• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про організацію робіт щодо міждержавної стандартизації озброєння і військової техніки (укр/рос)

Грузія, Кабінет Міністрів України  | Угода, Міжнародний документ, Порядок, Положення, Окрема думка від 03.11.1995 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Грузія, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ, Порядок, Положення, Окрема думка
  • Дата: 03.11.1995
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Грузія, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Міжнародний документ, Порядок, Положення, Окрема думка
  • Дата: 03.11.1995
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
( Дію Угоди припинено для України - див. Постанову КМ N 339 від 17.04.2019 )
Угода
про організацію робіт щодо міждержавної стандартизації озброєння і військової техніки
( Зміни до Угоди див.в Протоколі від 16.03.2001 ) ( Про припинення дії Угоди для України див. Лист Міністерства закордонних справ N 72/14-612/2-1510 від 09.07.2020 )
Дата підписання: 03.11.1995
Дата набрання чинності для України: 03.11.1995
домовилися про таке:
Роботи з міждержавної стандартизації озброєння і військової техніки (далі - ВВТ) проводяться без шкоди для національних інтересів Сторін.
Сторони, володіючи повною самостійністю в питаннях формування і використання національних систем стандартизації ВВТ і організації робіт у цій галузі:
узгоджено вирішують правові, економічні й організаційні питання стандартизації ВВТ, як на основі багатосторонніх, так і двосторонніх договорів, програм і технічних проектів;
забезпечують виконання спільно прийнятих рішень в галузі стандартизації ВВТ;
використовують основні положення діючих загально-технічних систем стандартизації і приводять їх у відповідність до міжнародних і міждержавних норм і правил.
Розробку погодженої політики у галузі міждержавної стандартизації ВВТ, визначення основних напрямів і форм спільної діяльності, вирішення питань фінансування робіт у цій сфері і прийняття міждержавних стандартів на ВВТ здійснює Міждержавна рада по стандартизації, метрології і сертифікації, створена Угодою про проведення погодженої політики в галузі стандартизації, метрології і сертифікації від 13 березня 1992 року, з урахуванням рекомендацій Міждержавної комісії з військово-економічного співробітництва держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав, створеної Рішенням глав урядів держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав від 15 квітня 1994 року, яка здійснює свою діяльність відповідно до Положення, затвердженого Рішенням Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав від 9 вересня 1994 року.
При розгляді питань міждержавної стандартизації ВВТ у засіданнях Міждержавної ради по стандартизації, метрології і сертифікації беруть рівноправну участь представники Міждержавної комісії з військово-економічного співробітництва держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав і Штабу по координації військового співробітництва держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав. При Міждержавній раді по стандартизації, метрології і сертифікації для вироблення пропозицій і підготовки проектів рішень створюється Тимчасова науково-технічна комісія з міждержавної стандартизації озброєння і військової техніки (ТНТК).
Положення і склад ТНТК затверджуються Міждержавною радою по стандартизації, метрології і сертифікації.
У складі Технічного секретаріату Міждержавної ради по стандартизації, метрології і сертифікації створюється група фахівців з міждержавної стандартизації озброєння і військової техніки.
Затвердити Положення про порядок проведення робіт з міждержавної стандартизації озброєння і військової техніки (додаток 1) і Порядок забезпечення міждержавними нормативними документами по стандартизації озброєння і військової техніки (додаток 2).
Держстандарт Росії забезпечує Сторони протягом 1995-1996 років копіями нормативних документів по озброєнню і військовій техніці з однаковими вимогами для продукції народногосподарського й оборонного призначення, а також копіями нормативних документів із грифом "Для службового користування" і з грифом "Секретно".
Забезпечення Сторін нормативними документами на ВВТ, що мають закритий характер, здійснюється за їхніми запитами у порядку, встановленому урядами Сторін.
Дана Угода набуває чинності з дня її підписання.
Вчинено в місті Москві 3 листопада 1995 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається у Виконавчому Секретаріаті Співдружності Незалежних Держав, що направить кожній державі, яка підписала дану Угоду, її засвідчену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Республіки Республіки Молдова
(підпис) ________
з урахуванням особливої думки
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменія Російської Федерації
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Білорусь Республіки Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Грузія Туркменистану
(підпис) ________
За Уряд За Уряд
Республіки Казахстан Республіки Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Киргизької Республіки України
(підпис) (підпис)
Додаток 1
ЗАТВЕРДЖЕНО
Угодою про організацію робіт
з міждержавної
стандартизації озброєння і
військової техніки
від 3 листопада 1995 року
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок проведення робіт з міждержавної стандартизації озброєння і військової техніки
I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Роботи з міждержавної стандартизації озброєння і військової техніки (далі по тексту - стандартизації ОВТ) спрямовуються на зміцнення і розвиток всебічного співробітництва держав у галузі оборони.
1.2. Основною метою робіт зі стандартизації ОВТ є створення і застосування єдиної загальної нормативно-технічної бази, що забезпечує:
підвищення якості, бойових можливостей і ефективності застосування ОВТ;
скорочення термінів і витрат на розробку, виробництво і ремонт ОВТ, номенклатури їхніх частин і комплектуючих виробів;
сумісність і взаємозамінність зразків ОВТ і їхніх складових;
можливість інтеграції і кооперації оборонної промисловості;
досягнення найбільшої економії при спільному використанні ресурсів і результатів наукових досліджень.
1.3. Основними об'єктами міждержавної стандартизації ОВТ є:
зразки і складові частини зразків ОВТ, комплектуючі вироби та інші матеріальні кошти, призначені для оснащення збройних сил держав, створення інфраструктур і забезпечення інших потреб оборони;
системи документації на ОВТ, класифікації, кодування і каталогізації предметів матеріально-технічного спорядження, що застосовуються для потреб оборони;
методи іспитів і вимірів параметрів ОВТ і їхніх елементів, що забезпечують вірогідність і співставлення результатів контролю;
загально-технічні й організаційно-методичні правила і положення, що відносяться до розробки, виробництва, експлуатації та утилізації озброєння, військової техніки і інших матеріально-технічних засобів.
Конкретні об'єкти міждержавної стандартизації ОВТ встановлюються на основі пропозицій держав, Міждержавної комісії з військово-економічного співробітництва держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав (далі - МКВЕС), Штабу по координації військового співробітництва держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав (далі - Штаб КВС СНД) і реалізуються у відповідних планових документах по стандартизації ОВТ.
II. ПРИНЦИПИ СПІВРОБІТНИЦТВА ПРИ ПРОВЕДЕННІ РОБІТ З МІЖДЕРЖАВНОЇ СТАНДАРТИЗАЦІЇ ОЗБРОЄННЯ І ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ
2.1. Співробітництво держав в галузі стандартизації ОВТ ґрунтується на:
1. Об'єднанні і координації зусиль держав - учасниць Співдружності з подальшого поглиблення та удосконалення співробітництва, розвитку інтеграції цих держав у військово-економічній галузі;
2. Спадковості і погодженості робіт шляхом збереження діючої нормативно-технічної бази по стандартизації ОВТ, проведення досліджень та інших робіт у цій галузі з урахуванням сформованої кооперації;
3. Дотриманні прав і повазі національних інтересів держав - учасниць Угоди, добровільності приєднання держав до прийнятих рішень.
III. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБІТ 3 МІЖДЕРЖАВНОЇ СТАНДАРТИЗАЦІЇ ОЗБРОЄННЯ І ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ
3.1. Розробку і проведення погодженої на міждержавному рівні політики в галузі стандартизації ОВТ: визначення основних напрямків, форм спільної діяльності і порядку фінансування робіт у цій сфері - здійснює Міждержавна рада по стандартизації, метрології і сертифікації (далі - МДС) з урахуванням рекомендацій, вироблених МКВЕС.
3.2. Планування робіт з міждержавної стандартизації ОВТ здійснюється на основі пропозицій держав - учасниць Співдружності, МКВЕС і Штабу КВС СНД.
Порядок планування робіт зі стандартизації ОВТ, а також порядок розробки і прийняття міждержавних військових стандартів визначаються МДС.
Основним плановим документом по міждержавній стандартизації ОВТ є річний план, що формується Технічним секретаріатом МДС і прийнятий МДС.
3.3. Розробку, підготовку до прийняття МДС міждержавних стандартів на ОВТ, їхній обіг, а також формування, збереження і ведення фонду стандартів по закріпленій плановими документами тематиці забезпечують національні органи по стандартизації.
Науково-технічне й організаційно-методичне керівництво власною частиною робіт з міждержавної стандартизації ОВТ у державах здійснюється в порядку, встановленому в цих державах.
Нагляд у державах за дотриманням міждержавних стандартів на ОВТ здійснюється відповідно до порядку, що діє в цих державах.
3.4. Тимчасова науково-технічна комісія зі стандартизації озброєння і військової техніки (далі - ТНТК ОВТ) здійснює вироблення пропозицій і підготовку проектів рішень МДС по:
координації основних напрямів і форм діяльності в галузі міждержавної стандартизації ОВТ;
збереженню і подальшому використанню чинного фонду нормативних документів (НД) на ОВТ колишнього СРСР, у тому числі забезпеченню міждержавними НД на ОВТ і змінами до них, покажчиками й інформаційними покажчиками міждержавних нормативних документів на ОВТ;
плану міждержавної стандартизації ОВТ;
загально-технічним нормам і правилам;
методам іспитів і вимірів параметрів ОВТ і їхніх елементів, що забезпечують вірогідність і порівнянність результатів контролю;
фінансуванню й іншим проблемам, що стосуються розвитку стандартизації ОВТ.
Склад ТНТК ОВТ формується з представників:
держав - учасниць Угоди - за пропозиціями національних органів по стандартизації (по одному представнику від національного органу по стандартизації і від оборонного відомства, або будь-якого іншого органу, що здійснює в державі роботи з військової стандартизації);
МКВЕС (один представник);
Штабу КВС СНД (один представник);
Технічного секретаріату МДС (один представник).
IV. СКЛАД НОРМАТИВНИХ ДОКУМЕНТІВ ПО МІЖДЕРЖАВНІЙ СТАНДАРТИЗАЦІЇ ОЗБРОЄННЯ І ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ
4.1. Для забезпечення наступності з діючою системою нормативних документів по стандартизації держави без переоформлення і зміни позначення в якості міждержавних визнають і застосовують:
чинні військові стандарти з абревіатурами "ГОСТ В (1)" і "ОСТ В":
_______________
(1) Подається мовою оригіналу.
чинні стандарти з однаковими вимогами для оборони і народного господарства з абревіатурами "ГОСТ*" і "ОСТ";
чинні військові доповнення до стандартів для народного господарства з абревіатурами "ГОСТ ВД" і "ОСТ ВД";
інші чинні галузеві нормативні документи по стандартизації ОВТ.
За міждержавними нормативними документами по стандартизації ОВТ, що знову вводяться, зберігається абревіатура "ГОСТ В" і "ГОСТ ВД".
Рішення про необхідність перегляду і переведення чинних нормативних документів на ОВТ у міждержавні військові стандарти або в інші види міждержавних нормативних документів надалі приймається МДС за поданням ТНТК ОВТ.
2. Міждержавні стандарти на ОВТ приймає МДС.
3. При розробці міждержавних стандартів по можливості забезпечується єдність їхніх вимог для продукції народногосподарського і оборонного призначення.
У тих випадках, коли з технічних і (або) економічних міркувань недоцільно підвищувати окремі вимоги до продукції, що використовується в народному господарстві, до вимог застосування її в збройних силах, розробляються військові доповнення до міждержавних стандартів на цю продукцію.
V. ФІНАНСУВАННЯ РОБІТ 3 МІЖДЕРЖАВНОЇ СТАНДАРТИЗАЦІЇ ОЗБРОЄННЯ І ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ
5.1. Здійснюється фінансування наступних робіт з міждержавної стандартизації ОВТ:
загальних програм і технічних проектів, погоджених із МКВЕС, - на основі договорів зацікавлених Сторін у реалізації загальних програм або технічних проектів;
власної частини робіт з реалізації основних напрямів погодженої політики в галузі стандартизації ОВТ - самостійно кожною Стороною.
VI. РЕЖИМНІСТЬ РОБІТ 3 МІЖДЕРЖАВНОЇ СТАНДАРТИЗАЦІЇ ОЗБРОЄННЯ І ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ
6.1. Усі роботи з міждержавної стандартизації ОВТ, що містять відомості закритого характеру, здійснюються відповідно до Угоди глав урядів держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав про взаємне забезпечення схоронності міждержавних секретів від 22 січня 1993 року.
Додаток 2
ЗАТВЕРДЖЕНИЙ
Угодою про організацію робіт
по міждержавній
стандартизації озброєння і
військової техніки
від 3 листопада 1995 року
ПОРЯДОК
забезпечення міждержавними нормативними документами по стандартизації озброєння і військової техніки
1. На підставі цього Порядку здійснюється забезпечення держав - учасниць Угоди про взаємне забезпечення схоронності міждержавних секретів і Угоди про організацію робіт з міждержавної стандартизації озброєння і військової техніки (далі - держави - учасниці угод) міждержавними нормативними документами по стандартизації озброєння і військової техніки (ОВТ), а також річними й інформаційними покажчиками стандартів (ІПС) на ОВТ.
Склад нормативних документів, на які поширюється цей Порядок, визначений у розділі IV Положення про порядок проведення робіт з міждержавної стандартизації озброєння і військової техніки, затвердженого Угодою від 3 листопада 1995 року.
При виконанні робіт із забезпечення нормативними документами їхні учасниці керуються чинним на їхній території законодавством і нормативними актами в галузі захисту державної таємниці і режимності.
2. Забезпечення держав - учасниць угод здійснюється централізовано через організацію, виділену в кожній державі для здійснення робіт із забезпечення нормативними документами всередині держави і взаємодії на міждержавному рівні.
Порядок виділення зазначених організацій визначається національним органом по стандартизації.
Інформація про виділені організації з вказівкою поштових і банківських реквізитів повідомляється національним органам по стандартизації держав - учасниць угод і в Технічний секретаріат Міждержавної ради по стандартизації, метрології і сертифікації (ТСМДС).
3. Організації, виділені в кожній державі для централізованого забезпечення нормативними документами по стандартизації ОВТ, керуючись Угодою про взаємне забезпечення схоронності міждержавних секретів від 22 січня 1993 року, здійснюють наступні функції:
а) збір і узагальнення інформації про потреби підприємств і організацій, розташованих на території даної держави, у нормативних документах по стандартизації ОВТ по номенклатурі і кількості екземплярів;
б) облік екземплярів нормативних документів по стандартизації ОВТ, що направляються підприємствам і організаціям, розташованим на території даної держави;
в) тиражування у встановленому порядку необхідного для підприємств і організацій, розташованих на території даної держави, кількості екземплярів нормативного документа по стандартизації ВВТ;
г) підготовку і представлення при необхідності узагальнених заявок на необхідну кількість екземплярів нормативного документа по стандартизації;
д) забезпечення разових запитів підприємств і організацій, розташованих на території даної держави, на одержання нормативних документів по стандартизації ОВТ безпосередньо або шляхом направлення відповідної заявки, як це передбачено, у перерахуванні даного пункту.
4. Забезпечення підприємств і організацій, розташованих на території держав - учасниць угод, міждержавними нормативними документами по стандартизації ОВТ, а також покажчиками здійснюється в порядку, встановленому національним органом по стандартизації відповідної держави.
5. Забезпечення держав - учасниць угод чинними державними стандартами з абревіатурою "ГОСТ" (ГОСТ У, ГОСТ ВД і т. д.), затвердженими Держстандартом СРСР, здійснює Держстандарт Росії або виділена ним організація за запитом, що містить конкретний перелік зазначених стандартів.
6. Забезпечення чинними стандартами з абревіатурою "ОСТ" (ОСТ В, ОСТ ВД і т. д.) здійснюється в рамках договорів (контрактів) між підприємствами (організаціями) держав - учасниць угод.
Умови забезпечення мають обумовлюватися у зазначених договорах (контрактах).
Забезпечення держав - учасниць угод річними покажчиками міждержавних стандартів на ОВТ, а також ІПС здійснює ТС МДС.
7. Забезпечення держав - учасниць угод річними покажчиками державних стандартів на ОВТ, що містять інформацію про чинні стандарти з абревіатурою "ГОСТ" (ГОСТ З, ГОСТ ВД і т. д.) станом на 1 січня 1992 року здійснює Держстандарт Росії або визначена ними організація.
Подальше ведення цього покажчика як покажчика міждержавних стандартів здійснює ТС МДС.
8. Роботи із забезпечення стандартами і покажчиками здійснюються на основі договорів, що передбачають оплату витрат на тиражування (розмноження) документів, канцелярські і поштові витрати, з рівнем рентабельності, встановленим національним органом по стандартизації держави, на території якої розташований виконавець роботи за відповідним договором, і (або) Міждержавною радою по стандартизації, метрології та сертифікації.