• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про групи військових спостерігачів та колективні сили з підтримання миру в Співдружності Незалежних Держав

Співдружність Незалежних Держав (СНД) | Угода, Міжнародний документ від 20.03.1992
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 20.03.1992
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 20.03.1992
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
про Групи військових спостерігачів і Колективні сили з підтримання миру в Співдружності Незалежних Держав
Дата підписання Україною: 20 березня 1992 р.
Набуття чинності для України: 20 березня 1992 р.
Держави-учасниці цієї Угоди,
виходячи з проголошеної ними в Алма-Атинській Декларації мети побудови демократичних правових держав, відносини між якими будуть розвиватися на основі поваги до державного суверенітету, невід'ємного права на самовизначення, принципів рівноправності і невтручання у внутрішні справи, відмови від застосування сили або погрози силою, мирного врегулювання спорів, поваги до прав і свобод людини, включаючи права національних меншин,
підтверджуючи прихильність до цілей і принципів Статуту Організації Об'єднаних Націй,
усвідомлюючи свою відповідальність за збереження громадянського миру і міжнаціональної злагоди і прагнучи негайно вжити узгоджених практичних заходів з метою сприяти встановленню в рамках Співдружності обстановки миру, стабільності, довіри і злагоди,
домовилися про таке:
З метою надання одна одній на основі взаємної згоди допомоги у врегулюванні і відверненні на території будь-якої з членів Співдружності конфліктів на міжнаціональній, міжконфесійній і політичній основі, які спричиняють порушення прав людини, створюються Групи військових спостерігачів і Колективні сили з підтримання миру держав-учасниць Співдружності (далі "Група з підтримання миру").
Група з підтримання миру здійснює ті функції і завдання, які покладаються на неї за рішенням Ради глав держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав, що приймається за взаємною згодою. Таке рішення приймається лише у виразі надходження прохання з боку всіх конфліктуючих сторін, а також за умови досягнення між ними згоди про припинення вогню та інших ворожих дій до направлення Групи з підтримання миру.
Група з підтримання миру створюється для виконання таких завдань, як роз'єднання конфліктуючих сторін, нагляд за виконанням домовленостей про припинення вогню або перемир'я, контроль за дотриманням домовленостей про роззброєння сторін, що діють одна проти одної, створення умов для мирного врегулювання виникаючих спорів і конфліктів, сприяння забезпеченню прав і свобод людини, надання гуманітарної допомоги, зокрема в разі екологічних катастроф або стихійного лиха. Група з підтримання миру не може використовуватися для участі в бойових діях.
Склад Групи з підтримання миру формується на добровільній основі державами-учасницями цієї Угоди, за винятком конфліктуючих сторін, шляхом надання військових контингентів, військових або цивільних спостерігачів або іншого цивільного персоналу, а також допомоги, відповідних засобів обслуговування, включаючи право проходу. З метою належного функціонування Групи з підтримання миру створюється тимчасове Об'єднане командування з представників держав-учасниць цієї Угоди.
Командуючий Групою з підтримання миру призначається рішенням Ради глав Держав і підзвітний їй.
Держави-учасниці цієї Угоди зобов'язуються суворо дотримуватися миротворчого, нейтрального і неупередженого статусу Групи з підтримання миру, не допускати втягування її службовців у прямі військові зіткнення в інтересах будь-якої з протидіючих сторін, утримуватися від заохочення або здійснення дій, здатних зірвати або зашкодити здійсненню персоналом Групи покладених на неї функцій і вживати всіх необхідних заходів з метою забезпечення безпеки і захисту від будь-яких насильницьких зазіхань на життя і здоров'я персоналу.
Держави-учасниці цієї Угоди відповідно до своїх зобов'язань за Статутом ООН, іншими міжнародними угодами та за взаємною домовленістю можуть давати згоду на участь військового і цивільного персоналу Групи за підтримання миру в миротворчих зусиллях, що здійснюються органами і структурами НБСЄ, і в операціях ООН з підтримання миру, які проводяться за рішенням Ради Безпеки ООН.
Держави-учасниці цієї Угоди проведуть між собою переговори і укладуть додаткові протоколи з усіх конкретних питань, пов'язаних з комплектуванням Груп з підтримання миру, їхньою структурою, матеріально-технічним забезпеченням, правовим статусом персоналу і фінансуванням їхньої діяльності.
ВЧИНЕНО в м. Києві 20 березня 1992 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається в архіві Уряду Республіки Білорусь, який направить державам, що підписали цю Угоду, його завірену копію.
За Азербайджанську Республіку За Російську Федерацію
(підпис) (підпис)
За Республіку Білорусь За Республіку Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Республіку Вірменія За Туркменистан
(підпис)
За Республіку Казахстан За Республіку Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Республіку Киргизстан За Україну (*)
(підпис) (підпис)
За Республіку Молдова
(підпис)
_______________
(*) Угода підписана Україною із застереженням: "В кожному конкретному випадку рішення про участь України приймає Верховна Рада України".