відпустку з подальшим звільненням.
2.2.5. Надавати працівникам (на їх прохання), які звільняються у зв'язку із закінченням строку трудового договору, невикористану відпустку, у тому числі у випадках, коли час відпустки повністю або частково перевищує строк трудового договору. У цьому випадку чинність трудового договору продовжується до закінчення відпустки.
2.2.6. Розробити та затвердити програму професійної підготовки та підвищення кваліфікації працівників, передбачивши періодичність підвищення кваліфікації працівників не рідше одного разу на 3 роки.
2.3. Трудові відносини
Сторони домовилися:
2.3.1. Включати представників відповідних профспілкових комітетів до складу дисциплінарної та конкурсної (за потреби) комісій, комісій для перевірки викладених у скарзі державного службовця фактів порушення його прав або виникнення перешкод у реалізації таких прав Держаудитслужби або її міжрегіональних територіальних органів з урахуванням вимог Закону України
"Про державну службу" .
2.3.3. Умови, що включаються до колективних договорів, не можуть погіршувати становища працівників порівняно з чинним законодавством, цією Угодою і колективними договорами.
2.3.4. Тривалість робочого часу працівників визначається відповідно до законодавства про працю України з урахуванням особливостей Закону України
"Про державну службу" .
2.3.5. Для виконання невідкладної і непередбаченої роботи за розпорядженням керівників Держаудитслужби та її міжрегіональних територіальних органів за погодженням з відповідними профспілковими комітетами працівники працюють понад установлену тривалість робочого дня, з'являються на роботу у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час з наступною грошовою компенсацією у розмірі та порядку, визначених законодавством про працю, або протягом місяця їм надаються відповідні дні відпочинку за їх заявами.
Працівники можуть бути відкликані зі щорічної або додаткової відпустки у встановленому законодавством порядку, при цьому невикористана частина відпустки надається працівнику у будь-який інший час відповідного року чи приєднується до відпустки у наступному році з відшкодуванням непередбачуваних витрат працівника у зв'язку з його відкликанням з відпустки.
2.3.6. Державним службовцям зі складу працівників надаються додаткові оплачувані відпустки за стаж державної служби відповідно до частини першої
статті 58 Закону України
"Про державну службу" ,
Порядку надання державним службовцям додаткових оплачуваних відпусток , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 квітня 2016 року № 270. Додаткові відпустки у зв'язку з навчанням, творчі відпустки, соціальні відпустки, відпустки без збереження заробітної плати та інші види відпусток надаються таким державним службовцям відповідно до законодавства. Тривалість щорічних та інших видів відпусток працівників, які не обіймають посад, що належать до посад державної служби, встановлюються відповідно до Закону України
"Про відпустки" та інших нормативно-правових актів України.
2.3.7. Надавати щорічно додаткову оплачувану відпустку жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матері інваліда з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів. За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.
2.3.8. Надавати відпустку без збереження заробітної плати за заявою працівника в установленому законодавством порядку.
2.4. Гарантії оплати праці
Сторони домовилися:
2.4.1. Держаудитслужба зобов'язується:
2.4.1.1. Відстоювати в органах законодавчої, виконавчої влади інтереси працівників, їх конституційне право на своєчасну виплату заробітної плати в розмірах згідно з нормативно-правовими актами про оплату праці, враховуючи перегляд її розміру відповідно до напруженості, обсягів і якості їх праці.
2.4.1.2. Оплату праці працівників здійснювати на підставі законодавчих та інших нормативних актів України у межах виділених бюджетних асигнувань.
2.4.1.3. Щорічно при формуванні державного бюджету включати до бюджетного запиту кошти на виплату посадових окладів, премій, надання грошової допомоги, матеріальної допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги та допомоги для вирішення соціально-побутових питань, виплату надбавок, доплат для працівників згідно із законодавством.
2.4.1.4. Держаудитслужба зобов'язується сприяти зростанню фондів оплати праці працівників.
2.4.1.5. Держаудитслужба зобов'язується сприяти забезпеченню асигнуваннями в межах граничного розміру, виділеного Держаудитслужбі та її міжрегіональним територіальним органам для виплати стимулюючих виплат, надбавок, доплат їх працівникам, передбачених Законом України
"Про державну службу" та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України.
2.4.1.6. Виплату заробітної плати працівникам здійснювати в строки, установлені законодавством та колективними договорами, але не рідше двох разів на місяць. При наявності заборгованості із заробітної плати складати графіки її повного погашення. Компенсацію працівникам втрати частини заробітної плати у зв'язку з порушенням термінів її виплати здійснювати згідно із законодавством.
2.4.1.7. Якщо день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітну плату виплачувати напередодні. Заробітну плату працівникам за весь час щорічної відпустки виплачувати не пізніше ніж за три дні до початку відпустки.
2.4.1.8. Преміювання працівників здійснювати відповідно до положень про преміювання, затверджених керівниками Держаудитслужби, її міжрегіональних територіальних органів та погоджених з відповідним профспілковим комітетом у межах затверджених асигнувань на оплату праці відповідно до Закону України
"Про державну службу" та нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України.
2.4.1.9. Виплачувати працівникам грошову допомогу, матеріальну допомогу для оздоровлення, матеріальну допомогу у розмірі, визначеному законодавством, при наданні щорічної основної відпустки.
2.4.1.10. Працівникам у межах затверджених асигнувань на оплату праці за рішенням керівника Держаудитслужби, її міжрегіонального територіального органу та на підставі особистої заяви один раз на рік може надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань відповідно до установленого законодавством порядку.
2.4.1.11. При звільненні працівника всі належні до виплати суми виплачуються йому в день звільнення.
2.4.2. Профспілка зобов'язується:
2.4.2.1. Здійснювати громадський контроль за додержанням в Держаудитслужбі та її міжрегіональних територіальних органах законодавства про працю, у тому числі за виконанням договірних гарантій з оплати праці та своєчасністю виплати заробітної плати, сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
2.4.2.2. Надавати консультації та правову допомогу працівникам - у забезпеченні захисту їх прав та соціально-економічних гарантій, представляти їх інтереси у конкурсній та дисциплінарних комісіях, комісіях по трудових спорах, судах.
2.4.2.3. Постійно проводити аналіз і оцінку стану реалізації законодавства з питань оплати праці, вносити пропозиції щодо його удосконалення.
2.4.2.4. Інформувати Держаудитслужбу про випадки виявлених порушень законодавства України для вжиття відповідних заходів.
2.4.2.5. Спільно з Держаудитслужбою аналізувати причини порушень законодавства України з оплати праці та вносити пропозиції щодо усунення виявлених недоліків.
2.4.2.6. Сторони забезпечують контроль за дотриманням законодавства та норм цієї Угоди з питань оплати праці і щорічно обмінюються інформацією про здійснені з цією метою заходи. Керівники Держаудитслужби та її міжрегіональних територіальних органів сприяють своєчасному та повному отриманню відповідними профспілковими комітетами зазначеної інформації з питань оплати праці.
2.5. Умови та охорона праці і здоров'я
Держаудитслужба та її міжрегіональні територіальні органи зобов'язуються:
2.5.1. Згідно зі
статтею 19 Закону України
"Про охорону праці" передбачити при формуванні запитів з урахуванням фінансових можливостей видатки на охорону праці.
2.5.2. Здійснювати методичне керівництво роботою з охорони праці, брати участь в опрацюванні та перегляді нормативно-правових актів з цих питань. Обов'язково включати заходи з охорони праці до колективних договорів.
2.5.3. Забезпечити здійснення громадського контролю відповідними профспілковими комітетами за станом охорони праці і виконанням роботодавцями своїх обов'язків з цих питань. Рішення профспілкових комітетів з питань охорони праці є обов'язковими для розгляду керівництвом Держаудитслужби, її міжрегіональних територіальних органів.
2.5.5. Забезпечити організацію безпечних і нешкідливих умов праці, виконання обов'язків Сторін, а також реалізацію працівниками своїх прав і соціальних гарантій на охорону праці за допомогою колективного договору.
2.5.6. Сприяти заходам із запобігання поширенню епідемії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу у виробничому середовищі, не допускати випадків дискримінації працівників з такими захворюваннями.
2.6. Соціальний розвиток
Сторони домовилися сприяти розвитку фізкультурно-спортивного руху, залучати до систематичних занять різними формами фізичної культури та масового спорту працівників, членів їх сімей.
2.7. Держаудитслужба зобов'язується:
2.7.1. Сприяти вирішенню місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питань щодо поліпшення житлових умов працівників, у тому числі виділенню підприємствами, установами та організаціями місць у гуртожитках для тимчасового проживання працівників, які не мають постійного житла.
2.7.2. Відраховувати відповідним профспілковим комітетам кошти на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірі не менше ніж 0,3 відсотка фонду оплати праці у визначеному законодавством порядку за умови додаткових асигнувань.
2.7.3. Забезпечувати реалізацію актів законодавства та програм, що мають соціальний характер, та внесення в межах компетенції змін і доповнень до них відповідно до потреб та рівня забезпечення соціального захисту працівників.
2.7.4. Сприяти реалізації програм фізичного, соціально-культурного розвитку працівників.
2.8. Соціальне партнерство
Сторони домовилися:
2.8.1. Вважати, що договірне регулювання соціально-економічних відносин на принципах соціального партнерства є об'єктивною потребою.
2.8.2. Визнавати колективні переговори, консультації та співробітництво Сторін, а також розв'язання конфліктних ситуацій на основі трудового арбітражу, посередництва та примирення згідно із законодавством, основними формами реалізації соціального партнерства.
2.8.3. Сторони зосереджують свої зусилля і здійснюють конкретні дії, спрямовані на створення умов для продуктивної праці та підвищення життєвого рівня всіх працівників.
2.8.4. Сторони сприятимуть проведенню колективних переговорів та укладанню колективних договорів.
2.8.5. Кожна зі Сторін інформуватиме іншу про подальше прийняття рішень з питань, що стосуються соціально-економічних інтересів працівників і є предметом цієї Угоди, та здійснюватиме попередні узгодження таких рішень шляхом офіційних переговорів і консультації. У разі непогодження Сторона, яка вносить проекти таких рішень, водночас інформує орган, який прийматиме відповідний нормативно-правовий акт, про позицію іншої Сторони.
III. ЗОБОВ'ЯЗАННЯ ПРОФСПІЛКИ
3.1. Профспілка всебічно сприяє реалізації умов цієї Угоди, запобіганню виникненню соціальної напруги у трудових колективах та колективних трудових спорах (конфліктах) і зобов'язується не організовувати страйків та інших колективних дій, що дестабілізують діяльність Держаудитслужби та її міжрегіональних територіальних органів.
3.2. Керуючись Статутом Профспілки та законодавством України, Профспілка і відповідні профспілкові органи забезпечують:
3.2.1. Ужиття заходів для поліпшення умов праці, побуту і оздоровлення працівників та членів їх сімей, надання матеріальної допомоги членам Первинної профспілкової організації Державної аудиторської служби України або відповідної первинної профспілкової організації міжрегіонального територіального органу Держаудитслужби (далі - первинна профспілкова організація), надання запрошень та подарунків дітям членів первинної профспілкової організації до новорічно-різдвяних свят у межах наявних коштів на цю мету;
3.2.2. Додержання соціальних гарантій трудового колективу в організації і оплаті праці, участь у розробці і погодженні проектів нормативно-правових актів, наказів і директив, які стосуються інтересів працівників з питань трудових відносин, охорони праці та інших;
3.2.3. Здійснення контролю за виконанням роботодавцем зобов'язань у сфері оплати праці;
3.2.4. Прийняття рішення про вимогу до роботодавця розірвати трудовий договір з керівником Держаудитслужби, її міжрегіонального територіального органу у разі порушення ним законодавства про працю, про охорону праці, ухилення від участі в переговорах щодо укладання або зміни колективного договору, невиконання його умов;
3.2.5. Роботу щодо зміцнення виробничої та трудової дисципліни у трудових колективах;
3.2.6. Роботу з формування свідомості працівників щодо збереження майна Держаудитслужби та її міжрегіональних територіальних органів;
3.2.7. Здійснення заходів щодо соціального захисту ветеранів праці, людей похилого віку.
IV. ГАРАНТІЇ ПРАВ ПРОФСПІЛКОВИХ КОМІТЕТІВ І ПРАЦІВНИКІВ, ЩО Є ЧЛЕНАМИ ПЕРВИННОЇ ПРОФСПІЛКОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
4.1. Держаудитслужба та її міжрегіональні територіальні органи беруть на себе зобов'язання:
4.1.1. Надавати профспілковим комітетам відповідного рівня необхідну інформацію з питань соціально-економічного розвитку трудових колективів.
4.1.2. Не перешкоджати представникам профспілкових комітетів відвідувати Держаудитслужбу та її міжрегіональні територіальні органи, де працюють їх члени, для реалізації установлених законодавством і цією Угодою прав і статутних завдань профспілки.
4.1.3. На підставі особистої письмової заяви члена первинної профспілкової організації утримувати з його заробітної плати членські внески у розмірі 1 відсотка від місячної заробітної плати та перераховувати на рахунки відповідних первинних профспілкових організацій.
Забезпечувати реалізацію прав та гарантій діяльності профспілкової сторони, встановлених законодавством України, не допускати обмеження прав профспілкової сторони або перешкоджання її існуванню та діяльності.
4.1.5. Гарантувати членам первинних профспілкових організацій можливості для здійснення їх повноважень:
4.1.5.1. Надавати членам первинних профспілкових організацій, не звільненим від своєї роботи, на умовах, що визначаються колективним договором, вільний від роботи час із збереженням заробітку для виконання громадських обов'язків в інтересах трудового колективу, а також додаткову оплачувану відпустку із збереженням середньої заробітної плати за рахунок роботодавця до 6 календарних днів на рік для проходження профспілкового навчання;
4.1.5.2. Змінювати умови трудового договору чи оплати праці працівників, які є членами первинних профспілкових організацій, лише у разі виробничої потреби та виключно за попередньою згодою такої організації, членами якої вони є;
4.1.5.3. Притягувати до дисциплінарної відповідальності працівників, які є членами первинних профспілкових організацій, лише за попередньою згодою такої організації, членами якої вони є;
4.1.5.4. Додержуватися встановленого законодавством порядку звільнення членів первинних профспілкових організацій, їх керівників, крім додержання загального порядку, а саме: звільняти членів перинних профспілкових організацій, його керівників лише за наявності попередньої згоди відповідної первинної профспілкової організації, членами якої вони є.
V. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
5.1. Доповнення та зміни до цієї Угоди можуть бути внесені лише у письмовій формі за ініціативою однієї зі Сторін. Усі додатки, зміни і доповнення до цієї Угоди є невід'ємними її частинами, якщо вони підписані повноважними представниками Сторін.
5.2. Цю Угоду укладено у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, по одному примірнику для кожної Сторони.
5.3. Контроль за реалізацією умов цієї Угоди проводять члени двосторонньої комісії. За результатами роботи двостороння комісія розглядає наявну інформацію та у разі порушення умов цієї Угоди вносить відповідне подання (пропозиції) особам, які підписали Угоду. Сторони проводять взаємні консультації по суті подання (пропозицій) двосторонньої комісії із прийняттям спільного рішення.
Крім двосторонньої комісії, контрольні функції за виконанням умов цієї Угоди виконують керівники Держаудитслужби та її міжрегіональних територіальних органів, відповідні профспілкові комітети, які мають право звернутися по суті питання до двосторонньої комісії або безпосередньо до осіб, які підписали цю Угоду.
5.4. За порушення чи невиконання положень цієї Угоди, ухилення від участі в переговорах, ненадання своєчасно інформації, необхідної для колективних переговорів і здійснення контролю, представники Сторін несуть відповідальність відповідно до законодавства України.
5.5 Усі спори і розбіжності, які можуть виникнути під час виконання Сторонами умов цієї Угоди, вирішуються в установленому законодавством порядку.
Голова Державної аудиторської служби України | Л.В. Гаврилова |
Голова професійної спілки працівників державних установ України | Ю.М. Піжук |
Додаток
до Галузевої угоди
СКЛАД
робочої комісії з проведення консультацій і колективних переговорів з укладання Галузевої угоди між Державною аудиторською службою України та Професійною спілкою працівників державних установ України на 2017-2021 роки та виконання її умов
ВІД ДЕРЖАВНОЇ АУДИТОРСЬКОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
1. | Пронюк Зоряна Володимирівна | - | директор Юридичного департаменту; |
2. | Коваль Валентина Павлівна | - | директор Департаменту роботи з персоналом та організаційного розвитку; |
3. | Шевчук Ірина Володимирівна | - | начальник управління - головний бухгалтер Фінансового управління; |
4. | Луценко Тетяна Олексіївна | - | заступник начальника управління - начальник відділу матеріально-технічного забезпечення Управління адміністративно-господарського забезпечення |
ВІД ПРОФЕСІЙНОЇ СПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНИХ УСТАНОВ УКРАЇНИ
1. | Титаренко Наталія Валеріївна | - | заступник голови Профспілки працівників державних установ України - за згодою; |
2. | Гурневич Валентина Володимирівна | - | завідуюча відділом Профспілки працівників державних установ України; |
3 | Вознюк Лідія Іванівна | - | голова об'єднаного профспілкового комітету працівників органів Державної фінансової інспекції України; |
4 | Дорошенко Алла Петрівна | - | заступник начальника відділу технічного та програмного забезпечення Управління ІТ забезпечення, голова первинної профспілкової організації Державної аудиторської служби України. |
( Текст взято з сайту Мінсоцполітики України http://www.msp.gov.ua )