( Рішення втратило чинність на підставі Рішення від 16.03.2001 )
Рішення
про затвердження Положення про Міждержавну консультативну раду "Радіонавігація"
Дата підписання Україною: 28.04.1993
Дата набуття чинності для України: 28.04.1993
Рада глав урядів Співдружності Незалежних Держав відповідно до Рішення про створення Міждержавної консультативної ради "Радіонавігація" від 22 січня 1993 року
вирішила:
затвердити Положення про Міждержавну консультативну раду "Радіонавігація" (додається).
Вчинено в місті Мінську 28 квітня 1993 року в одному оригінальному примірнику російською мовою. Цей примірник зберігається в Архіві Уряду Республіки Білорусь, який направить державам, які підписали це Рішення, його завірену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Республіки Республіки Молдова
(підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Білорусь Російської Федерації
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменія Республіки Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Грузія Туркменистану
(підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Казахстан Республіки Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Киргизстан України
(підпис) (підпис)
Додаток
Затверджено Рішенням про
затвердження Положення про
Міждержавну консультативну
раду "Радіонавігація"
від 28 квітня 1993 року
ПОЛОЖЕННЯ
про Міждержавну консультативну раду "Радіонавігація"
Це Положення розроблене на виконання Рішення Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав (далі - Рішення) від 22 січня 1993 року.
1. Загальні положення
1.1. Міждержавна консультативна рада "Радіонавігація" (надалі - Рада) є міждержавним органом з питань розвитку та спільного використання радіонавігаційних систем і застосування засобів радіонавігації для вирішення цільових завдань різними споживачами, а також для забезпечення відповідною інформацією систем безпеки руху всіх видів транспортних засобів.
Рада виробляє єдину технічну політику та рекомендації в галузі розвитку та використання радіонавігаційних систем і засобів у системах управління рухом транспортних об'єктів, забезпечує розробку та розгляд міждержавної радіонавігаційної програми.
Радіонавігаційне забезпечення на повітряному, морському та наземному транспорті Радою здійснюється з урахуванням Угоди про дальнє радіонавігаційне забезпечення в Співдружності Незалежних Держав від 12 березня 1993 року.
1.2. Рада складається з повноважних представників держав-учасниць Співдружності (по одному від кожної держави).
Діяльність Ради забезпечується Науково-технічним центром "Інтернавігація".
1.3. Раду очолює Голова, який обирається по черзі з числа членів Ради строком на шість місяців. Постійним заступником Голови Ради є директор Науково-технічного центру "Інтернавігація", який має дорадчий голос у Раді.
1.4. Рада має бланк зі своїм найменуванням.
2. Функції Ради
До функцій Ради входять:
підготовка спільно із зацікавленими міністерствами та відомствами держав-учасниць Співдружності пропозицій з питань радіонавігаційного забезпечення для розгляду та прийняття рішень відповідними органами держав-учасниць Співдружності;
визначення напряму розвитку міжнародного співробітництва в галузі створення та використання міжнародних радіонавігаційних систем, маючи на увазі входження радіонавігаційних систем держав-учасниць Співдружності в світову радіонавігаційну мережу;
визначення пріоритетних напрямів співробітництва в галузі радіонавігації між державами-учасницями Співдружності;
вироблення єдиної політики з питань розвитку та використання радіонавігаційних систем, створення систем управління транспортом та внесення відповідних пропозицій до Ради глав урядів Співдружності.
3. Організація роботи Ради
3.1. Рада проводить свої засідання не рідше двох разів на рік. Засідання, як правило, проводяться в Москві.
3.2. Позачергові засідання Ради можуть проводитись за пропозицією будь-якої з держав-учасниць Співдружності, якщо за це висловиться проста більшість членів Ради.
3.3. Кворум на засіданні Ради досягається присутністю двох третин її членів. Член Ради у разі неможливості особистої участі в роботі засідання має право делегувати свої повноваження на період засідання іншому представнику своєї держави. На засідання Ради можуть запрошуватись спеціалісти держав-учасниць Співдружності.
3.4. Рекомендації та рішення Ради приймаються за спільною згодою присутніх членів.
3.5. Робочою мовою Ради є російська мова.
3.6. За рішенням Ради в її роботі можуть брати участь як спостерігачі з правом дорадчого голосу представники інших зацікавлених держав та міжнародних організацій.
3.7. Рішення, які зачіпають інтереси будь-якої держави-учасниці Співдружності, не можуть прийматись за відсутності її представника.
3.8. Документи, прийняті на засіданнях Ради, розсилаються всім членам Ради в двотижневий термін.
4. Права та обов'язки членів Ради
4.1. Члени Ради мають однакові права та кожен з них має один голос.
4.2. Член Ради має право ставити на обговорення будь-які питання в межах компетенції Ради та отримувати необхідну інформацію щодо розглядуваних питань і виконання прийнятих Радою рішень.
4.3. Член Ради доводить рішення, прийняті Радою, до відповідних державних органів держав-учасниць Співдружності для забезпечення їх подальшої реалізації.
5. Робочий орган Ради, його завдання та функції
5.1. Науково-технічний центр (НТЦ) "Інтернавігація" є постійно діючим робочим органом Ради. Місцезнаходження НТЦ "Інтернавігація" - місто Москва.
З числа співробітників НТЦ "Інтернавігація" призначається керівник секретаріату Ради та його заступник.
5.2. НТЦ "Інтернавігація":
здійснює організаційне та інформаційне забезпечення діяльності Ради;
організує та забезпечує проведення засідань Ради в порядку, передбаченому цим Положенням. При проведенні засідань в державах-учасницях Співдружності зазначена робота проводиться спільно з відповідними органами цих держав;
організує наради експертів та спеціалістів відповідно до рішення Ради з технічних питань, а також з питань підготовки проектів документів, що виносяться на засідання Ради;
створює, в разі потреби, робочі групи для виконання робіт з найважливіших напрямів діяльності Ради;
взаємодіє в межах своєї компетенції з іншими міждержавними органами Співдружності.
6. Умови фінансування
6.1. Утримання Секретаріату Ради забезпечується за рахунок коштів НТЦ "Інтернавігація".
6.2. Усі види робіт і спільних програм, які здійснюються відповідно до Рішення, фінансуються його учасниками на основі взаємних домовленостей.
6.3. Фінансування участі представників держав-учасниць Співдружності в проведенні засідань Ради здійснюється відряджуючою державою-учасницею Співдружності.