• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Протокол щодо комплектування, структури, матеріально-технічного та фінансового забезпечення Групи військових спостерігачів і Колективних сил підтримки миру у Співдружності Незалежних Держав

Україна, Співдружність Незалежних Держав (СНД) | Протокол, Міжнародний документ від 15.05.1992
Реквізити
  • Видавник: Україна, Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Протокол, Міжнародний документ
  • Дата: 15.05.1992
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Україна, Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Протокол, Міжнародний документ
  • Дата: 15.05.1992
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Протокол
про комплектування, структуру, матеріально-технічне і фінансове забезпечення Групи військових спостерігачів та Колективних сил з підтримання миру в Співдружності Незалежних Держав
Дата підписання Україною: 15 травня 1992 р.
Набуття чинності для України: 15 травня 1992 р.
Держави-учасниці цього Протоколу, діючи на виконання положень підписаного в Києві 20 березня 1992 року Угоди про Групи військових спостерігачів і Колективних сил з підтримання миру в Співдружності Незалежних Держав (далі іменується "Угода") і, зокрема, її статті 7,
підтверджуючи свою прихильність цілям і принципам Статуту ООН, зокрема, відмови від застосування сили або погрози силою і мирного вирішення спорів,
з огляду на максимально позитивний досвід і основні принципи комплектування, функціонування, матеріально-технічного забезпечення і фінансування миротворчих операцій ООН,
погодилися про нижченаведене:
Склад Групи військових спостерігачів і Колективних сил з підтримання миру (далі іменується "Група з підтримання миру") формується на добровільній основі шляхом:
- надання Державами-учасницями Угоди військових контингентів, міліцейського (поліцейського) персоналу, військових і цивільних спостерігачів або іншого цивільного персоналу;
- призначення Радою глав держав Командуючого Групою (Глави Групи військових спостерігачів).
До складу Групи можуть бути включені на певний строк військові фахівці в таких галузях, як планування тилового забезпечення, повітряні, сухопутні і морські перевезення і контроль за ними, розгортання і передислокація Колективних сил або Групи військових спостерігачів.
До складу Групи можуть бути також включені на короткостроковій основі цивільні фахівці, на яких покладаються функції, пов'язані з матеріально-технічним забезпеченням і постачанням, медичним обслуговуванням персоналу Групи.
З моменту формування і до розформування Групи весь її персонал виконує команди, накази і розпорядження тільки Командуючого Групою.
Командуючий Групою виконує рішення і вказівки Ради глав держав або її органу оперативного керівництва діями Групи - Тимчасового об'єднаного командування з представників держав-учасниць, який створювається за рішенням Ради глав держав для кожного конкретного випадку.
Рада глав держав має всі повноваження по відношенню до розгортання, організації, проведення і керівництва Групою з підтримання миру (Групою військових спостерігачів). На місцях такі повноваження здійснюються Командуючим групою (Главою Групи військових спостерігачів), що несуть загальну відповідальність за суворий порядок і дисципліну всередині Групи.
Відповідальність за прийняття дисциплінарних заходів по відношенню до військового персоналу Групи покладається на посадових осіб командування Групою.
Склад Групи з підтримання миру визначається виходячи з завдань конкретних заходів щодо підтримання миру в районі конфлікту. Група з підтримання миру може включати:
- командування й адміністративні служби Групи,
- бойові частини (підрозділи),
- групу військових спостерігачів,
- групу експертів,
- групу військової поліції (міліції),
- частини (підрозділи) бойового і матеріально-технічного забезпечення.
При використанні Групи з підтримання миру для контролювання визначеного району, наприклад, зони роз'єднання, вона може створювати спостережні пости і контрольно-пропускні пункти і здійснювати постійне піше, повітряне й автопатрулювання.
Персонал Групи також використовується для охорони стратегічно важливих об'єктів і споруд, або для сприяння створенню безпечної обстановки в неспокійних районах шляхом забезпечення видимої присутності Групи.
Група військових спостерігачів, як правило, використовується для контролю і перевірки того, як сторони, що приймають участь у конфлікті, дотримуються взятих на себе зобов'язаннь, наприклад, угоди про припинення вогню, обмеження рівня чисельності збройних сил у даному районі, виведення з зазначених районів своїх військ і їхня демобілізація,
Контроль і перевірка включають не тільки спостереження за виконанням угод, але й діяльність, спрямовану на те, щоб переконати сторони поважати свої зобов'язання, наприклад, шляхом відновлення статус-кво після порушення угоди про припинення вогню.
Група військових спостерігачів може виконувати і багато інших функцій, у тому числі моніторинг ситуації і надання повідомлень про неї, а також по підтримці зв'язку із сторонами в конфлікті.
Засоби матеріально-технічного забезпечення і послуги для Групи з підтримання миру (Групи військових спостерігачів) надаються Державами-учасницями Угоди. У тих випадках, коли Держава-учасниця, що надає військовий персонал для Групи з підтримання миру (Групи військових спостерігачів), не може забезпечити все спорядження, необхідне для повної оперативної готовності персоналу, його частина, якої бракує, покривається Об'єднаними Збройними Силами СНД або на альтернативній основі іншими Державами-учасницями, що мають можливість надати необхідні ресурси.
Для ефективного функціонування Група з підтримання миру повинна бути забезпечена усіма видами забезпечення і постачання за нормами, встановленими для Об'єднаних Збройних Сил СНД з урахуванням фізико-географічних умов району виконання Групою завдань.
Витрати, пов'язані з функціонуванням Групи з підтримання миру (Групи військових спостерігачів) і її матеріально-технічним забезпеченням, покриваються за рахунок внесків у грошовій формі або натурою відповідно до погодженого в рамках СНД спеціальною шкалою внесків, максимального використання місцевих ресурсів (надання приміщень, засобів транспорту, зв'язку й ін.), участі конфліктуючих сторін у покритті витрат, а також за рахунок добровільних внесків і пожертвувань комерційних, громадських і релігійних організацій.
Цей Протокол набуває чинності з моменту підписання.
ВЧИНЕНО в м. Ташкент 15 травня 1992 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається в архіві Уряду Республіки Білорусь, який направить державам, що підписали цей Протокол, його завірену копію.
За Азербайджанську Республіку (*) За Російську Федерацію(підпис) (підпис)А. АЗІЗБЕКОВ Б. ЄЛЬЦИНЗа Республіку Білорусь За Республіку Таджикистан(підпис) (підпис)С. ШУШКЕВИЧ Т. ГАФАРОВЗа Республіку Вірменія За Туркменистан(підпис) (підпис)Л. ТЕР-ПЕТРОСЯН С. НІЯЗОВЗа Республіку Казахстан За Республіку Узбекистан(підпис) (підпис)Н. НАЗАРБАЄВ І. КАРИМОВЗа Республіку Киргизстан За Україну (*)(підпис) (підпис)Ф. КУЛОВ В. ФОКІНЗа Республіку Молдова(підпис)В. МУРАВСКІ
_______________
(*) Протокол підписаний Азербайжданскою Республікою й Україною з урахуванням застереження до Угоди про групи військових спостерігачів від 20.03.92 р. .