• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода щодо регіонального розвитку Донецької області між Кабінетом Міністрів України та Донецькою обласною радою

Кабінет Міністрів України  | Угода, Заходи від 15.09.2007 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Заходи
  • Дата: 15.09.2007
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Заходи
  • Дата: 15.09.2007
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
щодо регіонального розвитку Донецької області
між Кабінетом Міністрів України
та Донецькою обласною радою
м. Донецьк від 15 вересня 2007 року
Кабінет Міністрів України в особі Першоговіце-прем'єр-міністра України, Міністра фінансів Азарова МиколиЯновича, що діє на підставі Закону України "Про Кабінет МіністрівУкраїни" ( 514-16 ), з одного боку, та Донецька обласна рада (далі- рада) в особі голови ради Близнюка Анатолія Михайловича, що дієна підставі рішення ради від 25 квітня 2006 р. N 5/1-2 "Прообрання голови Донецької обласної ради 5 скликання", з іншого боку(далі - сторони), відповідно до Закону України "Про стимулюваннярозвитку регіонів" та інших актів законодавства уклали цю Угодущодо регіонального розвитку Донецької області (далі - угода).
1. Предмет угоди
1.1. Предметом угоди є узгоджена протягом 2007-2011 роківдіяльність сторін щодо здійснення спільних заходів центральних тамісцевих органів виконавчої влади і органів місцевогосамоврядування з реалізації в регіоні Державної стратегіїрегіонального розвитку на період до 2015 року, затвердженоїпостановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2006 р. N 1001( 1001-2006-п ), а також Стратегії економічного і соціальногорозвитку Донецької області на період до 2015 року, затвердженоїрішенням обласної ради від 23 березня 2007 р. N 5/8-158 (далі -спільні заходи), згідно з переліком, визначеним у додатку 1 доугоди.
1.2. Враховуючи взаємоузгодженість Державної стратегіїрегіонального розвитку на період до 2015 року ( 1001-2006-п ) таСтратегії економічного і соціального розвитку Донецької області наперіод до 2015 року, пріоритетними напрямами діяльності сторінщодо здійснення спільних заходів згідно з додатком 1 до угоди є:
розвиток та реструктуризація в регіоні вугільної галузі;
надійне та ефективне функціонування всіх системжиттєзабезпечення у населених пунктах;
створення ефективної системи в галузі охорони навколишньогоприродного середовища;
розбудова та модернізація інфраструктури.
2. Права та обов'язки сторін
2.1. Кожна сторона має право:
вносити пропозиції іншій стороні стосовно вирішення питань,що виникають під час виконання угоди;
запитувати та одержувати в установленому порядку від іншоїсторони інформацію та документи, необхідні для виконання угоди.
2.2. Сторони зобов'язані:
виконувати свої зобов'язання за угодою в установленомупорядку і строки та сприяти іншій стороні у їх виконанні;
концентрувати в установленому порядку на конкурсних засадахкошти державного та місцевих бюджетів, а також інші ресурси нафінансування спільних заходів у формі, обсягах та порядку,визначених у додатку 2 до угоди, з метою досягнення найбільшефективного їх використання;
забезпечувати перерахування коштів на здійснення спільнихзаходів в обсязі та строки, визначені у додатках 2, 3 і 4 доугоди;
забезпечувати цільове та ефективне використання коштів,передбачених на фінансування спільних заходів;
своєчасно повідомляти про зміни чи інші обставини, що можутьвплинути на виконання сторонами своїх зобов'язань за угодою;
інформувати іншу сторону у порядку, визначеному угодою, простан здійснення спільних заходів.
2.3. Кабінет Міністрів України зобов'язується:
передбачати щороку під час підготовки проекту Державноїпрограми економічного і соціального розвитку України здійсненняспільних заходів;
забезпечити координацію діяльності центральних та місцевихорганів виконавчої влади щодо здійснення спільних заходіввідповідно до їх компетенції;
забезпечити своєчасне опублікування угоди в газеті "Урядовийкур'єр".
2.4. Рада зобов'язується:
передбачати щороку у регіональних програмах
соціально-економічного та культурного розвитку здійснення спільних
заходів;
забезпечити здійснення спільних заходів відповідно до своєїкомпетенції;
залучати в установленому порядку кошти для здійсненняспільних заходів;
оприлюднити цю угоду в регіональних засобах масовоїінформації;
проводити щороку до 1 березня та 1 серпня аналіз виконанняугоди, використання виділених для цього коштів та подаватиМінекономіки відповідну інформацію згідно з додатком 5 до угоди,підписану уповноваженою особою, в паперовій та електронній формі.
3. Порядок, обсяг та строки фінансування спільних заходів
3.1. Фінансування спільних заходів здійснюється у формі,обсязі, строки, за пріоритетними напрямами, джерелами і головнимирозпорядниками коштів, визначеними у додатках 2, 3 і 4 до угоди.
3.2. Орієнтовний обсяг фінансування спільних заходівстановить 3510405,2 тис. гривень, у тому числі за рахунокдержавного бюджету - 2900165,3 тис. гривень (з них за рахунокфінансування державних цільових програм - 2519493,9 тис.),місцевих бюджетів - 235982,5 тис., інших джерел -374257,4 тис. гривень.
3.3. Обсяг фінансування спільних заходів щороку визначаєтьсяу державному та місцевих бюджетах виходячи з реальних можливостейбюджетів, а також інших джерел, визначених у встановленому порядкувідповідно до законодавства.
3.4. Обсяг фінансування спільних заходів уточнюється вмісячний строк після набрання чинності Законом про Державнийбюджет України на відповідний рік та рішеннями про затвердженнямісцевих бюджетів або внесення змін до зазначених Закону чирішень.
Уточнення обсягу фінансування спільних заходів здійснюєтьсяшляхом укладення додаткової угоди.
3.5. Фінансування спільних заходів за рахунок коштівдержавного та місцевих бюджетів здійснюється з додержанням вимогбюджетного законодавства у межах видатків, визначених увстановленому порядку.
3.6. Фінансування спільних заходів за рахунок коштівдержавного та місцевих бюджетів здійснюється в порядку та наумовах, визначених у додатку 2 до угоди.
3.7. Плани фінансування спільних заходів та інші пов'язані зним питання щороку протягом місяця після набрання чинності Закономпро Державний бюджет України на відповідний рік та рішеннями прозатвердження місцевих бюджетів взаємоузгоджуються головнимирозпорядниками коштів відповідних бюджетів.
3.8. Фінансування спільних заходів припиняється з датиприпинення дії угоди.
4. Порядок інформування про стан виконання угоди
4.1. Сторони забезпечують проведення моніторингу станувиконання угоди та подання відповідної інформації іншій стороні.
4.2. Рада аналізує кожного півріччя хід виконання угоди запоказниками, визначеними у додатку 5, і подає до 1 березня та 1серпня відповідну інформацію для узагальнення Мінекономіки.
4.3. Узагальнену інформацію про стан виконання угоди, щонадійшла від ради, центральних органів виконавчої влади,Мінекономіки надсилає щороку до 1 квітня та 1 вересня сторонам.
4.4. Сторони забезпечують оприлюднення звіту про виконанняугоди у засобах масової інформації.
4.5. У разі невиконання або несвоєчасного виконання своїхзобов'язань, зокрема фінансових, відповідна сторона вживаєвичерпних заходів до забезпечення їх здійснення, проводитьконсультації з іншою стороною, подає їй відповідну інформацію таписьмові пояснення.
4.6. Сторони забезпечують широке інформування громадськостіпро стан виконання угоди.
5. Відповідальність сторін. Порядок розв'язання спорів
5.1. Сторони несуть відповідальність за невиконання абоненалежне виконання своїх зобов'язань за угодою відповідно дозаконодавства.
Зміна складу Кабінету Міністрів України або ради не тягне засобою відмову від виконання зобов'язань, визначених угодою.
5.2. У разі порушення строків здійснення спільних заходівсторони зобов'язані організувати роботу для виправлення становища.
5.3. Жодна із сторін не несе відповідальності за невиконаннячи неналежне виконання своїх зобов'язань за угодою, якщо цезумовлено дією обставин непереборної сили (форс-мажорнихобставин).
5.4. Сторона, яка через виникнення форс-мажорних обставин немає змоги виконати свої зобов'язання за угодою, зобов'язана непізніше 10 календарних днів з дати настання таких обставинповідомити у письмовій формі іншу сторону.
У разі коли обставини непереборної сили мають місце протягомбільш як півроку, будь-яка із сторін може розірвати угоду.
5.5. Спірні питання, що виникають у ході виконання угоди,вирішуються сторонами шляхом проведення переговорів.
5.6. Сторони зобов'язуються використати всі можливості длярозв'язання спорів.
6. Інші умови
6.1. Питання, не врегульовані угодою, вирішуються вустановленому законодавством порядку.
6.2. Додатки до угоди є її невід'ємною частиною.
7. Внесення змін до угоди та дострокове припинення її дії
7.1. Умови угоди можуть бути змінені за письмовою згодоюсторін.
Зміни до угоди вносяться шляхом укладення додаткових угод здодержанням порядку, визначеного для угоди.
7.2. Сторона, що ініціює внесення змін до угоди, надсилаєсвої пропозиції у письмовій формі іншій стороні з їхобґрунтуванням та зазначенням строків проведення відповіднихпереговорів.
7.3. Дія угоди припиняється у зв'язку із закінченням їїстроку.
7.4. Дія угоди може бути припинена достроково за письмовоюзгодою сторін або однією із сторін у разі систематичногоневиконання чи неналежного виконання своїх зобов'язань будь-якоюстороною.
7.5. Сторона, що ініціює дострокове припинення дії угоди,письмово повідомляє про це іншу сторону з вмотивованимобґрунтуванням не пізніше ніж за шість місяців до дати, з якоївона передбачає припинити її дію.
Якщо сторони не дійшли згоди щодо припинення дії угоди шляхомпереговорів, її дія припиняється через шість місяців післявідповідного письмового повідомлення про це іншої сторони.
8. Порядок набрання чинності угодою та строк її дії
8.1. Угода набирає чинності після її схвалення на сесії радиі діє до 31 грудня 2011 року.
8.2. Угода підлягає державній реєстрації в Мінекономікипротягом місяця після схвалення на сесії ради.
Після державної реєстрації угода протягом 10 днів підлягаєофіційному опублікуванню у газеті "Урядовий кур'єр", а такожоприлюдненню в регіональних засобах масової інформації.
8.3. Угоду укладено у трьох примірниках, які мають однаковуюридичну силу.
Один примірник угоди зберігається в Секретаріаті КабінетуМіністрів України, другий - у раді, третій - в Мінекономіки.
Найменування та місцезнаходження сторін
01008, м. Київ, 83105, м. Донецьк,
вул. М. Грушевського, 12/2 бульв. Пушкіна, 34
Угоду підписали:
Від Кабінету Міністрів України Від Донецької обласної ради
Перший віце-прем'єр-міністр Голова ради
України,Міністр фінансів
М.Я. Азаров А.М. Близнюк
15 вересня 2007 р. 15 вересня 2007 р.
Додаток 1
до Угоди
СПІЛЬНІ ЗАХОДИ,
що здійснюються за пріоритетними напрямами
узгодженої діяльності сторін
I. Розвиток та реструктуризація в регіоні вугільної галузі
Спільні заходи:
1. Підвищення ефективності роботи підприємств вугільноїгалузі та розв'язання проблем життєдіяльності територійвугледобування.
2. Передача у спільну власність територіальних громад областівід вугільних підприємств об'єктів житлово-комунальногогосподарства.
II. Надійне та ефективне функціонування всіх системжиттєзабезпечення у населених пунктах
Спільні заходи:
1. Комплексна модернізація та реконструкція каналу СіверськийДонець - Донбас та Другого Донецького водопроводу.
2. Відновлення житлового фонду, який постраждав внаслідокпроведення гірничо-добувних робіт.
III. Створення ефективної системи в галузі охоронинавколишнього природного середовища
Спільні заходи:
1. Будівництво регіональних полігонів твердих побутовихвідходів.
2. Охорона навколишнього природного середовища відзабруднення небезпечними відходами.
3. Збереження та відновлення природно-заповідного фонду.
4. Будівництво об'єктів водовідведення в населених пунктах.
IV. Розбудова та модернізація інфраструктури
Спільні заходи:
1. Розвиток мережі автомобільних доріг.
2. Розвиток транспортної інфраструктури.
3. Будівництво, капітальний ремонт, оснащення студентських таінших гуртожитків.
4. Будівництво і модернізація закладів культури таорганізації дозвілля.
5. Реконструкція спортивних споруд.
Додаток 2
до Угоди
СПІЛЬНІ ЗАХОДИ,
що здійснюються за пріоритетними напрямами
Пріоритетний напрям I. Розвиток та реструктуризація в регіонівугільної галузі
Спільний захід 1. Підвищення ефективності роботи підприємстввугільної галузі та розв'язання проблем життєдіяльності територійвуглевидобування
Метою спільного заходу є створення умов для оптимізаціїпроцесу реструктуризації вугільної галузі, підвищення ефективностісистеми управління галуззю, розв'язання соціальних та екологічнихпроблем шахтарських міст.
Вугільна галузь області забезпечує 46 відсотків обсягувидобутку вугілля в Україні, у тому числі - 74 відсоткикоксівного, 26 відсотків - енергетичного. На підприємствах галузіпрацює кожний третій робітник промислового комплексу області,зосереджено чверть основних засобів промисловості.
Неодноразові реформи галузі не дали позитивного результату. У2006 році вугільна галузь залишалася збитковою, збитки становили946 млн. гривень. На сьогодні становище державного секторувугільної промисловості області можна характеризувати як кризове.Технічний стан шахтного фонду переважної більшості вугледобувнихпідприємств не відповідає сучасним вимогам, а обсяги видобутку недають змоги досягти беззбиткової діяльності. Економіка підприємствзалишається незбалансованою. Розмір кредиторської заборгованості всім разів перевищує розмір дебіторської та становить5,7 млрд. гривень.
Державна підтримка галузі використовується вкрай неефективно.Незважаючи на значні щорічні обсяги виділених підприємствамкоштів, відчутного покращення їх діяльності не спостерігається.
Сучасний механізм управління галуззю не дає можливостізалучати приватні інвестиції в її розвиток.
Найактуальнішими в регіоні постають еколого-соціальніпроблеми, зумовлені діяльністю та ліквідацією шахт. Зокрема,внаслідок осідання земної поверхні на 1,5-3,3 метрам. Білозерськ з населенням 18,5 тис. чоловік опинилось вкотловині. Підвали всіх житлових будинків заповнені ґрунтовими тафекальними водами, будинки перебувають в аварійному стані.Водопровідно-каналізаційні мережі та мережі тепло-, електро-,водопостачання значно обводнені.
Для розв'язання зазначених проблем в рамках спільного заходупередбачається:
розробити нормативно-правову базу для прискоренняреструктуризації галузі;
виконати програму дегазації вугільних пластів, забезпечитиполіпшення умов праці шахтарів;
відпрацювати моделі захисту територій шахтарських міст, щозазнали впливу гірничих робіт діючих та закритих шахт.
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
1) Кабінет Міністрів України:
здійснити класифікацію вугільних підприємств області зарівнем перспективності та підготувати комплексну програмуреструктуризації вугільної галузі;
вирішити питання щодо створення на базі Національноївугледобувної компанії, Національної енергогенеруючої компанії таНаціональної компанії з постачання електроенергії вертикальноінтегрованої, ефективно діючої енергетичної компанії у виглядіУкраїнського паливно-енергетичного концерну;
розробити проект Закону України "Про особливості приватизаціївугледобувних підприємств" та прискорити роздержавлення шахткоксівного сектору;
з метою покращення безпеки вугледобутку та використання газуметану вугільних родовищ як альтернативного палива здійснити у2008-2011 роках модернізацію вакуум-насосних станцій, дегазаційнихсистем та будівництво когенераційних станцій на 13 шахтахДонецької області, а саме: імені Бажанова "Холодна балка","Чайкіне", імені Кірова державного підприємства "Макіїввугілля","Торезька" державного підприємства "Дзержинськвугілля",імені Стаханова державного підприємства "Красноармійськвугілля","Добропільска", "Алмазна", "Білозерська", "Новодонецька"державного підприємства "Добропіллявугілля", "Іловайська"державного підприємства "Шахтарськантрацит", державне підприємствошахтоуправління "Донбас", "Південнодонбаська N 3" державногопідприємства "ДВЕК".
Відповідальні виконавці: Мінвуглепром, Мінпаливенерго,Мінпромполітики, Мінфін, Мінекономіки;
розробити та впровадити пілотні проекти захисту територійміст Горлівки та Білозерського, що зазнали впливу гірничих робітдіючих та закритих шахт, з метою покращення життєдіяльностізазначених територій.
Відповідальні виконавці: Мінвуглепром, Мінпаливенерго,Мінпромполітики, Мінфін, Мінекономіки, Національна академія наук;
2) Донецька обласна рада:
підготувати та прийняти довгострокові програмисоціально-економічного розвитку населених пунктів, де припинятьдіяльність вугільні підприємства;
сформувати пакет інвестиційних проектів залученняінвестиційних ресурсів суб'єктів підприємницької діяльності вмістах, де припинять діяльність шахти;
забезпечити здійснення заходів з працевлаштування шахтарів,що вивільнятимуться в умовах реструктуризації вугільної галузі;
сформувати пропозиції Кабінету Міністрів України щодопідготовки спеціалістів в навчальних закладах регіону під потребиреструктуризації економіки області.
Відповідальні виконавці: Донецька обласна рада, Донецькаоблдержадміністрація.
Порядок та умови фінансування спільного заходу
Фінансування спільного заходу здійснюватиметься за рахунок:
коштів державного бюджету в рамках бюджетних програмМінвуглепрому, спрямованих на реструктуризацію вугільної галузі(всього 3,8 млн. гривень, з них у 2008 році - 3,8 млн.) та безпекувуглевидобутку (всього 406,6 млн. гривень, з них за роками: 2008 -101,7 млн., 2009 - 101,7 млн., 2010 - 101,7 млн., 2011 -101,5 млн. гривень).
Загальна сума фінансування - 410,4 млн. гривень., з них:
державний бюджет - 410,4 млн., у тому числі за роками:2008 - 105,5 млн., 2009 - 101,7 млн., 2010 - 101,7 млн., 2011 -101,5 млн. гривень.
Головний розпорядник: Мінвуглепром.
Очікуваний результат:
створення нормативно-правового забезпечення оптимізаціїреструктуризації галузі;
підвищення рівня безпеки праці, стабілізація рівня видобуткувисокоякісної вугільної продукції;
економія бюджетних коштів, які виділяються щороку наутримання вугільної галузі, на 1,6 млрд. гривень;
збільшення використання газу метану вугільних родовищ якальтернативного палива в сім разів, або до 536 млн. куб. метрів нарік;
покращення екологогідрогеологічного стану територійміст Горлівки та Білозерського внаслідок впровадження комплексузаходів, передбачених відповідними проектами;
зниження рівня безробіття в шахтарських містах (заметодологією Міжнародної організації праці) до 4 відсотків.
Спільний захід 2. Передача у спільну власність територіальнихгромад області від вугільних підприємств об'єктівжитлово-комунального господарства
Здійснення спільного заходу спрямовано на забезпеченнявідокремлення об'єктів житлово-комунального господарства відпідприємств виробничої сфери і передачі їх у комунальну власністьтериторіальних громад.
Передача об'єктів житлово-комунального господарствастримується у зв'язку з неспроможністю відповідних територіальнихгромад області забезпечити співфінансування видатків, пов'язаних зпередачею, у розмірі 50 відсотків відповідно до Закону України"Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності"( 147/98-ВР ).
Невідкладно підлягає передачі у спільну власністьтериторіальних громад області власність 29 об'єктівжитлово-комунального господарства, у тому числі 0,4 тис. кв.метрів житла, 116,76 кілометра теплових мереж, 24 котельні, якіперебувають на балансі вугільних підприємств міст Добропілля іНовогродівки.
Вугільні підприємства несуть значні збитки від утриманняоб'єктів соціальної інфраструктури, що негативно впливає на їхфінансовий стан та відволікає кошти від основної виробничоїдіяльності.
Зазначені об'єкти перебувають у вкрай незадовільномутехнічному стані, більшість їх потребує капітального ремонту.
На утримання таких об'єктів вугільними підприємствами щорокувитрачається близько 52 млн. гривень.
У межах бюджетної програми "Заходи по передачі об'єктівсоціальної інфраструктури, які перебувають на балансівугледобувних підприємств" ( 489-16 ) у 2007 році виділено здержавного бюджету видатків державним підприємствам"Добропіллявугілля" - 25 млн. гривень та "Селидіввугілля" -3 млн. гривень.
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
1) Кабінет Міністрів України:
під час формування проекту державного бюджету на відповіднийрік вирішувати питання про надання субвенції обласному бюджету напередачу від вугільних підприємств у спільну власністьтериторіальних громад області об'єктів житлово-комунальногогосподарства.
Відповідальні виконавці: Мінфін, Мінвуглепром,
Мінжитлокомунгосп;
2) Донецька обласна рада:
забезпечити прийняття від вугільних підприємств у обласнукомунальну власність об'єктів житлово-комунального господарства тав подальшому нести усі видатки, пов'язані з їх капітальнимремонтом і реконструкцією;
забезпечити співфінансування з обласного бюджету та передатиоб'єкти житлово-комунального господарства у власністьтериторіальних громад області.
Відповідальні виконавці: Донецька обласна рада, Добропільськата Новогродівська міські ради.
Порядок та умови фінансування спільного заходу
Фінансування спільного заходу здійснюватиметься за рахуноксубвенції з державного бюджету обласному бюджету Донецької областіта коштів обласного бюджету.
Загальна вартість робіт - 97,5 млн. гривень, з них:
кошти державного бюджету - 77,5* млн. гривень, у тому числіза роками: 2008 - 40 млн., 2009 - 9,5 млн. гривень.
_______________
* З урахуванням виділених у 2007 році з державного бюджету вмежах бюджетної програми "Заходи по передачі об'єктів соціальноїінфраструктури, які перебувають на балансі вугледобувнихпідприємств" видатків на державні підприємства "Добропіллявугілля"та "Селидіввугілля" на загальну суму 28 млн. гривень.
Головний розпорядник: Мінвуглепром;
кошти обласного бюджету - 20 млн. гривень, у тому числі зароками: 2009 - 5 млн., 2010 - 7 млн., 2011 - 8 млн. гривень.
Головний розпорядник: Донецька обласна рада.
Співфінансування з місцевих бюджетів становитиме 20,5відсотка загальної суми.
Очікуваний результат:
підвищення якості житлово-комунальних послуг;
спрямування додаткових коштів в сумі 110,5 млн. гривень навиробничі потреби вугільних підприємств;
отримання додаткових податкових надходжень до бюджетів усіхрівнів та зборів до державних соціальних фондів в обсязі30,4 млн. гривень.
Пріоритетний напрям II. Надійне та ефективне функціонуваннявсіх систем життєзабезпечення у населених пунктах
Спільний захід 1. Комплексна модернізація та реконструкціяканалу Сіверський Донець - Донбас та Другого Донецькоговодопроводу
Здійснення спільного заходу спрямовано на вирішення проблемистабільного водозабезпечення території регіону, що залежить відроботи каналу Сіверський Донець - Донбас та Другого Донецькоговодопроводу.
Канал Сіверський Донець - Донбас (протяжністю 213 кілометрів)та Другий Донецький водопровід забезпечують більш як 90 відсотківцентралізованого господарсько-питного водопостачання Донбасу. Відїх роботи залежить надійність та ефективність функціонуваннясистеми водопостачання та водовідведення у населених пунктахобласті.
Щодоби споживачам подається близько 1,4 млн. куб. метрівпитної та 0,4 млн. куб. метрів технічної напірної води.
За майже 50 років експлуатації зазначених об'єктів частинаіснуючих водоводів Другого Донецького водопроводу перебуває ваварійному стані, а насосне устаткування фізично зношене абоморально застаріле та потребує технічного переоснащення. Із двохниток водоводів діаметром 1400 і 1000 міліметрів, що проходятьпаралельно, 6 кілометрів трубопроводу у результаті "струмковоїкорозії" за рахунок неоднорідності металу підлягають заміні абосанації, з них 2 кілометри - негайній заміні.
Тривала експлуатація каналу призвела до виникненняаварійнонебезпечних ділянок. Втрати води в каналі СіверськийДонець - Донбас становлять 2,5 куб. метрів в секунду, або78,8 млн. куб. метрів на рік. Загальна протяжністьнайнебезпечніших для експлуатації з найбільшими втратами водиділянок становить 7,75 кілометра. В місцях проведення гірничихробіт (міста Донецьк, Макіївка, Горлівка) напірні трубопроводиопустились на 6-8 метрів і потребують встановлення анкерних опор ікомпенсаторів.
Резервного джерела водопостачання в області немає.
З метою запобігання провалу русла каналу зі значнимиекологічними та економічними наслідками і забезпечення надійностіподачі води населенню і промисловим підприємствам спільні діїКабінету Міністрів України та Донецької обласної ради будутьспрямовані на:
забезпечення комплексної модернізації і реконструкції каналуСіверський Донець - Донбас;
проведення робіт, пов'язаних з підтриманням потужностейДругого Донецького водопроводу і фільтрувальних станцій Державноговиробничого підприємства "Укрпромводчормет".
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
1) Кабінет Міністрів України:
під час формування проекту державного бюджету на відповіднийрік на виконання Закону України "Про Загальнодержавну програму"Питна вода України" на 2006-2020 роки" ( 2455-15 ) та постановиКабінету Міністрів України від 23 грудня 2004 р. N 1731( 1731-2004-п ) "Про затвердження Програми реформування тарозвитку водопровідно-каналізаційного господарства на2005-2009 роки і період до 2015 року" передбачати кошти нафінансування:
- капітального ремонту гідроізоляції аварійно-небезпечнихділянок русла каналу Сіверський Донець - Донбас протяжністю7,75 кілометра та заміни 11 одиниць фізично зношених або моральнозастарілих великих насосних агрегатів на насосних станціях каналу;
- заміни насосного обладнання на насосних станціях ДругогоДонецького водопроводу, санації аварійних ділянок водоводів,реконструкції та модернізації фільтрувальних станцій.
Відповідальні виконавці: Мінжитлокомунгосп, Мінфін;
2) Донецька обласна рада:
укласти угоду між обласною радою і державним виробничимпідприємством "Укрпромводчормет" про залучення на умовахспівфінансування спільного заходу власних коштів підприємства вобсязі 35 млн. гривень, в тому числі за роками: 2008 - 7,7 млн.,2009 - 9,6 млн., 2010 - 8,9 млн., 2011 - 8,8 млн. гривень;
встановити економічно обґрунтовані тарифи на відпуск води,які забезпечать беззбиткову діяльність державного виробничогопідприємства "Укрпромводчормет".
Відповідальні виконавці: Донецька обласна рада, державневиробниче підприємство "Укрпромводчормет".
Порядок та умови фінансування спільного заходу
Фінансування спільного заходу здійснюватиметься за рахунок:
коштів державного бюджету в рамках бюджетних програм,спрямованих на розвиток та реконструкцію централізованих системводопостачання та водовідведення;
коштів обласного бюджету;
власних коштів державного виробничого підприємства"Укрпромводчормет".
Загальна вартість робіт становить 319,9 млн. гривень, з них:
з державного бюджету - 264,9 млн. гривень, в тому числі зароками: 2008 - 73,1 млн., 2009 - 80,2 млн., 2010 - 81,5 млн.,2011 - 30,1 млн. гривень.
Головний розпорядник: Мінжитлокомунгосп;
з обласного бюджету - 20 млн. гривень, в тому числі зароками: 2008 - 5 млн., 2009 - 5 млн., 2010 - 5 млн., 2011 -5 млн. гривень.
Головний розпорядник: Донецька обласна рада;
власні кошти державного виробничого підприємства"Укрпромводчормет" - 35 млн. гривень, в тому числі за роками:2008 - 7,7 млн., 2009 - 9,6 млн., 2010 - 8,9 млн., 2011 -8,8 млн. гривень.
Головний розпорядник: державне виробниче підприємство"Укрпромводчормет".
Співфінансування з місцевих бюджетів та за рахунок власнихкоштів підприємства становитиме 17,2 відсотка загальної суми.
Очікуваний результат:
стабільне водозабезпечення населення та господарськогокомплексу регіону;
підвищення якості питної води у середньому на 8 відсотків;
заощадження 110,3 млн. кВт*г на рік електроенергії, щодорівнює 13 відсотків річного споживання у 2007 році;
зниження втрат води по каналу на 20,2 млн. куб. метрівна рік., або 25 відсотків річних втрат у 2007 році;
подолання збиткової діяльності підприємства (збитки за2006 рік - 23,8 млн. гривень) та створення власного інвестиційногоресурсу за рахунок амортизаційних нарахувань у сумі38 млн. гривень;
отримання додаткових податкових надходжень до бюджетів усіхрівнів та зборів до державних соціальних фондів в обсязі99,9 млн. гривень.
Спільний захід 2. Відновлення житлового фонду, якийпостраждав внаслідок проведення гірничо-добувних робіт
Узгоджені дії Кабінету Міністрів України та Донецькоїобласної ради в рамках спільного заходу будуть спрямовані нарозв'язання проблеми збереження житлового фонду та забезпеченняжитлом населення шахтарських міст.
Житловий фонд шахтарських міст експлуатується в особливихумовах гірничих підробок та підтоплень. В санітарних зонах,розташованих біля шахтних териконів, є житлові будинки загальноюплощею 96,5 тис. кв. метрів. Внаслідок гірничо-добувних робітпогіршуються технічні характеристики основних конструкцій житловихбудинків, що призводить до їх руйнації та додаткових витрат зексплуатації будинків. В шахтарських містах 4,7 тис. житловихбудинків потребують реконструкції.
Першочергової комплексної реконструкції потребують
36 житлових будинків у м. Горлівці та 83 житлових будинки у
м. Дзержинську, з яких 28 будинків віднесені до аварійного житла
та їх мешканці підлягають переселенню.
З метою забезпечення надійних та безпечних умов проживаннянаселення спільні дії Кабінету Міністрів України та Донецькоїобласної ради будуть спрямовані на:
реконструкцію будинків, розташованих на гірничих підробках умістах Дзержинську та Горлівці;
відновлення та ремонт порожніх квартир та добудову житловогобудинку в м. Дзержинську для переселення мешканців аварійнихбудинків;
проведення в шахтарських містах обстеження порожніх квартир зподальшим їх відновленням та використанням за призначенням.
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
1) Кабінет Міністрів України:
відповідно до Закону України "Про Загальнодержавну програмуреформування і розвитку житлово-комунального господарства на2004-2010 роки" ( 1869-15 ) під час формування державного бюджетуна відповідний рік передбачати кошти на фінансування реконструкції119 будинків загальною площею 171,9 тис. кв. метрів, розташованихна гірничих підробках, у тому числі 83 будинки загальною площею98,4 тис. кв. метрів у м. Дзержинську і 36 будинків загальноюплощею 73,5 тис. кв. метрів у м. Горлівці.
Відповідальні виконавці: Мінжитлокомунгосп, Мінфін;
2) Донецька обласна рада:
укласти угоди з Дзержинською і Горлівською міськими радамипро виділення під час формування місцевих бюджетів на відповіднийрік коштів на фінансування спільного заходу та залучити кошти зінших джерел, не заборонених законодавством;
забезпечити загальну координацію виконання робіт зреконструкції 83 будинків загальною площею 98,4 тис. кв. метрів ум. Дзержинську і 36 будинків загальною площею 73,5 тис. кв. метріву м. Горлівці; ремонту 146 порожніх квартир комунальної власностіта добудови житлового будинку в м. Дзержинську;
провести в шахтарських містах обстеження 10,2 тис. порожніхквартир, у тому числі 4 тис. квартир комунальної власності, тавиділити кошти для їх відновлення з подальшим використаннямквартир за призначенням;
сприяти утворенню у відновлених будинках об'єднаньспіввласників багатоквартирного будинку з подальшою передачею цихбудинків на баланс об'єднань.
Відповідальні виконавці: Донецька обласна рада, Горлівська таДзержинська міські ради.
Порядок та умови фінансування спільного заходу
Фінансування спільного заходу здійснюватиметься за рахунок:
коштів державного бюджету в рамках бюджетних програм,спрямованих на розвиток житлово-комунального господарства;
коштів міських бюджетів міст Горлівки, Дзержинська;
коштів інших джерел.
Загальна вартість робіт становить 161 млн. гривень, в томучислі за роками: 2008 - 28,9 млн., 2009 - 50,4 млн., 2010 -81,7 млн. гривень, з них:
з державного бюджету - 95,7 млн. гривень, в тому числі зароками: 2008 - 26,4 млн., 2009 - 29 млн., 2010 -40,3 млн. гривень.
Головний розпорядник: Мінжитлокомунгосп;
з місцевих бюджетів - 23,4 млн. гривень, в тому числі зароками: 2008 - 2,5 млн., 2009 - 7,3 млн., 2010 -13,6 млн. гривень.
Головні розпорядники: Горлівська та Дзержинська міські ради;
з інших джерел - 41,9 млн. гривень, в тому числі за роками:2009 - 14 млн., 2010 - 27,9 млн. гривень.
Співфінансування з місцевих бюджетів та за рахунок іншихджерел становитиме 40,5 відсотка загальної суми.
Очікуваний результат:
збереження житлового фонду загальною площею
98,4 тис. кв. метрів у м. Дзержинську та загальною площею
73,5 тис. кв. метрів у м. Горлівці і продовження строків його
експлуатації на 20 років;
відновлення експлуатаційних характеристик житла 146 порожніхквартир комунальної власності, відселення мешканців 28 аварійнихбудинків у відремонтовані квартири;
економія коштів (різниця між витратами на нове будівництво іреконструкцію житла) у сумі 423,1 млн. гривень;
завершення будівництва житлового будинку загальною площею4,2 тис. кв. метрів в м. Дзержинську;
поліпшення умов проживання 4,7 тис. родин;
забезпечення економії енергоресурсів більш як на30 відсотків, з 1 кв. метра загальної площі - не менш як 8 гривеньна рік, або 1374,9 тис. гривень на рік;
створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків;
отримання додаткових податкових надходжень до бюджетів усіхрівнів та зборів до державних соціальних фондів в обсязі150,1 млн. гривень.
Пріоритетний напрям III. Створення ефективної системи вгалузі охорони навколишнього природного середовища
Спільний захід 1. Будівництво регіональних полігонів твердихпобутових відходів
Здійснення спільного заходу спрямовано на покращаннясанітарно-епідеміологічної та екологічної ситуації в області тазменшення обсягів накопичених твердих побутових відходів.
Донецька область належить до найбільш екологічно забрудненихрегіонів України. Однією з найгостріших проблем є поводження звідходами, зокрема побутовими.
На даний час в області накопичено близько 400 млн. куб.метрів (85,2 куб. метрів на 1 особу) твердих побутових відходів,щороку їх обсяг збільшується на 6 млн. куб. метрів(1,3 куб. метрів на 1 особу). Питома вага області взагальноукраїнських обсягах відходів становить 30 відсотків.
У регіоні відсутні сміттєпереробні та сміттєсортувальнізаводи, усі утворені відходи вивозяться на звалища.
Більшість із 300 існуючих полігонів твердих побутовихвідходів не відповідають вимогам санітарних норм, 10 відсотків зних експлуатуються від 20 до 50 років та вичерпали своїпотужності.
Найбільш критична ситуація склалася з розміщенням відходів умістах Донецьку, Ясинуватій, Макіївці, Авдіївці, Краматорську,Слов'янську, Дружківці, Маріуполі.
Враховуючи наявність існуючих проблем та з метою створенняумов для покращення екологічної ситуації спільні дії КабінетуМіністрів України та Донецької обласної ради спрямовуються набудівництво регіональних полігонів твердих побутових відходів дляокремих груп міст області.
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
1) Кабінет Міністрів України:
включати спільний захід "Будівництво регіональних полігонівтвердих побутових відходів" до планів природоохоронних заходів забюджетними програмами "Поводження з відходами та небезпечнимихімічними речовинами" та "Фінансова підтримка природоохоронноїдіяльності, у тому числі через механізм здешевлення кредитівкомерційних банків", за умови надання повного пакету документіввідповідно до законодавства та за підсумками конкурсу;
під час формування проекту державного бюджету на відповіднийрік передбачати виділення коштів на фінансування будівництварегіональних полігонів твердих побутових відходів.
Відповідальний виконавець: Мінприроди;
2) Донецька обласна рада:
забезпечити разом з відповідними міськими радами будівництворегіональних полігонів твердих побутових відходів для окремих групміст;
забезпечити реалізацію Регіонального стратегічного планууправління твердими побутовими відходами в Донецькій області,затвердженого рішенням Донецької обласної ради від 15 лютого2005 р. N 4/25-590.
Відповідальні виконавці: Донецька обласна рада, Державнеуправління охорони навколишнього природного середовища в Донецькійобласті, Донецька облдержадміністрація.
Порядок та умови фінансування спільного заходу
Фінансування спільного заходу здійснюватиметься за рахунок:
коштів державного бюджету в рамках бюджетних програм"Поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами" та"Фінансова підтримка природоохоронної діяльності, у тому числічерез механізм здешевлення кредитів комерційних банків";