• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Меморандум про принципи взаємодії і співробітництва в галузі цивільної авіації (укр/рос)

Грузія, Співдружність Незалежних Держав (СНД), Кабінет Міністрів України  | Меморандум, Міжнародний документ від 03.11.1995
Реквізити
  • Видавник: Грузія, Співдружність Незалежних Держав (СНД), Кабінет Міністрів України
  • Тип: Меморандум, Міжнародний документ
  • Дата: 03.11.1995
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Грузія, Співдружність Незалежних Держав (СНД), Кабінет Міністрів України
  • Тип: Меморандум, Міжнародний документ
  • Дата: 03.11.1995
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
( Щодо виходу України з Меморандуму див. Постанову КМ N 730 від 19.08.2020 )
Меморандум
про принципи взаємодії і співробітництва в галузі цивільної авіації
( Про втрату чинності Меморандуму див. Лист Міністерства закордонних справ N 72/11-612-82447 від 22.10.2021 )
Дата підписання: 3 листопада 1995 р.
Дата набуття чинності: 3 листопада 1995 р.
Уряди держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав,
будучи учасниками Конвенції про міжнародну цивільну авіацію (Чикаго, 1944 рік) і керуючись її принципами для розвитку міжнародних повітряних перевезень безпечним і упорядкованим чином,
приймаючи до уваги, що майбутній розвиток цивільної авіації держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав може значною мірою сприяти встановленню і підтримці дружби і взаєморозуміння між націями і народами і зробити істотний внесок у соціальне й економічне благополуччя народів держав - учасниць Співдружності,
з огляду на висновки і рекомендації Всесвітньої авіатранспортної конференції (Монреаль, 23 листопада - 6 грудня 1994 року),
визнаючи необхідність уживання погоджених заходів по захисту інтересів держав - учасниць Співдружності в галузі цивільної авіації,
передбачаючи подальше розширення участі цивільної авіації держав - учасниць Співдружності на ринку міжнародних повітряних перевезень,
визнаючи необхідність зміцнення спільних зусиль по підвищенню безпеки й ефективності діяльності цивільної авіації в державах - учасницях Співдружності,
будуть дотримуватися наступних принципів взаємодії і співробітництва в галузі цивільної авіації:
1. Брати участь у діяльності світової авіатранспортної системи виходячи з національних інтересів кожної держави - учасниці Співдружності і з урахуванням загальних інтересів усіх держав - учасниць Співдружності.
2. Для забезпечення стабільності діяльності цивільної авіації держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав використовувати в якості основних існуючих в цих державах механізмів економічного регулювання, а також застосовувати принцип верховенства, що передбачає повну повагу всіх існуючих прав кожної держави, що не повинно використовуватися як перешкода справедливої конкуренції на ринку повітряних перевезень.
3. У рамках Співдружності Незалежних Держав застосовувати поступовий і еволюційний підхід до доступу на ринок повітряних перевезень, що ґрунтується як на двосторонніх, так і багатосторонніх угодах, з огляду на те, що застосування політики відкритого повітряного простору в цьому регіоні можливо тільки в міру готовності кожної з держав - учасниць Співдружності.
4. Розуміючи, що в сучасних умовах стійка діяльність авіатранспортної системи без державної підтримки неможлива, активізувати економічні й інтеграційні процеси, а також удосконалювання правової бази з урахуванням міжнародного досвіду в галузі цивільної авіації.
5. Всебічно сприяти прискоренню процесу адаптації авіатранспортної системи держав - учасниць Співдружності у функціонуванні міжнародного повітряного транспорту і здійсненню в цьому зв'язку відповідної підготовки фахівців, у тому числі в галузях економіки, права, організації управління.
6. Зосереджувати зусилля на погодженому підході в державах - учасницях Співдружності в напрямку загального контексту регулювання доступу до ринку повітряних перевезень, проблем в галузі наземного обслуговування, перекладу валюти і перерахування виторгу, наймання на роботу іноземного персоналу, продажу, маркетингу авіатранспортних послуг і автоматизованих систем бронювання.
7. Вважати за необхідне прийняття погоджених рішень з питань захисту навколишнього середовища від несприятливих факторів, пов'язаних з діяльністю цивільної авіації.
8. Продовжувати впровадження стандартів і рекомендованої практики Міжнародної організації цивільної авіації в діяльність цивільної авіації держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав.
9. Вважати одним з найбільш пріоритетних напрямків створення в державах - учасницях Співдружності уніфікованої системи сертифікації всіх структур повітряного транспорту, що впливають на безпеку польотів.
10. Визнати необхідним дотримання прийнятого в міжнародному повітряному транспорті принципу незалежної експертизи при розслідуванні авіаційних подій.
Вчинено в місті Москві 3 листопада 1995 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається у Виконавчому Секретаріаті Співдружності Незалежних Держав, що направить кожній державі, яка підписала цей Меморандум, його засвідчену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Республіки Республіки Молдова
(підпис) (підпис)
з урахуванням особливої думки
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменія Російської Федерації
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Білорусь Республіки Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Грузія Туркменистану
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Казахстан Республіки Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Киргизької Республіки України
(підпис) (підпис)