Рішення
про Єдину методологію митної статистики зовнішньої торгівлі держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав
Дата підписання Україною: 09.12.1994
Дата набуття чинності для України: 09.12.1994
Рада глав урядів Співдружності Незалежних Держав
вирішила:
1. Затвердити Єдину методологію митної статистики зовнішньої торгівлі держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав (додається).
2. З метою уніфікації положень митної статистики зовнішньої торгівлі і спрощення обміну відповідною інформацією між державами - учасницями Співдружності органам управління держав - учасниць Співдружності застосовувати Єдину методологію митної статистики зовнішньої торгівлі держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав.
Вчинено в місті Москва 9 грудня 1994 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається в Архіві Уряду Республіки Бєларусь, який направить кожній державі, що підписала це Рішення, його засвідчену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Республіки Республіки Молдова
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Білорусь Російської Федерації
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменія Республіки Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Грузія Туркменистану
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Казахстан Республіки Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Киргизької Республіки України
(підпис) (підпис)
ЗАТВЕРДЖЕНА
рішенням Ради глав урядів
Співдружності Незалежних
Держав про Єдину методологію
митної статистики зовнішньої
торгівлі держав - учасниць
Співдружності Незалежних
Держав
від 9 грудня 1994 року
ЄДИНА МЕТОДОЛОГІЯ
митної статистики зовнішньої торгівлі держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав
I. Загальні положення
У цій Єдиній методології митної статистики зовнішньої торгівлі держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав (надалі - Методологія) викладені основні правила і процедури, що базуються на положеннях митного законодавства держав - учасниць Співдружності (надалі - держави).
Методологія розроблена з урахуванням рекомендацій Статистичної Комісії ООН і "Посібника для користувачів по статистиці зовнішньої торгівлі" (Євростат, видання 3, 1990 р.).
II. Завдання митної статистики зовнішньої торгівлі
Митна статистика зовнішньої торгівлі є складовою частиною статистики зовнішньоекономічних зв'язків держави.
Митна статистика призначена для вирішення наступних завдань:
забезпечення повного і достовірного обліку даних про експорт і імпорт держави;
аналіз основних тенденцій, структури і динаміки зовнішньоторговельних товаропотоків держави в поєднанні з аналізом його макроекономічної ситуації;
інформаційне забезпечення вищих органів державної влади і управління при прийнятті ними рішень в галузі митної політики і державного регулювання зовнішньої торгівлі;
аналіз кон'юнктури ринку держави;
контроль за надходженням митних платежів у державний бюджет;
здійснення валютного контролю в межах компетенції митних органів;
надання даних митної статистики для складання торговельної й окремої статей платіжних балансів держави;
сприяння в здійсненні державами взаємного обміну інформацією з митної статистики зовнішньої торгівлі;
вирішення інших завдань, обумовлених національною митною політикою.
III. Терміни, що використовуються
У цій Методології використовуються основні терміни в наступних значеннях:
1. "Митна територія держави" - сухопутна територія держави, територіальні та внутрішні води і повітряний простір над ними.
Митна територія держави включає в себе також штучні острови, установки і споруди, що знаходяться в морській виключно економічній зоні держави, щодо яких держава має виключну юрисдикцію по відношенню до митної справи.
Розташовані на території держави вільні митні зони і вільні склади розглядаються як такі, що знаходяться поза митною територією держави.
2. "Митний кордон держави" - межі митної території держави, а також периметри вільних митних зон і вільних складів.
3. "Товари" - будь-яке рухоме майно, у тому числі валюта, валютні цінності, електричні, теплова, інші види енергії і транспортні засоби, за винятком транспортних засобів, що використовуються для міжнародних перевезень пасажирів і товарів.
4. "Вітчизняні товари" - товари, що походять з держави, або товари, випущені у вільний обіг на території цієї держави.
5. "Іноземні товари" - товари, не зазначені в пункті 4 цього розділу.
6. "Митний режим" - сукупність положень, що визначають статус товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон держави, для митних цілей.
6.1. "Випуск товарів для вільного обігу (імпорт)" - митний режим, при якому ввезені на митну територію держави іноземні товари залишаються постійно на цій території без зобов'язання про їхній вивіз з цієї території.
6.2. "Реімпорт товарів" - митний режим, при якому вітчизняні товари, вивезені з митної території держави відповідно до митного режиму експорту, ввозяться назад у встановлений термін без стягування мита, податків, а також без застосування до товарів заходів економічної політики.
6.3. "Транзит товарів" - митний режим, при якому товари переміщуються під митним контролем між двома митними органами держави, у тому числі через територію іноземної держави, без стягування мита, податків, а також без застосування до товарів заходів економічної політики.
6.4. "Митний склад" - митний режим, при якому завезені товари зберігаються під митним контролем без стягування мита і податків, а також без застосування до товарів заходів економічної політики під час зберігання, а товари, призначені для вивозу відповідно до митного режиму експорту, зберігаються під митним контролем з наданням пільг, передбачених митним законодавством.
6.5. "Магазин безмитної торгівлі" - митний режим, при якому товари реалізуються під митним контролем на митній території держави (в аеропортах, портах, відкритих для міжнародного сполучення, та інших місцях, визначених митними органами держави) без стягування мита і податків, а також без застосування до товарів заходів економічної політики.
6.6. "Переробка товарів на митній території" - митний режим, при якому іноземні товари використовуються у встановленому порядку для переробки на митній території держави без застосування заходів економічної політики і з поверненням суми ввізного мита і податків за умови вивозу відповідно до митного режиму експорту продуктів переробки за межі митної території держави.
6.7. "Переробка товарів під митним контролем" - митний режим, при якому іноземні товари використовуються у встановленому порядку на митній території держави без стягування мита і податків, а також без застосування до товарів заходів економічної політики для переробки під митним контролем з наступним випуском для вільного обігу або поміщенням продуктів переробки під інший митний режим.
6.8. "Тимчасовий ввіз (вивіз) товарів" - митний режим, при якому користування товарами на митній території держави або за його межами допускається з повним або частковим звільненням від мита і податків, а також без застосування заходів економічної політики.
Товари, що тимчасово ввозяться (вивозяться), підлягають поверненню в незмінному стані, крім змін внаслідок природного зношення чи втрат за нормальних умов транспортування і зберігання.
6.9. "Вільна митна зона і вільний склад" - митні режими, при яких іноземні товари розміщаються і використовуються у відповідних територіальних межах або приміщеннях (місцях) без стягування мита, податків, а також без застосування до зазначених товарів заходів економічної політики, а вітчизняні товари розміщуються і використовуються на умовах, що застосовуються до вивозу відповідно до митного режиму експорту.
6.10. "Переробка товарів поза митною територією" - митний режим, при якому вітчизняні товари вивозяться без застосування до них заходів економічної політики і використовуються поза митною територією держави з метою їхньої переробки і наступного випуску продуктів переробки у вільний обіг на митній території цієї держави з повним або частковим звільненням від мита і податків, а також без застосування до товарів заходів економічної політики.
6.11. "Експорт товарів" - митний режим, при якому товари вивозяться за межі митної території держави без зобов'язання про їхній ввіз на цю територію.
6.12. "Реекспорт товарів" - митний режим, при якому іноземні товари вивозяться з митної території держави без стягування або з поверненням ввізного мита і податків і без застосування заходів економічної політики відповідно до митного законодавства.
6.13. "Знищення товарів" - митний режим, при якому іноземні товари знищуються під митним контролем, включаючи приведення їх у стан, непридатний для використання, без стягування мита і податків, а також без застосування до товарів заходів економічної політики.
6.14. "Відмова від товару на користь держави" - митний режим, при якому особа відмовляється від товару без стягування мита, податків, а також без застосування заходів економічної політики.
IV. Джерела формування митної статистики зовнішньої торгівлі
Вихідними даними при формуванні митної статистики зовнішньої торгівлі є відомості, що містяться у вантажних митних деклараціях, які заповнюються декларантами при митному оформленні товарів.
Облік товарів, що переміщуються трубопровідним транспортом (нафта, нафтопродукти, газ, вода й ін.) і по лініях електропередач, здійснюється (відповідно до особливостей їхнього декларування) по партіях товарів, поставлених відповідно до документів, що підтверджують приймання товарів на прикордонних пунктах трубопроводів або ліній електропередач.
V. Об'єкт обліку в митній статистиці зовнішньої торгівлі
У митну статистику зовнішньої торгівлі включаються всі товари (у тому числі цінності, за винятком валютних цінностей, що знаходяться в обороті), ввіз і вивіз яких зменшує або збільшує матеріальні ресурси держави.
VI. Система обліку зовнішньої торгівлі
1. За допомогою митної статистики зовнішньої торгівлі держави ведеться облік ввозу і вивозу товарів на підставі "загальної" системи обліку зовнішньої торгівлі, до якої враховуються всі товари, що входять в межі статистичної території держави або, що залишають її межі. При цьому межею статистичної території держави виступає її державний кордон (*).
_______________
(*) При "спеціальній" системі обліку зовнішньої торгівлі межею статистичної території держави є його митний кордон.
2. При "загальній" системі обліку в митній статистиці зовнішньої торгівлі враховуються наступні категорії товарів.
ІМПОРТ
Товари, що ввозяться для вільного обігу.
Товари, що реімпортуються.
Товари, що ввозяться для переробки на митній території.
Товари, що ввозяться після переробки поза митною територією.
Товари, що ввозяться для переробки під митним контролем.
Товари, що ввозяться на територію держави відповідно до режиму реекспорту.
Товари, що ввозяться на територію держави у вільні митні зони і на вільні склади.
Товари, що ввозяться, від яких особа відмовляється на користь держави.
Іноземні товари, що ввозяться в магазини безмитної торгівлі.
Товари, що тимчасово ввозяться для оренди терміном на один рік і більше.
ЕКСПОРТ
Товари, що вивозяться відповідно до митного режиму експорту.
Товари, що ввезені в державу, випущені для вільного обігу, що потім вивозяться з території держави відповідно до митного режиму експорту.
Товари, що вивозяться після переробки на митній території.
Товари, що вивозяться після переробки під митним контролем.
Товари, що вивозяться для переробки поза митною територією.
Товари, що вивозяться з території держави відповідно до режиму реекспорту.
Товари, що вивозяться з території держави з вільних митних зон і з вільних складів.
Іноземні і вітчизняні товари, що вивозяться з території держави з магазинів безмитної торгівлі.
Товари, що вивозяться тимчасово для оренди терміном на один рік і більше.
3. Не враховуються в митній статистиці зовнішньої торгівлі при "загальній" системі обліку категорії товарів, що визначені у відповідності з наступними митними режимами:
товари, що переміщуються транзитом через територію держави;
товари, поміщені під митний режим митного складу;
товари, що тимчасово ввозяться (вивозяться), за винятком орендованих терміном на один рік і більше;
іноземні товари, що знищуються на території держави;
товари, що вивозяться, від яких особа відмовилася на користь держави, а також знищення товарів;
товари, що вивозяться відповідно до митного режиму вивозу товарів для представництв держави за кордоном.
4. У митній статистиці зовнішньої торгівлі не враховуються також наступні товари:
а) валютні цінності (у тому числі монетарне золото), що знаходяться в обігу, якими обмінюються банки для врегулювання взаємних розрахунків;
б) предмети застави й інші кошти забезпечення зобов'язань;
в) товари, вартість яких не перевищує порога статистичного спостереження;
г) товари для офіційного (службового) користування дипломатичних і консульських представництв іноземних держав, міжнародних і міжурядових організацій, представництв іноземних держав при цих організаціях; дарунки державним органам, міжнародним і міжурядовим організаціям, главам держав, членам парламентів і урядів;
д) товари, призначені для забезпечення боєздатності і повсякденної діяльності вітчизняних військових частин, що дислокуються за межами держави, а також знаходяться в складі військ ООН, і товари, що повертаються на територію держави вітчизняними військовими частинами;
е) товари, що не є предметом комерційних операцій:
1) переміщувані фізичними особами не для комерційних цілей, у тому числі і ті, що пересилаються в міжнародних поштових відправленнях;
2) поштові знаки;
3) предмети обрядів і церемоній;
4) фотографії, експоновані і проявлені плівки, проекти, малюнки, кальки, рукописи, ділові папери, адміністративні друковані бланки, грамоти, а також будь-який носій інформації, що застосовується в рамках міжнародного обміну інформацією (у тому числі іноземні стандарти, технічні умови, технічні описи і т. п.);
5) товари, що ввозяться і вивозяться фізичними особами, що виїжджають або в'їжджають на постійне місце проживання, а також біженцями і вимушеними переселенцями;
ж) товари, що поставляються в рамках операцій, при яких не перетинається державний кордон країни:
1) морські, річкові судна і літальні апарати, призначені для використання в міжнародних перевезеннях;
2) риба і всі види морських продуктів, що продаються з вітчизняних судів за кордоном, у тому числі і на іноземні судна, що знаходяться в територіальних водах іноземних держав або у відкритому морі (*);
3) товари, добуті з дна у відкритому морі;
4) бункерне паливо, баласт, продовольство й інші матеріали, що придбані за кордоном для вітчизняних транспортних засобів (*);
_______________
(*) Облік зазначених товарів буде здійснюватися на наступних етапах удосконалення митної статистики зовнішньої торгівлі на основі використання додаткових, крім вантажних митних декларацій, джерел первинної інформації.
5) реекспорт (у статистичному значенні цього терміну) без завезення в країну;
з) такі що ввозяться в державу риба й інші морські продукти, добуті у відкритому морі або в територіальних водах іноземних держав на умовах концесії;
и) товари, що поставляються в порядку рекламації, гарантійного обслуговування, а також помилкові постачання товарів.
5. При ввозі на територію держави і вивозі з цієї території облік ряду товарів у митній статистиці зовнішньої торгівлі має свою специфіку. Зокрема:
а) дорогоцінні метали, що не виступають як платіжні засоби, цінні папери, банкноти і монети, що не знаходяться в обігу, враховуються в експорті й імпорті по їх комерційній вартості;
б) міжурядові постачання, що включають ввіз і вивіз товарів у рамках урядових програм зовнішньої допомоги, враховуються не залежно від того, чи поставляються ці товари в рахунок внесків у фонд технічної допомоги ООН, як дарунки або є позикою, товарообмінною (бартерною) партією або являють собою військові репарації, або реституції;
в) гуманітарна допомога враховується по вартості з розбивкою по державах;
г) бункерне паливо, баласт, продовольство й інші матеріали враховуються при:
продажу для іноземних морських, річкових судів і літальних апаратів на території держави;
покупці з іноземних морських, річкових судів на території держави;
д) товари, орендовані терміном на один рік і більше, враховуються по повній вартості орендованого товару на момент ввозу (вивозу).
VII. Товари, що враховуються в митній статистиці зовнішньої торгівлі по особливому
У митній статистиці зовнішньої торгівлі при необхідності враховуються по особливому - із включенням у зовнішньоторговельний оборот держави - наступні категорії товарів, що направляються для переробки або піддалися переробці на митній території держави, під митним контролем або поза митною територією держави:
ПРИ ВВОЗІ:
товари, що ввозяться для переробки на митній території держави, а також що ввозяться для переробки під митним контролем;
товари, що ввозяться після переробки поза митною територією держави;
ПРИ ВИВОЗІ:
товари, що вивозяться після переробки на митній території держави, а також що вивозяться після переробки під митним контролем;
товари, що вивозяться для переробки поза митною територією держави.
VIII. Показники митної статистики зовнішньої торгівлі
Для формування митної статистики зовнішньої торгівлі використовуються наступні показники:
звітний період;
напрямок товаропотоку (ввіз або вивіз);
країна походження;
країна призначення;
країна покупки;
країна продажу;
країна відвантаження (відправлення);
статистична вартість;
код і найменування товару;
вага нетто;
код і найменування додаткових одиниць виміру;
кількість по додаткових одиницях виміру;
характер угоди;
вид митного режиму;
регіон;
інші показники.
IX. Країни-контрагенти
У митній статистиці країнами-контрагентами вважаються:
при ввозі:
країна походження товару;
країна відвантаження - для товарів, включених у групу 97 Товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності (ТН ЗЕД) (твори мистецтва, предмети колекціонування й антикваріат), і реімпортних товарів.
при вивозі:
країна призначення товару.
Країною походження товарів вважається країна, в якій товар був повністю зроблений або підданий достатній переробці.
Товарами, цілком зробленими в даній країні, вважаються:
а) корисні копалини, добуті на її території, або в її територіальних водах, або на її континентальному шельфі й у морських надрах, якщо країна має виключні права на розробку цих надр;
б) рослинна продукція, вирощена або зібрана на її території;
в) живі тварини, народжені і вирощені в ній;
г) продукція, отримана в цій країні від вирощених у ній тварин;
д) зроблена в країні продукція мисливського, рибальського і морського промислів;
е) продукція морського промислу, добута і/або зроблена у Світовому океані судами даної країни або судами, орендованими (зафрахтованими) нею;
ж) вторинна сировина і відходи, що є результатом виробничих і інших операцій, здійснюваних у даній країні;
з) продукція високих технологій, отримана у відкритому космосі на космічних судах, що належать даній країні або орендується нею;
і) товари, зроблені в даній країні винятково з продукції, згаданої в пунктах "а" - "з" частини третьої цього розділу.
Якщо у виробництві товару беруть участь дві і більше країни, походження товару визначається відповідно до критеріїв достатньої переробки.
Критеріями достатньої переробки товару в даній країні є:
1) зміна товарної позиції (класифікаційного коду товару) по ТН ЗЕД на рівні будь-якого з перших чотирьох знаків, що відбулося в результаті переробки товару;
2) виконання виробничих або технологічних операцій, достатніх або не достатніх для того, щоб товар вважався таким, що походить з тієї країни, де ці операції мали місце;
3) правило адвалорної частки - зміна вартості товару, коли процентна частка вартості використаних матеріалів або доданої вартості досягає фіксованої частки ціни товару, що поставляється.
При цьому вважаються такими, що не відповідають критерію достатньої переробки:
а) операції по забезпеченню схоронності товарів під час зберігання або транспортування;
б) операції по підготовці товарів до продажу і транспортування (дроблення партії, формування відправлень, сортування, переупаковка);
в) прості складальні операції;
г) змішування товарів (компонентів) без надання отриманою продукцією характеристик, що істотно відрізняють її від вихідних складових.
У випадку, коли по відношенню до конкретних товарів або країни походження товару особливо не обмовляється, застосовується загальне правило, відповідно до якого товар вважається підданим достатній переробці, якщо відбулася зміна товарної позиції по ТН ВЭД на рівні кожного з перших чотирьох знаків.
Країна призначення - країна, відома на момент відвантаження як кінцева країна призначення товару.
Країною призначення для товарів, що вивозяться для переробки, вважається країна, у якій товар піддається переробці.
Якщо в момент постачання невідома країна походження або призначення товару, то ввіз (вивіз) відображається по країні купівлі (продажу) товару.
Країною купівлі (продажу) вважається країна, на території якої зареєстрована (проживає) особа (незалежно від її національної приналежності), що купила або продала товар.
X. Момент обліку
Облік ввозу і вивозу товарів при водних, залізничних, автомобільних, повітряних перевезеннях ведеться по даті дозволу митного органа на випуск товару, проставленої на вантажній митній декларації.
Датою ввозу і вивозу товарів, що поставляються трубопровідним транспортом, а також електроенергії, що поставляється по лініях електропередач, вважається дата приймально-здавального акта, складеного на прикордонних і контрольно-розподільних пунктах відповідно трубопроводу і ліній електропередач.
XI. Статистична вартість товарів
Статистична вартість товарів визначається в доларах США за цінами контрактів, приведених до єдиного базису.
Оцінка вартості імпорту провадиться на базі цін СІФ - порт країни-імпортера або СІП - пункт призначення на кордоні країни-імпортера.
СІФ - (вартість, страхування, фрахт) - умова продажу товару, відповідно до якого в ціну товару включається його вартість і витрати по страхуванню і транспортуванню товару до порту країни-імпортера.
Оцінка вартості експорту провадиться на базі цін ФОБ-порт країни-експортера або ДАФ - кордон країни-експортера.
ФОБ - (вільно на борту) - умова продажу товару, відповідно до якої в ціну товару включається його вартість і витрати по доставці і навантаженню товару на борт судна.
Поняття СІФ, ФОБ, СІП і ДАФ визначаються відповідно до " Міжнародних правил інтерпритації торговельних термінів "Інкотермс", 1990 рік.
Перерахування в долари США здійснюється за курсом, який котирується національним (центральним) банком держави на день прийняття вантажної митної декларації.
XII. Кількісний облік товарів
Кількісний облік товарів ведеться в митній статистиці зовнішньої торгівлі по вазі нетто.
У необхідних випадках для збору й обробки статистичних даних ведеться паралельний облік товарів по кількості, вираженій у додаткових одиницях виміру (штуки, літри, кубічні метри й ін.). Ці одиниці виміру вказуються у відповідному стовпчику "Додаткові одиниці виміру" ТН ЗЕД.
XIII. Класифікація товарів
Для класифікації і кодування товарів у митній статистиці зовнішньої торгівлі застосовується класифікатор "Товарна номенклатура зовнішньоекономічної діяльності" ( ТН ЗЕД) .
Дев'ятизначний цифровий код ТН ЗЕД складається з наступних елементів:
перші шість цифр означають код товару по Гармонізованій системі опису і кодування товарів (ГС);
ті ж шість цифр плюс сьомий, восьмий і дев'ятий знаки утворюють код товару по "Товарній номенклатурі зовнішньоекономічної діяльності".
Класифікаційна структура ТН ЗЕД
------------------------------------------------------------------
| Рівень класифікації | Код | Кількість |
|-------------------------+---------------------+----------------|
|Розділ | Римські цифри | 21 |
|-------------------------+---------------------+----------------|
|Групи | 2 знаки | 97 |
|-------------------------+---------------------+----------------|
|Товарна позиція | 4 знаки | 1241 |
|-------------------------+---------------------+----------------|
|Субпозиції | 6 знаків | 5019 |
|-------------------------+---------------------+----------------|
|Підсубпозиції | 9 знаків | 9506 |
------------------------------------------------------------------
Для забезпечення однакового розуміння класифікаційних угруповань ТН ЗЕД використовуються примітки до розділів, груп, конкретних товарних позицій, а також Основні правила інтерпретації ТН ЗЕД, що мають юридичну силу.
XIV. Використовувані класифікатори
У митній статистиці зовнішньої торгівлі держав використовуються єдині класифікатори на основі міжнародних класифікаторів. Уведення єдиних класифікаторів здійснюється Радою керівників митних служб держав - учасниць Співдружності.
XV. Межі сфери статистичного спостереження
Під межами сфери статистичного спостереження розуміється статистичний поріг, тобто така гранична величина вартості, нетто-тоннажу, інших показників, що характеризують переміщувані товари, нижче якої вони не враховуються в митній статистиці зовнішньої торгівлі.
Статистичному спостереженню підлягають товари, митна вартість яких перевищує суму, установлену національним законодавством.
По вазі, кількості й іншим показникам обмеження не встановлені.
XVI. Статистичні публікації
Статистичні публікації по митній статистиці зовнішньої торгівлі містять основні дані, що характеризують стан зовнішньої торгівлі держави:
експорт і імпорт у цілому й у розрізі по країнах і групах країн;
питома вага окремих країн і груп країн у зовнішній торгівлі даної держави;
дані по імпорту й експорту в натуральному і вартісному вираженні по товарах у кодах ТН ЗЕД;
дані по імпорту й експорту в розрізах "товар-країна" і "країна-товар".
Дані митної статистики представляються щоквартально і щорічно.
XVII. Конфіденційність інформації
Інформація з зовнішньої торгівлі, надана митним органам державними органами, підприємствами, установами, організаціями і громадянами, може використовуватися винятково в митних цілях.
Конфіденційною вважається інформація, що утримується у вантажних митних деклараціях про конкретні угоди в прив'язці до учасників зовнішньоекономічних зв'язків.
Відповідно до порядку, встановленого законодавством держави, у якості конфіденційних можуть бути заявлені також інші дані і показники, що виникають у процесі формування митної статистики зовнішньої торгівлі.
Щоб уникнути появи перекручувань статистичної звітності, викликаних застосуванням режиму конфіденційності, а також з метою збереження повноти охоплення даних, що публікуються у митній статистиці зовнішньої торгівлі використовується ряд спеціальних технічних прийомів, що дозволяють не виділяти конфіденційну інформацію в загальних масивах даних, що публікуються.
Надання відомостей про експортно-імпортні операції конкретних учасників зовнішньоекономічних зв'язків заборонено, за винятком випадків, передбачених законодавчими актами держави.
Додаток
до Єдиної методології митної
статистики зовнішньої
торгівлі держав - учасниць
Співдружності Незалежних
Держав
КЛАСИФІКАТОР КРАЇН СВІТУ
------------------------------------------------------------------
| Коротка назва | Повна назва |Буквений код |Цифр.|
| країни | |-------------| код |
| | |альфа-|альфа-| |
| | | 2 | 3 | |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|АВСТРАЛІЯ |АВСТРАЛІЯ | AU | AUS | 036 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|АВСТРІЯ |АВСТРІЙСЬКА РЕСПУБЛІКА | AT | AUT | 040 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|АЗЕРБАЙДЖАН |АЗЕРБАЙДЖАНСЬКА РЕСПУБЛІКА| AZ | AZE | 031 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|АЛБАНІЯ |РЕСПУБЛІКА АЛБАНІЯ | AL | ALB | 008 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|АЛЖИР |АЛЖИРСЬКА НАРОДНА | DZ | DZA | 012 |
| |ДЕМОКРАТИЧНА РЕСПУБЛІКА | | | |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|АНГІЛЬЯ |АНГІЛЬЯ (БРИТ.) | AI | AIA | 660 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|АНГОЛА |НАРОДНА РЕСПУБЛІКА АНГОЛА | AO | AGO | 024 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|АНДОРРА |КНЯЗІВСТВО АНДОРРА | AD | AND | 020 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|АНТАРКТИКА |АНТАРКТИКА | AQ | ATA | 010 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|АНТИГУА. БАРБ. |АНТИГУА І БАРБУДА | AG | ATG | 028 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|АНТИЛЬСЬКІ О-ВИ |НІДЕРЛАНДСЬКІ АНТИЛЬСЬКІ | AN | ANT | 530 |
| |ОСТРОВИ | | | |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|АОМИНЬ (МАКАО) |АОМИНЬ | MO | MAC | 446 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|АРГЕНТИНА |АРГЕНТИНСЬКА РЕСПУБЛІКА | AR | ARG | 032 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ВІРМЕНІЯ |РЕСПУБЛІКА ВІРМЕНІЯ | AM | ARM | 051 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|АРУБА |ОСТРІВ АРУБА | AW | ABW | 533 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|АФГАНІСТАН |ІСЛАМСЬКА ДЕРЖАВА | AF | AFG | 004 |
| |АФГАНІСТАН | | | |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|БАГАМСЬКІ О-ВИ |СПІВДРУЖНІСТЬ БАГАМСЬКИХ | BS | BHS | 044 |
| |ОСТРОВІВ | | | |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|БАНГЛАДЕШ |НАРОДНА РЕСПУБЛІКА | BD | BGD | 050 |
| |БАНГЛАДЕШ | | | |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|БАРБАДОС |БАРБАДОС | BB | BRB | 052 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|БАХРЕЙН |ДЕРЖАВА БАХРЕЙН | BH | BHR | 048 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|БІЛОРУСЬ |РЕСПУБЛІКА БІЛОРУСЬ | BY | BLR | 112 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|БЕЛІЗ |БЕЛІЗ | BZ | BLZ | 084 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|БЕЛЬГІЯ |КОРОЛІВСТВО БЕЛЬГІЯ | BE | BEL | 056 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|БЕНІН |НАРОДНА РЕСПУБЛІКА БЕНІН | BJ | BEN | 204 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|БЕРМУДСЬКІ О-ВИ |БЕРМУДСЬКІ ОСТРОВИ | BM | BMU | 060 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|БОЛГАРІЯ |РЕСПУБЛІКА БОЛГАРІЯ | BG | BGR | 100 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|БОЛІВІЯ |РЕСПУБЛІКА БОЛІВІЯ | BO | BOL | 068 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|БОСНІЯ І ГЕРЦОГ. |БОСНІЯ І ГЕРЦЕГОВИНА | BA | BIH | 070 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|БОТСВАНА |РЕСПУБЛІКА БОТСВАНА | BW | BWA | 072 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|БРАЗИЛІЯ |ФЕДЕРАТИВНА РЕСПУБЛІКА | BR | BRA | 076 |
| |БРАЗИЛІЯ | | | |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|БРИТ. ТЕР. В ІНД.|БРИТАНСЬКА ТЕРИТОРІЯ В | IO | IOT | 086 |
|О. |ІНДІЙСЬКОМУ ОКЕАНІ (БРИТ.)| | | |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|БРУНЕЙ |БРУНЕЙ-ДАРУССАЛАМ | BN | BRN | 096 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|БУВЕ |ОСТРІВ БУВЕ | BV | BVT | 074 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|БУРКІНА-ФАСО |БУРКІНА-ФАСО | BF | BFA | 854 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|БУРУНДІ |РЕСПУБЛІКА БУРУНДІ | BI | BDI | 108 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|БУТАН |КОРОЛІВСТВО БУТАН | BT | BTN | 064 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ВАНУАТУ |РЕСПУБЛІКА ВАНУАТУ | VU | VUT | 548 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ВАТИКАН |ДЕРЖАВА-МІСТО ВАТИКАН | VA | VAT | 336 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ВЕЛИКОБРИТАНІЯ |ОБ'ЄДНАНЕ КОРОЛІВСТВО | GB | GBR | 826 |
| |ВЕЛИКОБРИТАНІЇ І ПІВНІЧНОЇ| | | |
| |ІРЛАНДІЇ | | | |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|УГОРЩИНА |УГОРСЬКА РЕСПУБЛІКА | HU | HUM | 348 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ВЕНЕСУЕЛА |РЕСПУБЛІКА ВЕНЕСУЕЛА | VE | VEN | 862 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ВІРГІН. О-ВИ |ВІРГІНСЬКІ ОСТРОВИ | VI | VIR | 850 |
|(США) | | | | |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ВІРГІН. О-ВИ |БРИТАНСЬКІ ВІРГІНСЬКІ | VG | VGB | 092 |
|(БРИТ.) |ОСТРОВИ | | | |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|СХІД. САМОА (США)|АМЕРИКАНСЬКЕ САМОА | AS | ASM | 016 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|СХІДНИЙ ТІМОР |СХІДНИЙ ТІМОР | TP | TMP | 626 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|В'ЄТНАМ |НАРОДНА РЕСПУБЛІКА В'ЄТНАМ| VN | VNM | 704 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ГАБОН |ГАБОНСЬКА РЕСПУБЛІКА | GA | GAB | 266 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ГАЗУ СЕКТОР |ГАЗУ СЕКТОР (ПАЛЕСТИНА) | | | 274 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ГАЇТІ |РЕСПУБЛІКА ГАЇТІ | HT | HTI | 332 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ГАЙАНА |КООПЕРАТИВНА РЕСПУБЛІКА | GY | GUY | 328 |
| |ГАЙАНА | | | |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ГАМБІЯ |РЕСПУБЛІКА ГАМБІЯ | GM | GMB | 270 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ГАНА |РЕСПУБЛІКА ГАНА | GH | GHA | 288 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ГВАДЕЛУПА |ГВАДЕЛУПА (ФР.) | GP | GLP | 312 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ГВАТЕМАЛА |РЕСПУБЛІКА ГВАТЕМАЛА | GT | GTM | 320 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ГВІАНА |ГВІАНА (ФР.) | GF | GUF | 254 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ГВІНЕЯ |ГВІНЕЙСЬКА РЕСПУБЛІКА | GN | GIN | 324 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ГВІНЕЯ-БІСАУ |РЕСПУБЛІКА ГВІНЕЯ-БІСАУ | GW | GNB | 624 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|НІМЕЧЧИНА |ФЕДЕРАТИВНА РЕСПУБЛІКА | DE | DEU | 280 |
| |НІМЕЧЧИНА | | | |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ГІБРАЛТАР |ГІБРАЛТАР (БРИТ.) | GI | GIB | 292 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ГОНДУРАС |РЕСПУБЛІКА ГОНДУРАС | HN | HND | 340 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ГРЕНАДА |ГРЕНАДА | GD | GRD | 308 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ГРЕНЛАНДІЯ |ГРЕНЛАНДІЯ (У СКЛАДІ | GL | GRL | 304 |
| |ДАНІЇ) | |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ГРЕЦІЯ |ГРЕЦЬКА РЕСПУБЛІКА | GR | GRC | 300 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ГРУЗІЯ |РЕСПУБЛІКА ГРУЗІЯ | GE | GEO | 268 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ГУАМ |ГУАМ (США) | GU | GUM | 316 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ДАНІЯ |КОРОЛІВСТВО ДАНІЯ | DK | DNK | 208 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ДЖИБУТІ |РЕСПУБЛІКА ДЖИБУТІ | DJ | DJI | 262 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ДЖОНСТОН АТОЛ |ДЖОНСТОН АТОЛ | JT | JTN | 396 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ДОМІНІКА |СПІВДРУЖНІСТЬ ДОМІНІКИ | DM | DMA | 212 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ДОМІНІКАНСЬКА |ДОМІНІКАНСЬКА РЕСПУБЛІКА | DO | DOM | 214 |
|РЕСП. | | | | |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ЄГИПЕТ |АРАБСЬКА РЕСПУБЛІКА ЄГИПЕТ| EG | EGY | 818 |
| |(АРЄ) | | | |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ЗАЇР |РЕСПУБЛІКА ЗАЇР | ZR | ZAR | 180 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ЗАМБІЯ |РЕСПУБЛІКА ЗАМБІЯ | ZM | ZMB | 894 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ЗАХІДНА САХАРА |ЗАХІДНА САХАРА | EH | ESH | 732 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ЗАХІДНЕ САМОА |ЗАХІДНЕ САМОА | WS | WSM | 882 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ЗІМБАБВЕ |РЕСПУБЛІКА ЗІМБАБВЕ | ZW | ZWE | 716 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ІЗРАЇЛЬ |ДЕРЖАВА ІЗРАЇЛЬ | IL | ISR | 376 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ІНДІЯ |РЕСПУБЛІКА ІНДІЯ | IN | IND | 356 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ІНДОНЕЗІЯ |РЕСПУБЛІКА ІНДОНЕЗІЯ | ID | IDN | 360 |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ЙОРДАНІЯ |ЙОРДАНСЬКЕ ХАШИМІТСЬКЕ | JO | JOR | 400 |
| |КОРОЛІВСТВО | | | |
|-----------------+--------------------------+------+------+-----|
|ІРАК |РЕСПУБЛІКА ІРАК | IQ | IRQ | 368 |