• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Положення про державне кредитування будов і обєктів виробничого призначення

Міністерство фінансів України  | Положення від 17.03.1993 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Положення
  • Дата: 17.03.1993
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Положення
  • Дата: 17.03.1993
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
П О Л О Ж Е Н Н Я
від 17.03.1993
( Положення скасовано на підставі Наказу Міністерства фінансів N 178/170 від 15.11.95 )
Положення про державне кредитування будов і об'єктів виробничого призначення
1. Загальні положення
1.1. Державне кредитування здійснюється шляхом надання бюджетних позичок міністерствам, відомствам, іншим органам господарського управління для фінансування будівництва, реконструкції та технічного переобладнання будов і об'єктів виробничого призначення. Воно є прямим, цільовим, поворотним, строковим і здійснюється за рахунок коштів, передбачених на цю мету державним бюджетом України.
1.2. Бюджетні позички надаються для спорудження будов і об'єктів, нормативні строки будівництва яких, або їх черги, не перевищують трьох років, а в окремих випадках - п'яти років.
Погашення бюджетних позичок починається через рік після закінчення нормативного строку будівництва, реконструкції або технічного переобладнання об'єкта кредитування (його черги, пускового комплексу) і здійснюється у термін не більше, як за 3 роки.
Погашення бюджетних позичок, які використані на придбання обладнання, що не входить до кошторисів будов, починається у наступному за плановим роком і здійснюється у термін не більше, як за два роки.
1.3. Обсяги бюджетних позичок на планований рік доводяться до відповідних міністерств, відомств, інших органів господарського управління та фінансуючих банків Міністерством економіки після затвердження плану (прогнозу) економічного і соціального розвитку України.
1.4. Перелік будов і об'єктів виробничого призначення, які фінансуватимуться за рахунок державного кредитування, визначає Міністерство економіки за погодженням з Міністерством фінансів на основі пропозицій міністерств, відомств та інших органів господарського управління і подає його на затвердження Кабінету Міністрів України.
1.5. Процентні ставки за використання бюджетних позичок встановлюються в розмірі 20 відсотків річних в цілому по міністерствах, відомствах, інших органах господарського управління. Міністерства, відомства, інші органи господарського управління мають право диференціювати ці ставки по будовах і об'єктах, які входять до сфери їх функціонального управління, в межах від 10 до 30 відсотків річних без зміни затвердженої ставки в цілому по міністерству, відомству, іншому органу господарського управління.
2. Обслуговування бюджетних позичок
2.1. Організація роботи по обслуговуванню бюджетних позичок, їх обліку та проведенню розрахунків з інвесторами здійснюється банками України, які визначаються Міністерством фінансів.
Міністерство фінансів повідомляє відповідним банкам України, установи яких здійснюють державне кредитування будов і об'єктів, плани фінансування капітальних вкладень по міністерствах і відомствах, інших органах господарського управління з розподілом по кварталах і перераховує їм на окремий рахунок кошти, в межах яких може надаватися бюджетна позичка.
Фінансуючі банки не мають права використовувати кошти бюджетних позичок на інші цілі.
2.2. Кредитні відносини між установами фінансуючих банків та інвесторами оформляються кредитною угодою, в якій визначаються: мета надання бюджетної позички, її обсяг та строки повернення, процентні ставки за користування, які встановлюються міністерствами, відомствами, іншими органами господарського управління; вид будівництва та термін його закінчення, економічні санкції та особливі умови кредитування, зобов'язання банку та інвестора з інших питань надання, використання та повернення бюджетної позички.
Міністерства, відомства, інші органи господарського управління подають Міністерству фінансів копії кредитних угод у 10 денний строк після їх укладення.
2.3. Кредитні угоди укладаються у місячний термін з моменту одержання міністерствами, відомствами, іншими органами господарського управління обсягів бюджетних позичок. У разі порушення цього строку фінансуючі банки вносять Міністерству економіки пропозиції про зменшення обсягів бюджетної позички по відповідних міністерствах, відомствах, інших органах господарського управління.
2.4. Оплата за виконані роботи по будівництву, реконструкції та технічному переобладнанню будов і об'єктів здійснюється фінансуючими банками в межах коштів бюджетної позички при надходженні від інвестора розранхунково-грошових документів.
Проценти за користування бюджетною позичкою сплачується інвестором щоквартально, не пізніше 10 числа наступного за кварталом місяця.
2.5. Бюджетна позичка та проценти за її користування сплачуються інвестором за рахунок власних або позичкових коштів. Гарантом погагашення наданої бюджетної позички виступає міністерство, відомство, інші органи господарського управління.
3. Зобов'язання сторін
3.1. Інвестори зобов'язані забезпечити цільове і своєчасне використання отриманої бюджетної позички та повернення її у визначені кредитною угодою строки.
Контроль за цільовим використанням інвесторами бюджетної позички здійснюють фінансуючі банки і Міністерство фінансів.
3.2. За незалежне виконання умов кредитної угоди банки застосовують до інвесторів такі санкції:
у разі використання бюджетної позички на цілі, не визначені кредитною угодою, фінансуючий банк зобов'язанний не фінансувати ці витрати і в місячний строк стягнути з інвестора суму, подану до оплати;
при порушенні строків будівництва більш як на 3 місяця, а також у випадках консервації чи припинення будівництва більш як на 3 місяці з ініціативи інвестора, процентні ставки підвищуються на 100 відсотків;
за прострочені платежі стягується додаткова плата у розмірі 25 відсотків річних від суми прострочених платежів.
3.3. Кошти інвесторів, що надходять на погашення заборгованності банкам по бюджетних позичках, 70 відсотків сум штрафних санкцій, що сплачуються інвесторами, а також 60 відсотків сум за користування бюджетною позичкою (проценти) перераховуються фінансуючими банками до державного бюджету. Решта сум, що сплачуються інвестором за користування бюджетною позичкою, та сум штрафних санкцій спрямовуються на покриття витрат банків по обслуговуванню державних позичок.
По новобудовах нараховані за період будівництва проценти не стягуються протягом нормативного періоду будівництва, а сума їх додається до загальної заборгованості по позичках, наданих на це будівництво, і погашається пропорційно при платежах за надану бюджетну позичку.
4. Контроль за використанням і поверненням бюджетних позичок
4.1. Фінансуючі банки щоквартально, не пізніше 15 числа наступного за кварталом місяця, подають Міністерству фінансів, Міністерству статистики звіт про використання бюджетних позичок, а також про надходження коштів від інвесторів у рахунок погашення позичок, сплату процентів по них та штрафних санкцій.
4.2. Контроль за своєчасним поверненням до державного бюджету України коштів, що виділяються на державне кредитування будов і об'єктів виробничого призначення, здійснює Міністерство фінансів.
ЗАТВЕРДЖЕНО:
Заступник Міністра
фінансів України
Заступник Міністра
економіки України


В.Н.Ільїн

В.П.Попов